Mart 28, 2024, 04:02:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?  (Pročitano 226150 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Brzo ili sporo - šta je bolje kad je reč o proteinima?
« Odgovor #300 poslato: Oktobar 23, 2020, 08:24:58 posle podne »
Pozdrav ljudi,

posto nisam nasao adekvatnu temu pitacu vas ovde...dakle, zasto se nalazi u nekim proteinima kolagen? Sta je to tacno, i da li ima uticaja na kvalitet proizvoda? Hvala vam unapred.
problem je sto su svi skapirali da je kolagen jeftin i onda se osecaju pokradenima, takodje dovodilo se u pitanje kolika je bioiskoristljivost kolagena sto ima poprilicno oprecne studije... imao si tecne amino jedno vreme- popularne jako, koje su bile tecni kolagen sustinski, ribe kupovale mahom zbog kose koze , noktiju itd... e sada ako mene pitas ima tu bitne dve stvari koje se izdvajaju, kolagen nije lose da imas u arsenalu , a druga je da opet biras proizvodjace, tj. najbolje je ako znas odakle dolazi sirovina i kako je obradjena, naravno najcesce ces naici na poprilicno dobru filtraciju, ali poreklo sirovine moze potencijalno da jebe zdrav mozak u svakom smislu te reci... elem, postoji nesto sto se zove prioni (delici proteina, koji se ponasaju infektivno kao virusi i jedu cns- uzroci recimo mad cow desiese i jos nekih stanja), tako da ja bih se opet po tom pitanju drzao iskljucivo sertifikovanih proizvodjaca, kao sto su oni koji iz Volaka nabavljaju sirovine. Recimo Twinlab ak koje je proizvodio je toga bio svestan i zato je namerno proizvodio kolagen iskljucivo iz svinjskih otpadaka, jer su imali za pokrice studije koje pokazuju da svinje iako se hrane  ostacima koji su zarazeni prionima, ne reprodukuju iste u svoj sistem ;) Ali ako se roka neka sirovina iz nekih vukojebina na kraju sveta i kojekakvakih pizdarija, to ti je uvek znak pitanja...

Tako da suma sumarum , kolagen je stvarno dobar, licno sam ga godinama koristio u mnogim proizvodima i osecao sam benefite zaista, bolje varenje, koza, manje upala tetiva i slicno, trenutno bih uzimao i beef da imam gde da nabavim bez nekih dodataka kreatina koje rokaju iz marketinskih razloga :) sto nekome naravno odgovara nekome ne... takodje imaj u vidu da svaki proizvodjac mozda ne mora da pise koliko je kolagena stavio u preparat ali ne moze da sakrije u aminokiselinskom sastavu koliko ima hidroksilizina i hidroksiprolina koje su posebno tipicne u sastavu tetiva i veziva ali ne i u surutki, tj u surutki i ne bi smelo da bude, pa ono, sednes i lako mozes da provalis koliko ima cega ako te to bas interesuje. Ali konacan odgovor na tvoje pitanje je NE, on nit utice pozitivno nit negativno u sastavu tvog praska, jednostavno to je takav profil proizvoda.
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2020, 08:47:54 posle podne pirat »