April 30, 2024, 10:23:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Šta je menstruacija i koje su joj faze?  (Pročitano 50313 puta)

Van mreže Nella

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 872
    • http://www.nellamehinovic.se
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #15 poslato: Decembar 01, 2007, 11:42:41 pre podne »
evo posto nam nema doktorke odavno ja sam pronasla neki textic koji sam prvela i nadam se da ce ti posluziti...



Trenirati je bolje tokom menstruacije i poslije menstruacije



Vi trenirate bolje tokom prve polovice menzisa, to bi znaci bilo tokom menzisa i sedmicu poslje.

To je konstatovala fizioterapeut Cecilia Bröms koja studira sposobnost kapaciteta kondicije kod 20 zena dje se raspolozenje mjenja tokom menszisa.
       
Tada treba da ste extra poslusni prema tijelu kada vam se progesteron kolicine povecavaju. Nemate dovoljno snage i rizik za povrede je povisen.
Paznja! To vazi uglavnom vas koje NE kroistite anti bebi pilule.
 



Nikakva razlika za vas koje koristite anti bebi pilule

- Medjutim se nije nasla neka velika razlika kapaciteta sposobnosti kod zena sto redovno koriste anti bebi pilule.  Hormonalni preokreti nisu vjerovatno podjednako veliki u toj grupi, kaze Cecilia Bröms.


Vise povreda odmah poslje menzisa

Ginekolog Jesper Möller-Nilsen i profesor Mats Hammar su dosli do slicne zakljucke u jednoj studiji o hormonma tokom menzisnog ciklusa dje su posmatrali kako hormoni uticu tada i kakav je rizik za ozljede tokom fodbal treninga.
Zakljucak je taj da prvi dio menzisa je siguran za treninge i da je frekvencija ozljeda sigurnija i visea u periodu prije menzisa.

- To vazi za zene koje pate od teskoca pred menzis kaze Matz Hammar.

I dodaje

- Zene koje koriste anti bebi pilule imaju nizi rizik ozljeda tokom cijelog menzis ciklusa. Medjutim ne kaze da treba da se koriste da bi sprijecile ozljede tokom bavljenja sporta.


Da li bi hormonalni balanz trebao da rukovodi treningom?

Fizicka sposobnost koja je slabija tokom menzisa zavisi vjerovatno radi produkcije progestorona za vrjeme te feze.

Za vas koje ne koristite anti bebi pilule je opravdano da koncentrirate trening prvu polovicu menzisa, a da poslje menzisa malo laganije trenirate..

Programi treninga koji su se slozili na ovaj nacin su se izmedju ostalog probali u Minhenu sa jako dobrim rezultatima. U takmicarskim svrhama se smatra da su prvi dani menzisa najbolji sto se tice rezultata.  Osim toga su se i mnoge zlatne medalje osvojile upravo tokom menzisa.

Posto tijelesno kretanje / vjezbanje moze da ublazi raspolozenje tokom pmsa preporucuje se ipak upravo tad vjezbanje i kretanje. Ali umjesto vjezbanja sa tegovima je ipak bolje uloziti u neki kondicioni trening, kao setnje ili smirenije obike treninka kao npr Yoga.
LIFE IS NOT MEASURED BY THE NUMBER OF BREATHS WE TAKE,BUT BY THE MOMENTS THAT TAKE OUR BREATH AWAY.

Nella

http://www.myspace.com/nellamehinovic

http://www.nellamehinovic.se/

Van mreže skorpija

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #16 poslato: Avgust 01, 2009, 11:48:58 posle podne »

POZDRAV
Da li  je opasno mesecno krvarenje ako traje duze od nedelju dana, moj licni dr. mi je dao antibiotik CPROXINE,pnda FERRO SANOL(radi  nadoknade krvi)i LUTENYL koji trebam uzimati tek za 6 dana.Da naglasim,ovo mi se desilo prvi put.Menstruacija mi inace traje 5_6 dana,a  ovaj mesec se oduzi nesto.....mada ne krvarim obilno,ipak mi nije sve jedno.
Unapred hvala

Van mreže minjon82

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 31, 2010, 06:38:40 posle podne »
pozdrav svima,
imam i ja jedno pitanje, uglavnom nemam potrebe za slatkisima ali u PMS-u, narocito dan ili dva pre menstruacije imam nenormelnu potrebu za secerom... Imate li i vi slicne probleme i kako ih resavate?

Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #18 poslato: Novembar 01, 2010, 12:44:38 posle podne »
pozdrav svima,
imam i ja jedno pitanje, uglavnom nemam potrebe za slatkisima ali u PMS-u, narocito dan ili dva pre menstruacije imam nenormelnu potrebu za secerom... Imate li i vi slicne probleme i kako ih resavate?

Minjon...moje iskustvo..pa recimo  od kad sam promenila nacin ishrane, simptomi PMS/a su manji..Kao i ti nisam neki secerni zavisnik, jos manje sad sa ovom ishranom..
Stoji da imam malo pojacan apetit tih dana , i osecam se naduveno, i to je to...Izbegavam vezbanje prvi i drugi dan, jer stvarno ne mogu..
Poydrav,Minjon ;) ;)
Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže minjon82

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #19 poslato: Novembar 01, 2010, 03:18:17 posle podne »
Hvala ti,
ono sto mogu da primetim je da mi ne smeta da treniram ni prvog dana i da tacno je da su simptomi manji sa promenom ishrane... Ali ta pusta cokolada pred MS...

Van mreže BAKIĆ

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 676
  • Lepomir Bakic-IFBB champion and competitor
    • Lepomir Bakic
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #20 poslato: Novembar 01, 2010, 04:00:09 posle podne »
Odlična tema i veoma interesantna. Pozdrav za dg. Jelenu.

Imam jedno pitanje, čitao sam negde da žene pre menstruacije imaju potrebe za mačo muškarcima i grublji sex a nakon za nežniu varijantu dal je to tačno?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #21 poslato: Novembar 01, 2010, 04:08:32 posle podne »
Uh to bi bilo dobro.  ;D

Van mreže aleksandarn14061987

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #22 poslato: Novembar 01, 2010, 06:27:51 posle podne »
Vjerovatno da nije tacno. x) 
Bolje kasno, nego nikada...

Van mreže minjon82

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #23 poslato: Novembar 01, 2010, 06:34:30 posle podne »
ja mislim da je individualno!!!

Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #24 poslato: Novembar 01, 2010, 07:14:18 posle podne »
Elem..mislim da je zena najsenzibilnija :),mazna  :)i podantna :)u vreme ovulacije,tj.plodnih dana,jer je kroz istoriju to bio period parenja i, kada se trazio,zdrav, plodan muzjak..(trebalo bi da je i danas tako),
a zena je svojim divnim osobinama,koje joj je Bog podario, umela to da kanalise i pronadje pravog pravog, jakog sposobnog, etc....lovca..

 
 
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2010, 07:21:14 posle podne naopaka »
Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #25 poslato: Novembar 01, 2010, 07:26:12 posle podne »
SEX 24/7 ANY WHERE...


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #26 poslato: Novembar 01, 2010, 07:57:08 posle podne »
Elem..mislim da je zena najsenzibilnija :),mazna  :)i podantna :)u vreme ovulacije,tj.plodnih dana,jer je kroz istoriju to bio period parenja i, kada se trazio,zdrav, plodan muzjak..(trebalo bi da je i danas tako),
a zena je svojim divnim osobinama,koje joj je Bog podario, umela to da kanalise i pronadje pravog pravog, jakog sposobnog, etc....lovca..

Dobro sve je to ok ali to nije odgovor na Bakicevo pitanje... znaci da je cepam jako i snazno ili ono kao fazon volimo se "face to face" u tom periodu ... ;D :P

@Kolev
 3.42 :)

Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #27 poslato: Novembar 01, 2010, 08:04:43 posle podne »
Elem..mislim da je zena najsenzibilnija :),mazna  :)i podantna :)u vreme ovulacije,tj.plodnih dana,jer je kroz istoriju to bio period parenja i, kada se trazio,zdrav, plodan muzjak..(trebalo bi da je i danas tako),
a zena je svojim divnim osobinama,koje joj je Bog podario, umela to da kanalise i pronadje pravog pravog, jakog sposobnog, etc....lovca..

Dobro sve je to ok ali to nije odgovor na Bakicevo pitanje... znaci da je cepam jako i snazno ili ono kao fazon volimo se "face to face" u tom periodu ... ;D :P

@Kolev
 3.42 :)
Ma volite se, cepajte se, nema boljeg sporta ;D ;D ;D ;D
Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #28 poslato: Novembar 01, 2010, 08:33:54 posle podne »

@Kolev
 3.42 :)

sad ti naravno ocekujes da ja pitam a sta je ovo 3.42,pa reko da ne izneverim tvoja ocekivanja,dakle na sta si tacno mislio... :)


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #29 poslato: Novembar 01, 2010, 10:56:10 posle podne »
al ovaj kolev nenad mi je mnogo nesto aktivan u ovim zenskim temama pogotovo u ovoj menstruacija
hahahahahahahahahah xD