Maj 18, 2024, 01:49:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3104113 puta)

Van mreže Damir82

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2130 poslato: Mart 22, 2013, 11:50:43 posle podne »
Hm ne mogu da pronadjem vec jedno skoro sat vremena jednu informaciju pa da pitam na blic, u rotaciji UH, kada je bolje da mi je dan sa 0 UH (za sad imam jedan sa nulom) kada nemam ili kada imam trening? Tipa ako bi bilo 50-200-0-200-100-50-150 cisto me zanima da se ne zeznem ako je posebno bitno zbog neceg da se trenira/ne trenira na dan sa najvecim/najmanjim unosom (siguran sam da negde pise, al nije mi uspelo veceras da pronadjem :/ )
Svejedno je kako ćeš organizovati dane treninga(kardio i teretana).Nemoj se opterećivati..Pravio sam eksperimente cele prošle godine i radio sam treninge i na nuli i na najvećem unosu UH...rezultati su mi bili isti.Jedino što je fora kod nekih ljudi što neko nema snage na nuli pa tada izbegava trening, mada to je sve individualna stvar....


Citat
Jedino što je fora kod nekih ljudi što neko nema snage na nuli pa tada izbegava trening

Kod nekih? Ovo je bar koliko ja znam kod skoro svih. Što je i normalno. Zato se i izbjegava trenigng sa tegovima na dan sa nulom. Ako i ne, onda se radi neka da kažem manje zahtjevnija mišićna particija.


Bobane, sve je to individualno.Meni bar trening na nuli ne predstavlja nikakav problem i dobro ga odradim....

Van mreže S.Z.

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2131 poslato: Mart 23, 2013, 04:05:22 posle podne »
najveca greska ( koju i sam sam pravio ) i koja je usadjen ko nas je da ljudi broje serije zagrevanja u radne serije.
npr bench 50kg 70kg 80kg 100kg tu ima jednu radnu
i onda predje na kosi i opet se krece zagrevanje...
dobro zagrevanje i onda tri radne sprze misic

ako nije problem samo da mi pojasnis sta se podrazumeva pod zagrevanje i kolko tih "nebrojecih" serija uradis pre vezbe, daleko sam ja od nekog ozbiljnijeg treninga, samo me ovako interesuje, poz!

Van mreže riddler

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2132 poslato: Mart 23, 2013, 04:36:30 posle podne »
Koliko povrca jedete???
Interesuje me cisto da uporedim, ja se razbijam od povrca, traje glavica kupusa 2,3 dana. Da li moze da se pretera sa povrcem?


Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2133 poslato: Mart 23, 2013, 04:38:41 posle podne »
Tesko, meni glavica isto traje par dana, a u zadnje vrijeme stresem i oko pola kile-kilu mrkve dnevno uz kupus...

Van mreže riddler

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2134 poslato: Mart 23, 2013, 04:42:31 posle podne »
Dobro je nisam jedini. Kupus mi dodje kao cips, samo uzmem i skidam sa glavice kad mi se nesto gricka

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2135 poslato: Mart 23, 2013, 05:28:51 posle podne »
najveca greska ( koju i sam sam pravio ) i koja je usadjen ko nas je da ljudi broje serije zagrevanja u radne serije.
npr bench 50kg 70kg 80kg 100kg tu ima jednu radnu
i onda predje na kosi i opet se krece zagrevanje...
dobro zagrevanje i onda tri radne sprze misic

ako nije problem samo da mi pojasnis sta se podrazumeva pod zagrevanje i kolko tih "nebrojecih" serija uradis pre vezbe, daleko sam ja od nekog ozbiljnijeg treninga, samo me ovako interesuje, poz!

Prije radnih serija odradiš 1-3 serije vježbe sa manjim težinama, koje prethode radnim serijama iste te vježbe. Primjer - ako počinješ prvu radnu seriju benč presa sa 80 kg, zagrijavanje počinješ sa 50 kg a narednu sa 60 kg itd...
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2136 poslato: Mart 23, 2013, 07:38:32 posle podne »
ako nije problem samo da mi pojasnis sta se podrazumeva pod zagrevanje i kolko tih "nebrojecih" serija uradis pre vezbe, daleko sam ja od nekog ozbiljnijeg treninga, samo me ovako interesuje, poz!

Zagrevanje dovodjenje krvi u trenirani misic, znaci da ga dooobro ugrejes. E dosta to ljudi izbegava zato sto manje snage imaju posle.
naravno tebe interesuje misicna hipertrofija i snaga je samo sredstvo da dodjes do nje.
Ali zapamti teret koji ti kontrolises ne koji kontrolise tebe.
Kad si dobro ugrejao krenes tri cetiri radne serije  polako kontrolisano da boli misic koji radis a ne sve ostalo. 8-12 pon dolazis do bola ali ne prelazis tu granicu i ne radis forsirane ponavljaje
naravno kad kad probas i manje ponavljaja zbog stelovanja cns ali isto kad kad odradis i deload...
misic treniras dok ima pumpe i dok ga lepo osecas sve preko toga preuzimaju ulogu drugi misici i nema smisla vise.
Osnovne vezbe: potisci, cucnjevi, veslanja sajle samo pri kraju ako uopste i trebaju
poz

Van mreže Musle Pump

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2137 poslato: Mart 23, 2013, 08:21:00 posle podne »
Moze li kao zamjena za obrok u skoli neki proteinski blend?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2138 poslato: Mart 23, 2013, 11:15:39 posle podne »
Naravno da moze,za to i sluzi. Moze i par omega 3 uz to ili neke bademe,lesnike...
Men sana in corpore sano !

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2139 poslato: Mart 24, 2013, 07:57:36 posle podne »
ako nemamo Omega3 umesto toga da ubacimo badem/maslinovo ulje ?

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2140 poslato: Mart 24, 2013, 08:11:05 posle podne »
ako nemamo Omega3 umesto toga da ubacimo badem/maslinovo ulje ?

Naravno.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2141 poslato: Mart 24, 2013, 08:12:06 posle podne »
Jeste.
Samo blend pomijesan sa maslinovim uljem ne znam kako bi izgledalo :D
Tako da blend i bademi,moze.

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2142 poslato: Mart 25, 2013, 12:00:14 pre podne »
ako nemamo Omega3 umesto toga da ubacimo badem/maslinovo ulje ?

Naravno.

i ako neko uzme 2 kapsule omega3 koliko ja badema da pojedem pošto nemam omega3?

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2143 poslato: Mart 25, 2013, 12:41:38 pre podne »
ako nemamo Omega3 umesto toga da ubacimo badem/maslinovo ulje ?

Naravno.

i ako neko uzme 2 kapsule omega3 koliko ja badema da pojedem pošto nemam omega3?


Ovo sam već jednom pisao, pa ću ti prekopirat.

Treba da se naučiš da sam računaš koliko i čega ti je potrebno. Npr, ako si se odlučio da od svoje ishrane od koje masti treba da sačinjavaju 20-30 procenata, nađeš se na sredini 25 %.

Nakon toga izračunaš koliki ti je ukupan unos kalorija u toku dana. Dajem primjer da unosiš 2000 kalorija dnevno, ideš onda ovako (2000 x 0,25 = 500 kalorija koje treba da uneseš iz masti) Pošto jedan gram masti sadrži oko 9 kalorija, kada izračunamo to će biti oko 55-56 grama masti dnevno (500 / 9 = 55 ).

Uzmeš fino tablicu nutritivnih vrijednosti, uporediš, izračunaš i primijeniš na sebi. Ako nijesi u mogućnosti da unosiš omega 3, nađeš se na bademima i maslinovom ulju.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2144 poslato: Mart 25, 2013, 12:22:59 posle podne »
Da li se mogu misici sacuvati na dijeti ako ne koristimo BCAA i Glutamin zbog nedostatka novca ?
Dakle 1kg piletine svaki dan ( cak i u danima odmora ) i rotacija UH.
Trcanje ujutru oko 5-6 sati na prazan stomak po 30-45 minuta jedno 4 puta nedeljno.
Od suplementacije mogu samo da isfinansiram Amino Whey Hidro i Dymatize Multi...BCAA i Glutamin nema sanse,suvise skupo za moj dzep.
BF mi je tu negde oko 18-20% po mojoj proceni,suvise sam mastan i imam nekoliko kg sala viska,najvise na struku i stomaku i hteo bih prvenstveno da izgubim salo i malo spustim bf,a da sacuvam misicnu masu koliko je to moguce bez BCAA i Glutamina.