Maj 18, 2024, 03:47:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE  (Pročitano 246904 puta)

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #165 poslato: Decembar 11, 2009, 01:55:25 posle podne »
zanimao nas je red velicina apsorpcije AK. Velika je razlika izmedju 70 i 4 min :D

pa zar bas i nisam objasnio?
neznam sta ce znaciti podatak ako ti kazem da se tecne amino apsorbuju za 5 min dok bcaa mozda za 10?
mislim da je pametnije da obratis paznju sta sam napisao i da citas sa razumevanjem...neznam sta tu nije jasno...?
a ukoliko mislis na kaplete u toku treninga....kao sto sma rekao..NE iz razloga sto vreme apsorbcije nije dovljno brzo..
zar je tebi i svima ostalima BITNO dali je to 22min ili 17 min??

stvarno mi nije jasno iz kog razloga se optereceavate sa matematikom ...pusti racunanje i postuv pravila igra...
toplu vodu niti mogu da izmislim ja niti ti niti bilo ko drugi jer vec postoji...

Nisi me Pedja razumeo sta sam hteo reci. JAsno mi je da se AK apsorbuju veoma brzo ali velika je razlika izmedju onoga sto je napisano u MAXX-u i onoga sto je zapravo tacno. Koliko je onih koji ce se voditi po MAXX-u jer nemaju internet i saznjanje ovog i slicnih foruma. NIje isto 70 i 40 a kamo li 70 i 10 minuta apsorpcije. O tome se radi. Pisu se nebuloze i stvari koje nisu proverene.
 Svakom coveku je ja mislim sa foruma jasno da organizmu samo i jedino AK trebaju kao sto coveku iz vazduha treba kiseonik za disanje samo sto kako se kaze AK su skupe pa je tako kako je sada krpi ko kako moze i kako stigne i ak uzima ili iz praska ili iz hrane. Zatro i Sarcev kaze da su AK buducnost i da ce sve drugo potisnuti samo je potrebno za tako nesto vreme. Ljudi su malo skepticni jer neznaju iz cega se sastoji protein i da su mu u stvari AK gradivne materije.
Iskoriscenost AK iz praska i iz hrane i tecne amino je pak prica za sebe. Prica je bila o redu velicine apsorpcije AK i nista drugo. Sve ostalo je kristalno jasno. Hvala na odgovoru.

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #166 poslato: Decembar 11, 2009, 07:26:56 posle podne »
ja trenutno pije
pre treninga-NO,caffein.10g glutamina(ubacicu 10g bcaa)
u toku treninga-25g tecinh,10g glutamina(ubacicu i 10g bcaa)
posle treninga-50g secera,5g kreatina,60g wheya,15g glutaima(ubaicu 10g bcaa)
sa ovim pravim STVARNO ODLICNE REZULTATE
trening mi traje 45min....ovo pre treninga pijem 15 min pre treninga znaci u roku od 60min popijem sve ovo,i nema nadimanja,ne njamke.........
Moje misljenje je, da je ovo previshe suplimentacije oko treninga za natural momka...

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #167 poslato: Decembar 11, 2009, 11:14:51 posle podne »
ja trenutno pije
pre treninga-NO,caffein.10g glutamina(ubacicu 10g bcaa)
u toku treninga-25g tecinh,10g glutamina(ubacicu i 10g bcaa)
posle treninga-50g secera,5g kreatina,60g wheya,15g glutaima(ubaicu 10g bcaa)
sa ovim pravim STVARNO ODLICNE REZULTATE
trening mi traje 45min....ovo pre treninga pijem 15 min pre treninga znaci u roku od 60min popijem sve ovo,i nema nadimanja,ne njamke.........
Moje misljenje je, da je ovo previshe suplimentacije oko treninga za natural momka...
sto tako mislis??
onda verovatno nisi probao ovako,VERUJ mi da je moj metabolizam takav da cim mi je puno proteina,uh,masti ja idem u WC.......za mene su ove doze odlicne ali ne bi isao ni 1g vise od ovoga.
reci mi jel si probao sa ovoliko AK oko treninga
plus jos imam APLODAN,ZMA,GLUKOSAMIN,MULTI,VITAMIN C,BLEND PROTEIN
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Danny

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #168 poslato: Decembar 11, 2009, 11:51:13 posle podne »
aplodan si sigurno skupo platio.
imal kakve koristi od njega?

a što se tiče tvoje suplementacije je sve uredu, samo 60g wheya mi je malo previše, radije bi dao 30, pa nakon 45min opet 30

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #169 poslato: Decembar 11, 2009, 11:57:09 posle podne »
ja trenutno pije
pre treninga-NO,caffein.10g glutamina(ubacicu 10g bcaa)
u toku treninga-25g tecinh,10g glutamina(ubacicu i 10g bcaa)
posle treninga-50g secera,5g kreatina,60g wheya,15g glutaima(ubaicu 10g bcaa)
sa ovim pravim STVARNO ODLICNE REZULTATE
trening mi traje 45min....ovo pre treninga pijem 15 min pre treninga znaci u roku od 60min popijem sve ovo,i nema nadimanja,ne njamke.........
Moje misljenje je, da je ovo previshe suplimentacije oko treninga za natural momka...
sto tako mislis??
onda verovatno nisi probao ovako,VERUJ mi da je moj metabolizam takav da cim mi je puno proteina,uh,masti ja idem u WC.......za mene su ove doze odlicne ali ne bi isao ni 1g vise od ovoga.
reci mi jel si probao sa ovoliko AK oko treninga
plus jos imam APLODAN,ZMA,GLUKOSAMIN,MULTI,VITAMIN C,BLEND PROTEIN
Gledaj to je dobro sredjeno ali za tebe previshe, imash 35gr glutamina, 30gr bcaa, 25gr tecnih amino i oko 50gr proteina iz wheya. Iz Whey-a 40gr proteina, glutamin 20gr, bcaa 20gr, 20gr tecnih u toku treninga moje misljenje nishta ti vishe nije potrebno jer preko ovoga tesko da cesh moci iskoristiti jer sve ovo strpash u sebe u 60min...
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2009, 11:58:52 posle podne mladen88 »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #170 poslato: Decembar 12, 2009, 12:03:30 pre podne »
e druze ja ne racunam gluta i bcaa u ukupan unos PRO;)
vec sam rekao negde ajde probaj da unese 120g proteina oko treninga,ima da se useres odma;)
tako da ja racunam samo tecne i whey a tu imam 60g,HARD CORE trening i sve se ugradi
po meni je jedino merilo koliko se cega iskoristilo je WC;)
ne znam voleo bi da pedja prokomentarise ovo moje
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #171 poslato: Decembar 12, 2009, 12:09:32 pre podne »
e druze ja ne racunam gluta i bcaa u ukupan unos PRO;)
vec sam rekao negde ajde probaj da unese 120g proteina oko treninga,ima da se useres odma;)
tako da ja racunam samo tecne i whey a tu imam 60g,HARD CORE trening i sve se ugradi
po meni je jedino merilo koliko se cega iskoristilo je WC;)
ne znam voleo bi da pedja prokomentarise ovo moje
Ne pishemo mi ovdje o funkcijama izdvojenih amino profila, naprotiv samo o kolicini pojedinih suplimenata pre,tokom,posle treninga u tvom slucaju se sve ovo objedinjuje u vremenu od 60min...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #172 poslato: Decembar 12, 2009, 01:22:28 pre podne »
Ako se ne goji od navedenog unosa...puno moze biti samo za njegov dzep ;D

Ako ne ode u salce....ili ide u misice ili u WC solju..prosta je stvar   ;D  ;)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #173 poslato: Decembar 12, 2009, 09:29:01 pre podne »
Ako se ne goji od navedenog unosa...puno moze biti samo za njegov dzep ;D

Ako ne ode u salce....ili ide u misice ili u WC solju..prosta je stvar   ;D  ;)
ne ide u salce veruj mi;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #174 poslato: Decembar 12, 2009, 09:37:23 pre podne »
e druze ja ne racunam gluta i bcaa u ukupan unos PRO;)
vec sam rekao negde ajde probaj da unese 120g proteina oko treninga,ima da se useres odma;)
tako da ja racunam samo tecne i whey a tu imam 60g,HARD CORE trening i sve se ugradi
po meni je jedino merilo koliko se cega iskoristilo je WC;)
ne znam voleo bi da pedja prokomentarise ovo moje
Ne pishemo mi ovdje o funkcijama izdvojenih amino profila, naprotiv samo o kolicini pojedinih suplimenata pre,tokom,posle treninga u tvom slucaju se sve ovo objedinjuje u vremenu od 60min...
dobro i sta po tebi treba da se uradi,ja sam napredovao za godinu ipo jako uostalom imas slike pa proceni sam,a zadnjih godinu ipo idem taj sistem TECNE U TOKU SA ANTIKATABOLICIMA,NO. pre treninga,WHEY,MALTO,DEX,ANTIKATABOLICI POSLE I PRE.rezultat su moje slike;)ja sam JAKO zadovoljan kako sam napredovao ali veruj mi da sam izglredao 30% bolje taj dan ali dok sam krenuo da se slika(da ti ne objasnjav sada)i da jbt koliko je tesko slikanja uzas svaka cast vama takmicarima kad nisam pao u nesvest par puta:D
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #175 poslato: Decembar 12, 2009, 12:17:51 posle podne »
Ako se ne goji od navedenog unosa...puno moze biti samo za njegov dzep ;D

Ako ne ode u salce....ili ide u misice ili u WC solju..prosta je stvar   ;D  ;)
ne ide u salce veruj mi;)

Verujem...same slike govore...

Van mreže Danny

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #176 poslato: Decembar 12, 2009, 12:55:41 posle podne »
slažem se sa naturalnim, sve je to uredu, ako bi htjeo još malo da upgrade-aš supp. dodaj još leucin, b komplex, vit e, 4-Hi (m-stak), nešto za zesto (tribulus, fenugreek), i mnogo toga bi mogo još napisat :D

ali u osnovi to što imaš je super, ja sam tako nešto slično uzimo i imo odlične rezultate, al jbg nije baš jeftino

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #177 poslato: Decembar 12, 2009, 10:34:25 posle podne »
e druze ja ne racunam gluta i bcaa u ukupan unos PRO;)
vec sam rekao negde ajde probaj da unese 120g proteina oko treninga,ima da se useres odma;)
tako da ja racunam samo tecne i whey a tu imam 60g,HARD CORE trening i sve se ugradi
po meni je jedino merilo koliko se cega iskoristilo je WC;)
ne znam voleo bi da pedja prokomentarise ovo moje
Ne pishemo mi ovdje o funkcijama izdvojenih amino profila, naprotiv samo o kolicini pojedinih suplimenata pre,tokom,posle treninga u tvom slucaju se sve ovo objedinjuje u vremenu od 60min...
dobro i sta po tebi treba da se uradi,ja sam napredovao za godinu ipo jako uostalom imas slike pa proceni sam,a zadnjih godinu ipo idem taj sistem TECNE U TOKU SA ANTIKATABOLICIMA,NO. pre treninga,WHEY,MALTO,DEX,ANTIKATABOLICI POSLE I PRE.rezultat su moje slike;)ja sam JAKO zadovoljan kako sam napredovao ali veruj mi da sam izglredao 30% bolje taj dan ali dok sam krenuo da se slika(da ti ne objasnjav sada)i da jbt koliko je tesko slikanja uzas svaka cast vama takmicarima kad nisam pao u nesvest par puta:D
Nisi shvatio, napisao sam ti gore, odnosno reducirao unos suplimenata to je to... Sam znash kako tebi odgovara, a moje mishljenje je bilo uopshteno za naturalca tvoje kilaze...

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #178 poslato: Decembar 13, 2009, 10:33:35 pre podne »
e jbg nema svadje samo zdrava rasprava;)
ja gledam to ovako sto se tice hrane i suplemenata koje je na AAS-u njemu treba vise GRAMA i to je to
ne znam sto govoris da je to puno supmeneata kada imam
blend-zamena za jedan obrok
whey-odma posle treninga
glutamin-oko treninga
tecne amino-u toku treninga
bcaa-oko treninga
NO.da rasiri krvna zrnca zbog bolje ugradnje
ZMA-pre spavanja(imam problem sa budjenjem)
GLUKOSAMIN-imao sam saobracajku i povredio saku
MULTI,VITAMIN C-glupo je reci za ovo bilo sta
APLODAN-bila dobra cena pa reko da probam sve pohvale za ovaj preparat ali ga preporucujem samo za one koji imaju 3god i vise staza u teretani(sredjena ishrana i supsi)
to je to......e sad neko ko je na ASS-u nece piti APLODAN I NO.ali ce sve ovo piti isto kao ja samo u vecim dozama,a moje doze su iskreno smesne posto ja pijem od svega po malo......ali HRANA je tu 70% uspeha;)i jedem 40g proteina u obroku;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Spartak

  • Gost
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #179 poslato: Decembar 13, 2009, 11:03:57 pre podne »
cek Aplodan bjese kao aktivator "uspavanih" misicnih vlakana ?