April 18, 2024, 08:09:17 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Visoko niska ugljikohidratna dijeta  (Pročitano 7613 puta)

Van mreže IstraDamir

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« poslato: Februar 19, 2006, 09:52:19 posle podne »
Pozdrav svima,
dobar forum nema sta.Za nekih mjesec dana planiram krenuti sa skidanjem sala (trbuha) i htio bi cuti Vasa misljenja o dijeti koju namjeravam provoditi,hvala na misljenjima:
 
1 dan umjereni unos ugljikohidrata 1,5 gr na 0,5 kg tjelesne tezine
umjereni unos proteina 1 g na 0,5 kg tjelesne tezine
mali unos masnoca 1/4 gr na 0,5 kg tjelesne tezine

2 dan mali unos ugljikohidrata 0,5 gr na 0,5 kg tjelesne tezine
veliki unos proteina 1,5 gr na 0,5 kg tjelesne tezine
mali unos masnoca 1/4 gr na 0,5 kg tjelesne tezine

3 dan mali unos ugljikohidrata 0,5 gr na 0,5 kg tjelesne tezine
veliki unos proteina 1,5 gr na 0,5 kg tjelesne tezine
mali unos masnoca 1/4 gr na 0,5 kg tjelesne tezine

4 dan velik unos ugljikohidrata 2 gr na 0,5 kg tjelesne tezine
umjeren unos proteina 1 gr na 0,5 kg tjelesne tezine
mali unos masnoca 1/4 gr na 0,5 kg tjelesne tezine

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #1 poslato: Februar 20, 2006, 06:10:48 pre podne »
dobro dosao na forum....

gle...cemu mere svega na 0.5 kg telesne tezine???

od uvek se radi na recimo ako ti neko prepruci 3 gr ptoeina na kg telesne tezine..cemu komplicrinje..

dalje..nisi nam rekao kolika je tvoja tezina??

i nemoj da se ljtis,ali..NEMA PRACIJLANOG SKIDANJA MASNOG TKIVA....TO ZNACI..NE MOZES DA SKINES SALO SAMO SA STOMAKA

Van mreže IstraDamir

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #2 poslato: Februar 20, 2006, 03:27:09 posle podne »
Pozdrav
jasno mi je a i znam da nema ciljanog skidanja sala!Moja tezina je 82 kg na 181 visine sa povecim trbuhom!
Ovo je dijeta koja mi se ucinila prikladnom za mene,meni ona nije komplicirana!Cini mi se da ovdje ima jos jedna dijeta kod koje treba puno vise racunanja
I jos jedno pitanje nadam se da nije glupo(mada meni licno to nema logike al eto zelim ovdje pitati) al mi je netko rekao da je moguce da sam dobio veliki trbuh od prevelike kolicine proteina a ti proteini nisu iskoristeni vec su uskladisteni kao mast i napuhali su me. 8O

Nema ljutnje,svaka vasa sugestija i prijedlog su mi dobrodosli :D

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #3 poslato: Februar 20, 2006, 04:38:18 posle podne »
Citat: IstraDamir


I jos jedno pitanje nadam se da nije glupo(mada meni licno to nema logike al eto zelim ovdje pitati) al mi je netko rekao da je moguce da sam dobio veliki trbuh od prevelike kolicine proteina a ti proteini nisu iskoristeni vec su uskladisteni kao mast i napuhali su me. 8O


 8O  8O  8O  Interesantno,znam da neki ljudi mogu da budu osetljivi na pojedine namirnice i da usled toga dodje do nadimanja stomaka,ali da se nabaci stomak od proteina-prvi put cujem za to :D Ne moras da brines oko toga,samo navali :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže IstraDamir

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #4 poslato: Februar 20, 2006, 04:54:30 posle podne »
Pozdrav
ma nebi vise da navaljujem imam vec trbuh obima 98 cm veliki je grozno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2006, 07:05:53 posle podne »
znam,..ali nista neces uraditi jer vidim da se vec naumio da radis samo vezbe za stomak i te fore,...od toga nema nista..

a sto se tice dijete...ona je skroz ok..ali stvarno pre mnogo kompilkicaija oko tih racunanja....izgleda da je tu ona..STO BI MOGLO JEDNSOTAVNO KADA MOZE KOMPLIKOVANO...

Van mreže IstraDamir

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #6 poslato: Februar 20, 2006, 07:29:14 posle podne »
Pozdrav
pedjos hvala na odgovorima ali me ocito jos nepoznajes!Iako sam pocetnik u svemu ovome neke osnove sam pohvatao!
Iskreno trbusnjake sada uopce neradim namjeravamo sam ih poceti raditi pri kraju dijete ili poslije dijete!
Trbusnjacima se nemoze skinuti salo sa trbuha to mi je jasno

Pozdrav i rešpekt

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2006, 07:53:57 posle podne »
Citat: IstraDamir
Pozdrav
pedjos hvala na odgovorima ali me ocito jos nepoznajes!Iako sam pocetnik u svemu ovome neke osnove sam pohvatao!
Iskreno trbusnjake sada uopce neradim namjeravamo sam ih poceti raditi pri kraju dijete ili poslije dijete!
Trbusnjacima se nemoze skinuti salo sa trbuha to mi je jasno

Pozdrav i rešpekt
..ok..drago mi je da su ti jasne neke stvari....ali koliko vidim dosta toga treba jos uvek da izostirs i iskristalises...ovo govrim u vezi dijete...osnovne stvari si shvatio,ali komplikaicja oko racuna....

a evo jedno pitanje..sta ako to sto si namerio da radis ne bude dalo rezultate koje hoces..sta onda...???..jel onda opet stupa matematika u sluzbu zdravog tela ili sta??...ja na to hocu da te upozroim..

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #8 poslato: Februar 20, 2006, 07:57:32 posle podne »
Da ali ovde niko ne spominje cesto konzumirano pivo. Svima je poznat termin 'pivski stomak'. Dan to nije mozda razlog povecanog obima trbuha? I naravno protein i svaka namirnica ce se pretvoriti u salo ( ili masne celije), ukoliko se ne potrosi, dakle ako ne treniras nema nikakve potrebe za naglasenim unosom proteina. Naglasenim kazem zato sto mnogi brljaju i prave razliku izmedju proteina kao dodatka ishrani (njammm, shake...) i proteina koji pojedu recimo u piletini. Proteini su medjusobno naravno razliciti, Whey je recimo poznat kao brzo svarivi ima vecu biolosku vrednost i Protein Efficiency Ratio (PER), za razliku od sojinog i Casein-a npr, ali to je druga prica). Glavna stvar je smisao Protein = Protein, kao x=x. Skoro sam procitao u All-Stars Muscle Report-u: Dnevna potreba proteina se krece od 0,5g do 3g po kilogramu tezine, zavisno od tjelesne aktivnosti.
I posto vidim da volis cifre da navedem vec odavno poznatu stvar:
Namirnice se dele na mikro- i makronutriente. Sve se meri u kalorijama.
Makro su:
Protein, 1g = 4cal
Ugljeni hidrati 1g =4cal
i Masti 1g = 9cal
I naravno da spomenem da se masti dele na zasicene (slanina, omega 6) i nezasicene masti (laneno ulje, riblje ulje, tu i tamo maslinovo ulje, omega 3 masne kiseline). Dakle niposto da kezes ne mastima (mislim na nezasicene), mozes imati zdravsvenih problema ako to uradis. A od njih se ne mozes  udebljati. Ako ti je bas stalo da smrsas trazi namirnice koje vecinom koriste diabeticari. To su recimo grejp, integralna (braon) riza, odnosno namirnice za koje telo prilikom varenja koristi dodatnu energiju - ne mozes se udebljati. Nadam se da nisam bio smor. Ako jesam, sorry.
I pogledaj
http://www.maksimalno.com/artman/publish/teretana/clanak_219.shtml
Pozdrav
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže IstraDamir

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #9 poslato: Februar 20, 2006, 08:21:41 posle podne »
Pozdrav
ja sam pedjos rodjeni optimist znam da cu uspjeti!Jer uz ovu dijetu cu raditi i kardio a korist cu i ECA!Mora da uspijem
A kakvu ti dijetu preporucas?
Pozdrav

Van mreže IstraDamir

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #10 poslato: Februar 20, 2006, 08:24:24 posle podne »
Citat: dr_rapid
Da ali ovde niko ne spominje cesto konzumirano pivo. Svima je poznat termin 'pivski stomak'. Dan to nije mozda razlog povecanog obima trbuha? I naravno protein i svaka namirnica ce se pretvoriti u salo ( ili masne celije), ukoliko se ne potrosi, dakle ako ne treniras nema nikakve potrebe za naglasenim unosom proteina. Naglasenim kazem zato sto mnogi brljaju i prave razliku izmedju proteina kao dodatka ishrani (njammm, shake...) i proteina koji pojedu recimo u piletini. Proteini su medjusobno naravno razliciti, Whey je recimo poznat kao brzo svarivi ima vecu biolosku vrednost i Protein Efficiency Ratio (PER), za razliku od sojinog i Casein-a npr, ali to je druga prica). Glavna stvar je smisao Protein = Protein, kao x=x. Skoro sam procitao u All-Stars Muscle Report-u: Dnevna potreba proteina se krece od 0,5g do 3g po kilogramu tezine, zavisno od tjelesne aktivnosti.
I posto vidim da volis cifre da navedem vec odavno poznatu stvar:
Namirnice se dele na mikro- i makronutriente. Sve se meri u kalorijama.
Makro su:
Protein, 1g = 4cal
Ugljeni hidrati 1g =4cal
i Masti 1g = 9cal
I naravno da spomenem da se masti dele na zasicene (slanina, omega 6) i nezasicene masti (laneno ulje, riblje ulje, tu i tamo maslinovo ulje, omega 3 masne kiseline). Dakle niposto da kezes ne mastima (mislim na nezasicene), mozes imati zdravsvenih problema ako to uradis. A od njih se ne mozes  udebljati. Ako ti je bas stalo da smrsas trazi namirnice koje vecinom koriste diabeticari. To su recimo grejp, integralna (braon) riza, odnosno namirnice za koje telo prilikom varenja koristi dodatnu energiju - ne mozes se udebljati. Nadam se da nisam bio smor. Ako jesam, sorry.
I pogledaj
http://www.maksimalno.com/artman/publish/teretana/clanak_219.shtml
Pozdrav


Pozdrav
ne pijem pivo!Nisi smor sve je ok!ja idem na trening 4 puta tjedno i koristim ciste whey proteine nakon treninga

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #11 poslato: Februar 20, 2006, 09:42:58 posle podne »
Citat: IstraDamir
Pozdrav
ja sam pedjos rodjeni optimist znam da cu uspjeti!Jer uz ovu dijetu cu raditi i kardio a korist cu i ECA!Mora da uspijem
A kakvu ti dijetu preporucas?
Pozdrav
...najvise i jseste stvar u diejti...besomucnom racunanje kalorija i broja unesenih belancevina su samo opterecenje za tebe jer u stvari ne poznajes svoje telo...

znaci..kada jednom dodjes do rezulatata sa nekom dijetom ili treningom to treba uvek da krostis sa manje vise nekih sitnih rpomena....

ovo nikako ne znaci da ne treba da zapisujes onos to radis svaki dan,....i podaci o NE NAPREDOVANJU su i te kako dragoceni....ako ih upises oni ce uvek biti tu..ako ih pamtis...neuspeh se brzo zaborvlaj i eto anm problema.....nadam se da si shvatio sta hoceu da kazem

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #12 poslato: Februar 20, 2006, 09:43:58 posle podne »
Citat: dr_rapid
Da ali ovde niko ne spominje cesto konzumirano pivo. Svima je poznat termin 'pivski stomak'. Dan to nije mozda razlog povecanog obima trbuha? I naravno protein i svaka namirnica ce se pretvoriti u salo ( ili masne celije), ukoliko se ne potrosi, dakle ako ne treniras nema nikakve potrebe za naglasenim unosom proteina. Naglasenim kazem zato sto mnogi brljaju i prave razliku izmedju proteina kao dodatka ishrani (njammm, shake...) i proteina koji pojedu recimo u piletini. Proteini su medjusobno naravno razliciti, Whey je recimo poznat kao brzo svarivi ima vecu biolosku vrednost i Protein Efficiency Ratio (PER), za razliku od sojinog i Casein-a npr, ali to je druga prica). Glavna stvar je smisao Protein = Protein, kao x=x. Skoro sam procitao u All-Stars Muscle Report-u: Dnevna potreba proteina se krece od 0,5g do 3g po kilogramu tezine, zavisno od tjelesne aktivnosti.
I posto vidim da volis cifre da navedem vec odavno poznatu stvar:
Namirnice se dele na mikro- i makronutriente. Sve se meri u kalorijama.
Makro su:
Protein, 1g = 4cal
Ugljeni hidrati 1g =4cal
i Masti 1g = 9cal
I naravno da spomenem da se masti dele na zasicene (slanina, omega 6) i nezasicene masti (laneno ulje, riblje ulje, tu i tamo maslinovo ulje, omega 3 masne kiseline). Dakle niposto da kezes ne mastima (mislim na nezasicene), mozes imati zdravsvenih problema ako to uradis. A od njih se ne mozes  udebljati. Ako ti je bas stalo da smrsas trazi namirnice koje vecinom koriste diabeticari. To su recimo grejp, integralna (braon) riza, odnosno namirnice za koje telo prilikom varenja koristi dodatnu energiju - ne mozes se udebljati. Nadam se da nisam bio smor. Ako jesam, sorry.
I pogledaj
http://www.maksimalno.com/artman/publish/teretana/clanak_219.shtml
Pozdrav
........ZASTO MISLIS DA SAMO UZ HRANU KOJU KORSITE DIJABETICARI MOZES DA SMRSAS????

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #13 poslato: Februar 20, 2006, 09:47:35 posle podne »
Naravno da ne, ali je korak ka 'mrsavljenju'. Fino sam napisao, ako se ne potrosi, ode pod kozu, zar ne?
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #14 poslato: Februar 20, 2006, 09:49:26 posle podne »
Citat: dr_rapid
Naravno da ne, ali je korak ka 'mrsavljenju'. Fino sam napisao, ako se ne potrosi, ode pod kozu, zar ne?
..ok....a jel si ti primetio da su uglavnom svi dijabeticari debeli.....govrim o vecini????