Maj 17, 2024, 08:11:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE  (Pročitano 246873 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #195 poslato: Decembar 18, 2009, 06:27:58 pre podne »
Citat
ali ne shvatam ovaj sarcev poduhvat, sta je on time hteo da kaze, da li moze neka pomoc?

pa npr da postoje FAST ACTING AK koje imaju tendenciju brzog apsorbovanja koji nam je neophodan npr U TOKU TRNEINGA pa onda ak kao sto su BCAA I GLM tj najjaci antikatabolici i leucin kao glavni anabolicki aktivator PRED TRENING..itd itd itd itd

i nije pokusaj vec je to CINJENICA
nema potrebe da ides okolo vec gadjaj u glavu da bez veze ne idemo okolo da bi ti kasnije krenuo sa nekim dokazavinjem suprtono vezano za temu..

Van mreže dex

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 177
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #196 poslato: Decembar 24, 2009, 11:59:00 posle podne »
znaci kad popijem ovo sto mi je ostalo da batalim u tabletama i pazarim uz whey, bcaa, tecne i glutamin?

tacno

uz rizik da budem dosadan, jel ima neke svrhe piti ove u tabletama ujutru i pre treninga, a gluta, bcaa, whey i tecne oko treninga?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #197 poslato: Decembar 25, 2009, 06:34:36 pre podne »
Citat
z rizik da budem dosadan, jel ima neke svrhe piti ove u tabletama ujutru i pre treninga, a gluta, bcaa, whey i tecne oko treninga?

UJUTRO NEMA SVRHE NIKAKVE
A AKO IH VEC IMAS ONDA IH ISKORISTI TAKO KAKO SI REKAO..

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #198 poslato: Decembar 31, 2009, 04:24:30 posle podne »
Везано са течне аминос у току тренинга ( на кури са ААС ) : да ли је 100 мл пуно , и ако није, да ли се узима одједном или из 2 пута.... рецимо ?
И да, да ли се могу насути у флашицу са 1/2 л  воде и "циркати" у току тренинга или их сручити у грло вирго ин такта  ???

хвала

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #199 poslato: Decembar 31, 2009, 07:30:15 posle podne »
Везано са течне аминос у току тренинга ( на кури са ААС ) : да ли је 100 мл пуно , и ако није, да ли се узима одједном или из 2 пута.... рецимо ?
И да, да ли се могу насути у флашицу са 1/2 л  воде и "циркати" у току тренинга или их сручити у грло вирго ин такта  ???

хвала
]
100ml ti je oko 50g tecnih,ako si na AAS-u odlicno ako si natural PUNO je;)
a pijes ih u toku treninga gledas da popijes 20min pre isteka treninga i onda sejk;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #200 poslato: Januar 02, 2010, 04:02:45 posle podne »
Биг хвала Натурални ...и срећна ти Нова   ;D

Van mreže vsns

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 122
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #201 poslato: Januar 11, 2010, 05:44:03 posle podne »
jedno pitanje:
da li bi ovako valjalo,pre treninga 10g bcaa+10g glutamina+noreactor,u toku treninga tečne i nakon treninga 10g bcaa+10g glutamina+merica whey-a+ 5g creatina+20g dex?nejasan mi je ovaj deo posle treninga,negde sam pročitao da bi trebalo odmah posle treninga bcaa i glutamin a da whey ide posle pola sata.e sad ako neko može da mi razjasni ovaj deo.i da dodam da radim trening,tegove i onda nastavljam kardio.

p.s. sorry ako nisam postavio pitanje na pravo mesto

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #202 poslato: Januar 11, 2010, 08:15:19 posle podne »
jedno pitanje:
da li bi ovako valjalo,pre treninga 10g bcaa+10g glutamina+noreactor,u toku treninga tečne i nakon treninga 10g bcaa+10g glutamina+merica whey-a+ 5g creatina+20g dex?nejasan mi je ovaj deo posle treninga,negde sam pročitao da bi trebalo odmah posle treninga bcaa i glutamin a da whey ide posle pola sata.e sad ako neko može da mi razjasni ovaj deo.i da dodam da radim trening,tegove i onda nastavljam kardio.

p.s. sorry ako nisam postavio pitanje na pravo mesto
pre treninga ok,u toku treninga,posle treninga ovako
posle tegova 10g bcaa i 10g gluta pa kardio
a odma posle kardia whey,dex,krea
po meni tako ti je najbolje
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže vsns

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 122
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #203 poslato: Januar 11, 2010, 11:56:49 posle podne »
hvala ti,moracu to da probam

Van mreže Kaciga

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #204 poslato: Februar 08, 2010, 07:18:17 posle podne »
bravo vlad....bravoooooo

ovo je upravo ono sto je meni milos davno rekao,ali eto izgelda da su i njemu preko glave koje kakvih STRUCNJAKA koji ne razlikuju kafu od droge a o njihovom izgledu da se i ne govori....

bez obzira ko bilo sta rekao,ja sam ovo probao tj na ovaj nacin i rezultati su bili i vise nego ludi.....u to moze svako da bude uveren...

jedini problem kod nas je zaista cena AK medjutim,ko i malo ozbiljnije zeli da se posveti svom telu racunica ga na kraju ispadne isto...verujte mi na rec..i onda..zasto gubiti vreme kada je vec sve servirano na ovaj nacin i prvdati svoje ili necije neuspehe za razno raznim razlozima....

pa zamislite samo da su ovakve informacije bile dostupne pre 10-ak godina gde bi smo svi skupa danas bili.....zato kazem jos jednom...

ljudi ne gubite vreme...citajte åprave textvoe ucite od NAJBOLJIH a ne od nekih debila koji ni sami pojma nemaju sta pricaju...

jos jednom..

BRAVO VLAD.....
Treba slushati prave ljude DJAPE dobro kazesh  treba uciti od najboljih ZIVEO!!!!

Van mreže BBIML

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #205 poslato: Novembar 08, 2010, 12:51:08 pre podne »
da malo obnovim temu :) citao sma do 8 -9 strane  i video da su poceli da zatrpavanju temu nepotrebnim stvarnima :)
moje neko misljenje iako nisam kompetentan :)  zar protein nije sastavljen od 20 i kusur 23 mislim proteina ?? zasto bi onda uzimali samo 8-9 aminokiselina ???Moj neki logican odgovor bi bio da su oni antikatabolici i prosto ne daju temu ni najmanju sekudnu da udje u fazu katabolizma zato je smanjen unos protina jer neam potrebe za istim u tolikim kolicinama...... izgubio sam se neka me neko prosvetli,jer tome sluzi forum...
.................::::::::::::::::::::::::::::::::...............
.................::::::::::::::::::::::::::::::::................
..........::::::.....:::::......:::::....::::...:::::.....

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #206 poslato: Novembar 08, 2010, 01:05:05 pre podne »
zar protein nije sastavljen od 20 i kusur 23 mislim proteina ??

ne protein nije sastavljen od 20-23 proteina,verovatno si mislio na amino-kiseline pa si se zbunio ili mozda i nisi...
dakle u sastav proteina ulazi 20 amino-kiselina : glicin,alanin,valin,leucin,izoleucin,prolin,fenilanin,tirozin,triptofan,lizin,arginin,histidin,asparaginska kiselina,glutaminska kiselina,asparagin,glutamin,serin,treonin,cistein i metionin,eto ja sam se sad kao napravio pametan... :D


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #207 poslato: Novembar 08, 2010, 06:31:09 pre podne »
nenad je u pravu
alii treba dodati da nemozes porediti CISTE EAK i npr prasak koncentrata koji u prinicpu jeste to sto si ti rekao ali obradjen nekoim drugim metodama mikrofiltracije iotd itd itd itd
ili prevedeno da it bude lakse
kolicina leucina u whey kocnetrau nije dovljna da spreci katabolizam pred trening sve i da instatn udje u krvnu plazmu(a ne moze)
i onda sve po redu druge AK

Van mreže BBIML

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #208 poslato: Novembar 09, 2010, 01:18:07 pre podne »
Nisam najbolje shvatio ,i mislio sam  na amonokiseline :)  opet da ponovim,(dosadan sam hocu da znam vise :) ) znaci fora je u stalnom snabdevanju tela antikatabolicima  ,kako ne bi bilo potrebe unositi "velike" kolicine mesa i iz ostalih ostalih izvora proteina ,da bi se dobile ove EAK,zato ih uzimamo u prahu jer ih nema dovoljno u mesu i ostalim izvorima proteina ...?
.................::::::::::::::::::::::::::::::::...............
.................::::::::::::::::::::::::::::::::................
..........::::::.....:::::......:::::....::::...:::::.....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #209 poslato: Novembar 09, 2010, 12:44:41 posle podne »
sada ako ti kazem DA ti ces reci pa to je ono sta sam rekao
ALI NJE TAKO
u NAJBOLJE ANTIKATABOLIKE npr pred trening spadaju AK tj npr LEUCIN,ISOLEUCIN I VALIN I GLUTAMIN
naravno da ih imas i u whey proteina ali U KOOM OMERU...
dalje.
najbolje EAK u toku trneinga su one koje imaju svojstovno FAST ACTING a to mogu i to jesu ssamo TECNE EAK
a onda posle treninga se zna sta ide
dakle nadam se da je sada jasno i da si naucio to sta si hteo tj odgovr na tvoje pitanje NE MOZES DA PIJES WHEY PRED TNREING tj mozes ali je to potpuno ne" svrsi" shodno!!!!