Mart 28, 2024, 11:33:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: aleksandarn14061987  (Pročitano 23210 puta)

Van mreže aleksandarn14061987

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 22, 2009, 01:48:04 posle podne »
Da, da, u teratani ima protein bar, pa uzimam jednu mjericu posle treninga. Znam da je malo jedna mjerica, ali bolje ista nego nista. Ne isplati se da uzimam 2. :) A visok sam 180 cm.
Bolje kasno, nego nikada...

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 22, 2009, 04:20:44 posle podne »
Drugi se nece sloziti ali - dok sa ovakvom ishranom napredujes ne menjaj :P
Dodaj samo whey posle treninga, mislim da ti to nece finansijski smetati ipak je whey najjeftinije sto se tice ishrane.

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 22, 2009, 04:38:13 posle podne »
Drugi se nece sloziti ali - dok sa ovakvom ishranom napredujes ne menjaj :P
Dodaj samo whey posle treninga, mislim da ti to nece finansijski smetati ipak je whey najjeftinije sto se tice ishrane.
Momak uopste nema adekvatnu ishranu... ali bez obzira na to on je toga svjestan i spreman da uci za razliku od tebe koji dajes ovakve komentare...  Da li si svestan da si napisao sve sto znas o temetici BB-a sa ovim postom? Mene samo cudi jedan dio ljudi na forumu za koji je ovaj forum alternativa facebook-u a ne forum za sportsko obrazovanje koji bi u prvom planu trebao da bude...      S.POZZ

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 22, 2009, 05:00:29 posle podne »
OK ajde kazi konkretno sta je lose u njegovoj ishrani? Samo nemoj "mleko" molim te...
Decko ima propuste ali bolje se hrani od 90% populacije. Jedino da doda malo proteina.
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2009, 05:02:54 posle podne Deja »

Van mreže aleksandarn14061987

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 22, 2009, 06:13:56 posle podne »
Decki nemojte samo da se prepirete. Svi cemo da budemo cool. :) Uskoro ce pasti kanta whey-a, pa ce da bude i za dorucak uz ovsene i 2 mjerice posle treninga.  ::) I to je neki pomak. :D A tada cu regulisati i ishranu koliko toliko.
Bolje kasno, nego nikada...

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 22, 2009, 06:33:53 posle podne »
Citat
ajde kazi konkretno sta je lose u njegovoj ishrani?
  SVE...  Mali broj obroka, svinjetina, piletina( ne pise bijelo... zar ne?... vec piletina "crno meso"), u dorucku mozda i najbitnijem obroku uz obrok pos.treninga unese 15-tak gr proteina iz pola litra mlijeka( mlijeko no coment) a koliko bi trebao biti minimum?, dalje u obroku pred trening 7 cijelih jaja pored slozenih uh(rize, krompira) ima desert eurokrem ili banane znaci iznabacivao je zeludac mastima, proteinom, s.uh, i secerom super zar ne?. MLIJEKO lijepo si pomenuo... covjek nemoze da jede sir, nemoze da jede bjelance jbg gadi mu se... itd itd....  Cista LIJENOST.
Citat
Decko ima propuste ali bolje se hrani od 90% populacije
[/pre]  :) :) :) 
Citat
Jedino da doda malo proteina.
[/pre]  Malo ???       S.Pozz

Van mreže aleksandarn14061987

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 22, 2009, 06:53:33 posle podne »
Evo da i ja dodam... Naravno da je bijelo posle treninga, samo sam ja glupan napisao piletina. xD Mlijeko uzimam sa skroz niskim procentom masti. Jbg gledam da unesem nekih proteina, pa makar i iz mlijeka. Tako da popijem min. 1l mlijeka dnevno. Sto se tice sira, iako se stvarno trudim i nije mi problem da jedem i nazor ,  ali to da me 'ebes ne mogu da pojedem 0.5kg. Da l' ja uvijek potrefim da je blizu isteka roka, pa bude kiselkast, a nemam sada proteina da mijesam sa njim. A za jaja, uvijek zaboravim da odvojim zumance.  :-\ Znaci posto pravim kajganu, i onako uopste ne razmisljam, samo lupam i ubacujem... kasnije tek skontam, jao pa mogao sam da odvojim. Ali pocecu i to sigurno, nisam gadljiv, nego kazem jednostavno mi nije jos preslo u rutinu. :) A obrok pred trening - kada ne jedem rizu ili krompir, onda jedem eurokrem ili banane, ne sve zajedno. ;D
Bolje kasno, nego nikada...

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 22, 2009, 07:18:40 posle podne »
Kralju kako neshvatas jedno pravilo da nikada ne unosis sva tri makronutrienta zajedno u pribliznom odnosu a tu ti je MLIJEKO idealan primjer (bez obzira ako i ovo izbjegnes bezmasnim mlijekom ostaje ti laktoza i bespotrebna komplikovanost) znaci 1kg sira ima 120gr proteina a 1l mlijeka koliko? cetri puta manje. Koliko treba biti pametan da se ovo shvati oko mlijecnih produkata... nemoj pisati gluposti kako nemozes pola kg dnevno jesti za dorucak, predspavanje po 250gr po 30gr proteina.... 

Van mreže aleksandarn14061987

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 22, 2009, 07:32:00 posle podne »
Mislio sam za sir iskljucivo kao pred spavanje, pa da ne mogu odjednom da pojedem 0.5 kg. Mozda bih i mogao samo da nema ukus kao da je pokvaren. Znaci pojedem jedno 150 gr i sledeci zalogaj me tjera na povracanje... A znam da ima sir vise proteina, ali sta da radim kada ne mogu da ga pojedem. Kada kupim whey, vidjecu kako ide u kombinaciji sa njim.
Bolje kasno, nego nikada...

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 22, 2009, 07:38:26 posle podne »
Mislio sam za sir iskljucivo kao pred spavanje, pa da ne mogu odjednom da pojedem 0.5 kg. Mozda bih i mogao samo da nema ukus kao da je pokvaren. Znaci pojedem jedno 150 gr i sledeci zalogaj me tjera na povracanje... A znam da ima sir vise proteina, ali sta da radim kada ne mogu da ga pojedem. Kada kupim whey, vidjecu kako ide u kombinaciji sa njim.
Pa i ne treba da jedes od jednom 0.5kg sira, vec 250-300gr znaci 30-40gr bjelancevina....

Van mreže aleksandarn14061987

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 22, 2009, 07:45:39 posle podne »
Mhm, mhm... Citao sam po forumu, pa vidim svi kao rokaju po 500 gr odjednom... Tako bi vec i moglo da prodje.
Bolje kasno, nego nikada...

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 22, 2009, 08:00:18 posle podne »
Citat
ajde kazi konkretno sta je lose u njegovoj ishrani?
 SVE...  Mali broj obroka
Pet obroka malo? Sasvim dovoljno. (4 obroka plus protein bar posle treninga - bolje ista nego nista - da tu ima najvise mesta za popravak)

Citat
svinjetina, piletina( ne pise bijelo... zar ne?
Sad pishe ;)
Sto se svinjetine tice, ako ne jedes slaninicu nije uopste lose meso. Eno ti primer mnogo jacih od nas koji tamane svinjetinu i bolje izgledaju.
Bolje je teletina/junetina, ali nije ovo problem nimalo. Pogotovu sto njemu ocigledno ne smeta u pogledu kalorija.

Citat
dorucku mozda i najbitnijem obroku uz obrok pos.treninga unese 15-tak gr proteina iz pola litra mlijeka( mlijeko no coment) a koliko bi trebao biti minimum?
To stoji. Njemu oko ~30 gr bi trebao po obroku. Taman pola merice whey-a.

Citat
dalje u obroku pred trening 7 cijelih jaja pored slozenih uh(rize, krompira) ima desert eurokrem ili banane znaci iznabacivao je zeludac mastima, proteinom, s.uh, i secerom super zar ne?
Ne jede uvek eurokrem. I sta ako je uneo nekih 20gr secera kad je uz to uneo podosta masti koje ce ih usporiti? To mu je jedini cheat obrok realno ponekad, nema razloga za brigu.

Citat
MLIJEKO lijepo si pomenuo...
Ne zezaj... mnogo jaci od nas su ziveli na mleku bez problema. Baba iz kazakstana je jela po kilo pavlake pa je osusena dozivela 131god.
Moze bolje ali nije uzas.

Citat
Citat
Decko ima propuste ali bolje se hrani od 90% populacije
[/pre]  :) :) :)  
Citat
Jedino da doda malo proteina.
[/pre]  Malo ???       S.Pozz
Tacno - taman da doda whey, ujutru malo i posle treninga i imace dosta proteina.
15gr + ~40gr + 25gr? (protein bar?) + 50gr + 50 ili 65gr (ne znam da li jede i tunu i mleko ili samo jedno od ta dva), sto dodje.. 155gr najmanje, +40 eventualno - hmm, pa njemu i ne treba vishe proteina?? :D

Ishrana ima mesta za pomak - ali je daleko od uzasa. I ne poredi ovo sa BB ishranom, lepo je rekao da mu to nije cilj (bar za sada).

BTW, ako ti je tesko da jedes sir, probaj nesto uz njega - vodu, badem (najcesce sam video da badem jedu, i meni licno prija). Uglavnom sir nije problematican zbog ukusa vec zato sto ga je tesko gutati fizicki.
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2009, 08:02:44 posle podne Deja »

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 22, 2009, 08:24:15 posle podne »
Brooo!!! Lupas stvarno gluposti!!! daj momak to sto pises nema blago receno veze sa mozgom...  svinjetina ti je dobra, masti usporavaju secer???????????( eurokrem), pa navodis neku babu iz kazahstana koja je jela neku pavlaku iz zbog toga zivjela bla,bla...  jbt sta necu jos cuti...     

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 22, 2009, 08:36:00 posle podne »
upropastiste čoveku temu.
aleksandar je svega svestan, nije u mogućnosti da finansijski sve to izgura, a možda nema ni živaca da ubeđuje svoje da pređu sa svinjetine na piletinu.


Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: aleksandarn14061987
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 22, 2009, 08:45:48 posle podne »
upropastiste čoveku temu.
aleksandar je svega svestan, nije u mogućnosti da finansijski sve to izgura, a možda nema ni živaca da ubeđuje svoje da pređu sa svinjetine na piletinu.


Kralju ovdje je bitno covjeku navesti sta, kako,kad i koliko BB-skih namjernica je potrebno minimalno, a da li je on u mogucnosti da se toga pridrzava to je druga prica u potpunosti...