Jun 04, 2024, 08:35:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.164 poruka u 18.753 tema - 20.952 članova - Poslednji član: fwslinkdof
X3MShop banner

Autor Tema: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA  (Pročitano 293138 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #225 poslato: Oktobar 26, 2010, 07:10:22 posle podne »
Negde sam citao da je u zelenom vocu od ukupnog secera oko 60% fruktoze a ostalo polisaharidi.
Konkretno za zelenu jabuku i zelenu bananu!
Kontam da mi to nebi smetalo za posle treninga? Tipa jabuka ili banana dok ne dodjem kuci da lepo klopam?


ufff
ti kao da si ziveo u vaukumu 2 godine
ok
ajde sada ukucaj u search FRUKTOZA pa ce ti sve biti jasno...

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #226 poslato: Oktobar 26, 2010, 07:19:19 posle podne »
ubicu se majke mi! A bzvz mi sto vec 100-i put trcim pred rudu, kao ja znam to al me ovo jos zanima.
umesto da citaaaaaaaam!
Izvinjavam se na spamu.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #227 poslato: Oktobar 26, 2010, 07:29:51 posle podne »
ma samo citaj i videti ces da ce sve biti ok
a onda plaisras neko pitenje koje ti nije jasno i picimo dalje

Van mreže Laličić

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
  • believe in self !
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #228 poslato: Februar 11, 2011, 12:22:50 pre podne »
e ja cu reci samo UH! a to kazem iz razloga shto nisam temu chitao do sad,pa sam je sad prochitao odjednom,vec sam pola sata mogao spavati...:)
shto se tiche mene smanjio sam voce,volim ga,ali ne pretjerano da ne bih mogao bez njega,mada i dosad su moje potrebe zadovoljavale jedna banana i jedna krushka,ili jabuka.. ne znam samo kakva je situacija sa suvim vocem,vidim ne pominje se odje,mada smatram da tu ima nekih dodatih shecera..
e sad mogu mirno spavat..:)

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #229 poslato: Maj 19, 2011, 02:11:53 pre podne »
Sve je to cinjenica za fruktozu ... Ali samo mi nije jasno kako je moguce ako se zameni samo 300 kalorija od pirinca sa recimo dve vece banane (otprilike sadrze 300 cal) to mu dodje 11,12 grama fruktoze za ceo dan , i da se od toga dobija salo ??? Sve je i vise nego jasno i naravno da bi preterivanje u vocu za rezultat imalo povecanje masnih naslaga zbog fruktoze, ali pobogu 2 banane ...
:( krivo mi je jer ih obozavam , a jedem jednu , jednu ipo dnevno  :P

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #230 poslato: Maj 19, 2011, 02:44:38 pre podne »
Sve je to cinjenica za fruktozu ... Ali samo mi nije jasno kako je moguce ako se zameni samo 300 kalorija od pirinca sa recimo dve vece banane (otprilike sadrze 300 cal) to mu dodje 11,12 grama fruktoze za ceo dan , i da se od toga dobija salo ??? Sve je i vise nego jasno i naravno da bi preterivanje u vocu za rezultat imalo povecanje masnih naslaga zbog fruktoze, ali pobogu 2 banane ...
:( krivo mi je jer ih obozavam , a jedem jednu , jednu ipo dnevno  :P
A zamisli kako je meni em obozavam voce em su mi banane favoriti em ovde ima nekih malecnih crvenih banana koje su jedno 10 puta ukusnije od normalnih ali nisu za transport pa se ne izvoze kvare se brzo... I uz sve to ja nasao ovaj forum koji mi je srusio sneska i otvorio oci.. Eto me na dijeti par nedelja a imao par crvenih banana u kuci morao da ih bacim :):):)
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Spartak

  • Gost
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #231 poslato: Jun 20, 2011, 03:59:25 pre podne »

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #232 poslato: Jun 20, 2011, 01:12:11 posle podne »
Kakav vrhunski video. Znaci  uzas!
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Spartak

  • Gost
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #233 poslato: Jun 20, 2011, 02:42:26 posle podne »
FRUKTOZA=ALCOHOL WITHOUT A BUZZ :)

Van mreže NeshaS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #234 poslato: Jun 20, 2011, 03:09:43 posle podne »
Sve je to cinjenica za fruktozu ... Ali samo mi nije jasno kako je moguce ako se zameni samo 300 kalorija od pirinca sa recimo dve vece banane (otprilike sadrze 300 cal) to mu dodje 11,12 grama fruktoze za ceo dan , i da se od toga dobija salo ??? Sve je i vise nego jasno i naravno da bi preterivanje u vocu za rezultat imalo povecanje masnih naslaga zbog fruktoze, ali pobogu 2 banane ...
:( krivo mi je jer ih obozavam , a jedem jednu , jednu ipo dnevno  :P

Fruktoza se brzo metaboliše u jetri, zaobilazeći u najvećoj meri enzim fofofruktokinazu koji reguliše njen metabolički put u procesu glikolize, što dovodi do promene u metabolizmu ugljenih hidrata i lipida. Nakon unošenja i apsorpcije fruktoze (za razliku od glukoze) dolazi do momentalnog povećanja produkcije piruvata i laktata u jetri, aktivacije piruvat dehidrogenaze i pomeraja smera reakcije kod oksidacije masnih kiselina, ka njihovoj esterifikaciji, što dalje rezultira stvaranjem lipoproteina male gustine koji transportuje masti u adipocite. Ovi efekti se pojačavaju dugotrajnim uzimanjem fruktoze, tako što se metabolizam prilagođava na stalno prisustvo fruktoze povećavajući koncentraciju enzima koji povećavaju lipogenezu i nastanak VLDL lipoproteina, što dovodi to trigliceridemije, smanjenje tolerancije na glukozu i hiperinsulinemije. Akutno povećanje kocentracije fruktoze u jetri uzrokuje njeno nakupljanje u jetri u obliku fruktoza-1-fosfata i smanjenu sintezu ATP-a.

Dakle, ne pretvara se fruktoza u masti, bar ne u slučaju unošenja normalnih količina, kada na kraju one završe u obliku glikogena, već menja metabolizam tako da se masne kiseline esterifikuju i skladište kao masno tkivo. Zato ne treba jesti voće zajedno sa mastima. Utvrđeno je još puno efekata koje veće količine unošene fruktoze mogu da izazovu kod nekih ljudi, npr. rezistentnost na leptin (smanjen osećaj sitosti nakon konzumacije voća), hiperuremija...

Nisam naišao na podatak koje količine fruktoze i u kom periodu mogu da utiču na metabolizam, ali na osnovu iskustava iz članka u uvodu ove teme sledi da su to već količine od 10-ak g, što je veoma lako uneti.

Neko moje laičko mišljenje bilo bi da neće biti štete ako se manje količine voća unose nakon aktivnosti, i to sa proteinom, ne sa mastima i ne sa uh...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #235 poslato: Jun 20, 2011, 03:35:00 posle podne »
Citat
Dakle, ne pretvara se fruktoza u masti, bar ne u slučaju unošenja normalnih količina, kada na kraju one završe u obliku glikogena, već menja metabolizam tako da se masne kiseline esterifikuju i skladište kao masno tkivo.

NIJE SIJA NEGO VRAT
lepo si ti ovo sve prepisao,samo jos da shvatis tj da moze da shvati "obican" citaoc tj COVEK

Citat
Nisam naišao na podatak koje količine fruktoze i u kom periodu mogu da utiču na metabolizam, ali na osnovu iskustava iz članka u uvodu ove teme sledi da su to već količine od 10-ak g, što je veoma lako uneti.

pa pozabavi se malo i hypersenzitivnosti na inuslin i to koliko je covek moguce da bude rezstentan na isti (a batli se UH jer samo potvrdujesj ono od pre neki dan)

Citat
Neko moje laičko mišljenje bilo bi da neće biti štete ako se manje količine voća unose nakon aktivnosti, i to sa proteinom, ne sa mastima i ne sa uh...

pa da je laicko-jeste,jer ne vidim da bi iko mesao voce i masti ili voce i Uh..no dobro..bilo kako bilo,kolicina koja je moguce da oxidira ovisi od pojedinca do pojedinca i od vrste voca

ali ima o tome vec..

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,520.0.html

Van mreže NeshaS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #236 poslato: Jun 20, 2011, 04:08:03 posle podne »
Citat
lepo si ti ovo sve prepisao,samo jos da shvatis tj da moze da shvati "obican" citaoc tj COVEK

Ja to shvatam, i nisam baš prepisao, već preveo iz naučnog rada, neke opšte stvari o metabolizmu glukoze koje bi nekome i mogle da budu interesantne.
I to ne protivureči iskustvima bodibildera.

Citat
pa da je laicko-jeste,jer ne vidim da bi iko mesao voce i masti ili voce i Uh

Laičko je, jer nemam dokaza za te tvrdnje i nije mi to primarna oblast, imam samo logički zaključak iz gornjeg teksta, za razliku od "radi samo ono što ti iskustvo takmičara kaže".

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #237 poslato: Jun 20, 2011, 06:29:44 posle podne »
:D
tri puta LOL za nesu
vidi,to sto si ti preveo nesto je LEPO DO TEBE,ali je problem u tome sto ti ukoliko ne shvatas STVARI O METABOLIZMU jer i sam si rekao da to nije TVOJA PRIMARNA OBLAST i onda iz toga prozilazi logacn zakljucak da nemozes racionalno da shvata stvari koje citas vec da ih tumacis onoliko koliko ti tvoje obrazovanje dozvolajva a ono ne sumnjam da je veliko ali isto tako ne sumnjam da je drugog prfouila a ne doktor nutriocnista ili neki molekularni biolog koji se bavi sa temom funkcinisanja ljudskom metablizma, a narocito problemila koje si PREVEO-PREPISAO sa pirlicno malo prethodnog znanja o tome

nemoj samo moli m te da pominjes tamicare niti bilo sta drugo vezano za tu temu jer to zvuci toliko pateticno da prealzi u mizeriju jer ovde se ne radi VERUJ SAMO TAKMICARU jer na ovaj forum dolazi 99% rekreativca koji dobijaju savete od 98% LJUDI KOJI NISU TAKMICARI (sam autor texta NIJE TAKMICAR ali je RADIO I OKUSIO NEKE STVARI NA SEBI A DA NIJE BIO OPTERCEN SA UH VEC JE TEXT NAPISAO SA EMPRISJKOG STANOVISTA COVEKA KOJI NIJE VODIIO RACUNA O METABILICKIM POREMECIJAMIMA VEC SE VODIO RADOM NA TERENU I BELEZIO REZULTRATE) A JEDINI TAKMICAR NA OVOM FORUMU SAM JA mada i ja vise nisam u toj prici....

tako da...necu da budem nepristojan pa da ti kazem nesto sto bi mozda trebalo a da shvatis pogresno..

:D

ziv mi bio i jos mnogo nacunih radova procitao
« Poslednja izmena: Jun 20, 2011, 06:56:17 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #238 poslato: Jun 20, 2011, 09:47:46 posle podne »
Samo dopuna....  ;)

Sa prve strane teme VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA

....Problem sa fruktozom je sledeci je taj sto telo nema potrebnu enzimsku masineriju da pretvoru fruktozu u glikogen tako da fruktoza predstavlja tezak teret za jetru. Fruktoza jednostavno prolazi pored enzima fosfofruktokinaza-I (PFK-I) koji je odgovoran za konvrziju ugljenih hidrata u energiju. Fruktoza preskace  kontrolnu tacku koja odlucuje dali ce secer biti uskladisten kao glikogen ili mast. Kompleksni ugljeni hidrati, kao sto su pirinac, ovsene pahuljice i krompir se pretvaraju glikogen sve dok se rezerve glikogena ne napune. Fruktoza se, na drugoj strani, direktno pretvara u mast i biva otpustena u krvne tokove da bi bila iskladistina kao masna celija. Bam. Dobili ste dozu masti! Ali steta ne prestaje ovde. Ostatak fruktoze se skladisti u samoj jetri u obliku glikogena. E ovo je dobro, pomislicete, greska! Vidite, kada su rezerve glikogena u jetri pune, ona ovako “razmislja”: Imam sav glikogen koji mogu drzati tako da ako bilo koji ugljeni hidrat dodje ovde pretvoricu ga u mast! Fruktoza zamenjuje zamenjuje glikogen u jetri umesto u misicnom tkivu i tako stavlja jetru u mod za skladistenje masti. Ovo je upravo ono sta najmanje zelimo. Ali fruktoza ni nemoze da puni misicne rezerve glikogena tako da ako smo na dijetu bogatoj vocem nasa jetra biva  zasicena i pretvara cak i kompleksne hidrate u mast bez da ikada napumi nase misice glikogenom. Rezultat je sledeci scenario: ugljeno hidratna nocna mora!

Tako da ne znam sta je novo...

@NeshaS mojne da si na kraj srca, hvala za trud  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: VOCE- IDEALAN UGLJENI HIDRAT ZA GOMILANJE MASNIH NASLAGA
« Odgovor #239 poslato: Jun 21, 2011, 07:45:24 posle podne »
Citat
Tako da ne znam sta je novo...

..

jbg
i ja se celo vreme pitam sta je NOVO ali dzaba....
« Poslednja izmena: Jun 22, 2011, 03:24:48 posle podne Pedja_Petrovic »