April 20, 2024, 04:33:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE  (Pročitano 244659 puta)

Van mreže Joksale

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #300 poslato: Februar 02, 2024, 09:56:42 pre podne »
Pozdrav.
Pedja,ako sam dobro razumeo..Onda bi bilo pametno preci sa proteinskog praska na tecne aminokiseline?
I da li bi mozda mogao da preporucis neke?Pored toga uzimam jos kreatin (kre alkalyn)
Ako mozes napisi jos neki suplement koji smatras za bazicnim.
Hvala puno.


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #301 poslato: Februar 06, 2024, 06:47:03 pre podne »
Pozdrav.
Pedja,ako sam dobro razumeo..Onda bi bilo pametno preci sa proteinskog praska na tecne aminokiseline?
I da li bi mozda mogao da preporucis neke?Pored toga uzimam jos kreatin (kre alkalyn)
Ako mozes napisi jos neki suplement koji smatras za bazicnim.
Hvala puno.



tecne amino kiseline NECES svakako naci da su iz adekvatnog izvora, tj da su dobijene fermentacijom, vec je to sve ugl. kolagen i slicno.
A svakako veoma mali broj ljudi bi tesko to mogao financisjki da izdrzi da konzumira EAA pre, u toku i kolcinu koja je potrebna POSLE trneinga

Ali odgovor je DA, svakako je bolje tj bil bi bolje koristiti ciste eaa nego bilo koji i kakav oblik proteina. Samo sto i ukoliko ti budzet dozvoljava da dnevno konzurmias 50 -60 gr EAA (koliko je potrebno) onda......NECES IMATI GRESKU, a reztltalti ce biti fenomenalni

Kazem NE TECNE AK jer to nema veze sa adekvantim izivorom ak

Van mreže Joksale

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #302 poslato: Februar 06, 2024, 10:01:22 pre podne »
Vazi.Hvala.
Probacu onda jedan period samo EAA.Osim toga uzimam i kreatin i bas je dobar.
Ali odjednom krene da mi isijava neki bol sad rekao bih da su mokracni kanali u pitaju,ne bih rekao da su bubrezi.Kao da se nesto upali.
E sad znam da ovde to nije tema ali da li mozda znas sta bi moglo da bude u pitanju?Da li si cuo da je neko imao slicna iskustva?
Ne bih voleo da prekidam sa njim ali ako se nastavi verovatno cu morati.Posto nemam takve simptome kad ga ne koristim.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #303 poslato: Februar 06, 2024, 02:51:27 posle podne »
Vazi.Hvala.
Probacu onda jedan period samo EAA.Osim toga uzimam i kreatin i bas je dobar.
Ali odjednom krene da mi isijava neki bol sad rekao bih da su mokracni kanali u pitaju,ne bih rekao da su bubrezi.Kao da se nesto upali.
E sad znam da ovde to nije tema ali da li mozda znas sta bi moglo da bude u pitanju?Da li si cuo da je neko imao slicna iskustva?
Ne bih voleo da prekidam sa njim ali ako se nastavi verovatno cu morati.Posto nemam takve simptome kad ga ne koristim.

gledaj da EAA koje koristis budu ADEKVATNE tj da su eaa koje su dobijene fermentacijom, a ne measvionom sljunka i peska (mala sala, ali skoro pa je tako) jer ces onda svakako samo napraviti haos

sto se tice upotrebe kreatina i toga "sto osecas".
Ako sam kazes da te probleme nemas, a kada ne koristis kreatin, onda ocigledno postoji problem kod apsorbcije i izbacianja same komponente. I sada tu opet dolazimo do toga STA i koji kredzo, posto je na zalost praksa, a od globalnog posupljenja kredze prosle godine, da se i u njega ubacuje sve i svasta, i da je u mnogim produktima 60-70 pa maks 80% cistog kreatina, a ostalo .....jbg....tako da je pitanje STA JE KONKRETNO kod tebe i sta smeta.

Van mreže Joksale

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #304 poslato: Februar 07, 2024, 08:03:21 posle podne »
Pozdrav ljudi. Poslušao sam savet i bio kod urolog ali nista nije pronašao... Bubrezi ok i sve ostalo.. Na početku mi je rekao da nije zbog kreatina a na kraju da ga mozda izbacim...
Kao mozda je zbog težina ali ja ne radim sa nekim hardcore kilazama
Jel imate neki predlog sta bi moglo da se uzima kao neka "zamena" za njega? Mnogo mi je dobar supplement mozda najbolji od svih koje sam probao
Inače pio sam Amixov Kre-alkalyn

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #305 poslato: Februar 07, 2024, 08:20:37 posle podne »
pa sada, ko zna sta je tebe zigalo, jel ti radjen ultrazvuk bubrega i kanala,prostate? uostalom to kako si opisao, nije bas najpreciznije... ALI
Sto se tice samog kreatina kao suplementa, iskreno nikada nisam pio taj amix, ali generalno kada otvoris tu kapsulu krealkalina, videces da je to isti prah maltene kao i kod monohidrata. Zasto ti to kazem, pre svega zbog metabolita. Ti kristali mogu kod nekog da se lose metabolisu. Pa da se prave kolekcije tipa peska, kamenja itd. Generalno kredza nije preporucljiva za one koji imaju probleme sa bubrezima, jer moras mnooogo voditi racuna o unosu vode. Moras se hidrirati, jer kreatin hoce da povuce vodu isto u misice, pa da isusi bubreg, sto znaci da se moras hidrirati. Iskreno nisam imao takvih problema, ALI da ne spominjem sada firme, desavalo mi se da mi kristali kreatina i to cak @creapure, mikronizovan itd. Pravilo problem dok sam imao upaljene hemoroide. Nazalost dok nije pala operacija istih, i napokon se resio te posasti, morao sam da pauziram sa kredzom, jer to su redovno bila krvoprolica i onda mora mazanje i gluposti da ne opisujem tu govnjivu bolest. Znaci ti kristali mogu da se ne izmetabolisu u nekom procentu, pa zavrse u debelom crevu ili eto tako mozda kao kod tebe u bubrezima. Tu vise nema veze da li je to kvalitetna kredza ili ne nego jednostavno tako telo radi. Kao da pitas zasto se nekome prave kolekcije u zucnoj kesi kamenja... Jebiga, prave se. Neka hrana se ne metabolise kako treba. Nije naravno smak sveta ako ne koristis kreatin. Ali eto. To je izbor na tebi kako ces dalje, ako su problemi nestali kako si prestao da pijes, zdrav je razum da batalis ! Mozda ti metaboliti kristala se i ne skupljaju ali iritiraju strukture pri prolazu koje eto tako osetis posle kao ziganje.
« Poslednja izmena: Februar 07, 2024, 08:23:09 posle podne Pirat »

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #306 poslato: Februar 08, 2024, 07:43:39 pre podne »
Vazi.Hvala.
Probacu onda jedan period samo EAA.Osim toga uzimam i kreatin i bas je dobar.
Ali odjednom krene da mi isijava neki bol sad rekao bih da su mokracni kanali u pitaju,ne bih rekao da su bubrezi.Kao da se nesto upali.
E sad znam da ovde to nije tema ali da li mozda znas sta bi moglo da bude u pitanju?Da li si cuo da je neko imao slicna iskustva?
Ne bih voleo da prekidam sa njim ali ako se nastavi verovatno cu morati.Posto nemam takve simptome kad ga ne koristim.

gledaj da EAA koje koristis budu ADEKVATNE tj da su eaa koje su dobijene fermentacijom, a ne measvionom sljunka i peska (mala sala, ali skoro pa je tako) jer ces onda svakako samo napraviti haos

sto se tice upotrebe kreatina i toga "sto osecas".
Ako sam kazes da te probleme nemas, a kada ne koristis kreatin, onda ocigledno postoji problem kod apsorbcije i izbacianja same komponente. I sada tu opet dolazimo do toga STA i koji kredzo, posto je na zalost praksa, a od globalnog posupljenja kredze prosle godine, da se i u njega ubacuje sve i svasta, i da je u mnogim produktima 60-70 pa maks 80% cistog kreatina, a ostalo .....jbg....tako da je pitanje STA JE KONKRETNO kod tebe i sta smeta.
Da nisi ti druže u nekoj urinarnoj infekciji a da ne znaš?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #307 poslato: Februar 08, 2024, 09:05:47 pre podne »
to je takodje jedan od mogucih scenarija, zato sam napisao da ko zna sta tebe ziga, i sta treba sve ispitati...

Van mreže Joksale

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #308 poslato: Februar 08, 2024, 01:11:17 posle podne »
Jeste,jeste ultrazvuk sve.Mozda je ta uplala provericu i to.
Moguce da je Pirat u pravu da nisam bio dovoljno vode.Evo sad sam se ova dva dana nalivao i kao da je malo popustilo.
Koliko ti pijes tecnosti kad uzimas otp?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #309 poslato: Februar 08, 2024, 01:15:07 posle podne »
Pozdrav ljudi. Poslušao sam savet i bio kod urolog ali nista nije pronašao... Bubrezi ok i sve ostalo.. Na početku mi je rekao da nije zbog kreatina a na kraju da ga mozda izbacim...
Kao mozda je zbog težina ali ja ne radim sa nekim hardcore kilazama
Jel imate neki predlog sta bi moglo da se uzima kao neka "zamena" za njega? Mnogo mi je dobar supplement mozda najbolji od svih koje sam probao
Inače pio sam Amixov Kre-alkalyn

rekao ti je da je ZBOG KREATINA, posto si mu ti u strahu rekao da ga koristis
da si rekao da NE KORISTIS KREATIN (posto on pojma nema ni sta je to) onda bi trazio stvari uzrokkao sto neko dole napisao- npr upala mokracnh kanala
ovako...krdzo je i ciaoooo

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #310 poslato: Februar 08, 2024, 01:31:02 posle podne »
Jeste,jeste ultrazvuk sve.Mozda je ta uplala provericu i to.
Moguce da je Pirat u pravu da nisam bio dovoljno vode.Evo sad sam se ova dva dana nalivao i kao da je malo popustilo.
Koliko ti pijes tecnosti kad uzimas otp?

 
pa 3 flase proloma sam juce stukao + sigurno ide jos jedno 500 ml iz hrane... verovatno treba i vise, ali muka mi bude od silnog pisanja...  soram ko kreten... trebalo bi verovatno i vise, jer meni monohidrat povuce dosta vode u misice, ali kazem nisam imao tih problema. Moguce je da si zapatio i neku urinarnu. Od kredze hoce da bole bas bubrezi ako je neki sljunak itd . To sada niko ne moze niko da ti kaze zasigurno, gde si ga i u sta gurao to samo ti znas ;D

Van mreže Joksale

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #311 poslato: Februar 09, 2024, 09:35:11 pre podne »
Ja jedva pio 2l...Mozda je i to napravilo problem
Vidicemo kako ce se sve odvijati u buducnosti
Hvala puno ljudi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #312 poslato: Februar 09, 2024, 09:36:11 pre podne »
moguce, nije iskljucivo... Unos vode je nesto sto se lako zanemari inace.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #313 poslato: Februar 10, 2024, 06:40:59 pre podne »
Ja jedva pio 2l...Mozda je i to napravilo problem
Vidicemo kako ce se sve odvijati u buducnosti
Hvala puno ljudi

to JEDVA znaci mozda 1.5 litara a to je MALO

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #314 poslato: Februar 10, 2024, 08:53:59 pre podne »
sustinski tako, jbg pogotovo se zimi lako zaboravi H20