Maj 14, 2024, 10:28:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.137 poruka u 18.752 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Rekordi  (Pročitano 52783 puta)

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Rekordi
« Odgovor #75 poslato: Februar 13, 2007, 10:44:50 posle podne »
Da da navedem,pre sam imao problema sa hvatom kod mrtvog dizanja,pa mi je cesto ispadao teg iz ruke a pritom nepogodim nesto ledja.E to sam resio vrlo jednostavno,radio sam vezbu.. namotavanje,prijateljski je preporucujem svima...vezba je zakon za podlaktice!!I od nje sam dobio prilicno jak i izdrzljiv hvat.Sad sam ko majmunce!!
Gurtne i amen! Kad njih imas mozes da zaboravis na grip, samo se opusti i uzivaj u kilazi koju postavis... :lol: :lol:

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: Rekordi
« Odgovor #76 poslato: Februar 13, 2007, 10:47:29 posle podne »
Da da navedem,pre sam imao problema sa hvatom kod mrtvog dizanja,pa mi je cesto ispadao teg iz ruke a pritom nepogodim nesto ledja.E to sam resio vrlo jednostavno,radio sam vezbu.. namotavanje,prijateljski je preporucujem svima...vezba je zakon za podlaktice!!I od nje sam dobio prilicno jak i izdrzljiv hvat.Sad sam ko majmunce!!
Gurtne i amen! Kad njih imas mozes da zaboravis na grip, samo se opusti i uzivaj u kilazi koju postavis... :lol: :lol:
E jbg..ja to nemam :(!!Ali nabavicu ih uskoro!

Van mreže skolarevic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Rekordi
« Odgovor #77 poslato: Februar 14, 2007, 12:02:40 pre podne »
ja stežem gumu kako bi ojačao podlakticu kako mi ne bi šipka ispadala kad radim velike težine.zavisi da li radiš sa običnom ili olimpijskom šipkom.sa olimpijskom je mnogo bolje.gurtne ne koristim jer nemam osećaj koliki mi je maksimum te bih mogao da povredim leđa.mrtvo radim maksimalno 4 ponavljanja kako bih digao što veću kilažu .12 ponavljanja je više da pravilno oblikuješ leđa.mene interesuje powerlifting i takmičenje za strongmena.na vreme sam shvatio da nemam šta da tražim u bodibildingu.to je isuviše odricanja i muke

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Rekordi
« Odgovor #78 poslato: Februar 14, 2007, 12:44:53 posle podne »
Evo najnovija iskustva.... Sinoc fantazija... Radim ledja i narvno radim mrtvo... Ne koristim veliki teret... Idem do 120kg i to mi je najvise i radim 8 ponavljanja... Kad sinoc... na 6 ponavljanu bol u donjem delu ledja... Bang bang... I evo i sad imam bolove kad se savijem, kad lezim i kad stojim nista... Videcu sta ce da bude... Elem opet sam presao na raspust...Nadam se da nije ozbiljno... Ne da mi se da vezbaa u pm... Tako da drugari oprezno.... Povredis se u jednom ponavljanju...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Rekordi
« Odgovor #79 poslato: Februar 14, 2007, 04:11:37 posle podne »
Samo se vi zajebavajte sa mrtvim...ja to u zivotu nisam radio
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Rekordi
« Odgovor #80 poslato: Februar 14, 2007, 04:48:41 posle podne »
ne zove se dzabe mrtvo
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Rekordi
« Odgovor #81 poslato: Februar 14, 2007, 08:14:46 posle podne »
Samo se vi zajebavajte sa mrtvim...ja to u zivotu nisam radio
Isto.
Prevaziđena vežba što bi rekao Peđa.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2007, 08:16:29 posle podne Corey »

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Rekordi
« Odgovor #82 poslato: Februar 14, 2007, 09:08:19 posle podne »
zavrsnu vjezbu za biceps radim sa bucicom od 4 kila.
nudi li ko manje?
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Rekordi
« Odgovor #83 poslato: Februar 14, 2007, 09:38:39 posle podne »
zavrsnu vjezbu za biceps radim sa bucicom od 4 kila.
nudi li ko manje?

Cini mi se da imamo novi rekord :lol: :twisted:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Rekordi
« Odgovor #84 poslato: Februar 14, 2007, 09:47:44 posle podne »
zavrsna triceps pushdown sa obrnutim hvatom sa 5 kg
(inache ruka je momentalno 44cm)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Odg: Rekordi
« Odgovor #85 poslato: Februar 15, 2007, 02:49:22 posle podne »
Ojacao si... 5kg ide na ruku od 50cm :D
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Rekordi
« Odgovor #86 poslato: Februar 15, 2007, 04:13:03 posle podne »
Samo se vi zajebavajte sa mrtvim...ja to u zivotu nisam radio

NEMOJ PISAT ovako nesto PLS!!! Jer ako nisi radio i ako nemas namjeru nemoj govorit da vjezba nevalja, jer najlakse je nabit torzo i noge, a da su ledja krhka kao čačkalica i onda dolazi do raznoraznih problema, ako ne radis mrtvo barem nekakvo istezanje ili nesto, ali mrtvo nazivat zajebancijom u smislu to nevalja(tako sam te ja shvatio) je skroz neozbiljno. Dakle iduci nekom logikom, ledja kod utreniranog covjeka stoje uspravno, odnosno lagano udubljenje, prsa van, pogled ispred sebe dakle kako bi rekli PONOSNO, a upravo donjio dio ledja diktira samo drzanja, odnosno ako je "erector spinae" i "thoracolumbar fascia" slab i labav posotji velika mogucnost ozljede, dakle shvacam taj dio kao nosac cijele misicne konstrukcije i smatram ga ULTRA VAZNIM jer ako imas hrpu naslozenih misica na truloj grani oni ce popadat naokolo i mozda cak i propast usljed ozljede ili slicne pojave sto nam dakako nije u interesu...


Recimo kad krecem sa "masom", trebam i recimo relativno vecu snagu nego sto ju imam kad sam smanjio sebi UH prema tome, kad se opskrbljuljem sa UH mogu vise dizat i znamo koje su tri osnovne vjezbe za snagu, tj. masu jer ja smatram da bez snage ne moze veca masa, makar neki smatraju da vjecno mogu imat isti trening sa istim kilazama, dapace neki mogu u defki dizat vise nego kad su off tako da je relativno i ima vise faktora, ali DEADLIFT je vjezba preuzeta od dizaca utega i nikad jos nisam cuo da je nekorisna, samo je JAKO OPASNO ako se sa njom zezas, a obicno ljudi to rade jer je dosta bolna i iziskuje ogromnu kolicinu energije i koncentracije, pa dolazi do svakojakih nacina izvedbe, ali upravo zbog toga jer te iscijed zadnji atom glikogenai je tako dobra da su je BB preuzeli od dizaca!!! A siguran sam da je neki izbjegavaju jer je i dosta bolna, zna se da radi kompletno cijelo tijelo!!!
« Poslednja izmena: Februar 15, 2007, 04:22:17 posle podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Rekordi
« Odgovor #87 poslato: Februar 15, 2007, 04:29:08 posle podne »
Samo se vi zajebavajte sa mrtvim...ja to u zivotu nisam radio

NEMOJ PISAT ovako nesto PLS!!! Jer ako nisi radio i ako nemas namjeru nemoj govorit da vjezba nevalja, jer najlakse je nabit torzo i noge, a da su ledja krhka kao čačkalica i onda dolazi do raznoraznih problema, ako ne radis mrtvo barem nekakvo istezanje ili nesto, ali mrtvo nazivat zajebancijom u smislu to nevalja(tako sam te ja shvatio) je skroz neozbiljno. Dakle iduci nekom logikom, ledja kod utreniranog covjeka stoje uspravno, odnosno lagano udubljenje, prsa van, pogled ispred sebe dakle kako bi rekli PONOSNO, a upravo donjio dio ledja diktira samo drzanja, odnosno ako je "erector spinae" i "thoracolumbar fascia" slab i labav posotji velika mogucnost ozljede, dakle shvacam taj dio kao nosac cijele misicne konstrukcije i smatram ga ULTRA VAZNIM jer ako imas hrpu naslozenih misica na truloj grani oni ce popadat naokolo i mozda cak i propast usljed ozljede ili slicne pojave sto nam dakako nije u interesu...


Recimo kad krecem sa "masom", trebam i recimo relativno vecu snagu nego sto ju imam kad sam smanjio sebi UH prema tome, kad se opskrbljuljem sa UH mogu vise dizat i znamo koje su tri osnovne vjezbe za snagu, tj. masu jer ja smatram da bez snage ne moze veca masa, makar neki smatraju da vjecno mogu imat isti trening sa istim kilazama, dapace neki mogu u defki dizat vise nego kad su off tako da je relativno i ima vise faktora, ali DEADLIFT je vjezba preuzeta od dizaca utega i nikad jos nisam cuo da je nekorisna, samo je JAKO OPASNO ako se sa njom zezas, a obicno ljudi to rade jer je dosta bolna i iziskuje ogromnu kolicinu energije i koncentracije, pa dolazi do svakojakih nacina izvedbe, ali upravo zbog toga jer te iscijed zadnji atom glikogenai je tako dobra da su je BB preuzeli od dizaca!!! A siguran sam da je neki izbjegavaju jer je i dosta bolna, zna se da radi kompletno cijelo tijelo!!!

Lose si me shvatio tj. lose ili nepazljivo si procitao sta sam napisao...Nisam mrtvo nazvao zajebancijom nego sam rekao da se ne zajebavate sa tom vezbom jer vrlo lako moze doci do povrede!!!!A da je neophodna ili savrsena vezba,to ne mogu da prihvatim.Kad uzmes sta dobijes a sta (ne daj Boze) mozes da izgubis-radije cu je izostaviti iz mog treninga.Istina je da odlicno pogodi ledja ili zadnju lozu,ali nije nezamenljiva nekim drugim,manje opasnim vezbama...Ipak mi je ovo vise za liftere a ne za bb-re...
Najveci problem ipak u svemu je sto dosta ljudi koji radi ovu vezbu,ne znaju ni kako se pravilno izvodi i onda dolazi do sranja...Ali,kome odgovara i ko zeli da radi,OK...Samo oprezno i bez preterivanja i kurcenja...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Rekordi
« Odgovor #88 poslato: Februar 15, 2007, 04:33:38 posle podne »
@sasacg

Dakako da sam anti KURČENJA i dokazivanja jer definitvno nije vjezba za zajebanciju ali isto tako pogadja hebački, barem kod mene...a tko se misli dokazivat neka ide u powerlifting i sretno mu bilo....nekih 8-10 kvalitetnih ponavljanja bez odbijanja od pod i lelujanja je jedna od pretpostavki da se izbjegne ono najgore...a slazem se da moze puno toga... 8)

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: Rekordi
« Odgovor #89 poslato: Februar 16, 2007, 02:45:53 posle podne »
Neznam za vas ali ja sam zavoleo mrtvo ko choban sarenu ovcu!!!