April 29, 2024, 06:10:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ervin Katona - 300 kg bench press!  (Pročitano 20688 puta)

Van mreže Milan J

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 538
  • Puke but keep going!
    • realitykikngs
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 31, 2007, 09:26:46 posle podne »
Pozdravjam svakog na forumu. Hvala na cestitke. Prvo moram da pozdravi mog dobrog druga Milana
i moram priznati da strong man nikad nece biti kao pre. Milan je bio veliko lice u ovom sportu kao i u
pawerliftingu.Sad na takmicenjima posle mene je Marinkovic Radojca sa 120kg telesne tezine a ja imam
155 pa nije neki izazov da pobedim.

Takmicenje u Topoli bilo dobro organizovano pa zato sam i otisao.
Ja zivim iz strong mana i zato ne ucestvujem cesje u disciplinama.
Ove godine sam imao 15 takmicenja,ali rano sam zavrsio sezonu i bilo mi je
dosadno da trenira bez takmicenja. Mesec dana sam priprema i 3 puta sam gurao u majici
pa nisam ni znao sta mogu da izguram



Zdravo Ervine

Mnogo mi je drago za tebe i za tvoje rezultate. Samo nastavi i neka te mimoidju povrede.

Po onome sto sam video, tebi je 300kg mogao komotno da bude prvi pokusaj. Onda 320 pa da se boris na 335. Kad bi malo skupio plecke (te dtoje dzinovske) skratio bi putanju za 5 cm i automatski dizao vise.


Sto se tice strongmana drago mije sto si izasao iz one glupe situacije kada te nisu pozivali na takmicenja. Kada si iz dana u dan, iz nedelje u nedelju vezbao ne gubeci nadu. Doslo je tvoje vreme. Gledaj da naplatis svaki litar znoja koji si prolio. Moja predvidjanja vezana za strongman sport su da ces ove godine da budes u prvih 5 na svetu.  Priblizavas se Savickasu sa rezultatima, brzi si od njega i imas bolji hvat. Zasto da ne. Napadni ga.

Za sledecu sezonu neka ti glavni cilj bude Arnold. Moras tu da se pojavis.



Sto se tice mene ja te bodrim preko interneta, a ako mi zdravlje dozvoli docicu da ti oborim rekord :)

Za sada sam samo "anonimni bencer iz garaze". Salu na stranu, mogao bih 240 da gurnem.  Pre povrede sam se popeo na oko 300, ali nisam dokumentovao na takmicenju. Sada sam kao oni tipovi iz teretane koji na "majke mi" dizu.


Srecno
« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2007, 09:44:39 posle podne Milan J »
"Every man dies. Not every man really squats" R.I.P. Jesse Marunde

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #16 poslato: Novembar 01, 2007, 07:48:55 pre podne »
Sjajan rezultat.Svaka cast.Kakve ljudine imamo ovde na forumu,sjajno!

Van mreže katona

  • VIP
  • Član
  • *****
  • Poruke: 44
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #17 poslato: Novembar 01, 2007, 11:39:40 pre podne »
Prvi pokusaj sam isao 300kg. Drugi sam najavio 310kg,ali tu su poceli problemi.Majica na meni bilo vec
vise od sat vremena i od zadnjeg pokusaja sam se natekao. 310 nisam mogao da pustim na grudi,stao
je 3cm od grudi,tako sam drzao 5,6 sekundi dok nije puko majica na dva mesta. Onda sam mogao da pustim
sipku ali majica nije vise radio kako treba.Skoro sam izgurao teg ali u zadnji 10cm mi stao teg. Na treci
pokusaj nisam ni izasao jer majica mi propao.
Sta je bio problem Milane

Ti imas vise iskustva sa opremom.Ja na sebi nisam imao majicu ukopno 8.9 puta

Malo sam bio razocaran jer mislim da onda imao sam u sebi 315 ili 320

Van mreže Milan J

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 538
  • Puke but keep going!
    • realitykikngs
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #18 poslato: Novembar 01, 2007, 08:12:29 posle podne »
Nema sumnje da si ostvario istorijski rezultat. Ti to i zaslusujes. Ako procesljas ostale forume videces da sam ja tio najavio odavno.
Naime izjavio sam jos pre par meseci da ako imas sponzore i da mozes da se bavis iskljucivo powerliftingom da bi za godinu dve imao cucanj i mrtvo preko 400 a benc preko 320. Ali ti si naravno pro strongman. I dalje stojim iza toga, s tim sto bih sada dodao jos par kg u proceni :)




Ako mogu da savetujem, vezbaj u majici sto cesce. U stvari uvek kada si na preko 80%. Nece da ti opadne snaga a naucices se kako da koristis majicu i iz nje istreses jos 20 kg. Vise iskustva u majici vise kilograma. Manji rizik od povrede. Ne dozvoli sebi, da sada kada si u top formi, ne napravis 350 i vise na bencu. Znam da ti je mrsko da navlacis majicu za svaki trening, ali ima trik. Za trening, radi lakseg navlacenja majice, miozes da je iseces na ledjima. Od vrata do polovine ledja. Majica ce raditi  isto ali neces imati muku oblacenja i svlacenja. Za IPF takmicenja koristis istu takvu samo n isecenu.

Problem spustanja tega na grudi probaj da resis podizanjem glave dok spustas teg i skracivanjem putanje pribijanjem plecki jedne uz drugu.

Puno zdravlja i uspeha

tvoj drug Milan







« Poslednja izmena: Novembar 01, 2007, 08:14:41 posle podne Milan J »
"Every man dies. Not every man really squats" R.I.P. Jesse Marunde

Van mreže katona

  • VIP
  • Član
  • *****
  • Poruke: 44
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #19 poslato: Novembar 01, 2007, 08:48:52 posle podne »
Hvala druze.Onda moram da kupim majicu.Koja majica je najbolja koju moze da se koristi u IPF
Pawerlifting mi je veoma sinpatican sport,ali nazalost strongman 100 puta vise placen i popularniji.
Od strongmana mozes da zivis ako si dobar ali iz pawerliftinga ne. Sad trenira ko lifter i mozda cu da
nastupam na par takmicenje,ali kad dode prolece i pocinje sezona necu imati vremena da radim
redovno ni mrtvo ni cucanj a pogotovo da guram benc u majici. Nije slucajno da dobri strongmani
ne nastupaju u lifting.

Pozdrav

Van mreže Milan J

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 538
  • Puke but keep going!
    • realitykikngs
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #20 poslato: Novembar 01, 2007, 09:16:53 posle podne »
Titan Katana bench press shirt S/S model

Koliko znam najbolja IPF majica je ona Katana, koju proizvodi titan. Ona je dobra jer je 26% jaci materijal nego Fury, a i prave je u varijanti za bencere bez mosta (kao ti i ja) i za bencere koji prave veliki luk (ti sigurno ne). Tebi treba S/S model Titan Katana bench shirt. Kazu da ne sece triceps, daje oslicnu podrsku.

Za ravne bencere


Za bencere sa velikim mostom



jeste da je 150 dolara ali je zadovoljstvo veliko. Nadji nekog sponzora da ti kupi dve majice, pa jednu iseci na ledjima za trening. Garantujem ti 350 kg do pocetka priprema za strongman.


Srecno
"Every man dies. Not every man really squats" R.I.P. Jesse Marunde

Van mreže katona

  • VIP
  • Član
  • *****
  • Poruke: 44
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #21 poslato: Novembar 01, 2007, 10:14:52 posle podne »
Za staru majicu sam dao 150 eura,nisam ni ocekivao da je jeftin. Toliko mogu da dam za majicu.
Kako bi trebalo to naruciti i gde,neznam velicinu i sta ako ne odgovara velicina.

Sad kad sam slobodan pratim internet i vidim da posle povrede jos uvek neodustajes od treninga.
Samo budi pazljiv.Problem je u tome da si ti takmicar i posle neces moci da izdzis da se ne takmicis.
Voleo bi da se takmicimo zajedno kao pre par godina.
Najbitnije je zdravje

Van mreže Milan J

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 538
  • Puke but keep going!
    • realitykikngs
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #22 poslato: Novembar 02, 2007, 12:11:57 pre podne »
Ervine i ja bih voleo da se takmicimo. Nikada te nisam pobedio. Par puta sam bio vise nego blizu da to uradim (Indjija, Novi Sad) ali si ti uvek nalazio snage da pobedis. Dobar je bio nas rivalitet. I ja i moja porodica svim strcem navijamo za tebe.

Spremam se vec nekoliko meseci da odem kod doktora da mi kaze da ili ne za takmicenje, ali se bojim da mi nekaze da smanjim sa treningom. Tesko ide da vezbam sa malim tezinama. Nece dusa. A tek kardio i dijete nikako. Ako odustanem od velikih tezina necu da imam opravdanje za ovoliki stomak...

Majicu mozes da narucis (ako radi ovaj link) iz Madjarske:

Lóránd Berke

Vészto, Hungary

 E-mail: lorcsi@novatech.hu

Tel.: +36-70/277-87-84

www.titanpower.hu

U principu das visinu, tezinu, obim grudi i obim bicepsa i oni ti odrede velicinu.





U principu velicina maijce je

velicina = (obim grudi + 6 cm) / 2.54


ako ti je obim grudi, recimo 133, onda ti je majica velicine 54 = (133 + 6) / 2.54



Ostaje da proverim jos jednom velicinu. Ovo je procena za majicu koju ces da koristis i na treningu i na takmicenju, da nije super, super tesna.


Evo ti lista dilera za titan u evropi, mada ako placas karticom nema ni veze odakle narucujes. Dobijes za 7 dana.

http://www.titansupport.com/dealers/mapeurope.html


"Every man dies. Not every man really squats" R.I.P. Jesse Marunde

Van mreže Mala...

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 366
  • play it smart....
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #23 poslato: Novembar 02, 2007, 12:45:29 pre podne »
Svaka cast takodje zelim dobrodoslicu!!
"It doesn't matter how hard u can hit, what really matter's how hard u can get hit and keep moving forward" :):)

Van mreže Cvele

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 357
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #24 poslato: Novembar 03, 2007, 04:28:57 posle podne »
Ma daaaj...sprdas se sa benchom....
A za katanu...sece brate,j**e kevu...ali kad je razradis bude dosta komotnije...
jgb dok je nova smoris se da ne spustis teg...ja sa mojom nisam mogao 260 da spustim...
posle 10,15 trenenga mucenja popusti...

Van mreže katona

  • VIP
  • Član
  • *****
  • Poruke: 44
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #25 poslato: Novembar 03, 2007, 06:26:29 posle podne »
Cvele
Koristio si i neku drugu majicu ili katana ti je prvi
Posle kad si razradio koliko ti pomagao
Ja sam 2002 2,3 puta koristio inzer majicu i mislim da taj sece najvise.Nema veze ja sam navikao
na bolove iz strong mana.

Van mreže Cvele

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 357
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #26 poslato: Novembar 04, 2007, 06:27:44 pre podne »
nisam,katana mi je prva...mrzelo me da se cimam sa fury-jem pa polako da prelazim na jace....
na tu kilazu sa katanom siguran +40 do+50 kg!..
naviknes se da sece...nisu neki veliki bolovi..a svaka sece..jbg
mozda sece i manje od fury-ja

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #27 poslato: Novembar 04, 2007, 03:33:46 posle podne »
Rade Savic je njegove zadnje rekorde na drzavnom do 125 i 110kg napravio sa Katanom,ali mislim da (pricali smo Milan i ja)nije iskoristio njen potencijal.

Van mreže katona

  • VIP
  • Član
  • *****
  • Poruke: 44
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #28 poslato: Novembar 04, 2007, 06:49:55 posle podne »
Sigurno ga nije izkoristio pogotovo ako je majicu kupio kad je imao 120kg,a posle startovao u -110kg.
Majica mora da mu bio prevelik. Vec sam narucio iz madarske zamene i za Vastag Emila.

Van mreže sxpresss

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Ervin Katona - 300 kg bench press!
« Odgovor #29 poslato: Novembar 08, 2007, 01:02:41 pre podne »
pozdrav za sve clanove   ,  gde si ervine druze stari-)   mogao si i za mene da narucis majicu no ima jos vremena...
pozdrav