Maj 09, 2024, 08:56:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.112 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3097465 puta)

Van mreže Bogdan99

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 198
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8280 poslato: Maj 27, 2016, 07:56:09 posle podne »
Dugo radim 5 treninga nedeljno(svakim radnim danom jednu grupu misica) pa sam mislio da kad masa krene ovako nesto primenjujem:

-pon: grudi-triceps
-uto: ledja-biceps
-sre: noge-ramena
-cet: grudi-triceps
-pet: ledja-biceps
-sub: odmor
-ned: noge-ramena

Sta mislite?

Jel stvarno mislis da ce 2x celo telo da bude produktivnije i bolje za naturalca od 16 godina od 1x celo telo nedeljno ? :)
Zato i pitam :D
Jel mi mozes preporuciti nesto onda?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8281 poslato: Maj 27, 2016, 08:00:11 posle podne »
Zato i pitam :D
Jel mi mozes preporuciti nesto onda?

Pa ovo sto radis mi je skroz okej prica,5 dana + 2 odmora,ako vec hoces da menjas,menjas nesto u tom mahu ili cak stavise smanjujes na recimo 4 dana nedeljno,ali da ides celo telo 2x uz 1 dan odmora je za naturalca nasih godina svakako mnogo.. Nikako ne treba zapostavljati faktor odmora jer bez njega dzaba krecimo.. :)

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8282 poslato: Maj 27, 2016, 10:45:03 posle podne »
Po nekoj logici ne bi trebao da se pretrenira ako zadrži isti volumen. Znači veća učestalost treninga ali volumen isti. Šta fali da momak proba ako mu je dosadilo ovako, odradi za promjenu mjesec, dva tako a uvijek može da se vrati na staro. A neka me isprave iskusniji ako griješim.

Van mreže radovicmiladin86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8283 poslato: Maj 27, 2016, 11:00:43 posle podne »
Naravno nek svako radi kako zeli....ali 6dana u nedelji je zaista previse....odmor je jako bitna stavka svakako....

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8284 poslato: Maj 28, 2016, 12:38:22 pre podne »
Po nekoj logici ne bi trebao da se pretrenira ako zadrži isti volumen. Znači veća učestalost treninga ali volumen isti. Šta fali da momak proba ako mu je dosadilo ovako, odradi za promjenu mjesec, dva tako a uvijek može da se vrati na staro. A neka me isprave iskusniji ako griješim.

Sta je bolje,2x prckati ili 1 odraditi kao covek ? :)

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8285 poslato: Maj 28, 2016, 03:15:14 pre podne »
Meni je bolje odraditi 1 x sedmično, tako kako je ovaj momak radio do sada, tj. takav trening ja više volim i tako i radim. Ali to ne znači da drugačije ne može. Ja pratim na fb neke vodeće naučnike na polju "exercise science" i po njima to prčkanje 2x što ti kažeš,  čak potencijonalno ima benefite tj. sjećam se jedne studije koja je to pokazala u kojoj su u obe kontrolne grupe radili iste vježbe isti volumen samo su jedni radili 3xcijelo tijelo a jedni 3xsplit.
Ali nije to bitno uopšte, šta je bolje, niti ja znam šta je bolje, nego ako momak hoće promjenu, zašto ne?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.308
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8286 poslato: Maj 28, 2016, 05:10:05 pre podne »
Po nekoj logici ne bi trebao da se pretrenira ako zadrži isti volumen. Znači veća učestalost treninga ali volumen isti. Šta fali da momak proba ako mu je dosadilo ovako, odradi za promjenu mjesec, dva tako a uvijek može da se vrati na staro. A neka me isprave iskusniji ako griješim.

i gde je logika?
ajdejos jednom
VECA USESTALOST a ISTI volumen..
to je ono sto vas koji citate "sutdije" zbunjuje
sve i da uspes ovako nesto da postignes,gde je logika
pustimo sada da li ce promena treninga biti svrshdna ili ne (jer sigurno da hoce)
vec da malo oko ovih fuckig pojmova sa kojima s eljudi gadjaju a da pojma nemaju sta je u stvari sta..

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8287 poslato: Maj 28, 2016, 09:10:54 pre podne »
Peđa, ne čitam ja studije, nego ja slušam šta ti naučnici pričaju, neki dan sam kritikovao onog momka što glumi naučnika ovdje na forumu i intrepretira sam studije, sad bi bilo glupo da ja to radim. A ti naučnici kad objave studiju, objave i neki tekst kasnije gdje prostim engleskim objasne o čemu se radi, mane studije, šta još treba uzeti u obzir itd. Tako da me tu može zbuniti eventualno nepoznavanje engleskog.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8288 poslato: Maj 28, 2016, 09:31:59 pre podne »
Peđa, ne čitam ja studije, nego ja slušam šta ti naučnici pričaju, neki dan sam kritikovao onog momka što glumi naučnika ovdje na forumu i intrepretira sam studije, sad bi bilo glupo da ja to radim. A ti naučnici kad objave studiju, objave i neki tekst kasnije gdje prostim engleskim objasne o čemu se radi, mane studije, šta još treba uzeti u obzir itd. Tako da me tu može zbuniti eventualno nepoznavanje engleskog.
Koji naucnici su u pitanju i gde mogu da se vide studije msm na kom sajtu? Hvala..:)

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8289 poslato: Maj 28, 2016, 10:05:26 pre podne »
Bio je onaj lik pominjao jednog ovdje na forumu, onaj lik što Peđa kaže da pravi lažne profile pa pravi pometnju na forumu.
Ja pratim samo nekolicinu, Brad Schoenfeld, Alan Aragon, Eric Helms, Bret Contrereas, Lyle Mcdonald (zapravo njega ne pratim jer nije koristan njegov profil ali često se on mješa u rasprave) itd. a kad zapratiš jednog naći ćeš još gomilu drugih jer oni lajkaju i komentarišu jedni drugima.
Studije ne možeš da vidiš uvijek, nekad vidiš samo abstract, ali nisu one ni bitne nego tekstovi koje objave ili kad odgovaraju ljudima na pitanja. Sve će te oni linkovima obskrbit ali eto znam da Schoenfeld ima blog mislim da se zove lookgoodnaked, Lyle Mcdonald ima sajt bodyrecomposition.com, imaju i ovi ostali, guglaj.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8290 poslato: Maj 28, 2016, 10:20:52 pre podne »
Ja se ne bakcem studijama uopste i mogu vam reci da do sada nisam osetio da sam pogresio ili da mi nesto nedostaje..
Procitam neke tekstove koje Pedja prevede na ogistri koji me interesuju,ali inace se ne zamaram takvim stvarima,ono sto radim pratim bildere,sportiste itditd i kupim da tako kazem "licna iskustva" jer je po meni to najbitnije... :) E sad mozda ja gresim...

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8291 poslato: Maj 28, 2016, 10:33:05 pre podne »
Pa moguće da je Peđa preveo nekad i neki njihov tekst. Pišu oni i za Tnation, MuscularDevolopment itd. Ili neki tekst koji je baziran na njihovim istraživanjima.
A ne mogu reći da se ni ja nešto bakćem ali nije zgoreg čitati i na drugim mjestima.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8292 poslato: Maj 28, 2016, 10:45:04 pre podne »
Druze sve ljude koje si naveo pratim odavno,osim Breta koga zovu "glut master" tako da je malo pogodniji za zene...Ne dajem nesto veliki znacaj studijama ali jedini relevantni sajt po pitanju istih jeste PubMed..Shoenfeld je dobar,dosta stvari se od njega moze nauciti,Carter takodje...Naravno,ne trdba se vezivati samo za jednu stvar vec treba poslusati i druge malo...T-nation da,MD  ponekad ima neke clanke koji su cist marketing al ajde..;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.308
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8293 poslato: Maj 28, 2016, 10:48:10 pre podne »
Pa moguće da je Peđa preveo nekad i neki njihov tekst. Pišu oni i za Tnation, MuscularDevolopment itd. Ili neki tekst koji je baziran na njihovim istraživanjima.
A ne mogu reći da se ni ja nešto bakćem ali nije zgoreg čitati i na drugim mjestima.

naravno da nije ZGOREG citati
samo sto je problem FILTRIRATI
jer i sam kazes,da ako zapratis jednog,onda ih pratis sve jer jedni drugima lajkuju,komentarisu i slicno dok ne zasmrde,a onda krece pljuvanje jednog po drugom ili trecem
Naravno da imaju fantasticnih stvari,ali je problem sto od 100 tekstova u principu je jedan svrshodan,a ostalo su samo NAGOVESTAJI,a ako zelis vise,onda moras da im se obratis na private i onda ti sleduje njihov tekuci racun i recenica da uplpatis od 100 baksa pa na vise.
A da ne ulazim u recenzije itd,jer onda gubi smisao.
E sad...rec NAUCINICI je prilicno teska rec,i oni su sami sebe csitli sa istom,posto se zna sta su naucnici,i ko,i kada objavuljeje EVENUTALNO neki od njihovh radova (ovde ne mislim na sport u opste,a pogtovo ne na ovaj nas),tako da sam sebe proklamovati kao nacunika u necemu dobro znanom i postojecem je prilicno.....
i ja ti opet ponavljam
samo malo razmislis i sama recenica: VECA UCESTALOST a manji volumen nema nekog narocitog smisla.Mislim,sa samim povecanjem broja treninga,povecas indirektno i volumen (obim),a ako radis nekompletan trening,onda to nije trening,vec sviarnje kurcu i samo da se kaze da si odradio trening,prema recenici od nekog "naucnika"
ne znam da li me razumes,posto mi se bas i ne raci da pisem mnogo na ovu i ovakve teme jer obicno ode u pm..pa ono..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.308
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #8294 poslato: Maj 28, 2016, 10:49:05 pre podne »
Druze sve ljude koje si naveo pratim odavno,osim Breta koga zovu "glut master" tako da je malo pogodniji za zene...Ne dajem nesto veliki znacaj studijama ali jedini relevantni sajt po pitanju istih jeste PubMed..Shoenfeld je dobar,dosta stvari se od njega moze nauciti,Carter takodje...Naravno,ne trdba se vezivati samo za jednu stvar vec treba poslusati i druge malo...T-nation da,MD  ponekad ima neke clanke koji su cist marketing al ajde..;)

na zalost VECINA je sakriveni marekting ;)