April 29, 2024, 06:58:28 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Povrede  (Pročitano 13996 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Povrede
« Odgovor #15 poslato: Novembar 06, 2009, 12:44:54 pre podne »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Povrede
« Odgovor #16 poslato: Novembar 06, 2009, 12:54:53 pre podne »
nzm dal je prava tema al ae...

imam problem kad radim biceps sa sipkom.....bole me tetive od zgloba pa na dole nzm kako da objasnim....stavljam bandazere ali i dalje imam bol....

da li neko moze da mi da neki savet neshto.....:):):)

Bol se javlja u rucnom zglobu i prostire ka laktu? Ili te boli donji pripoj bicepsa..ne razumeh bas?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Povrede
« Odgovor #17 poslato: Novembar 06, 2009, 01:12:17 pre podne »
jel ima to u pansportu....kako je tacan naziv da vidim na sajtu....:):):)

tnx:)

Ima svuda,mada sam ja za Ultimate MSM&Glucosamine ili ovo sto je Vlad naveo
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Povrede
« Odgovor #18 poslato: Novembar 06, 2009, 01:33:26 pre podne »
@The_Bulldog  pa i ne bash....

@sasacg...tnx nasao sam:):):)

ali ne werujem da cu moci da dam pare za to...:):)XD

Van mreže vsns

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 122
Odg: Povrede
« Odgovor #19 poslato: Novembar 06, 2009, 01:37:14 pre podne »
ja sam imao i imam iste te probleme samo meni se javlja baš u laktu,pogotovo kada radim triceps.bukvalno osećaj kao da se cepaju tetive.pijem glukozamin i msm već jedno 15 dana i mogu vam reći da za sada osećam poboljšanje.jedino sto ne prolazi je bol u lakti i pri najmanjem udaru ili čak jačem pritisku u jednu tačku malo iznad lakta kao da me neko ubo nečim.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Povrede
« Odgovor #20 poslato: Novembar 06, 2009, 01:57:20 pre podne »

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Povrede
« Odgovor #21 poslato: Novembar 06, 2009, 02:04:15 pre podne »
pa owo sto si napisao....a nije ni bitno.....i mene isto boli na dodir....:):):)xD

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Povrede
« Odgovor #22 poslato: Novembar 06, 2009, 02:21:50 pre podne »
Ima svuda,mada sam ja za Ultimate MSM&Glucosamine ili ovo sto je Vlad naveo

Njega sam bio zaboravio, jako dobra je ta UN linija za zglobove. I vrlo su povoljni kad se pogleda koliko mg daju.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Povrede
« Odgovor #23 poslato: Novembar 06, 2009, 02:30:48 pre podne »
Ne razumeh gde te boli..pa, rekoh da mi pojasnis..ali OK..

Pretpostavljam da je to onaj bol koji je i mene mucio, a muci i odredjen broj vezbaca.

Uz Glucozamin koji su ti kolege preporucile...ja bih dodao da tu povredu moras "odmoriti". Pretpostavljam da kao i svi vezbaci ne zelis da ne radis biceps (sto bi ti doktor preporucio verovatno u trajanju od 6-8 nedelja), probaj par stvari...

- 2 dana hladi mesto i misic koji te boli, te nakon toga sledeci dan grej to mesto..i tako 2-3 nedelje. Hladjenje i grejanje mozes izvrsiti uz pomoc leda u kesi, peskira koji si polu zamrznuo u frizideru, peskira grejanog na radijatoru i sl..
- ovo sto si probao sa EZ sipkom je dobra stvar...ali nema potrebe da povecavas tezinu..sam izaberi da li zelis da povredu pogorsas ili misic bar da odrzavas. Mada ako ukljucis u trening sa malim tezinama za biceps super serije ili super slow serije..verujem i da ce rasti.
- mnogima se bol ne javlja kada rade pregib sa otvoreno sakom..te probaj da na npr. donjem koturu zakacis sajlu sa ruckama ili obicnu ravnu sipku, ali ne zatvaraj hvat..vec radi sa otvorenim dlanom. Bice malo nezgodnije u pocetku, ali ako te ne boli...neka ti to bude bar jedna vezba.
- probaj da radis zgibove u podhvatu..mnoge tada ne boli podlaktica...te ako je i kod tebe to slucaj...ukljuci i tu vezbu u trening rutinu
- kupi u apoteci masti tipa tedonal, gavez gel, diklofenak gel, biofreeze ili slicne za lokalna upalna oboljenja mekih vezivnih tkiva, istegnuca i mikrotraume...i mazi ih redovno. Bolje nego da predjes na NSAID
- probaj da promenis hvat ili da vezbu zamenis nekom gde su ukljucene bucke ako te pod odredjenim uglom ne boli..tipa hammer pregib
- a ako razmisljas da ides kod doktora, ja bih ti pre preporucio nekog dobrog kiroprakticara

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Povrede
« Odgovor #24 poslato: Novembar 06, 2009, 12:35:00 posle podne »
oke....hwala na savetima....dosta si mi pomogo:):):)xD

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Povrede
« Odgovor #25 poslato: Novembar 06, 2009, 12:38:11 posle podne »
oke....hwala na savetima....dosta si mi pomogo:):):)xD

Zato smo svi tu...  8)  ;)

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Povrede
« Odgovor #26 poslato: Novembar 06, 2009, 01:20:26 posle podne »
Kod mene je bol bio u  podlaktici...sjevne pravo nakon sto otvorim saku... i to s gornje strane podlaktice.
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: Povrede
« Odgovor #27 poslato: Novembar 06, 2009, 01:28:59 posle podne »
''Ili te boli donji pripoj bicepsa''

Ovo mene otkida kad radim biceps bas cesto, s toga i ne mogu bas da ga ''odradim'' na pravi nacin...

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Povrede
« Odgovor #28 poslato: Novembar 06, 2009, 01:43:15 posle podne »
ne ne..bas nize dole iznad zgloba..ali ne tu gdje tebe..nego s gornje strane ili vanjske strane(kad stoji niz tjelo)..ali iskljucivo onda kad hocu da otvorim saku i spustim siku ili bucicu...nekad cekam i po par sekundi strah me otvoriti hehe...al sjevne pravo..zigne :) ...
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Povrede
« Odgovor #29 poslato: Novembar 06, 2009, 01:49:38 posle podne »
''Ili te boli donji pripoj bicepsa''
Ovo mene otkida kad radim biceps bas cesto, s toga i ne mogu bas da ga ''odradim'' na pravi nacin...

Na zalost..pripoje je mnogo teze "odmoriti" bez pravog perioda neaktivnosti tog dela...Ali posto pises da te boli cesto..sto znaci ne stalno,kao i da ga treniras..mozda je pravo vreme da probas da primenis ovo sto je gore napisano...te tako probas da utices da se povreda sanira, pre nego sto se pogorsa...