April 28, 2024, 02:56:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Upala misica  (Pročitano 19744 puta)

Van mreže qwert

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Upala misica
« Odgovor #30 poslato: Mart 28, 2007, 08:45:44 posle podne »
Čuo sam od jednog lika, koji uzgred izgleda ekstra i par puta slikan za x-fitness, da je upala loša! Što više testosterona=manja upala, pa samim tim bolje je kada je nemamo.Ovo sam prvi put čuo pa me zanimaju vaša mišljenja.


Ni ja nisam strucan ali, to sto, kako kazes, ekstra izgleda, ne mora da znaci da puno zna  :-)

Van mreže qwert

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Upala misica
« Odgovor #31 poslato: Mart 28, 2007, 08:49:18 posle podne »
Uzgred, hvala Manimalu na odgovoru  :wink:

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Upala misica
« Odgovor #32 poslato: Mart 28, 2007, 08:56:12 posle podne »
Da ne postavljam novu temu, pitacu ovdje
Ponkad se desi da odradim trening (osetim napumpanost misica i iznemoglost) ali nema nikakve upale ni posle treninga ni sutradan. Da li to znaci da nisam odradio tr. pravilno ?
Upala misica nije neki pokazatelj da li si ili nisi odradio trening pravilno ili kako treba ..ne oslanjaj se mnogo na to..Vise grldaj da taj osecak koji postignes tokom treninga odrzis i posle njega..

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Upala misica
« Odgovor #33 poslato: Mart 28, 2007, 09:34:40 posle podne »
Da ne postavljam novu temu, pitacu ovdje
Ponkad se desi da odradim trening (osetim napumpanost misica i iznemoglost) ali nema nikakve upale ni posle treninga ni sutradan. Da li to znaci da nisam odradio tr. pravilno ?
Upala misica nije neki pokazatelj da li si ili nisi odradio trening pravilno ili kako treba ..ne oslanjaj se mnogo na to..Vise grldaj da taj osecak koji postignes tokom treninga odrzis i posle njega..


Prijatelju, mozes li da objasnis malo poblize kakav je to osjecaj tokom treninga koji trebas da imas a narocito poslije njega u danima odmora.

Vjerujem da je upala za naturalne BB najbolji pokazatelj da je trening odradjen kako treba, ali ti si to pretpostavljam gledao iz tvog ugla koji je na sasvim drugom nivou nego nas (naturalni).

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Upala misica
« Odgovor #34 poslato: Mart 28, 2007, 10:14:00 posle podne »
I ja sam naturalan zadnjih 8 godina ..Pa sama punoca, napumpanost, cvrstina, koju postiges za vreme treninga npr osecaj kada sedis i jedes i ispravis ruke ono vene hoce da popucaju..Imas osecaj da ce misicna vlakana da se iskidaju...
Ujutru kada se probudis sve na tebi stoji kao da si sada istrenirao misicnu partiju..Probudis se u toku noci i poklopis sakom  rame a ono veliko..pipnes biceps triceps ono ima pravi oblik..ujutru kada se pogledas u ogledalo nisi "mrsaviji " nego sinoc..
Ako posle treninga i posle sve prehrane izgledas kao da si ispumpana lopta..samo dve stvari nisi uradio kako treba , nisi trenirao dobro ili nisi prehranio kako treba..
Poznavanje svog tela je najosnovnija stvar..Koliko puta dobije upalu i super izgleda a kada prodje ono nista..
truba..Lazna pojava...

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Upala misica
« Odgovor #35 poslato: Mart 28, 2007, 10:23:12 posle podne »
Kod mene je, sve zavisi od misicne partije, napumpanost traje nekih 1h posle treninga. Osecam i ujutru kao neko bujanje po misicima koje sam radio...

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Upala misica
« Odgovor #36 poslato: Mart 28, 2007, 10:59:31 posle podne »
I ja sam naturalan zadnjih 8 godina ..Pa sama punoca, napumpanost, cvrstina, koju postiges za vreme treninga npr osecaj kada sedis i jedes i ispravis ruke ono vene hoce da popucaju..Imas osecaj da ce misicna vlakana da se iskidaju...
Ujutru kada se probudis sve na tebi stoji kao da si sada istrenirao misicnu partiju..Probudis se u toku noci i poklopis sakom  rame a ono veliko..pipnes biceps triceps ono ima pravi oblik..ujutru kada se pogledas u ogledalo nisi "mrsaviji " nego sinoc..
Ako posle treninga i posle sve prehrane izgledas kao da si ispumpana lopta..samo dve stvari nisi uradio kako treba , nisi trenirao dobro ili nisi prehranio kako treba..
Poznavanje svog tela je najosnovnija stvar..Koliko puta dobije upalu i super izgleda a kada prodje ono nista..
truba..Lazna pojava...


Ne znam, neke mi stvari nisu jasne u tvom odgovoru.

Kazes da je samo OSJECAJ pokidanih misicnih vlakana dosta, da znas da je trening odradjen dobro za tebe. Meni se taj OSJECAJ javlja kroz UPALU, nije mi jasno kako ti taj osjecaj dozivljavas, kroz cega, kako znas da su ti misicna vlakanca pokidana?

Ipak mislim da treba da si na AAS pa da imas taj OSJECAJ a da ga "MOZDA" ne osjecas kroz upalu. Zato sam mu i napisao da vjerovatno trening nije dobro odradjen, a mozda mu se misic navikao na jednolican trening i onda pod hitno nesto treba mijenjati u treningu, sokirati ga na drugi nacin, pa taman to znacilo da mora da radi sa laksom tezinom.

Ja sam se jutros probudio posle jucerasnjeg treninga grudi, tricepsa i ramena, stao ispred ogledala i vidio da su mi grudi, triceps i ramena jos uvijek lijepo napumpana. Ali brate, boli ova upala, mislim, iako je upala imam lijep osjecaj.

Moze se desiti, da imas upalu i da ne rastes, ali treba da se postavi pitanje, kakva ti je ishrana, da li dajes tijelu dovoljno proteina ,carbs-a, fat-a, vitamina, minerala, odmora.

Kada dodjes do tacke gdje si ispunio sve zadatke, i ne napredujes(naturalno), cak i ako imas upalu, onda je vrijeme za AAS, naravno ako imas zelju za tim, da probijes svoj naturalni limit i uradis ono sto nisi mogao naturalno.

Samo da dopunim za one koje bi postavili pitanje, a mozda nema veze sa ovom temom, da li bi me AAS napravili sampionom, naravno da to nije garancija.



Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Upala misica
« Odgovor #37 poslato: Mart 28, 2007, 11:22:42 posle podne »
Citat
Kazes da je samo OSJECAJ pokidanih misicnih vlakana dosta, da znas da je trening odradjen dobro za tebe. Meni se taj OSJECAJ javlja kroz UPALU, nije mi jasno kako ti taj osjecaj dozivljavas, kroz cega, kako znas da su ti misicna vlakanca pokidana?

Nisam rekao da su pokidana nego su toliko napeta kao da ce se iskidaju..Znaci ja upalu smatram kao neki bol...Koji je proizveden ovim ili onim da ne ulazimo u detalje.
Moram da priznam godinama nisam imao upalu nekih misicnih partija ali dobro napreduju i u masi i snazi...Znaci ja samo kazem da upala nije univerzalan pokazatelj da se dobro radio trening..
Radim milosev trening za noge , znaci vratim 2-3 pegle nazad u stomak ali nemam te bolne upale, budem zategnut izadju mi nove vene, deoba misica bude bolja, butine iste cvrstine i zategnutosti bilo da sedim , lezim ili stojim..
Eto takav osecaj ja imam kada dobro treniram..

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Upala misica
« Odgovor #38 poslato: Mart 28, 2007, 11:31:20 posle podne »
Citat
Kazes da je samo OSJECAJ pokidanih misicnih vlakana dosta, da znas da je trening odradjen dobro za tebe. Meni se taj OSJECAJ javlja kroz UPALU, nije mi jasno kako ti taj osjecaj dozivljavas, kroz cega, kako znas da su ti misicna vlakanca pokidana?

Nisam rekao da su pokidana nego su toliko napeta kao da ce se iskidaju..Znaci ja upalu smatram kao neki bol...Koji je proizveden ovim ili onim da ne ulazimo u detalje.
Moram da priznam godinama nisam imao upalu nekih misicnih partija ali dobro napreduju i u masi i snazi...Znaci ja samo kazem da upala nije univerzalan pokazatelj da se dobro radio trening..
Radim milosev trening za noge , znaci vratim 2-3 pegle nazad u stomak ali nemam te bolne upale, budem zategnut izadju mi nove vene, deoba misica bude bolja, butine iste cvrstine i zategnutosti bilo da sedim , lezim ili stojim..
Eto takav osecaj ja imam kada dobro treniram..


Onda mi moras odati tajnu, kako poslije 8 godina naturalnog treninga jos uvijek rastes. Evo ja nakon malo vise od 3 godine sam u dobroj meri usporio, mada mi je ishrana i suplementacija odlicna, pa ne verujem da bi do osme godine treninga napredovao ni u jednoj misicnoj partiji.  :D

Navjerovatnije je to do tvoje dobre genetike.

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Upala misica
« Odgovor #39 poslato: Mart 28, 2007, 11:55:04 posle podne »
mozda je genetika ali nema tajne  buraz...znas i sam koliko hrane i mnoogo suplemenata..za onaj transform sam potrosio

preko 150 kg mesa,
3000 jaja
makarona, pirinca, krompira se nezna
wheya ne smem da ti kazem koliko
kreatina 1 kg.
glutamina 2 kg..
bcaa 1 kg
vitamina i ostalog brdo..
ali se isplatilo..znas da sam kretao kao od nule, mada nije isto ono sto telo bude ranije lako se vrati, nego da ga ponovo izgradjujes..
moram da priznam da jesam veliki i dosta kvalitetan ali je to daleko od onoga sto daju aas.
ali se ne opterecujem jer sam ja rekreativac i ovo je odlicna podloga ako se nekada odlucim za takmicenje..


bitno je da ovi momci upoznaju signale svog tela, to je najvaznije i da se zna da svaka bol ne mora da bude dobra...
jer imas ljude kpki imaju toliko bolne upale da se to granici sa povredom..




Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Upala misica
« Odgovor #40 poslato: Mart 28, 2007, 11:58:34 posle podne »
mozda je genetika ali nema tajne  buraz...znas i sam koliko hrane i mnoogo suplemenata..za onaj transform sam potrosio

preko 150 kg mesa,
3000 jaja
makarona, pirinca, krompira se nezna
wheya ne smem da ti kazem koliko
kreatina 1 kg.
glutamina 2 kg..
bcaa 1 kg
vitamina i ostalog brdo..
ali se isplatilo..znas da sam kretao kao od nule, mada nije isto ono sto telo bude ranije lako se vrati, nego da ga ponovo izgradjujes..
moram da priznam da jesam veliki i dosta kvalitetan ali je to daleko od onoga sto daju aas.
ali se ne opterecujem jer sam ja rekreativac i ovo je odlicna podloga ako se nekada odlucim za takmicenje..


bitno je da ovi momci upoznaju signale svog tela, to je najvaznije i da se zna da svaka bol ne mora da bude dobra...
jer imas ljude kpki imaju toliko bolne upale da se to granici sa povredom..






Mislim da bi se ti trebao opet takmiciti. Po onim slikama sto sam vidio nedavno, bilo bi steta za srpski BB da ne vidi jednog izrazito kvalitetnog BB.

Van mreže Dzony

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Upala misica
« Odgovor #41 poslato: Mart 29, 2007, 12:43:44 pre podne »
Meni nikako nije jasno ako0 neko radi jednom nedeljno jednu misicnu partiju i nema one kako ih ja zovem lepe upale misica to mi nikako ne dolazi do mozga , svi u teretanama pricaju o tim upalama oosim onih koji rade po dva puta nedeljno jednu misicnu partiju .
Mi bilderi nismo zgodni , ali smo zato nezgodni !!!

Spartak

  • Gost
Odg: Upala misica
« Odgovor #42 poslato: Mart 29, 2007, 01:22:37 posle podne »
pa oni koji rade 2x isti misic tokom sedmice najvjerovatnije da su pretrenirani i samim tim ne dobijaju upale,to je barem moje misljenje.Ja zadnjih pola godine dobijam upalu svakog dijela tijela,jedino ramena najteze a njih bas ispogadjem.Jedino mi se na ramenu upali je prednje rame.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Upala misica
« Odgovor #43 poslato: Mart 29, 2007, 02:53:54 posle podne »
Meni nije jasno kako Lazic moze imati isti osecaj za vreme treninga i sutra ili tokom noci kada za vreme treninga u misicima se nalaze velike kolicne krvi, koje u stvari cine da misic bude veci- napumpan... A skroz mi nije jasno kako ne dobija upalu misica... Mozda neke greske u centralnom nervnom sistemu  :D :D :D

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Upala misica
« Odgovor #44 poslato: Mart 29, 2007, 03:08:16 posle podne »
Meni nije jasno kako Lazic moze imati isti osecaj za vreme treninga i sutra ili tokom noci kada za vreme treninga u misicima se nalaze velike kolicne krvi, koje u stvari cine da misic bude veci- napumpan... A skroz mi nije jasno kako ne dobija upalu misica... Mozda neke greske u centralnom nervnom sistemu  :D :D :D

Pazi mozda mi imamo razlicito vidjenje upale..ja upalom smatram bol koji nekada postane nepodnosljiv..
A sto se tice priliva krvi u misice, opet je dikutabilno kako to radis..jer nije poenta da "napumpas ruku " 5cm
u toku treninga, zar nije poenta nekog treninga da sto vise napravis mikroostesenja, nego da dovodis 5 l krvi u misicno vlakno..
Znaci sistem treninga je veoma bitan..Takodje sami znate da vam nekada upale kasne i po par dana to znaci da se ne prehranjujete dobro..
Da ti jedes kako  i imas pwm kao ja znao bi o cemu se radi..
Zato  ja insistiram da se svi vise oslanjaju na ishranu i suplementaci kao preduslov za rast misica , nego pespomucno cimanje u teretani..
Znam ja da mnogi od  nas nemaju idealne uslove, zato su neki misicavi, neki debeli, neki jaki i slabi..
A verovatno svi radimo isto sto se treninga tice..Zato ako je ta bolna upala signal kod vas da napredujete onda ok,  meni uvek donese nesto lose.