Mart 28, 2024, 10:22:33 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: GLUTAMIN  (Pročitano 508934 puta)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #930 poslato: Decembar 08, 2016, 10:38:47 pre podne »
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu :D
Treniram mesec i nesto dana prirodne vezbe ( kratki, intenzivni i eksplozivni treninzi oko 30-40 min ) i planiram da potrosim oko 7 000 din na suplemente.
Imam 99kg i visok sam 185cm. Dnevno unosim iz hrane oko 100 g proteina jer nisam u finansiskoj situaciji da jedem meso po ceo dan. Saznao sam da mi treba minimum 200 g proteina dnevno s obzirom na moju kilazu.
E sad, da li mi preporucujete da kupim Whey protein 30 merica plus Glutamin, ili Whey protein 80 merica? Ili mozda Whey protein 30 merica i BCAA? Za tu lovu naravno :D
Nikad nisam uzimao Glutamin niti BCAA, jedino kroz Whey do sada.

Kupi ti sebi mesa i jaja za te pare pa jedi kao covek..

Jer ovo o cemu ti pricas su DODATCI ISHRANI,a sta tebi znace dodatci ishrani ako ti ne valja ishrana.... :)

Van mreže nvk

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #931 poslato: Decembar 08, 2016, 10:48:00 pre podne »
Kako ne valja? Imam 4 proteinska obroka na dan. Mislis da je korisnije za napredak da kupim jaja i meso za te pare u odnosu na ove 3 varijante koje sam predlozio, zasto? Samo pitam, nisam neki ekspert :D
Iskreno, ja ne mogu da jedem po ceo dan jaja i meso ko blesav, ova 4 proteinska obroka na dan mogu da povecam na 5 proteinskih i to je to, a sejk mi nije problem da 2-3 puta dnevno popijem uz ovu ishranu, o tome se radi :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #932 poslato: Decembar 08, 2016, 10:51:47 pre podne »
Kako ne valja? Imam 4 proteinska obroka na dan. Mislis da je korisnije za napredak da kupim jaja i meso za te pare u odnosu na ove 3 varijante koje sam predlozio, zasto? Samo pitam, nisam neki ekspert :D
Iskreno, ja ne mogu da jedem po ceo dan jaja i meso ko blesav, ova 4 proteinska obroka na dan mogu da povecam na 5 proteinskih i to je to, a sejk mi nije problem da 2-3 puta dnevno popijem uz ovu ishranu, o tome se radi :D

U svakom slucaju ako imas 4 kvalitetna obroka,DVA mogu da ti zamene protein shakevi,ali i tu opet moras da imas KOMPLETNU pricu kako bi zadovoljio potrebe

Svakako da je shake + 30-50 gr lesnika,badema ,oraha ili slicno ADEKVATNO kao jedan i evnutalno DVA obroka
predlog bi ti svakako bio:
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/proteini/12-the-amino-whey-hidro.html

ukoliko postoji i malo viska novca,onda svakako da je bolje uzeti BCAA (primarne AK i to tr) za razliku od glutamina,te ga uzimati u dozi od 10 gr pred trening + 10 gr u shakeu posle treninga (skupa sa protenom)

dakle
u dva obroka proteina ako se uzme  obzir da ides mericu i po sto je cca 38 gr B x 2 = 76 gr....i ako jos ides posle treninga mericu i po to je 100 gr + na dnevnom niovu,ali moras da vodis racuna da obrok bude KOMPLETAN

ali sve ovo ako je ISHRANA ok
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2016, 11:02:51 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #933 poslato: Decembar 08, 2016, 11:01:07 pre podne »
Kako ne valja? Imam 4 proteinska obroka na dan. Mislis da je korisnije za napredak da kupim jaja i meso za te pare u odnosu na ove 3 varijante koje sam predlozio, zasto? Samo pitam, nisam neki ekspert :D
Iskreno, ja ne mogu da jedem po ceo dan jaja i meso ko blesav, ova 4 proteinska obroka na dan mogu da povecam na 5 proteinskih i to je to, a sejk mi nije problem da 2-3 puta dnevno popijem uz ovu ishranu, o tome se radi :D

Nije bitno koliko obroka,jer neko unese 100gr prota u 1-2 obroka,a ti u 4,bitnija je kolicina...
Ali i Pedjina racunica je odlicna,ako uneses kroz hranu 100gr,odradi jos par merica veja kroz dan i bice mnogo bolje .. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #934 poslato: Decembar 08, 2016, 11:03:40 pre podne »
Kako ne valja? Imam 4 proteinska obroka na dan. Mislis da je korisnije za napredak da kupim jaja i meso za te pare u odnosu na ove 3 varijante koje sam predlozio, zasto? Samo pitam, nisam neki ekspert :D
Iskreno, ja ne mogu da jedem po ceo dan jaja i meso ko blesav, ova 4 proteinska obroka na dan mogu da povecam na 5 proteinskih i to je to, a sejk mi nije problem da 2-3 puta dnevno popijem uz ovu ishranu, o tome se radi :D

Nije bitno koliko obroka,jer neko unese 100gr prota u 1-2 obroka,a ti u 4,bitnija je kolicina...
Ali i Pedjina racunica je odlicna,ako uneses kroz hranu 100gr,odradi jos par merica veja kroz dan i bice mnogo bolje .. :)

meni je nekako 100 gr B sa hranom malo
ali ajde da vidimo kakve je TACNO ishrana,posto moguce da nema ni 100 gr (tipa ako racuna B iz graska itd itd)

Van mreže nvk

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #935 poslato: Decembar 08, 2016, 11:07:46 pre podne »
Hvala, samo da vidim da li sam shvatio sve...
Znaci, uzimam mericu i po sejka uz 30 g badema pre i nakon treninga. Za BCAA sam sve razumeo, kad, koliko i na koji nacin. Sve to, plus moja ishrana sa 4-5 proteinskih obroka iz hrane. Jel tako?
Ako je to tacno, moje pitanje je sledece. Ako dam te pare na 30 merica Whey-a i BCAA, ja cu taj Whey potrositi za otprilike 2 nedelje, mozda i manje.
Da li je mozda pametnije da kupim 80 merica Whey-a za te pare pa da pijem 2x po mericu i po na dan, i to uz svaku mericu i po da dodam 30 g badema?
Pitam to jer ce mi tako proteini biti na vecem nivou mesec dana, a ne 10ak dana. :D
Sad cu da napisem ishranu u sledecem postu

Van mreže nvk

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #936 poslato: Decembar 08, 2016, 11:14:08 pre podne »
Dorucak je musli od namirnica koje kupujem zasebno u prodavnici zdrave hrane, svaku ponaosob - raz, jecam, ovas, brusnica, aronija, laneno seme, bundevino seme i susam.

Dorucak - oko pola solje zitarica plus solja i po Balans Protein jogurta ( tu samo jogurt ima 18 g proteina u solji i po )

Rucak - 4 jaja i 1dno malo parce hleba

Uzina - 2 solje Balans Protein jogurta ( 24 g proteina )

Vecera - oko 130g pecene piletine ( 3 veca karabataka npr ) uz 1 pecen krompir

Od suplemenata uzimam 21 mg cinka i jednu kapsulu ribljeg ulja svaki dan

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #937 poslato: Decembar 08, 2016, 11:27:14 pre podne »
Hvala, samo da vidim da li sam shvatio sve...
Znaci, uzimam mericu i po sejka uz 30 g badema pre i nakon treninga. Za BCAA sam sve razumeo, kad, koliko i na koji nacin. Sve to, plus moja ishrana sa 4-5 proteinskih obroka iz hrane. Jel tako?
Ako je to tacno, moje pitanje je sledece. Ako dam te pare na 30 merica Whey-a i BCAA, ja cu taj Whey potrositi za otprilike 2 nedelje, mozda i manje.
Da li je mozda pametnije da kupim 80 merica Whey-a za te pare pa da pijem 2x po mericu i po na dan, i to uz svaku mericu i po da dodam 30 g badema?
Pitam to jer ce mi tako proteini biti na vecem nivou mesec dana, a ne 10ak dana. :D
Sad cu da napisem ishranu u sledecem postu

NISI CAK NI POMISLIO da kliknes na link jel da?
Posto vidim da pises a da zanemarujes totalno savete o kojima je rec......

i Slobdan je u pravu..treba dosta ishranu da popravis..
jogurt NIJE izvor B ,jer treba da popijes 1 litar jogurata npr za 20ak gr B ,a pr tome uneses GOMILE nepotrebnih stvari itd itd itd

Van mreže nvk

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #938 poslato: Decembar 08, 2016, 11:40:58 pre podne »
Au, evo najiskrenije, otvorio sam odmah link planiravsi da ga nakon mog sledeceg posta procitam, i potpuno sam zaboravio na link jer sam se fokusirao na vas sledeci odgovor da vidim sta mi je najpametnije, puko me je entuzijazam malo jer ste bili sampion pa me je bas zanimalo sta cete napisati, eto to je iskreno.
Hvala, evo upravo gledam ovaj protein
Sto se jogurta tice, ovo je neki nov jogurt, unapredjena verzija obicnog Balans jogurta. Taj nov Balans protein jogurt ima u 300 g 12 g mlecnog proteina.
Procitah sad o ovom proteinu, deluje odlicno. Ima dosta dodatnih bitnih funkcija i absorbuje se brzo kolko vidim. Najvise mi sve svidja cena jer ima 120 merica za 6 600 din :D
Jel to znaci da za mojih 7000 din uzmem ovo jedino bez BCAA zasebnog? Pitam jer mi ne ostaje onda dovoljno za zasebni BCAA. Mada pretpostavljam da ste mislili samo ovaj protein da dodam i da pijem na nacin na koji ste rekli

Van mreže iceman7

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #939 poslato: Decembar 08, 2016, 11:59:11 pre podne »
Buraz uz 4 jajeta dnevno i 130g mesa dzaba ti svi suplementi ovog svijeta

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #940 poslato: Decembar 08, 2016, 12:02:54 posle podne »
Au, evo najiskrenije, otvorio sam odmah link planiravsi da ga nakon mog sledeceg posta procitam, i potpuno sam zaboravio na link jer sam se fokusirao na vas sledeci odgovor da vidim sta mi je najpametnije, puko me je entuzijazam malo jer ste bili sampion pa me je bas zanimalo sta cete napisati, eto to je iskreno.
Hvala, evo upravo gledam ovaj protein
Sto se jogurta tice, ovo je neki nov jogurt, unapredjena verzija obicnog Balans jogurta. Taj nov Balans protein jogurt ima u 300 g 12 g mlecnog proteina.
Procitah sad o ovom proteinu, deluje odlicno. Ima dosta dodatnih bitnih funkcija i absorbuje se brzo kolko vidim. Najvise mi sve svidja cena jer ima 120 merica za 6 600 din :D
Jel to znaci da za mojih 7000 din uzmem ovo jedino bez BCAA zasebnog? Pitam jer mi ne ostaje onda dovoljno za zasebni BCAA. Mada pretpostavljam da ste mislili samo ovaj protein da dodam i da pijem na nacin na koji ste rekli

o jogurtu smo pricali VEOMA OPSIRNO u prethnidm godnima
NIJE to tako kako ti sebi predstavljas. dakle..i da je 300ml = 12 gr B,sto znaci da je za 24 gr B potrebno vise od pola litra,a kroz pola litra mleka unsese toliko drugih stvari koje aposlutno nemaju nikakvog smisla
Nije problem u TE DVE CASE,vec je probem u tome sto ti to smatras UZINOM a to svakako nije
Dakle...dve case jogurta na dan NISU PROBLEM,li nemoj da racuns da si uneo 24 gr proteina iz dve case-e to je probem

a ako je sitaucija 7000 din (nisam video)
onda svakako sto se tice suplementacije bi preporuka bila isti taj whey ali u manjem pakovanju

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/proteini/13-the-amino-whey-hidro-2300-g.html

kao i BCAA u manjem pakovanju

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/bcaa/81-the-bcaa-400-g.html


a ovo

Citat
jer ste bili sampion
o hvala hvala

samo BIO je proslo vreme,ali ajd :D :D '_

Van mreže nvk

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #941 poslato: Decembar 08, 2016, 02:05:19 posle podne »
Nema na cemu :D Pa dobro, ime je ostalo :) Trenirao sam 8 godina redovno kosarku i u sportu sam odmalena, tako da moram da postujem svakog sampiona :D
Ok, uzecu za te pare sto posto onda Whey i BCAA. Hvala puno! :)
Imam samo jedno pitanje, jer sam najsigurniji kada odem sam u radnju i kupim neki suplement.
Posto bas ovaj Whey nema u Pansportu niti AMG sportu u Beogradu, jel nije problem da uzmem neki drugi Whey I BCAA u istim tim kolicinama kod nas u Bg?
Nikad nisam preko neta nista narucivo, a i vise volim sam u radnju da odem i kupim, pretpostavljam da nije velika razlika ako uzmem neku drugu firmu? u istoj kolicini naravno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #942 poslato: Decembar 08, 2016, 02:13:58 posle podne »
Nema na cemu :D Pa dobro, ime je ostalo :) Trenirao sam 8 godina redovno kosarku i u sportu sam odmalena, tako da moram da postujem svakog sampiona :D
Ok, uzecu za te pare sto posto onda Whey i BCAA. Hvala puno! :)
Imam samo jedno pitanje, jer sam najsigurniji kada odem sam u radnju i kupim neki suplement.
Posto bas ovaj Whey nema u Pansportu niti AMG sportu u Beogradu, jel nije problem da uzmem neki drugi Whey I BCAA u istim tim kolicinama kod nas u Bg?
Nikad nisam preko neta nista narucivo, a i vise volim sam u radnju da odem i kupim, pretpostavljam da nije velika razlika ako uzmem neku drugu firmu? u istoj kolicini naravno


Milose,
sto se tice mene.Pa nije valjda da je samo ime ostalo ;) ;)....ali dobro

sto se tice saradnje.Pa vidi,ovo je moja FIRMA,koja je registrovana u APR,pod PIBom  REG brojem koji jasno stoji na sajtu,kao i video zapis i fotografije samog MP objekta br 1,kao i ADRESA MP objekata gde se NALAZE,kao i pozicioniranje na google mapi,da bi se jasnije i lakse pojasnilo :)

 Posto svakdonevno isporucujemo xxx paketa sirom Srbije,i poverenje koje smo stekli u proteklih 9 god u ovom poslovanju,ne vidim razloga da ti kao sportista :) imas sumlje bilo kakve vrste,kako u predlozeno tako i u savete!
Inace,
sve ove savete,doze,nacin upotrebe,korekcije ishrane,treninga i svega ostalog,treba da ti daju u tom slucaju,tamo gde kupujes.to je stvar logike,a i morala kao i osnovnog,a to je profesinalnog pristupa kupcu!

Linkovani prozivodi su ISKRENA i svaka preporuka sa moje strane licno,kao nekoga ko je 30 god u ovom sportu i to sam preporucio onako kako smatram da je ispravno,a ispravno je 100%

Nadam se da sam uspeo da objasnim
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2016, 02:22:53 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže nvk

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #943 poslato: Decembar 09, 2016, 04:39:39 posle podne »
haha :D Hteo sam ja da dodam pored imena da je ostalo i znanje i jos mnogo toga, al reko da ne ispadne da se nesto dodvoravam otkud znam, posto to ne volim :D Biti sampion u bodibildingu govori mnogo toga pozitivnog o samom sampionu naravno :D
Iskreno, razumem i verujem da je sigurica, al ja sam takav da cim uskoro dobijem te pare odem isti dan kod nas negde i kupim iste proizvode od druge firme s obzirom da nemaju preporucenu. Takav sam odmalena, ocu sve i odma i slicno i nestrpljiv sam dosta, a i ne bih da ulazim u tu pricu narucivanja preko neta i ostalih stvari koje se tu moraju verovatno ispostovati, ovako mi je mnogo lakse :D
Imam samo jedno pitanje. Od proteina mi nikad nije nista lose bilo, popio sam do sad bar jedno 12 kg ukupno, jel BCAA takodje sto posto bezbedan i ne postoji bukvalno nijedan potencijalno stetan efekat? Naravno, ja sve pijem prema uputstvu uz savete sa foruma i od prodavca.
Pitam to jer sam pre par dana uzo 1.3 g krealkalina prvi put u zivotu, navodno ne stetnog, i dobio dosta snagu i odradio trening kakav bukvalno ne pamtim. Radio sam oko 35 min sklekove, cucnjeve i slicno, i nisam napravio bukvalno pauzu ni 5 sekundi.
Na kraju mi je pozlilo ozbiljno, pritisak mnogo skocio, u jednom trenutku sam bio siguran da cu se srusiti ko daska odjednom jer sam imo osecaj da ce mi glava eskplodirati.
Znam da je moguce da sam pretero sa treningom i da krealkalin nije direktno kriv za to, ali vi znate bolje, pa me zanima odgovor :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #944 poslato: Decembar 09, 2016, 07:13:05 posle podne »
haha :D Hteo sam ja da dodam pored imena da je ostalo i znanje i jos mnogo toga, al reko da ne ispadne da se nesto dodvoravam otkud znam, posto to ne volim :D Biti sampion u bodibildingu govori mnogo toga pozitivnog o samom sampionu naravno :D
Iskreno, razumem i verujem da je sigurica, al ja sam takav da cim uskoro dobijem te pare odem isti dan kod nas negde i kupim iste proizvode od druge firme s obzirom da nemaju preporucenu. Takav sam odmalena, ocu sve i odma i slicno i nestrpljiv sam dosta, a i ne bih da ulazim u tu pricu narucivanja preko neta i ostalih stvari koje se tu moraju verovatno ispostovati, ovako mi je mnogo lakse :D
Imam samo jedno pitanje. Od proteina mi nikad nije nista lose bilo, popio sam do sad bar jedno 12 kg ukupno, jel BCAA takodje sto posto bezbedan i ne postoji bukvalno nijedan potencijalno stetan efekat? Naravno, ja sve pijem prema uputstvu uz savete sa foruma i od prodavca.
Pitam to jer sam pre par dana uzo 1.3 g krealkalina prvi put u zivotu, navodno ne stetnog, i dobio dosta snagu i odradio trening kakav bukvalno ne pamtim. Radio sam oko 35 min sklekove, cucnjeve i slicno, i nisam napravio bukvalno pauzu ni 5 sekundi.
Na kraju mi je pozlilo ozbiljno, pritisak mnogo skocio, u jednom trenutku sam bio siguran da cu se srusiti ko daska odjednom jer sam imo osecaj da ce mi glava eskplodirati.
Znam da je moguce da sam pretero sa treningom i da krealkalin nije direktno kriv za to, ali vi znate bolje, pa me zanima odgovor :)

Otvori ti svoju temu pa pisi o ovakvim stvarima,da se ne gusi tema o glutaminu...