Mart 28, 2024, 03:57:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....  (Pročitano 649323 puta)

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Teo

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1756 poslato: Oktobar 31, 2016, 01:40:08 posle podne »
Pozdrav, evo i jedna varijatnta mojih treninga. Inačle imam 32godine, 183cm, oko 88kg i cilj mi je da dobijem na čistim mišoćima. Trenutno koristim Whey, konzumiram ga samo nakon treninga 1,5 merica sa malo deksrtoze.

Dan 1:Grudi/trbušnjaci

Potisak bučicama sa kose klupe 20/15/10/8/8
Bench 8/8/10/15
Propadanja 10/10/10
Razvlačenje sa kose klupe 15/12/12

par serija raznih trbušnjaka

Dan 2: Noge
"Šutiranje" 20/20
Čučanj 20/15/10/10/6/3 - opadajuća serija
Iskorak sa bučicama 10/10/10
Rumunsko mrtvo dizanje 20/12/10/10
Good morning 15/12/12
Listovi na spravi sedeći 20/15/10/15/20

Dan 3: Odmor

Dan 4:  Ramena i ruke

Potisak bučicama iznad glave 20/15/12/12
Letenje stojeći 12/10/10
Letenje u predklonu 12/10/10

superserije za ruke
pregib EZ šipkom/ekstenzija kanapom na Latu
Pregib bučicama/uski bench
pregib EZ šipkom obrnuti hvat/potisci bučicom iznad glave



Dan 5: Leđa/listovi

Povlačenje na latu uski hvat(podhvat) 20/12/10/8/8
Veslanje dvoručnim tegom 10/10/10/10
T šipka 10/10/8/8
Vučenje na Latu iza glave 12/12/15/
Veslanje na Latu 12/12/15

listovi stojeći

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1757 poslato: Novembar 23, 2016, 07:35:10 posle podne »
Ne kacim cesto al kad okacim uvek bude PR ^^
https://www.youtube.com/watch?v=CVzWTagYqdo
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže peksmi

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1758 poslato: Novembar 30, 2016, 02:41:01 pre podne »
Pozdrav drustvo, podelio bih neka iskustva vezano za treninge snage i neki koncept treninga koji sam ja usvojio i koji mi je davao rezultate sve do poslednja 4 meseca kada sam jednostavno dostigao limit za koji trenutno nemam resenje.

Imam 28 godina, visok sam 183cm, a tezak 91kg. Trenirao sam razne borilacke vestine, a u teretani sam sa prekidima nekih 10 godina.

Glavni cilj mi je snaga, jednostavno postao sam adrenalinski zavisnik i za mene nema lepseg osecaja nego kad predjem na visi nivo. Taj oseca je nenadjebiv za mene.

Probao sam desetine razlicitih programa sto sa foruma, neta, sto od iskusnijih vezbaca i na kraju izgradio neki sistem koji meni najvise prija i koji mi je davao sjajne rezultate u proslosti. Ishrana i suplementacija su mi sredjeni. Koristio sam ili koristim vej, blend, kazein, bcaa, glutamin, taurin, beta-alanin, kreatin, arginin, amino-kiseline u tabletama ili tecne, no reaktore itd...

Trenutno koristim vej, blend, beta-alanin, kreatin i arginin akg. Unosim 200+ grama proteina svakodnevno, hidriram organizam, odmaram dovoljno ali opet stagniram 4 meseca.

Evo i mog treninga:

Prvi dan: grudi + triceps

Bendz pres 8 serija 80kgx15, 100kgx10, 125kgx8, 125kgx7, 125kgx6, 125kgx5, 125kgx5 i 130kgx3

Kosi potisak bucicama(50kg po bucici) 4 serije 50kgx8, 50kgx8, 50kgx8, 50kgx8

Razvlacenje(jedan trening na ravnoj, a sledeci na kosoj klupi) 4 serije 30kgx8, 30kgx8, 30kgx8, 30kgx8

Triceps radim 3 vezbe po 3 serije i odmah radim sa jacim kilazama, svaki trening menjam vezbe.

Trening grudi mi odnese 60 minuta, a triceps nekih 20 minuta.

Drugi dan: ledja + biceps

Lat masina iza glave 5 serija 60kgx20, 100kgx10, 130kgx8, 130kgx8, 130kgx8

Lat masina ispred 3 serije 130kgx8, 130kgx8, 135kgx6

Lat masina uski hvat 2 serije 120kgx8, 120kgx8

Lat masina uski kontra hvat 2 serije 120kgx8, 120kgx8

Veslanje u pretklonu sipkom 8 serija 80kgx15, 100kgx10, 120kgx8, 120kgx8, 120kgx8, konta hvat 120kgx8, 120kgx8, 120kgx8

Biceps poput tricepsa radim 3 a nekada i samo 2 vezbe po 3 serije, odmah napakujem kilaze i to odradim za nekih 15 do 20 minuta, dok ledja radim oko 60 do 70 minuta

Treci dan je odmor, gde ispostujem i ishranu i suplementaciju

Cetvrti dan: ramena

Potisak bucicama(jedna 37,5kg) 8 serija 15kgx20, 25kgx10, 37,5kgx8, 37,5kgx8, 37,5kgx8, 37,5kgx8, 37,5kgx8, 37,5kgx8

Hamer potisci bucicama(nisam siguran da li je ovo pravi naziv) 4 serije sa bucicama od 30kg po 8 ponavljanja u svakoj seriji

Arnoldovi potisci 4 serije sa bucicama od 30kg po 8 ponavljanja u svakoj seriji

Nakon ovoga svaki put menjam vezbe i radim sa manjim kilazama ali sa malim pauzama

Peti dan: Noge

Cucnjevi 8 serija 60kgx15, 100kgx10, 130kgx8, 130kgx8, 130kgx8, 130kgx8, 130kgx8, 130kgx8

Prednja loza 6 serija sa 60kg

Zadnja loza 6 serija sa 50kg

Listove radim na kraju treninga trudim se da ih upalim

Neko moje pravilo je da kada na ovim prvim vezbama uspem da u 6 serija gde radim sa istom kilazom(uzmimo kao prmer bendz gde radim 6 serija sa 125kg svaku) da izbacim 40+ ponavljanja ja podignem kilazu za 5 kilograma jer smatram da sam zreo i da je telo lako prihvata. Ovo je savrseno funkcionisalo do poslednjih 4 meseca kada jednostavno stojim i broj ponavljanja varira za samo par.

Maksimalne kilaze sa 1 ponavljanjem su: bendz 160kg, cucanj 190kg, mrtvo dizanje 200kg

Da li imate neki predlog kako bih mogao da probijem trenutne limite?

Da li je resenje u promeni treninga?

Da li mozda mogu da pojacam ishranu da proteinski unos bude 300+ grama?

Da li imate neki predlog za suplementaciju?

itd...?

Neko objasnjenje koje sam dobio od bivsih sampiona je da sam zapravo dostigao limite i preporucili su mi koriscenje AAS. Mene to ne interesuje, tako da svaki savet koji ide u nekom drugom pravcu je dobrodosao.

Zahvaljujem se svakome ko procita i podeli neko iskustvo ili mi da savet u vezi treninga.
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2016, 02:44:39 pre podne vuk peksmi »

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1759 poslato: Novembar 30, 2016, 08:11:52 posle podne »
na osnovu ovih ponavljanja rekao bi da su maxevi dosta manji od napisanih iskreno.

Ako zelis snagu na glavnim liftovima probaj da gledas na to kao da treniras benc a ne grudi, cucanj a ne noge i mrtvo a ne ledja.

Iz ovoga sledi direktna promena treninga sa aspekta da treniras delove pokreta i misicne partije koje su ti slabi za odredjen lift a ne par propratnih vezbi. Npr ako ti je na bencu slabo zakljucavanje onda vise rada sa boardova tate press i tako neke vezbe

sto se proteina tice dovoljno ti je 2gr po kg

sto se suplementacije tice protein kreatin mg zinc i neki multivitamin
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1760 poslato: Novembar 30, 2016, 11:26:17 posle podne »
Ja odlucih da promenim nesto u zivotu pa nek to bude makar i trening rutina...
Smucili su mi se trening programi, napustam ustaljene seme i resio sam malo da promesam karte.
Menjacu glavne vezbe na svaka 3-4 treninga, sve rokam na +90% RM. Od vezbi ubacujem i neuobicajene, recimo cucanj na jednoj nozi sa opterecenjem, sklekovi sa opterecenjem, stojeci potisak teskom bucicom iznad glave... tu su i standardne board press, box squat, floor press...
Na treningu po jedna glavna vezba za gornji i jedna za donji deo tela i plus neka pomocna

Zamolio bih dragog kolegu Exe - a da prokomentarise  :)

Van mreže peksmi

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1761 poslato: Decembar 01, 2016, 01:22:40 pre podne »
na osnovu ovih ponavljanja rekao bi da su maxevi dosta manji od napisanih iskreno.

Ako zelis snagu na glavnim liftovima probaj da gledas na to kao da treniras benc a ne grudi, cucanj a ne noge i mrtvo a ne ledja.

Iz ovoga sledi direktna promena treninga sa aspekta da treniras delove pokreta i misicne partije koje su ti slabi za odredjen lift a ne par propratnih vezbi. Npr ako ti je na bencu slabo zakljucavanje onda vise rada sa boardova tate press i tako neke vezbe

sto se proteina tice dovoljno ti je 2gr po kg

sto se suplementacije tice protein kreatin mg zinc i neki multivitamin

Hvala na odgovoru i savetu.
 
Nisam napisao u prvom postu, maksimalne kilaze pokusavam na nekih mesec dana vec godinama. Piramidalne treninge sam odavno izbacio iz upotrebe jer sam sporo napredovao. Ovo gore sam naveo kao primer zadnju nedelju kako sam radio, a maksimume od zadnjeg testiranja, s tim sto sam na mrtvom vise izvukao ali je forma bila losa.

Dakle, ako sam dobro shvatio, treba da se fokusiram na odredjenu vezbu i da je podelim na segmente, da vidim gde sam slab i da onda radim ciljane vezbe da taj deo pokreta usavrsim? Da li mozes da mi preporucis neke konkretne vezbe ili da mi prosledis neki link gde mogu vise da se upoznam sa ovim nacinom treninga?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1762 poslato: Decembar 01, 2016, 07:51:17 pre podne »

Nisam napisao u prvom postu, maksimalne kilaze pokusavam na nekih mesec dana vec godinama. Piramidalne treninge sam odavno izbacio iz upotrebe jer sam sporo napredovao. Ovo gore sam naveo kao primer zadnju nedelju kako sam radio, a maksimume od zadnjeg testiranja, s tim sto sam na mrtvom vise izvukao ali je forma bila losa.

Dakle, ako sam dobro shvatio, treba da se fokusiram na odredjenu vezbu i da je podelim na segmente, da vidim gde sam slab i da onda radim ciljane vezbe da taj deo pokreta usavrsim? Da li mozes da mi preporucis neke konkretne vezbe ili da mi prosledis neki link gde mogu vise da se upoznam sa ovim nacinom treninga?

Otvori svoju temu

Van mreže radovicmiladin86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1763 poslato: Decembar 01, 2016, 01:31:57 posle podne »
Trenutno..
Ponedeljak:  Grudi
(Prva nedelja)-Ravni potisak, K.Kosi potisak, Kosi potisak, Razvlacenje bucicama, Pulover
(Druga)-K.Kosi potisak, Ravni potisak bucicama, Kosi potisak bucicama,  Donje razvlacenje, Propadanje
Utorak: Ledja
(Prva)-Zgibovi, Lat siroki, Veslanje bucicama, Lat uski,  Kotur, Mrtvo
(Druga)-Veslanje Sipkom, Lat obrnuti hvat, Veslanje T sipkom, Hiperekstenzija+Mrtvo SS
Sreda:  Noge
(PRva)-Sut , Presa, Cucanj, Zadnja loza lezeci, Mrtvo bucicama ispravljenim kolenima, Listovi
(Druga)-Cucanj, Iskorak, Presa, Sut OS, Zadnja loza sedeci OS, Zadnja loza stojeci, Listovi OS
Cetvrtak: Pauza
Petak: Ruke
(PRva)-Pregib z sipkom, Pregib stojeci bucicama, Cekic, Potisak sa cela, Uski benc obrnuti hvat, Potisak iza glave
(Druga)-Cekic, Pregib bucicama sedeci OS, Pregib z sipkom, Uski benc obrnuti hvat, Lat masina OS, Potisak iza glave dvorucno
Subota: Rame
(Prva)-Letenje, Potisak, Zadnje razvlacenje, Letenje na masini(Letenje u pretkolenu), Sleganje
(Druga)-Potisak Bucicama, Letenje OS, Letenje u pretklonu OS, Navlacenje sipke na vrat, Sleganje OS

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1764 poslato: Decembar 01, 2016, 03:07:47 posle podne »
Trenutno..
Ponedeljak:  Grudi
(Prva nedelja)-Ravni potisak, K.Kosi potisak, Kosi potisak, Razvlacenje bucicama, Pulover
(Druga)-K.Kosi potisak, Ravni potisak bucicama, Kosi potisak bucicama,  Donje razvlacenje, Propadanje
Utorak: Ledja
(Prva)-Zgibovi, Lat siroki, Veslanje bucicama, Lat uski,  Kotur, Mrtvo
(Druga)-Veslanje Sipkom, Lat obrnuti hvat, Veslanje T sipkom, Hiperekstenzija+Mrtvo SS
Sreda:  Noge
(PRva)-Sut , Presa, Cucanj, Zadnja loza lezeci, Mrtvo bucicama ispravljenim kolenima, Listovi
(Druga)-Cucanj, Iskorak, Presa, Sut OS, Zadnja loza sedeci OS, Zadnja loza stojeci, Listovi OS
Cetvrtak: Pauza
Petak: Ruke
(PRva)-Pregib z sipkom, Pregib stojeci bucicama, Cekic, Potisak sa cela, Uski benc obrnuti hvat, Potisak iza glave
(Druga)-Cekic, Pregib bucicama sedeci OS, Pregib z sipkom, Uski benc obrnuti hvat, Lat masina OS, Potisak iza glave dvorucno
Subota: Rame
(Prva)-Letenje, Potisak, Zadnje razvlacenje, Letenje na masini(Letenje u pretkolenu), Sleganje
(Druga)-Potisak Bucicama, Letenje OS, Letenje u pretklonu OS, Navlacenje sipke na vrat, Sleganje OS


fino!

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1765 poslato: Decembar 01, 2016, 11:56:14 posle podne »
na osnovu ovih ponavljanja rekao bi da su maxevi dosta manji od napisanih iskreno.

Ako zelis snagu na glavnim liftovima probaj da gledas na to kao da treniras benc a ne grudi, cucanj a ne noge i mrtvo a ne ledja.

Iz ovoga sledi direktna promena treninga sa aspekta da treniras delove pokreta i misicne partije koje su ti slabi za odredjen lift a ne par propratnih vezbi. Npr ako ti je na bencu slabo zakljucavanje onda vise rada sa boardova tate press i tako neke vezbe

sto se proteina tice dovoljno ti je 2gr po kg

sto se suplementacije tice protein kreatin mg zinc i neki multivitamin

Hvala na odgovoru i savetu.
 
Nisam napisao u prvom postu, maksimalne kilaze pokusavam na nekih mesec dana vec godinama. Piramidalne treninge sam odavno izbacio iz upotrebe jer sam sporo napredovao. Ovo gore sam naveo kao primer zadnju nedelju kako sam radio, a maksimume od zadnjeg testiranja, s tim sto sam na mrtvom vise izvukao ali je forma bila losa.

Dakle, ako sam dobro shvatio, treba da se fokusiram na odredjenu vezbu i da je podelim na segmente, da vidim gde sam slab i da onda radim ciljane vezbe da taj deo pokreta usavrsim? Da li mozes da mi preporucis neke konkretne vezbe ili da mi prosledis neki link gde mogu vise da se upoznam sa ovim nacinom treninga?

bilo sta povezano sa programming for powerlifting :) imas sajt powerlifintg to win jako puno pl contenta na youtubu krenes od supertrening tv pa nadalje :) mozes me dodati na fbu ako imas neka pitanja :)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže radovicmiladin86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1766 poslato: Maj 08, 2017, 01:10:39 posle podne »
K.Kosi potisak 20*70, 20*70, 12*110, 9*120, 6*125
Ravni potisak bucicama 15*25, 12*30, 12*30, 10*30
Razvlacenje na sajlama 4serije po 12-10ponavljanja

Naizmenicno podizanje ispred i letenje 5serija sa 10kg

Triceps na lat masini sajlom opadajuce serije 5serija

Stomak

Kardio 30min brzog hoda

Van mreže SPEED911

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1767 poslato: Avgust 29, 2017, 08:37:24 pre podne »
Jedan dan radim push/pull:
- Bench press 4 serija plus super serija siroki zgibovi
- Kosi bench 4 serije plus super serija uski zgibovi
- Military press 4 serije + letenje sa bucicama
- Triceps - Bucice ili uski bench
- Biceps - pregib sa sipkom 4 serije a zadnja serija mi je uz pesmu Bring Sally up and down (kucajte na youtube Bring Sally up challenge opasna stvar) pa do otkaza i hammer pregib isto zadnja serija uz ovu pesmu koja traje 3 minuta   

Drugi dan NOGE:
Mrtvo dizanje
Cucanj - pokusao sam nesto kao radim sa sipkom pa sednem na klupu pa gore nije lose ni to 6 serija cucnja
Leg press
Sutevi
Zadnja loza
Listovi


« Poslednja izmena: Avgust 29, 2017, 08:40:54 pre podne SPEED911 »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1768 poslato: Avgust 29, 2017, 09:30:26 pre podne »
To ti je box cucanj, odlicna stvar ako imas problema sa kolenima, za 20 kg je laksi od obicnog :)

Van mreže SPEED911

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Podelite vase zanimljive treninga sa drugim clanovima....
« Odgovor #1769 poslato: Avgust 29, 2017, 10:13:21 pre podne »
Nemam problem sa kolenima,  ali sam gledao i da je dobar kao za odraz bar po youtube-u sam video da to rade kosarkasi za veci odraz...  8) taman kad izadjem na basket da zakucavam  ;D )