Mart 29, 2024, 08:44:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)  (Pročitano 10933 puta)

Van mreže BackeKS

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« poslato: Maj 27, 2017, 11:26:02 pre podne »
Ovako ja sam Ognjen imam 16 god visina 180cm tezina 80kg i predstavicu vam moj trening i ishranu cilj mi je definicija pa vi procenite da li je dobar i napisite sta bi trebalo da menjam. Slike moguu da posaljem ako budu trebale.

Trening ponedeljak.
Diamandski sklekovi - 2 serije max
Spartanski sklekovi - 2 po 20
Propadanja - 2 serije max
T push ups- 2 serije po 20
Sklek - cucanj skok - 2 serije po 20
Trening utorak:
https://www.youtube.com/watch?v=wHQZbnL7R00
2 puta ponovim sve vezbe
Trening sreda:
6serija cucnjeva uski siroki po 20 sa opterecenjem od 4kg
Iskoraci 6 serija sa opterecenjem 4k 20 po seriji
6 serija vezbi za list.
Trening Cetvrtak:
https://www.youtube.com/watch?v=JQeOhQoi3GY&t=290s
 2puta ponovim sve + ubacim zgibove max iz serija.
Petak:
Odmor
Subota - kardio + trening od ponedeljka
Nedelja - kardio + trening od utorka

Ishrana:

Posto idem posle podne u skolu ne zelim da se hranim po kojekakvim brzim hranama vec spremam kuci i nosim pa to ovako izgleda svakog dana.
Dorucak:
2 kuvana cela jaja + kackavalj + pecenica + paradajz i krastavac salata
Trening
Posle treninga i pre skole malo jedem jagode tresnje, jabuke zavisi sta mi se jede
Rucak:Tu ponesem u skolu na primer 2 parceta fileti ribe sa salatom, ili rolat sa mesom, belo meso parce svve zavisi sa salatom paradajz i krastavac, i posle toga isto pojedem 6-7 jagoda i 10ak tresnji.
Vecera: Posle skole dodjem i uglavnom pojedem isto to sto sam jeo za rucak.

Samo da naglasim da ne jedem nista nezdravo nikakvi slatkisi sokovi majonezi pavlake kecapi.

Cilj mi je definicija, pa mi vi napisite vasa misljenja i utiske o treningu i ishrani sta trebam da dodam/izbacim, itd, svaka kritika/savet je dobrodosao.
« Poslednja izmena: Maj 27, 2017, 11:33:53 pre podne BackeKS »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #1 poslato: Maj 27, 2017, 11:53:42 pre podne »
Dobrodosao na forum :)
Super je sto u tim godinama vodis racuna o ishrani, svom zdravlju, izgledu.
Moj savet je da se malo bacis na citanje foruma, vidis kako bi trebalo da izgleda ishrana.
U tvojoj ishrani se ima sta popraviti ali opet kazem s ' obzirom na godine nije to lose.

Van mreže BackeKS

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #2 poslato: Maj 27, 2017, 04:52:43 posle podne »
Dobrodosao na forum :)
Super je sto u tim godinama vodis racuna o ishrani, svom zdravlju, izgledu.
Moj savet je da se malo bacis na citanje foruma, vidis kako bi trebalo da izgleda ishrana.
U tvojoj ishrani se ima sta popraviti ali opet kazem s ' obzirom na godine nije to lose.
Pozdrav, krenuo sam ja to jos pre godinu ipo,  i polako napredovao sa znanjem i hocu sto vise da se usavrsim, zbog toga sam ovde, pa ako bi mogao da mi kazes sta bi trebalo da promenim(ubacim/izbacim) i tako to.

Van mreže BackeKS

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #3 poslato: Maj 28, 2017, 10:51:45 pre podne »
Jedno pitanje, jel je bolje raditi trening na prazan stomak ili posle jela tipa 30-ak minuta?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #4 poslato: Maj 28, 2017, 11:15:51 pre podne »
Jedno pitanje, jel je bolje raditi trening na prazan stomak ili posle jela tipa 30-ak minuta?

Moze i jedno i drugo(ako radis posle jela neka bude bar 1h raspon)...

Ako radis na prazan stomak onda pazi da koristis antikatabolike jer u suprotnom skaces sam sebi u stomak..

Van mreže Marvox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 314
  • MOZAK SRCE MUDA
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #5 poslato: Maj 28, 2017, 12:51:33 posle podne »
Moja preporuka da ako se trening radi na prazan stomak, da se radi rano ujutru, tipa oko osmice, ne posle.

Van mreže BackeKS

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #6 poslato: Maj 28, 2017, 09:55:36 posle podne »
Koliko puta nedeljno je okej da pravim cheat day ili cheat meal, cisto mislim da pojedem neki slatkis i to, posto ovo ostalo ne jedem duze vreme, neego me nekad uhvati zelja za slatkim, palacinke ili tako to.

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #7 poslato: Maj 28, 2017, 10:19:19 posle podne »
chet dey nikako moze neki chet meal jednom u 10-15 dana recimo.

Van mreže BackeKS

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #8 poslato: Maj 28, 2017, 10:24:38 posle podne »
chet dey nikako moze neki chet meal jednom u 10-15 dana recimo.
Okej, znaci tipa 1 obrok u 2 nedelje.
« Poslednja izmena: Maj 28, 2017, 10:26:40 posle podne BackeKS »

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #9 poslato: Maj 28, 2017, 10:27:44 posle podne »
Tako

Van mreže Darli

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #10 poslato: Maj 29, 2017, 05:46:49 posle podne »
Ako ti je cilj da izgubis masne naslage, nemoj da upraznjavas cheat day i tako te fazone nego ubaci dan kada unosis onoliko kalorija koliko ti je potrebno za odrzavanje da bi ubrzao metabolizam, ako se prethodnih dana pridrzavas deficita ovako ima da leti salo sa tebe, to je barem meni pomoglo, sam nacin ishrane ti nije najsjajniji ali pitanje je koliko ti je uopste potrebno da se zamlacujes nekim detaljima u tim godinama.. Iako bih ja bio veoma srecan da sam znao neke stvari koje znam sada sa tadasnjih 16 godina jer bih izbegao zdrastvene probleme koje sam imao kada sam na pogresan nacin gubio kilazu, ako hoces da znas kako da manipulises kilazom i masnim naslagama na pravi nacin iscitaj nutrition sekciju, tamo imas sve samo je pitanje da li si spreman da se odreknes nekih stvari - meni taj nacin ishrane odgovara jer je to otprilike sve sto i mogu da pojedem a da nemam problema sa probavom i ostalim stvarima...

Van mreže BackeKS

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #11 poslato: Maj 30, 2017, 09:13:48 posle podne »
Ako ti je cilj da izgubis masne naslage, nemoj da upraznjavas cheat day i tako te fazone nego ubaci dan kada unosis onoliko kalorija koliko ti je potrebno za odrzavanje da bi ubrzao metabolizam, ako se prethodnih dana pridrzavas deficita ovako ima da leti salo sa tebe, to je barem meni pomoglo, sam nacin ishrane ti nije najsjajniji ali pitanje je koliko ti je uopste potrebno da se zamlacujes nekim detaljima u tim godinama.. Iako bih ja bio veoma srecan da sam znao neke stvari koje znam sada sa tadasnjih 16 godina jer bih izbegao zdrastvene probleme koje sam imao kada sam na pogresan nacin gubio kilazu, ako hoces da znas kako da manipulises kilazom i masnim naslagama na pravi nacin iscitaj nutrition sekciju, tamo imas sve samo je pitanje da li si spreman da se odreknes nekih stvari - meni taj nacin ishrane odgovara jer je to otprilike sve sto i mogu da pojedem a da nemam problema sa probavom i ostalim stvarima...
Nije mi cilj uopste gubljenje masnih naslaga, samo da se jos vise izdefinisem, sa jakim treningom i zdravom ishranom, ubacicu slike kasnije.

Van mreže Darli

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #12 poslato: Maj 30, 2017, 09:16:48 posle podne »
Pa sta je definicija nego skidanje masnih naslaga, moras da imas misice da bi nesto izdefinisao

Van mreže BackeKS

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #13 poslato: Maj 30, 2017, 09:35:26 posle podne »
Pa sta je definicija nego skidanje masnih naslaga, moras da imas misice da bi nesto izdefinisao
Imam ih svakako, sad ce slike.

Van mreže BackeKS

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Moj trening-ishrana(saveti-kritike ?)
« Odgovor #14 poslato: Maj 30, 2017, 09:56:09 posle podne »
Los je kvalitet, znaci uzivo se sve bolje i jasnije vidi bar za 20ak%, tako da ono imate neku sliku u glavi.

https://prnt.sc/fdyl11
https://prnt.sc/fdylim
https://prnt.sc/fdylow