Maj 03, 2024, 06:26:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: Vas jelovnik...  (Pročitano 315299 puta)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #225 poslato: Novembar 18, 2010, 03:17:42 posle podne »
Verujem da ti je glupo da nosis hranu, zato lepo ponesi sendvic koji ces pojesti na pauzi, niko nece znati dal si ga kupio u pekari ili si poneo od kuce :P
Moze i malo vise od 2g/kg, ali ako se nema onda je i to ok ;)
Ella je mislim oko 130din, bar je bila sada je poskupela malo ja mislim, dovoljno ti je pola pred spavanje. Celo pakovanje ima 450gr. Ljubicasta kutija ima u maxi-ju, tempu...

Tako je,napravis sendvic od integralne kifle,stavis unutra tunjevinu i salatu neku koja ti odgovara,zelena npr i milina... :)

Opet gresis, tj. neces ili te mrzi da citas teme o ishrani :)
Hleb treba skroz da izbacis, a umesto njega ubacujes pirinac, kuvani krompir ili ovsene pahulje. Ujutru treba da jedes neke UH, dakle jaja+pirinac, ili tunjevina i pirinac (ne znam zasto si toliko zapeo za tu tunjevinu, ali OK), to ti je ujedno i obrok pred trening i moras u njemu da imas UH koji ce ti dati energiju. Posle treninga su ti opet potrebni UH i PROTEINI povrce se podrazumeva. Peceni kikiriki nije nikakav obrok, na fax mozes da poneses neki sendvic u "integralnom hlebu" u koji ces staviti belo meso ili opet tunjevinu sa nekom salatom. Kada dodjes kuci onda jedi ribu ili vec neki drugi izvor proteina koji imas i uvece pred spavanje pola ella sira. To bi ti bilo 5 obroka dnevno sto je ok za pocetak, ali moze i bolje. Ne znam koje su tvoje potrebe za proteinima, to izracunaj sam pa ces znati koje kolicine mesa su ti potrebne.

Devojka mi studira medicinu pa mi je ona rekla da je hleb jako bitan jer koliko sam razumeo ima valjda b vitamina koji se najlakse resorbuju u organizu i kao treba ga jesti bar 3 parceta dnevno.Ali ako treba izbaciti,izbacicu ga jer mogu bez hleba.
Tunjvinu pominjem jer mislim da ima dobar procenat prteina,a veruj mi jaja su mi se smucila.Sto se tice pirinca to sam ranije cesto kuvao uvece pa da imam ujutru,mada koliko ga skuvam imam za celo jedno selo :).
Nesto mi glupo da nosim na faks hranu jer kakvi su kod mene ima ko budalu da me gledaju.Znam da ce te sad reci ,,ma boli te uvo'' i slicno ali jbg :).
Citao sam da treba uneti 2g proteina po kilogramu telesne mase, sto bi znacilo da ja moram da unesem 156g proteina dnevno. E sad moram to iskombinovati.
I koliko je taj vas ella sir?

Brate, ja na faks nosim plasticnu ciniju i unutra viljusku i belo meso. Isto to radim i leti, jer sam ceo dan na bazenu. Ponekad ponesem blend, ponekad. E sad, gledaju te ko budalu. Al ti imas zdravlje, ustedu i onaj nenadjebiv osecaj kad ne mozes da stanes u majicu. :)
Za izgled se moras zrtvovati, ti sad vidi dal ti je glupo. :)

I ja nosim na posao plasticnu ciniju,naguram sto vise belog i pirinca unutra,da ne moze da se zatvori,gumicom stezem,gledaju me ko budalu,ali nije mi zao... :)

Ako smo mi budale, svi bi hteli da izgledaju ko budale. :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #226 poslato: Novembar 18, 2010, 05:37:02 posle podne »
Hleb jako bitna namirnica i to ni manje ni vise zbog apsorbcije b vitamina? E blago nama sa nasim lekarima i njihovim znanjem

ja ne mogu da verujem da sam ovo procitao u oipste

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #227 poslato: Novembar 18, 2010, 06:35:16 posle podne »
Ne moras biti budala sa viljuskom i nozem da nosis od gajbe xD
ja lepo odem u mesaru i uzmem 250gr pileceg fila i oni mi ispeku na rostilju, kupim somun i naguram unutra piletinu .....flasa akva vive i vozi............

kakave crne salatice serpice i dziza bidze, suva leba i vruca piletina, jednom sam i foliju zagrizao...  ;D
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2010, 06:38:09 posle podne djok1cAAAA »

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #228 poslato: Novembar 18, 2010, 06:49:41 posle podne »
Ne moras biti budala sa viljuskom i nozem da nosis od gajbe xD
ja lepo odem u mesaru i uzmem 250gr pileceg fila i oni mi ispeku na rostilju, kupim somun i naguram unutra piletinu .....flasa akva vive i vozi............

kakave crne salatice serpice i dziza bidze, suva leba i vruca piletina, jednom sam i foliju zagrizao...  ;D

pa jos kajmak kao prilog ihaaaaaaaaaa


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #229 poslato: Novembar 18, 2010, 07:11:46 posle podne »
Ne moras biti budala sa viljuskom i nozem da nosis od gajbe xD
ja lepo odem u mesaru i uzmem 250gr pileceg fila i oni mi ispeku na rostilju, kupim somun i naguram unutra piletinu .....flasa akva vive i vozi............

kakave crne salatice serpice i dziza bidze, suva leba i vruca piletina, jednom sam i foliju zagrizao...  ;D


Lepo ti idi u mesaru, plati skuplje nego kad bi pravio kod kuce, nek ti masti rostilj sa mascu ili uljem da se ne zalepi, kupi somun ( nekvalitetni uh )... Vrv smo mi budale sa "serpicama".

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #230 poslato: Novembar 18, 2010, 07:41:12 posle podne »
neverovatno kako se neko odma nadje uvredjen  nemoj da me pogresno shvatis nikog nisam spomenuo nego sam ponudio opciju 2 umesto nosenja serpica i nikog nisam nazvao budala
objasni mi to "mast ulje i masan rostilj" ne znam gde si to video stvarno, al ja znam da je na rostilju najbolje meso,somun, to je moj licni izbor jer ga volim ...... ne mogu gurati meso po integralnim kiflama mislim moze ali ne ide......

u mesari gde uzimam 490din pilece belo////////// i  taj sendvic me izadje oko 170 din ....... .........sto mi je dz i ne znam dal bi mozda nasao jeftiniju varijantu...........pozzdrav
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2010, 07:43:04 posle podne djok1cAAAA »

Van mreže muskulus

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #231 poslato: Novembar 18, 2010, 08:25:24 posle podne »
Ma od sledeceg meseca cu se uklopiti u budzet mojih i lepo ima da se odreknem nekih nepotrebnih stvari.Slatkise retko jedem tako da sam tu super.

Tunjevina,jaja (smucila mi se ali ajde), riba, belo i tu da ubacim jos neke stvari i super ce biti valjda. Ella sir cu videti da li cu kupovati.Njega bi mogao da jedem danima kad imam trening.Jbg izadje me mesecno skoro 20e samo on,a pored svega imam jos dosta stvari koje moram poplacati...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #232 poslato: Novembar 18, 2010, 09:29:32 posle podne »
@Djokice
Nisam se uvredio, i nisam te napao, nemoj mi zameriti, samo sam hteo da ukazem drugima da je finansijski deo ITEKAKO bitan. Ti recimo jedes sendvic od 250 mesa i nesto hleba za 170 din, ja sam danas kupio kg belog za 315 din... Ako ti imas para, jos bolje, klopaj i uzivaj. A sto se tice ulja i masti, SVAKI rostilj na kioscima ( ne znam za mesaru ) se maze nekom slaninicom ili necim masnim kako se meso ne bi lepilo. Al svako ima svoj nacin, jbg, ja sam stedljiv, jer imam milion drugih troskova...
@Muskulus
Ako ce ti nesto pomoci, gruba trenutna racunica je ovakva:
1g proteina belog mesa je 1,5 din
1g proteina ella sira je 2,4 din
1g proteina wheya je oko 3,5 din
1g proteina belanca je oko 3,2 din
oslic je mozda najeftinija opcija, pa se ti uklopi. :D

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #233 poslato: Novembar 18, 2010, 11:48:01 posle podne »

1g proteina wheya je oko 3,5 din


Cini mi se da si se ovde zeznuo,opet zavisi koji se whey koristi,ali omasio si za ceo dinar skoro... :)


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #234 poslato: Novembar 19, 2010, 12:10:55 pre podne »
@Djokice
Nisam se uvredio, i nisam te napao, nemoj mi zameriti, samo sam hteo da ukazem drugima da je finansijski deo ITEKAKO bitan. Ti recimo jedes sendvic od 250 mesa i nesto hleba za 170 din, ja sam danas kupio kg belog za 315 din... Ako ti imas para, jos bolje, klopaj i uzivaj. A sto se tice ulja i masti, SVAKI rostilj na kioscima ( ne znam za mesaru ) se maze nekom slaninicom ili necim masnim kako se meso ne bi lepilo. Al svako ima svoj nacin, jbg, ja sam stedljiv, jer imam milion drugih troskova...


pa ako sam ti reko mesara onda je MESARA NE FAST FOOD !!!
i piletina je na rostilju bez i malo masti i ulja  znam kad mi  upakuju u foliju... bukvalno suva!
a opet nisi skapirao ti nisi uzeo PILECI FILE nego PILECE GRUDI SA KOSTIMA i zato je 315 din
a ja pricam o cistom pilecem fileu koji oko 500 din kg....
cisto samo da znas na pijaci pile grudi 280din kg............

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #235 poslato: Novembar 19, 2010, 12:45:12 pre podne »
a somun je tu valjda zbog apsorbcije b vitamina, pa onda uzmi gurmansku pljeskavicu pa se ozderi ko covek


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #236 poslato: Novembar 19, 2010, 01:34:11 pre podne »
@Djokice
Nisam se uvredio, i nisam te napao, nemoj mi zameriti, samo sam hteo da ukazem drugima da je finansijski deo ITEKAKO bitan. Ti recimo jedes sendvic od 250 mesa i nesto hleba za 170 din, ja sam danas kupio kg belog za 315 din... Ako ti imas para, jos bolje, klopaj i uzivaj. A sto se tice ulja i masti, SVAKI rostilj na kioscima ( ne znam za mesaru ) se maze nekom slaninicom ili necim masnim kako se meso ne bi lepilo. Al svako ima svoj nacin, jbg, ja sam stedljiv, jer imam milion drugih troskova...


pa ako sam ti reko mesara onda je MESARA NE FAST FOOD !!!
i piletina je na rostilju bez i malo masti i ulja  znam kad mi  upakuju u foliju... bukvalno suva!
a opet nisi skapirao ti nisi uzeo PILECI FILE nego PILECE GRUDI SA KOSTIMA i zato je 315 din
a ja pricam o cistom pilecem fileu koji oko 500 din kg....
cisto samo da znas na pijaci pile grudi 280din kg............


U pravu si brate, posle gotovo 2 godine kupovine mesa i pravljenja klope sebi, ja ne znam da razlikujem filete od belog sa koskama. Ti covece jedes SOMUN, i jedes 250g mesa+malo hleba po ceni 500g CISTOG mesa... O tome se ovde radi. Da ne idemo u off, poenta moje price je da ti pare mozes bolje da iskoristis, i kroz ovaj post sam pokusao da to objasnim.
@Nenad
Pa i nisam, gledam sam na MyoFusion, ako je on 5400 otprilike, ima 63 merice, znaci 5400/63 je 85din otprilike po merici. Ako u merici ima otprilike 23g proteina, to ti izadje i vise od 3,5din/g proteina. Naravno, ima i jeftinijih solucija. Da ne bunimo nekog dalje. :)

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #237 poslato: Novembar 19, 2010, 01:42:03 pre podne »
Dobro ja sam racunao jeftiniju varijantu,ali na kraju krajeva nije ni bitno,ko bude kupovao sracunace koliko ce mu trajati i da li se isplati... :)


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #238 poslato: Novembar 19, 2010, 01:49:28 pre podne »
prvo hrana, pa protein,racunica je vrlo prosta
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2010, 02:38:14 pre podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže muskulus

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Vas jelovnik...
« Odgovor #239 poslato: Novembar 19, 2010, 10:03:05 pre podne »
Sinoc sam krenuo da pisem nesto ali sam imao neke obaveze i samo sam se iskljuci i nisam zavrsio,sad ne znam ni sta sam hteo.
Jbt ovo je jos jedan dokaz da ako dobro izgledas da ne moras da budes glup kao sto se prica :).Ovo se prvenstveno odnosi na racunicu koju je napravio @Francuz.
Videcu ja kad budem trebao da idem na faks,da ponesem sendvic sa integralnim hlebom. Ne znam ni da li ga u mom maxi-u s obzirom da kod mene nista nema.