April 19, 2024, 07:42:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Da li meso unistava zglobove ?  (Pročitano 7805 puta)

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Da li meso unistava zglobove ?
« Odgovor #15 poslato: Januar 07, 2011, 06:21:57 posle podne »
Neznaci da cete odmah da dobijete giht ako se nepravilno hranite buduci da se ova bolest javlja uglavnom posle 40 godine a ja koliko znam vecina  ljudi koja ima preko 40 ima neki od problem sa zglobovima ili bolovima u vratu. Potrebne su godina a nekad i decenije da se ova bolest razvije.

 A drugo ne uticu sve vrste mesa na pojavu ove bolesti tako da sam uspeo da nadjem koje vrste mesa utice negativno na zglobove u pitanju su govedina i riba pa pretpostavljam da ljudi koji nemaju ove probleme uglavnom unose piletinu.

moraš da naučiš da čitaš istraživanja.
pravilo prvo: izolacija.
da bi se ustanovilo šta na šta i kako utiče, moraju da se izoluju svi ostali faktori. ako te recimo zanima neka lampa, želiš da je kupiš, ništa ti ne vredi da je uključuju u prodavnici lampi. nećeš ama baš ništa primetiti.
tako je i sa istraživanjima. pronalaze se grupe ljudi za koje se zna da imaju neki oboljenje ili se traže po geografskom principu kako bi bili pod uticajem kulture (čitaj: domaće kuhinje) i tako videli da li neka namirnica utiče na nešto.
više je nego poznato da se kinezi nisu proslavili sa pirinčem, mornari u prethodnim vekovima posebno, ali kakve to pa veze ima sa samim pirinčem? :) skroz dobra stvar.

ni govedina ni riba nisu deo domaće kuhinje. tim pre sve ovo možeš da posmatraš kao zanimljivost. da si rekao prasetina pa i nekako.

pravilo drugo: često loš prevod originala.
Citat
buduci da se ova bolest javlja uglavnom posle 40 godine a ja koliko znam vecina  ljudi koja ima preko 40 ima neki od problem sa zglobovima ili bolovima u vratu

uglavnom posle 40, znači: da i ako se javi, onda je (samo) veća verovatnoća da će da se javi posle 40. a ne da će zasigurno da se javi posle 40.
a opet, to što će posle 40. da se javi isto oboljenje/simptomi.. pa to nije dokaz ničega. zato istraživanje i jeste rađeno. mi bi sada morali da nađemo potpuno drugu grupu ljudi i vidimo kako kod njih stoje stvari.

reći ću ti zašto ljudi imaju bolove u vratu: jer su hteli da uštede i budu mudriji i pametniji nego što ih je prodavac savetovao kada su kupovali krevet. i zato što su se vodili logikom "a šta fali ovom krevetu što se rasklapa?". i zato što su lenji. malo se kreću. ja sam pre nekih desetak godina slušao savet USA ministarstva zdravlja, nešto u vezi toga da bi se uštedelo oko 10 milijardi dolara, kada bi svi koji putuju metroom izašli dve stanice ranije. to mi se toliko svidelo, da to radim i dan danas. svaki dan. izađem stanicu, dve ranije i prošetam. skroz dobra stvar.


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li meso unistava zglobove ?
« Odgovor #16 poslato: Januar 08, 2011, 12:15:21 posle podne »
bravo alex
sve je recno!!!
ODLICAN POST!!