Maj 23, 2024, 04:53:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.154 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA  (Pročitano 292013 puta)

Van mreže Burki

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #195 poslato: Mart 26, 2010, 09:45:39 pre podne »
nisam imao u mislima ništa konkretno, samo me zanima iz razloga što to možda može imati nekakvih pozitivnih ili opet negativnih efekata kod istovremenog uzimanja s nekim od suplemenata i/ili hemijom. Dakle, moje konkretno pitanje je da li ti imaš kakvih saznanja o tome gde bi to možda moglo da pripomogne odn. gde bi to tu svakom primeru trebalo izbegavati.
Učinilo mi se zanimljivo pa reko budem postao možda bude interesantno i drugima...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #196 poslato: Mart 26, 2010, 10:01:17 pre podne »
pa meni su takvi textovi uvek I VISE NEGO GLUPI
to ti je moj odgovr
ja kada bih citao te i takve textove  studije odavno bi vec poludeo..
metodom zdravog i logickog razmsljanja cak i onaj ko se veoma malo razume u datu temtaiku moze da zakljuci koliko to samo paradoskalno zvuci a da se u opste ne ide u dublju analizu

Van mreže Burki

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #197 poslato: Mart 26, 2010, 10:15:04 pre podne »
ok, hvala za mišljenje :).

Van mreže zile88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 223
  • Eat sleep train repeat.
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #198 poslato: April 17, 2010, 12:26:28 pre podne »
Iz citanja ovog teksta sam se zbunio samo. Moze se reci da sam na svojoj kozi osetio sva losa dejstva kad se iz ishrane izbaci povrce, a kamoli tek i voce. Posto studiram i zivim trenutno privatno, jednostavno ne mogu da trosim vreme a i gazdine zivce da svaki da barim neko povrce ili slicno. Da ne smaram ukratko cu izloziti svoj obrok za 1 dan:

1 obrok kafa+100 ~150 grama ovsenih                                                                                oko 9~ ujutru
pojedem 1-2 jabuke+ kafa                                                                                                  oko pola 12
2 obrok    u menzi da jedem uglavnom pririnac/ ili neko povrce +ribailibecka snicla           oko 13 casova
3 obrok                 tunjevina+pirinac                                                                                   oko 16 casova
pojedem  opet 1 ili 2 jabuke                                                                                                oko  18 casova
4 obrok                      tunjevina+pirinac                                                                            oko 19 casova
5 obrok               jabuka pa    tunjevina                                                                               posle treninga
6 obrok                       tunjevina + eventulano ella sira ~200 grama                          2.5- do 3 sata nakon predhodnog obroka

Recimo manje vise da mi je standardno da imam jedan malo losiji obrok u menzi + 4 obroka tunjevinu. E sad pre nego sto me lincuju neki zbog jednolicne ishrane, ja za drugo nemam ni para a imam i jos manje vremena da spremam da jedem. Tunjevinu uzimam za 70 dinara u tempu tako da i nije toliko skupo. Glavno pitanje je da li je za neku dijetu za plazu ovih 4-6 jabuka mnogo, jer je to ipak ~800 grama. Za sada ne primecujem da mi masti stomak, ali primecujem dafinitivno da od jabuka mi se mnogo lakse svari hrana, i da nemam problema sa digestivnim taktom i zatvorom sto sam bez unosa povrca i voca imao.
miki_el_hefe instagram
Milan Djordjevic Face

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #199 poslato: April 17, 2010, 09:47:45 pre podne »
Iz citanja ovog teksta sam se zbunio samo. Moze se reci da sam na svojoj kozi osetio sva losa dejstva kad se iz ishrane izbaci povrce, a kamoli tek i voce. Posto studiram i zivim trenutno privatno, jednostavno ne mogu da trosim vreme a i gazdine zivce da svaki da barim neko povrce ili slicno. Da ne smaram ukratko cu izloziti svoj obrok za 1 dan:

1 obrok kafa+100 ~150 grama ovsenih                                                                                oko 9~ ujutru
pojedem 1-2 jabuke+ kafa                                                                                                  oko pola 12
2 obrok    u menzi da jedem uglavnom pririnac/ ili neko povrce +ribailibecka snicla           oko 13 casova
3 obrok                 tunjevina+pirinac                                                                                   oko 16 casova
pojedem  opet 1 ili 2 jabuke                                                                                                oko  18 casova
4 obrok                      tunjevina+pirinac                                                                            oko 19 casova
5 obrok               jabuka pa    tunjevina                                                                               posle treninga
6 obrok                       tunjevina + eventulano ella sira ~200 grama                          2.5- do 3 sata nakon predhodnog obroka

Recimo manje vise da mi je standardno da imam jedan malo losiji obrok u menzi + 4 obroka tunjevinu. E sad pre nego sto me lincuju neki zbog jednolicne ishrane, ja za drugo nemam ni para a imam i jos manje vremena da spremam da jedem. Tunjevinu uzimam za 70 dinara u tempu tako da i nije toliko skupo. Glavno pitanje je da li je za neku dijetu za plazu ovih 4-6 jabuka mnogo, jer je to ipak ~800 grama. Za sada ne primecujem da mi masti stomak, ali primecujem dafinitivno da od jabuka mi se mnogo lakse svari hrana, i da nemam problema sa digestivnim taktom i zatvorom sto sam bez unosa povrca i voca imao.
pa tunjevina ti je SKUPA,izracunaj koliko kosta 4 tunjevine i koliko grama mesa dobijas;)
ili tebe mrzi da kuvas....pa nismo mi ludaci da kuvamo svaki obrok posebno
evo ti moj plan za jedan dan
dorucak blend i ovas(2min mi treba da spremim to)onda kuvam 4 obroka(belo meso 45min se kuva)whey odma posle treninga,i ella sir pre spavanja tu nema sta da se sprema,ukupno posveceno vreme u kuhinji 60min stim da 50min i ne moram da budem pored sporeta;)povrce jedem sveze,nema sta da ga barim....a sto se tice voca ok ako te ne masti odlicno,samo jednog dana ce te mastiti;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #200 poslato: April 17, 2010, 10:19:51 pre podne »
Druge stvari necu da komentarisem ali kafa+ovsene i kafa+jabuka (ili kafa+secer kao najgora opcija) je poziv na sjebavanje metabolizma.
Barem jedno 15-30 minuta pauze od kafe do jela.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #201 poslato: April 17, 2010, 11:26:23 pre podne »
Druge stvari necu da komentarisem ali kafa+ovsene i kafa+jabuka (ili kafa+secer kao najgora opcija) je poziv na sjebavanje metabolizma.
Barem jedno 15-30 minuta pauze od kafe do jela.

bravo i puta 115

momcino
ti imas srece sto imas 20ak godina pa ti je metabolzima kao u zmaja
pa bi isto tako imao reuzlate koje imas i da imas para
PARE nisu merilo nicega kada je ovaj sport u pitanju
sa parama ne mozes da kupis misice
mozes da kupis PREDUSLOV da napravis nesto ali i onda ako nema karatkera KOJEG BDW NEMOES DA KUPIS dzaba ti sve pare ovog sveta
tako da
ishrana ti je BLAGI UZAS i to sto radis radis sebi
neka ti je sa srecom

Van mreže zile88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 223
  • Eat sleep train repeat.
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #202 poslato: April 17, 2010, 05:41:36 posle podne »
Druge stvari necu da komentarisem ali kafa+ovsene i kafa+jabuka (ili kafa+secer kao najgora opcija) je poziv na sjebavanje metabolizma.
Barem jedno 15-30 minuta pauze od kafe do jela.

bravo i puta 115

momcino
ti imas srece sto imas 20ak godina pa ti je metabolzima kao u zmaja
pa bi isto tako imao reuzlate koje imas i da imas para
PARE nisu merilo nicega kada je ovaj sport u pitanju
sa parama ne mozes da kupis misice
mozes da kupis PREDUSLOV da napravis nesto ali i onda ako nema karatkera KOJEG BDW NEMOES DA KUPIS dzaba ti sve pare ovog sveta
tako da
ishrana ti je BLAGI UZAS i to sto radis radis sebi
neka ti je sa srecom

ishrana je blagi uzas? I sta radim sebi?
Mislim da mi bolje jedno 99% da jedem ovako, nego kao 90% mojih vrsnjaka koji studiraju daleko od kuce. Znaci po tvome da ja batalim sve i lepo i hasam dorucak burek jogurt, pa onda forneti jogurt, za rucak mogu u menzu na pasulj i sniclu, a za veceru kruna- kisela pavlaka+ proja.
Ako meni trenutno odgovara ovako a odgovara mi jer da se seljacki izrazim ta kombinacija ovsene/kafa me protera ujutru u wc.Evo sad sam "otkrio " i dejstvo jabuka da je dobro u to smislu.
Pa sam reko da pitam da li je to ok. Ali na ovom forumu ne sme ni da se pita, odma ljudi napadaju, frustrijaruci svoje koplekse ili bog zna sta na drugima zato sto pobogu kako smem da to ne znam.
Mislim da sam lepo, kulurno, nenapadno postavio pitanje, da se ne ku@cim u fazonu gle sta jedem a kako izgledam i td. Tako da je po meni uljudno da se kaze, decko to i to ti ne valja zbog toga i toga....

@ naturalni, fala drugar pokusacu tako kad pojedem ove tune koje imam i kad idem u shopping iduci put, jer idem pa kupim hranu za 10-ak dana(mada mi je i to problem jer nemam zamrzivac za piletinu,a u frizideru moze samo 3-4 dana da stoji).A sto se tice whey-a ili nekog suplementa nista ne uzimam ja skoro od kada sam krenuo da treniram uopste jer finansijski slabo stojim.

@ deja . Decko/covek nije da te vredjam ali ono gorenapisano za kulturu obuhvata tebe, kazi mi zasto lepo ima da "umerem" ili sta, sto jedem ovsene pahuljice i kafu.Ja to necu ni da komentarisem, zar nije pravilo foruma da se postuju drugi, ovo recenicom indirektno omalozavas drugog clana kao inferiornog, zbog tvoje aristokratske superiornosti znanja.Po ovome tvom stavu znaci po tvom znanju ako ne izgledas bar ko Ronnie, trebas da se ubijes, zar ne? A sto se tice jabuke nisam rekao da jedem u isto vreme, popijem kafu pa nakon izvesnog vremena pojedem 1-2 jabuke.
« Poslednja izmena: April 17, 2010, 05:43:45 posle podne zile88 »
miki_el_hefe instagram
Milan Djordjevic Face

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #203 poslato: April 17, 2010, 06:14:12 posle podne »
Razlog zasto se odmah napadaju i brisu postovi kao tvoji je:
- zato sto je hiljadu puta pisano na tu temu, videlo se da ima boljih resenja, i sad svakome objasnjavati umesto da sam iscita je nepostovanje tudjeg vremena
- zato sto si se upravo prikazao kao kreten ;)

Kad ti je Pedja rekao da ti je ishrana blagi uzas, to ne znaci da je gora od ishrane tvojih vrsnjaka ili vecine ljudi na Balkanu (a da ne pominjem US of fat Ass), vec da ima mnogo boljih resenja i da ima propusta u tvojoj ishrani koji se vrlo lako mogu srediti (tipa rasporediti proteine u svaki obrok, izbaciti UH iz kasnijih obroka, izbaciti tolike jabuke), itd.
Pedja je previse cesto slusao i razne gluposti (nista namenjeno tebi), i morao previse puta svakome posebno da objasnjava, da mu je kratak fitilj po tom pitanju ;) Zato i kaze da ti je ishrana uzas - ti to shvati kao "mozes mnogo bolje" bez preteranog truda, posto ionako puno jedes tune.

Sto se kafe tice (u stvari kofeina uopste, osim oko treninga evenutalno kako kome), kofein i secer, pa cak i kofein i UH mogu da nepotrebno vise iritiraju pankreas, prave padove i peak-ove secera i insulina, koji ne samo da ti ne trebaju vec smetaju. Ima i drugih losih strana.
Razmisli zasto je coca-cola jedan od najvecih uzroka dijabetesa.

To ne znaci da ces imati dijabetes ili druge probleme ako pijes kafu sa secerom - vec samo da su vece sanse.
Ja ti predlazem nesto sto uopste ne steti. Ti ako zelis prihvati. Ako ne zelis, tvoj problem ;)
Pedja ti je u jednoj recenici lepo objasnio - ti imas 20god, jos uvek nisi imao vremena da sjebes metabolizam.

E sad, ja ne mogu da bajem u bob sta si ti mislio kad si napisao "kafa+ovsene" i "jabuke+kafa", tj. da li ih konzumiras sa cimetom, uz papaju ili ti 72 device lebde okolo i obacuju po kap kafe i liz jabuke kad treba ;) Jedini nacin na koji ja to iz tvog posta mogu da razumem je "u isto vreme".
Opet, ja sam samo napomenuo da TREBA izbegavati kafu i secer u isto vreme. Ti si taj koji napada.

Van mreže zile88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 223
  • Eat sleep train repeat.
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #204 poslato: April 17, 2010, 11:15:05 posle podne »
Razlog zasto se odmah napadaju i brisu postovi kao tvoji je:
- zato sto je hiljadu puta pisano na tu temu, videlo se da ima boljih resenja, i sad svakome objasnjavati umesto da sam iscita je nepostovanje tudjeg vremena
- zato sto si se upravo prikazao kao kreten ;)

Kad ti je Pedja rekao da ti je ishrana blagi uzas, to ne znaci da je gora od ishrane tvojih vrsnjaka ili vecine ljudi na Balkanu (a da ne pominjem US of fat Ass), vec da ima mnogo boljih resenja i da ima propusta u tvojoj ishrani koji se vrlo lako mogu srediti (tipa rasporediti proteine u svaki obrok, izbaciti UH iz kasnijih obroka, izbaciti tolike jabuke), itd.
Pedja je previse cesto slusao i razne gluposti (nista namenjeno tebi), i morao previse puta svakome posebno da objasnjava, da mu je kratak fitilj po tom pitanju ;) Zato i kaze da ti je ishrana uzas - ti to shvati kao "mozes mnogo bolje" bez preteranog truda, posto ionako puno jedes tune.

Sto se kafe tice (u stvari kofeina uopste, osim oko treninga evenutalno kako kome), kofein i secer, pa cak i kofein i UH mogu da nepotrebno vise iritiraju pankreas, prave padove i peak-ove secera i insulina, koji ne samo da ti ne trebaju vec smetaju. Ima i drugih losih strana.
Razmisli zasto je coca-cola jedan od najvecih uzroka dijabetesa.

To ne znaci da ces imati dijabetes ili druge probleme ako pijes kafu sa secerom - vec samo da su vece sanse.
Ja ti predlazem nesto sto uopste ne steti. Ti ako zelis prihvati. Ako ne zelis, tvoj problem ;)
Pedja ti je u jednoj recenici lepo objasnio - ti imas 20god, jos uvek nisi imao vremena da sjebes metabolizam.

E sad, ja ne mogu da bajem u bob sta si ti mislio kad si napisao "kafa+ovsene" i "jabuke+kafa", tj. da li ih konzumiras sa cimetom, uz papaju ili ti 72 device lebde okolo i obacuju po kap kafe i liz jabuke kad treba ;) Jedini nacin na koji ja to iz tvog posta mogu da razumem je "u isto vreme".
Opet, ja sam samo napomenuo da TREBA izbegavati kafu i secer u isto vreme. Ti si taj koji napada.

Izvinjavam se ako sam ja ispao napadan ali i ja imam kratak fitilj po tom pitanju, jer otprilike svaki dan se raspravljam sa nekim likovima oko ishrane i  td. , verujem da svi poznajete te price.
To sto kazes kafa+ secer, da li mislis na secer iz jabuke ili na secer u kafi? Jer je ja pijem goruku ili sa zasladjivacem? Kafu pijem dosta jer ucim ko ludak pa mi treba kofeina od okrzim koncentraciju.
I da to oko insulina, znaci da ne treba jedem tipa jabuku pre treninga, da ne iritiram?
miki_el_hefe instagram
Milan Djordjevic Face

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #205 poslato: April 17, 2010, 11:20:49 posle podne »
Kafa+bilo koji secer. Cak i kafa+skrob mogu negativno da iritiraju pankreas i nivo secera/insulina u krvi.
Znaci OK kafa i UH istog dana - ali barem 15-30 minuta kafa pre jela. Ne valja posle jela, onda ipak moze da deluje negativno.

A jabuka ili bilo koji UH pre treninga naravno NE.

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #206 poslato: April 18, 2010, 02:34:47 posle podne »
E a sto je najveci fazon tacno osetim kako mi nikada ne prija kafa posle jela a na prazan stomak mi jako prija..

Van mreže bc2011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #207 poslato: April 21, 2010, 09:21:37 posle podne »
Kafa+bilo koji secer. Cak i kafa+skrob mogu negativno da iritiraju pankreas i nivo secera/insulina u krvi.
Znaci OK kafa i UH istog dana - ali barem 15-30 minuta kafa pre jela. Ne valja posle jela, onda ipak moze da deluje negativno.

a koliko nakon jela moze kafa? obicno pijem kafu posle dorucka 20,30min, i slucajno naleteh na ovo, nisam znao da i tu ima zezancija...

Spartak

  • Gost
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #208 poslato: April 21, 2010, 09:39:00 posle podne »
Kafa+bilo koji secer. Cak i kafa+skrob mogu negativno da iritiraju pankreas i nivo secera/insulina u krvi.
Znaci OK kafa i UH istog dana - ali barem 15-30 minuta kafa pre jela. Ne valja posle jela, onda ipak moze da deluje negativno.

a koliko nakon jela moze kafa? obicno pijem kafu posle dorucka 20,30min, i slucajno naleteh na ovo, nisam znao da i tu ima zezancija...
ma mozes i u toku jela ako te cini sretnim :)

Van mreže Johnn1e

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
  • Skeledzija
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #209 poslato: April 21, 2010, 09:51:59 posle podne »
Ovo za kofein + uh da iritira pankreas prvi put cujem, aj ako te ne mrzi daj mi izvor odakle si procitao.