Maj 16, 2024, 03:47:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan suplementacija+trening+dijeta  (Pročitano 15294 puta)

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #45 poslato: Jul 20, 2011, 11:42:14 posle podne »
ide i albumen, al nisu ni kazeini nesto preskupi sad pogotovo jer u vecinu blendova stave calcium caseinate i micellar.Na kraju krajeva,blendovi su skuplji od wheya...
ma to sto pise da ide i ne znaci mnogo.. probao sam one fora mutant i myo isto kao whey skoro da nema razlike

bez ljutnje, ali bas me zanima kao si osjetio razliku, tj. da nema razlike izmedju wheya i blenda, neznam kako bi to iko mogao osim neke analize...
apetit, punoca

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #46 poslato: Jul 20, 2011, 11:49:14 posle podne »
Boky,od punoce shejka zavisi da li stavljaju thickening agent (xantan gum u vecini slucajeva) npr. optimumom casein uopste nije gust kao npr kod nekih brendova.

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #47 poslato: Jul 20, 2011, 11:51:43 posle podne »
thickening shit u wheyu ima veze samo sa punocom vode.. tj viskoznoscu ne znam kakve to ima veze sa osecajem punoce u misicima i sa apetitom :P

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #48 poslato: Jul 21, 2011, 01:52:21 pre podne »
jel bolje 5x nedeljno trening ili 3x, i kolko puta kardio bi bilo najbolje?

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #49 poslato: Jul 21, 2011, 03:18:16 pre podne »
thickening shit u wheyu ima veze samo sa punocom vode.. tj viskoznoscu ne znam kakve to ima veze sa osecajem punoce u misicima i sa apetitom :P

to oko punoce misica se tripujes :)

a sto se tice viskoznosti na to sam mislio, to i prouzrokuje sitost u nekoj maloj mjeri,mada generalno bilo koji prasak koji nema masti ih hidrata nece dati osjecaj sitosti

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #50 poslato: Jul 21, 2011, 11:50:40 posle podne »
thickening shit u wheyu ima veze samo sa punocom vode.. tj viskoznoscu ne znam kakve to ima veze sa osecajem punoce u misicima i sa apetitom :P

to oko punoce misica se tripujes :)

a sto se tice viskoznosti na to sam mislio, to i prouzrokuje sitost u nekoj maloj mjeri,mada generalno bilo koji prasak koji nema masti ih hidrata nece dati osjecaj sitosti
oko punoce nema sta da se tripujem, to nije nista cudno
a ne znam gde si video da utice na apetit, daj mi link

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #51 poslato: Jul 22, 2011, 12:04:06 pre podne »
thickening shit u wheyu ima veze samo sa punocom vode.. tj viskoznoscu ne znam kakve to ima veze sa osecajem punoce u misicima i sa apetitom :P

to oko punoce misica se tripujes :)

a sto se tice viskoznosti na to sam mislio, to i prouzrokuje sitost u nekoj maloj mjeri,mada generalno bilo koji prasak koji nema masti ih hidrata nece dati osjecaj sitosti
oko punoce nema sta da se tripujem, to nije nista cudno
a ne znam gde si video da utice na apetit, daj mi link
Ne treba ti ni jedan link,probao sam mnogo blendova i tih MRP drkalica i osjetio sam.Druga je stvar ako mislis da pricam budalastine :)

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #52 poslato: Jul 22, 2011, 12:13:38 pre podne »
znaci nema razlike u osecaju kad popijes whey i kazein ?
wtf pa popi whey i posle 40 minuta ces se osecati kao da se raspadas a probaj kazein i videces koja je razlika

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #53 poslato: Jul 22, 2011, 02:47:24 pre podne »
pa naravno da ce da zasiti,kad je 100% kazein, sigurno vise nego neki prasak u kojem ima 20% kazeina

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #54 poslato: Jul 22, 2011, 01:52:46 posle podne »
Jel bi puno izgubio da izbacim bcaa? jednostavno mi je uzasno tesko da ga pijem koliko je gorak i posle mi se povraca sve vreme dok treniram uzasno smeta...

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #55 poslato: Jul 22, 2011, 02:46:58 posle podne »
pa naravno da ce da zasiti,kad je 100% kazein, sigurno vise nego neki prasak u kojem ima 20% kazeina
pa o tome sve vreme pricam.. kako je moguce osetiti koliko te "drzi" Whey ili kazein itd

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #56 poslato: Jul 22, 2011, 02:50:17 posle podne »
ajde usput i meni odgovorite na ova dva pitanja...

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #57 poslato: Jul 22, 2011, 03:09:47 posle podne »
Pored wheya, bcaa je jedini supplement koji stvarno cenim tako da ne znam sta da ti kazem.. potrudi se da popijes

Van mreže nemanja1234

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #58 poslato: Jul 22, 2011, 05:31:20 posle podne »
mark kerr
Neces nista da "izgubis", nego je stvar u tome sto mozes vise da "dobijes" ako ga pijes. A probaj neposredno pre BCAA da operes zube (po mogucstvu i dobro "oribas" cetkicom jezik) i to sa sto "ljucom" pastom. A odmah posle toga samo "sasujes u grlo" BCAA (dobro razmucen u mlakoj vodi), da sto manje ima kontakta sa jezikom. Na taj nacin ga maltene neces ni osetiti.

Spartak

  • Gost
Odg: Moj plan suplementacija+trening+dijeta
« Odgovor #59 poslato: Jul 22, 2011, 05:47:42 posle podne »
pa naravno da ce da zasiti,kad je 100% kazein, sigurno vise nego neki prasak u kojem ima 20% kazeina
pa o tome sve vreme pricam.. kako je moguce osetiti koliko te "drzi" Whey ili kazein itd

pa da pogubili se,bila je rijec o  blendu.
Mada imam neko misljenje da je blend otprike max 2-3h apsorbcija,taman tih zadnih 2h dok tih 10 gr kazeina ili albumena udare