Maj 11, 2024, 04:32:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.114 poruka u 18.752 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Varenje ovsenih pahuljica  (Pročitano 12729 puta)

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Varenje ovsenih pahuljica
« poslato: Jul 23, 2009, 02:05:56 posle podne »
Zao mi je sto moram da otvaram temu oko ovsenih kada ona ima 16 stranica ali je zakljucana...

Naime, kakva su vasa iskustva sa ovsenim sto se tice varenja, stolice i sl...?
Ja npr nemam problem da ih izblendujem i progutam sa vodom/whey-om vec imam problem sa gasovima!!! To toliko smrdi da je nevidjeno, nikada ama bas nikada takav miris kao kada jedem vise ovsenih!  Stolica je bukvalno zelene boje ceo dan onda. Od jutros sam pojeo oko 300 gr istih... Kada mi je zbudzen dan sa obavezama prinudjen sam da unosim nesto najbrze od kvalitetnih UH (a to su u ovom slucaju ovsene jer ih pojedem za 5 minuta sa vodom) te ih dnevno nekada jedem i 500 - 600 grama. Ali ti dani su mucni jer su gasovi monstruozni!!!  ;D

Do cega moze biti problem i ako ste ga imali kako ga se resitiI?
Mozda je problem do samih ovsenih? Uvek sam kupovao dzak ovsenih u zdravoj hrani, sada sam se prvi put odlucio za toliko hvaljene HANNE pa cemo da vidimo...


Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #1 poslato: Jul 23, 2009, 02:29:54 posle podne »
ja jedino sa ovsenim nemam problema. :)

gasvan je odličan lekić. košta možda 50 dinara.

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #2 poslato: Jul 23, 2009, 02:38:42 posle podne »
Nisam strucnjak,ali je mozda problem u tome sto ih meljes u blenderu...Ja barem sam to par puta uradio i ne svarim ih dobro...Zna se da varenje krece od usta,i onda kada blender obavi taj posao umesto tebe moguce je da organizam ne moze dobro ih obradi i iskoristi kao kada ih zvaces...Jos sto si napisao da unese 300 gr odjednom sto je po meni velika kolicina,ja ih pojedem 100 gr za doeucak sa 2 merice proteina i  budem sit barem 2 sata...a uglavnom jedem posle tri sata nakon ovsenih...Probaj jedno jutro ako mozes da pojedes 150gr na kasiku i da lepo sazvaces cisto radi eksperimenta da vidis oces ih bolje svariti...Mozda ovo sve sto sam napisao i nema veze ali ja otkako ih jedem tj. zvacem sasvim ih lepo svarim i nemam problema,a kad ih popijem sam imao haos u stomaku...

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #3 poslato: Jul 23, 2009, 02:47:32 posle podne »
rekao bih da je kod mene isti način unosa kao što i đuka radi.
nisam primetio da si napisao da koristiš blender. izbaci ga.

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #4 poslato: Jul 23, 2009, 02:56:18 posle podne »
Djuka ja sam pogresio, ne unosim 300 gr. odjednom. Zeleo sam da kazem da sam, eto od ustajanja do sada za tih 6 sati vec uneo 300 gr. a gde je druga polovina dana...
Da, koristim blender i verovatno si u pravu povodom toga. Probacu sa "gasvan-om" u svakom slucaju, ko zna mozda i uspe jer, kazem, ne desava se svaki put posle ovsenih (a svaki put ih blendujem) vec samo eto kada mi se dan svodi na 500-600 gr. ovsenih...

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #5 poslato: Jul 24, 2009, 09:49:14 posle podne »
Ma brate i ja prdim od ovsenih kao zmaj :D Mada mi je stolica u redu uvek... A 500-600g dnevno je svakako previse! Dobro ce ti doci da ubacis neki drugi izvor UH!

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #6 poslato: Jul 27, 2009, 06:19:16 posle podne »
????
Ako mi je nesto melem za stomak to su ovsene, ne osecam ih uopste, mozda ti je Whey los? Ili ne pustis da se natope dovoljno dobro?
Ja volim kad su vas onako vodene, onda mi je najbolje.

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #7 poslato: Jul 27, 2009, 08:11:34 posle podne »
I ja mislim da ti je to prije od whey-a, nego od ovsenih..mada i 500-600g ovsenih dnevno je puno, pa moguce da je i od toga.
Inace meni se to desava ako uzmem los whey, a obicno ako se pjeni whey-a, tako mi bude...napuse mi se stomak, gasovi ekstremni...dok kod kvalitetnijeg whey-a mi to ne bude.
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže marsovka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #8 poslato: Jul 28, 2009, 05:04:50 posle podne »
????
 Ili ne pustis da se natope dovoljno dobro?

ja mislim da moze biti ovo sto kaze Bare ili sto zuris kada jedes, ili
sto pojedes dnevno 500-600g ovsenih pa mozda je i normalno sto imas problema sa gasovima, predji malo i na neke druge izvore UH, krompir npr.

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #9 poslato: Jul 28, 2009, 09:15:17 posle podne »
Dymatize ISO-100 nije los whey tako da to pada u vodu!
Ne pustim ih da se natapaju jednostavno ubacim ih u šejker, mlatnem 6 dl vode, promućkam i pijem.
Testirao sam sebe ovih dana, definitivno čim povećam njihov unos odmah ima i problema sa gasovima.

Naravno da unosim i druge izvore UH ali u ovim danima svakodnevnog učenja to mi je najbrža varijanta, iz tog razloga samo...


Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #10 poslato: Jul 29, 2009, 04:53:37 posle podne »
moguce je da je ta reakcija posledica osetljivosti na Gluten
« Poslednja izmena: Jul 29, 2009, 04:56:15 posle podne kwon »

Van mreže djuka777

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 187
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #11 poslato: Avgust 01, 2009, 02:02:02 posle podne »
Dymatize ISO-100 nije los whey tako da to pada u vodu!
Ne pustim ih da se natapaju jednostavno ubacim ih u šejker, mlatnem 6 dl vode, promućkam i pijem.
Testirao sam sebe ovih dana, definitivno čim povećam njihov unos odmah ima i problema sa gasovima.

Naravno da unosim i druge izvore UH ali u ovim danima svakodnevnog učenja to mi je najbrža varijanta, iz tog razloga samo...


Pa kako mozes piti cele ovsene,ti ocekujes da to moze da se svari???

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #12 poslato: Avgust 04, 2009, 05:46:41 pre podne »
Slažem se Đuka da sam malo pogrešio ali čitajući ranije postove vidim da i drugi tako rade. Ne znam što toliko čuđenje kada sam baš ovde pročitao da neko tako radi. Znači, nisu cele-cele, već skroz izmrvljene i kada dospeju u usta jel, naravno da ih i grizem još malo te prosto nema šta više da se razlaže!!! Kilaža je dolazila fino znači da je imalo efekta.

Van mreže Lacika1991

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #13 poslato: Avgust 04, 2009, 07:23:25 pre podne »
pa oće kilaža da ide ka jedeš po pola kile ovsenih xD meni to traje 5 dana a ti to u jednom,al opet sve zavisi od cilja i potreba

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Varenje ovsenih pahuljica
« Odgovor #14 poslato: Avgust 05, 2009, 11:18:27 posle podne »
Pa išla je bog me fino, za dva i po meseca 13 kg taman da dođem na normalu jer sam bio baš mršav.
Sada su dani toliko sparni, sumorni da sada jedem opuštenije a i ne vijam kile preterano. Dve-tri kile mesečno mi je sada okej. I naravno više forsiram pirinač, krompir, pasulj, čisto da ne budem striktno ovsene, ovsene...