Mart 29, 2024, 12:05:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Zumance VS Belance  (Pročitano 20358 puta)

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #15 poslato: Mart 23, 2006, 02:29:20 pre podne »
Citat: doktor83
sta je bolje,kad skuvas jaje pa povadis zumance i tako pojedes belance ili da ispeces bez zumanca ? Jel ima neka razlika,sem u ukusu ? :)



E da, jel ima neke razlike u efikasnosti delovanja hranljivih materija kad se menja nacin pripreme jaja ? To i mene zanima.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #16 poslato: Mart 23, 2006, 06:45:12 pre podne »
Citat: MotornaTestera
Citat: doktor83
sta je bolje,kad skuvas jaje pa povadis zumance i tako pojedes belance ili da ispeces bez zumanca ? Jel ima neka razlika,sem u ukusu ? :)



E da, jel ima neke razlike u efikasnosti delovanja hranljivih materija kad se menja nacin pripreme jaja ? To i mene zanima.
...kljucno pitanje...cemu opterecavanje sa ovakvim glusptima???

Van mreže pavle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #17 poslato: Mart 23, 2006, 12:42:53 posle podne »
Ja pojedem 4 belanaca i jedno zumance ujutru i 4 belanca uvece. Belanac mi je skroz OK, mogao bih da ga jedem i u mnogo vecim kolicinama. A zumanac se slazem da ima i dobrih i losih strana, i ne treba preterivati u njemu! Covek koji pojede 10 i vise komada dnevno celih nece doziveti dugovecnu starost. Onaj ko pojede 10 komada dnevno nece osetiti promenu momentalno, ali organizam hoce.
Ja sam inace procitao negde da ne treba jesti vise od 2-3 zumnca nedeljno.

Van mreže pavle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #18 poslato: Mart 23, 2006, 12:46:00 posle podne »
Jedino sto mi se nesvidja kod jaja su gasovi! Cini mi se da od njih imam malih problema sto se toga tice!
Tako da znate ljudi da za sledecu grejnu nema frke, ko se greje na gas, neka mi se javi i sredicemo jeftino grejanje! :)

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #19 poslato: Mart 23, 2006, 01:46:22 posle podne »
Ja 5 belanca ujutro 5 posle treninga

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #20 poslato: Mart 23, 2006, 08:51:13 posle podne »
@MotornaTestera
Najbolje ti je jesti belance neobradjeno termicki, jer se svakim zagrevanjem deo hranljivih materija unisti. E sad, ima i tu kvaka, jer je sveze jaje mozda bakterioloski neispravno.
Zato je potrebno da jaja spremis. Posle treninga obavezno kuvana, jer ulje smanjuje GI, sto tad ne zelis. I plus toga, bolji je odnos protein/mast.
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #21 poslato: Mart 23, 2006, 09:13:05 posle podne »
Citat: bush
@MotornaTestera
Najbolje ti je jesti belance neobradjeno termicki, jer se svakim zagrevanjem deo hranljivih materija unisti. E sad, ima i tu kvaka, jer je sveze jaje mozda bakterioloski neispravno.
Zato je potrebno da jaja spremis. Posle treninga obavezno kuvana, jer ulje smanjuje GI, sto tad ne zelis. I plus toga, bolji je odnos protein/mast.
....JEDNO PITANJE..KAKVE VEZE IMA ULJE SA GI koje ni ne postoji kod jaeta....o cemu ti pricas covece??...

preprucujes coveku da jedes sriova jaja???..sta je sa tobom???

kazi mu samo jos da jede kao lav zivo meso i odna se sve rekao..

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #22 poslato: Mart 24, 2006, 10:45:02 pre podne »
Nisi me shvatio.
Kuvana su bolja od pecenih, jer peces na ulju!
Dodatno ulje je u svakom slucaju lose.
Nazovi to GI ili kako oces ali ulje usporava apsorpciju proteina.
Druga stvar - jedini razlog zasto covek ne bi trebao da jede ziva jaja (a uostalom i zivo meso)
jeste to sto je ono BAKTERIOLOSKI NEISPRAVNO. Inace bi se slobodno moglo jesti. Ja sam ziva jaja pio pre ali vise ih ne pijem (ne bi da se kockam sa takvim stvarima).
A cinjenica je da se termickom obradom denaturise odredjena kolicina proteina, ali sta mozemo, bolje da idemo na sigurno. Tako da mu nisam preporucio sveza jaja u svakom slucaju. Sorry ako je doslo do nesporazuma.
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #23 poslato: Mart 24, 2006, 12:36:17 posle podne »
Kakve veze ima GI(glikemicki!!!) sa apsorbcijom proteina??? Ako pojedes secer sa sirom oces li ubrzati apsorpciju kazeina???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #24 poslato: Mart 24, 2006, 03:44:20 posle podne »
Citat: bush
Nisi me shvatio.
Kuvana su bolja od pecenih, jer peces na ulju!
Dodatno ulje je u svakom slucaju lose.
Nazovi to GI ili kako oces ali ulje usporava apsorpciju proteina.
Druga stvar - jedini razlog zasto covek ne bi trebao da jede ziva jaja (a uostalom i zivo meso)
jeste to sto je ono BAKTERIOLOSKI NEISPRAVNO. Inace bi se slobodno moglo jesti. Ja sam ziva jaja pio pre ali vise ih ne pijem (ne bi da se kockam sa takvim stvarima).
A cinjenica je da se termickom obradom denaturise odredjena kolicina proteina, ali sta mozemo, bolje da idemo na sigurno. Tako da mu nisam preporucio sveza jaja u svakom slucaju. Sorry ako je doslo do nesporazuma.
:wink:

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #25 poslato: Mart 24, 2006, 05:38:11 posle podne »
@Big_Rasha Ima veze, sigurno. Jesi li ti nekada video PWO shake sa namerno dodatim mastima (recimo omega 3 ili 6 koje bb-deri sigurno konzumiraju)?
A da ti odgovorim na pitanje: Neces, ali ce GI tvog obroka biti manji od GI secera.
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže Nimrod

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #26 poslato: Mart 24, 2006, 11:48:00 posle podne »
A evo sta sam ja procito u casopisu „fitness“ o jajima:

„Jaja su savrsenizvor bjelancevina zbog aminokiselina koje sadrze i sposobnosti da poticu rast misica, a i dobrog su okusa ako ih dobro pripremite. S druge strane, zumanjak nije nikad uzivao istu popularnost. Zahvaljujuci masnoci i kolesterolu koje sadrzi, bodybuilderi ga odavno odbacuju. Ali, stigao je cas da ga ponovo ukljucite u prehranu. Novija istrazivanja pokazuju ne samo da su zasicene i nezasicene masnoce u jaju dobre za nas, nego da se odmah ne pohranjuju kao masti u tijelu. Zapravo, cini se da svi mogu jesti zumanjke. Americko istrazivanje ispitalo je reakciju na kolesterol 25 ispitanikai 27 ispitanica koji su se pridrzavali dijete s jajima (640 mgdodanog kolesterola dnevno) ili dijete bez jaja (0 mg dodanog kolesterola dnevno) kolesterol u zumanjcima nije povisio tazine LDL kolesterola koji se povezuje s razvojom srcane bolesti. I zato se nemojte bojati kajgane s cijelim jajima...

I sad da li u ovome ima imalo istine, meni malo ovo ne mirise na najbolje jer mi ovake recenice tipa „americka istrazivanja“ nisu bas drage.
Al eto u jednom casopisu za bodybuildere tako pisu pa valjda znaju sat govore

A usput evo i sastava jednog veceg sirovog jajeta:
Kalorije...74
Proteini....... 6g
Ugljikohidrati............ <1g
Ukupno masti............ 5g
Zasicene masti.............2g
Jednostruke zasicene masti..............2g
Visestruko zasicene masti ................... 1g
Omega 3 masne kiseline ..................22mg
Omega 6 masne kiseline............... 570mg
Kalcij ...............................26mg
Zeljezo ...................1 mg
Magnezij...................6mg
Kalij......................67mg
Natrij...................70mg
Cink.....................<1mg
Selen..........................16mcg

I ovo je iz gore navedenih novina

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #27 poslato: Mart 25, 2006, 01:38:18 pre podne »
I sad da li u ovome ima imalo istine, meni malo ovo ne mirise na najbolje jer mi ovake recenice tipa „americka istrazivanja“ nisu bas drage.
 
Pre treba da verujes njihovom ispitivanju nego nasem. Svi vrhunski suplementi i vrhunske sprave za BB dolaze iz Amerike, ako oni naprave neko istrazivanje to je uglavnom to. Ne volim ja Amerikance, ali ako je neko sposoban da iz kilogram najkvalitetnijeg crvenog mesa hemijskim putem izvuce 5 grama kreatina i tako celu kutiju od 300 grama i isto tako protein iz surutke moras da mu verujes. Znas ti koja je to tehnologija. Nisu oni ko ovi nasi, da idu ulicom i anketiraju. To se tacno zna sta se radi. Nasi bi otvorili jaje i vikali "Ima li holesterola unutra" a oni veruj mi imaju takvu tehnologiju sto se tice ispitivanja hrane i suplemenata da nemoj da brines. Jaja bar nije nicija marka. Ne moraju da ga reklamiraju.
Ja sam bio u Kairu i pricao sa njihovim vrhunskim bodibilderima. Oni svi imaju prilike da kupe neke njihove Egipatske marke proteina i svega po najjeftinijim cenama, a oni ne samo da nece ni da cuju za to, nego i TWINLAB i DAYMATIZE ne kupuju ako nije original dovezen iz Amerike.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #28 poslato: Mart 25, 2006, 06:15:38 pre podne »
Citat: MotornaTestera
I sad da li u ovome ima imalo istine, meni malo ovo ne mirise na najbolje jer mi ovake recenice tipa „americka istrazivanja“ nisu bas drage.
 
Pre treba da verujes njihovom ispitivanju nego nasem. Svi vrhunski suplementi i vrhunske sprave za BB dolaze iz Amerike, ako oni naprave neko istrazivanje to je uglavnom to. Ne volim ja Amerikance, ali ako je neko sposoban da iz kilogram najkvalitetnijeg crvenog mesa hemijskim putem izvuce 5 grama kreatina i tako celu kutiju od 300 grama i isto tako protein iz surutke moras da mu verujes. Znas ti koja je to tehnologija. Nisu oni ko ovi nasi, da idu ulicom i anketiraju. To se tacno zna sta se radi. Nasi bi otvorili jaje i vikali "Ima li holesterola unutra" a oni veruj mi imaju takvu tehnologiju sto se tice ispitivanja hrane i suplemenata da nemoj da brines. Jaja bar nije nicija marka. Ne moraju da ga reklamiraju.
Ja sam bio u Kairu i pricao sa njihovim vrhunskim bodibilderima. Oni svi imaju prilike da kupe neke njihove Egipatske marke proteina i svega po najjeftinijim cenama, a oni ne samo da nece ni da cuju za to, nego i TWINLAB i DAYMATIZE ne kupuju ako nije original dovezen iz Amerike.
..gle ovako stari..amreiknacima-ovde sada ne mislim da narod nego na njihovu marktetinsku masineruju-NE DMOZES DA VERUJES NISTA..JER SU ONI TOLIKO IZKOMERCIJALIZOVALI SVE U MARKETINSKE SVRHE DA JE TO ODVRATNO...

ONI CE IZMISLITI BOLEST AKO TREBA..A IZMISLILI SU JE DA BI NEKOME NESTO PRODAI..

ONI CE IZAZVATI RAT AKO TREBA...A IZAZVALI SU GA GDE SU GOD STIGLI..SAMO DA BI ONI IMALI KORIST OD TOGA....

I STO JE ANJGORE U CELOJPRICI..SVAKI NJIHOV KROAK JE POPRACEN SA TOLIKIM MARKTEINOGOM I KOMERCIJALOM DA JE TO NEVEROVANTO I ONDA SE SVAKI NROMALAN COVEK ZAPITA...PA JEBOTE..ONI SU STVARO SUPERIORAN NAROD I STVARNO SU U PRAVU..
DAKLE..SVAKI NJIHOV POTEZ SMATRAJ KAO CIST AMRKTEING JER IZA TOGA STOJE MNOGO DUBLJI KORENI KOJE MI NIAKDA NECEMO SAZNATI...

DAKLE..DA SE VRATIM AN TEMU....NE KAZEM DA ZUMANCA TREBA IZBEGAVATI ALI DA JEDES SVAKI DAN CELA JAJA...BATALI....ali o tome svmo vec pricali..


I STO SE TICE EGIPATSKIH BODY B...STARI..JA SAM BIO SAM NJIMA 2 GODINE ZA REDOM I DRUZIO SE SA NJIHOVI VODECIM LJUDIMA..SHAKAT MABORUKUKOM,EL TOKIJEM.ADEL BADAWEJOM I OSTALOM KOMPANIJOM I PROVDIO DANJE SA NJIMA A SA SHAKAT SAM SE PRE 2 GODINE I TAKMICI US ITOJ KATEGORIJA....NIE TO BAS TAKO KAKO TI AKZES..VERUJ MI NA REC....

Van mreže Nimrod

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Re: Zumance VS Belance
« Odgovor #29 poslato: Mart 25, 2006, 08:10:15 posle podne »
Nisam ja reko da amerikanci nemaju napredniju tehnologiju od nas, ali kod nas ako hoces da nesto narod ili citaoci reknu eh ovo je istina onda se kaze „americka istrazivanja“ i to odmah mora da bude istina i provjereno, o tome sam ja govorio.
A salzem se i sa pedjosom da je kod amera sve propaganda oni ce i g.... da izvinete prodat s dobrom reklamom i jos ce neki rec da je dobro posto je americko.