Maj 18, 2024, 03:08:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3104140 puta)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3180 poslato: Jul 19, 2013, 01:48:47 posle podne »
Kafena kasicica se rasporedi u obrocima sa uh, ako je cilj insulinska osetljivost.
Da da, regulacija secera u krvi. Znaci ova jedna kesica od pet grama za ceo dan? ako sam dobro razumeo


Možeš slobodno uzeti kašičicu prije svakog obroka. A i  kašika jabukovog sirćeta prije obroka je takođe još jedan od načina povećavanja osjetljivosti tkiva na insulin.
« Poslednja izmena: Jul 19, 2013, 01:51:08 posle podne Boban -ban »
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Mare012

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3181 poslato: Jul 19, 2013, 02:56:52 posle podne »
Kako spremate kupus salatu? Da li dodajete jabukovo sirce?

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3182 poslato: Jul 19, 2013, 03:04:43 posle podne »
Kako spremate kupus salatu? Da li dodajete jabukovo sirce?
Kad se nema maslinovog ulja svezee,napunis vanglu pa pasi ceo dan  ;D

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3183 poslato: Jul 19, 2013, 03:13:45 posle podne »
Kako spremate kupus salatu? Da li dodajete jabukovo sirce?

Koliko kompliokvanih postova.. toliko ste ''profesionalni'' u ovom sportu da se čak ne usuđujete jabukovo sirće staviti u salatu na svoju ogovornost..

u svakom slučaju ako ne misliš jedno litar da staviš, MOŽEŠ SLOBODNO.. tačnije možeš bilo koje sirće u normalnim količinama
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Vladasm88

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3184 poslato: Jul 19, 2013, 06:13:19 posle podne »
Da ne otvaram bezveze novu temu...
Ovako:
Imam 25 godina, visok 174cm i imam oko 72kg. Poslednjih 3-4 godine se nisam puno kretao i trenirao a unosio sam kao i vecina sveta sve zivo od hrane u sebe a nisam se dovoljno trosio.
Ono sto zelim da "skinem" je malo sala oko struka i napred na stomaku (minimalno je, cini mi se i dosta vode pod kozom).
Sredio sam ishranu u poslednjih dve nedelje recimo, samo mi treba par saveta.
Izbacio sam iz upotrebe svu hranu koju sam do sada jeo i krenuo sa:
1. Dorucak: 6 jaja - samo 2 zumanceta (nekad i samo jedno zumance) - razmisljam da kupim belance u prahu??
2. Posle toga (oko 2h nakon) oko 100g ovsenih sa ella mlekom - mleka stavim taman toliko da pahuljice budu potopljene.
3. oko 150-200 gr belog mesa (ili bareno ili przeno u tiganju sa malo maslinovog ulja) + salate (uglavnom paprika + krastavci - po nekad paradajz ali retko jer me posle muci kiselina)
4. Posle treninga oko 60g ovsenih + merica whey-a sa malo dekstroze.
5. Vecera opet belo meso 150-200g sa ella sirom + salata
*** Pre treninga 3 tablete BCAA (scitec nutrition) + 3 tablete posle

Hleb sam izbacio iz upotrebe skroz, jedino nedeljom uzmem po parce integralnog ili kukuruznog uz svaki obrok.
Poslednjih 5 dana sam ubacio i kreatin malo jer ne bih skroz bas da smrsam.
Treninzi:
1. svaki drugi dan trbusnjaci i ubacim zgibove, propadanja, sklekove, vezbe sa kettlebell
2. svaki dan oko 3km trcanja (nekad i vise) + udaranje u dzak + po nekad fudbal
 
Da li da menjam nesto? Redosled hrane? Da izbacim kreatin? Ili da ubacim ugljene hidrate tipa svaki drugi dan ili svaki dan po malo? I koliko je pametno unositi voce posto ima dosta fruktoze?? Poslednje dve nedelje sam pojeo mozda 3-4 jabuke.
Predlog za trening?
Od opreme imam:


2. Dzak
3. 2 kettlebell-a po 16kg
4. Kosa klupa za trbusnjake
5. Sprava za leznjake
6. Lopta - medicinka ili kako je vec zovu.
« Poslednja izmena: Jul 19, 2013, 06:15:23 posle podne Vladasm88 »

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3185 poslato: Jul 19, 2013, 06:26:17 posle podne »
zasto bacas zumanjca??? jedi cijela jaja

u drugom obroku ubaci nest proteina.. stavi whey ili stagod..  jos bi dext izbacio poslije treninga. ostalo je oke

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3186 poslato: Jul 19, 2013, 07:13:44 posle podne »
Da ne otvaram bezveze novu temu...
Ovako:
Imam 25 godina, visok 174cm i imam oko 72kg. Poslednjih 3-4 godine se nisam puno kretao i trenirao a unosio sam kao i vecina sveta sve zivo od hrane u sebe a nisam se dovoljno trosio.
Ono sto zelim da "skinem" je malo sala oko struka i napred na stomaku (minimalno je, cini mi se i dosta vode pod kozom).
Sredio sam ishranu u poslednjih dve nedelje recimo, samo mi treba par saveta.
Izbacio sam iz upotrebe svu hranu koju sam do sada jeo i krenuo sa:
1. Dorucak: 6 jaja - samo 2 zumanceta (nekad i samo jedno zumance) - razmisljam da kupim belance u prahu??
2. Posle toga (oko 2h nakon) oko 100g ovsenih sa ella mlekom - mleka stavim taman toliko da pahuljice budu potopljene.
3. oko 150-200 gr belog mesa (ili bareno ili przeno u tiganju sa malo maslinovog ulja) + salate (uglavnom paprika + krastavci - po nekad paradajz ali retko jer me posle muci kiselina)
4. Posle treninga oko 60g ovsenih + merica whey-a sa malo dekstroze.
5. Vecera opet belo meso 150-200g sa ella sirom + salata
*** Pre treninga 3 tablete BCAA (scitec nutrition) + 3 tablete posle

Hleb sam izbacio iz upotrebe skroz, jedino nedeljom uzmem po parce integralnog ili kukuruznog uz svaki obrok.
Poslednjih 5 dana sam ubacio i kreatin malo jer ne bih skroz bas da smrsam.
Treninzi:
1. svaki drugi dan trbusnjaci i ubacim zgibove, propadanja, sklekove, vezbe sa kettlebell
2. svaki dan oko 3km trcanja (nekad i vise) + udaranje u dzak + po nekad fudbal
 
Da li da menjam nesto? Redosled hrane? Da izbacim kreatin? Ili da ubacim ugljene hidrate tipa svaki drugi dan ili svaki dan po malo? I koliko je pametno unositi voce posto ima dosta fruktoze?? Poslednje dve nedelje sam pojeo mozda 3-4 jabuke.
Predlog za trening?
Od opreme imam:


2. Dzak
3. 2 kettlebell-a po 16kg
4. Kosa klupa za trbusnjake
5. Sprava za leznjake
6. Lopta - medicinka ili kako je vec zovu.

Ne valja...

Ti,posto pretpostavljam,do sada nisi isao na dijete,najpre treba da odradis jedne rotacije uh,koje bi verovatno trebale da odrade posao,posto kazes da nemas puno sala.Ono sto bih ti predlozio je da u podforumu Nutrition,iscitas teme vezane za rotiranje uh,i da pokusas da sastavis neki svoj jelovnik.
Dalje,imas mnogo nejasnoca,cim pises o uzimanju kreatina,kako ne bi previse izgubio na kilazi.To je notorna glupost.
Malo iscitaj,kako,sta,pa ako ti stvari i dalje ne budu bile jasne,pomocicemo ti ovde na forumu.
I da,kreni u teretanu,jer neces imati puno koristi od bodyweight vezbi...

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3187 poslato: Jul 19, 2013, 08:33:25 posle podne »
sta mislite o rizinim krekerima?dobri?

Van mreže Vladasm88

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3188 poslato: Jul 19, 2013, 08:43:21 posle podne »
Pa konkretno trenutno je stanje ovakvo:



Nema tu sala mozda malo, ali minimalno. Ja bih samo da "ispeglam" kozu tako da se sve lepo vidi a da ne moram da stezem misice.

Van mreže ndong

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3189 poslato: Jul 20, 2013, 12:45:11 pre podne »
Da li je pozeljno raditi kardio(15-20 min trcanja na traci) pre treninga ruku i pola momaka u mojoj teretani radi kardio pre treninga nogu a Pedja je napisao negde kolko sam procitao da nije pozeljno jel moze neko da obrazlozi zasto ?

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3190 poslato: Jul 20, 2013, 01:23:13 pre podne »
Da li je pozeljno raditi kardio(15-20 min trcanja na traci) pre treninga ruku i pola momaka u mojoj teretani radi kardio pre treninga nogu a Pedja je napisao negde kolko sam procitao da nije pozeljno jel moze neko da obrazlozi zasto ?

cardio prije tegova (mislim na cardio odmah prije tegova) je po meni besmislen... zna se za sta cardio sluzi..i kad se radi.. ovako ces se bezveze umoriti za tegove... ima smisla jedino zagrijavanje recimo na biciklu, par minuta, ako radis noge. ali to je zagrijavanje, nije cardio....

ugl i 90% ljudi kod mene u teretani isto, cim udju u teretanu, odmah na traku... bezveze.besmisleno.... sto se tice nogu i cardia.. nebi nista rekao..sve zavisi..ako si sposoban... ako nisi u stanju stajati na nogama, onda je logicno da ne radis tada.... ali sigurno da ti ne moze nista lose donijeti taj cardio poslije nogu...


edit. sad vidim da si pitao za prije treninga nogu.. kao sto rekoh. .par minuta, u svrhu zagrijavanja, je ok..ali cardio kao cardio, ne...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3191 poslato: Jul 20, 2013, 05:37:42 pre podne »
Da li je pozeljno raditi kardio(15-20 min trcanja na traci) pre treninga ruku i pola momaka u mojoj teretani radi kardio pre treninga nogu a Pedja je napisao negde kolko sam procitao da nije pozeljno jel moze neko da obrazlozi zasto ?

evo
jedan od retkih postova exera za kojeg moram da kazem da je korektan odgovor...

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3192 poslato: Jul 20, 2013, 11:37:10 pre podne »
Da li je pozeljno raditi kardio(15-20 min trcanja na traci) pre treninga ruku i pola momaka u mojoj teretani radi kardio pre treninga nogu a Pedja je napisao negde kolko sam procitao da nije pozeljno jel moze neko da obrazlozi zasto ?

evo
jedan od retkih postova exera za kojeg moram da kazem da je korektan odgovor...
haha

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3193 poslato: Jul 20, 2013, 02:48:00 posle podne »
kopirano sa fejsa
" Ako cete raditi sa opterecenjem na treningu (tegovima) zagrevajte se shodno tome,dakle sa opterecenjem.Trcati 10-15 minuta na traci da bi ste "podigli radnu temperaturu" je glupost ako cete posle toga raditi zgibove,cucanj itd...ako poslle trcite maraton onda je ok,zgarevajte se na traci. "

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3194 poslato: Jul 20, 2013, 02:54:58 posle podne »
Ja nikada ne radim to "zagrijavanje" sa kardiom, odradim 2 lakse serije i to je to...nema pametovanja...