April 25, 2024, 07:59:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: 20 min kardio  (Pročitano 58323 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: 20 min kardio
« Odgovor #15 poslato: Januar 03, 2006, 05:13:02 posle podne »
ovo je odlican post..nema potrebe da se izvinjavas na bilo cemu jer ko hoce moze da se snadje..

ali ja bih ti predlozio sledece...s obzirom da su ovde vezbaci koji su uglavnom svi na nekom istom ili slicnom nivou i frekfentne vrednosti o broju otkucaja po mom misljenju ne bi trebale da se bas puno razlikuju od lsucaja do slucaja,ja bih ti predlzoio da recimo poksuas da prikazes priblizne vrednosti za nekoga ko hoce da se resi viska telesnih masnoca...

ti uzmi u obzir godine,staz utreniranosti neka bude slican za sve i kreni sa preptostavkom da su svi normalnog zdravstvenogsanja..

ipak je tekst tvoj pa da mi ne zalazimo u dublje varijante neka to bude tvojih ruku delo...jel se slazes????

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: 20 min kardio
« Odgovor #16 poslato: Januar 03, 2006, 05:27:47 posle podne »
Najbolji i najprecizniji naćin da se izraćuna kad je najbolje razdoblje za topljenje masti je da se dođe do podatka kad je tijelo kiselo 1.5-2 mMOL a to se radi pomoću laktat analizatora ali otom potom.
klasićna formula za sportaše je 22o-god rodjenja x 60-70%
tak  za mene koji iman 26 g
moj max puls 194 a opterećenje je od 116-136 OUM

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: 20 min kardio
« Odgovor #17 poslato: Januar 03, 2006, 05:29:51 posle podne »
Da ovo je na pricipu  HIT programa i ne bi se trebal radiditi vise od 30 minuta i ovo je samo solucija za kardio trening za manje vremena a ja mislim i boljim resultatima (sagorevanje masti) post duze vreme posle treninga metabolik rate je i samim time telo sagoreva masti 45 min posle treninga ali sve zavisi na personalni gol

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: 20 min kardio
« Odgovor #18 poslato: Januar 03, 2006, 05:29:52 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
Najbolji i najprecizniji naćin da se izraćuna kad je najbolje razdoblje za topljenje masti je da se dođe do podatka kad je tijelo kiselo 1.5-2 mMOL a to se radi pomoću laktat analizatora ali otom potom.
klasićna formula za sportaše je 22o-god rodjenja x 60-70%
tak  za mene koji iman 26 g
moj max puls 194 a opterećenje je od 116-136 OUM
...e to sam hteo da napises.....bravo...sada neka svako odreduje svoje vrednosti a neka mu smernice budu ovaj tvoj prvi post a ko se nemoze da snadje..tj rekao bih da nece da se snadje neka procita ovaj zadnji..u svakom slucaju..bravo...

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: 20 min kardio
« Odgovor #19 poslato: Januar 03, 2006, 05:30:37 posle podne »
Da ovo je na pricipu  HIT programa i ne bi se trebal radiditi vise od 30 minuta i ovo je samo solucija za kardio trening za manje vremena a ja mislim i boljim resultatima (sagorevanje masti) post duze vreme posle treninga metabolik rate je i samim time telo sagoreva masti 45 min posle treninga ali sve zavisi na personalni gol

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: 20 min kardio
« Odgovor #20 poslato: Januar 03, 2006, 06:59:22 posle podne »
Za sagorijevanje masti potreban je O2-kisik a to je radi samo u Aerobnim uvijetima kad je puls do 150 Otkucaja U Minuti .
Dok rad u opterećenju preko 150 O.U.M. tj anaerobni rad(rad bez prisustva o2)nemože ili teško može da sagori mast.
Pa zato mislim da taj HIT program nije neko riješenje za Gojazne (debele)ljude.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: 20 min kardio
« Odgovor #21 poslato: Januar 03, 2006, 07:23:34 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
Za sagorijevanje masti potreban je O2-kisik a to je radi samo u Aerobnim uvijetima kad je puls do 150 Otkucaja U Minuti .
Dok rad u opterećenju preko 150 O.U.M. tj anaerobni rad(rad bez prisustva o2)nemože ili teško može da sagori mast.
Pa zato mislim da taj HIT program nije neko riješenje za Gojazne (debele)ljude.


a za one koji nisu gojazni koji hoce da skinu ono malo salca iz bulk faze , odgova li HIT ?

i kako bi trebao da se krece raspon otkucaja srca kod HIT , kako kada slabije a kako kada brze trcimo ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: 20 min kardio
« Odgovor #22 poslato: Januar 03, 2006, 07:56:04 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
Za sagorijevanje masti potreban je O2-kisik a to je radi samo u Aerobnim uvijetima kad je puls do 150 Otkucaja U Minuti .
Dok rad u opterećenju preko 150 O.U.M. tj anaerobni rad(rad bez prisustva o2)nemože ili teško može da sagori mast.
Pa zato mislim da taj HIT program nije neko riješenje za Gojazne (debele)ljude.
..pa to si potpuno u pravu ,ali moramo uzeti u obzir da neko moze da ima veci postoak masnoce na sebi a ne izgledati ogromno i debelo...nadam se da znas na sta mislim..sta da radimo sa takvim ljudima???

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: 20 min kardio
« Odgovor #23 poslato: Januar 04, 2006, 07:22:03 pre podne »
Trenutaćno radim sa jednim momkom koji ima 155 kg a visok je 178 cm -masti.
Od neaktivnosti mu srece jako brzo uzlupa i cim stane na traku puls mu je 90 cim poćme hodat 140 i tako dalje a kad bi se zatrća iskoćilo bi mu srce a kamoli koljena.
Sad nakon 3 mjeseca skinio je 28 kg s treningom i 50 % kvalitetnom prehranom..
Zamislte kako bi tom coviku-momku bilo kad bi radia HIT
15 sek brzo +30 sek sporo sek za 5 minuta bi mi bia "karusel"hitni ispred fitnessa.
Ako pogledate DVD-ove od Ronia JAY-a denisa vidjet ce te da svi podržavaju ovaj režim rada niski intezitet duže vrijeme 120-135 OUM .

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: 20 min kardio
« Odgovor #24 poslato: Januar 04, 2006, 08:25:09 pre podne »
probacemo i to kada dodje vreme za cut  :wink:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: 20 min kardio
« Odgovor #25 poslato: Januar 04, 2006, 08:26:30 pre podne »
Citat: fitness_instruktor
Trenutaćno radim sa jednim momkom koji ima 155 kg a visok je 178 cm -masti.
Od neaktivnosti mu srece jako brzo uzlupa i cim stane na traku puls mu je 90 cim poćme hodat 140 i tako dalje a kad bi se zatrća iskoćilo bi mu srce a kamoli koljena.
Sad nakon 3 mjeseca skinio je 28 kg s treningom i 50 % kvalitetnom prehranom..
Zamislte kako bi tom coviku-momku bilo kad bi radia HIT
15 sek brzo +30 sek sporo sek za 5 minuta bi mi bia "karusel"hitni ispred fitnessa.
Ako pogledate DVD-ove od Ronia JAY-a denisa vidjet ce te da svi podržavaju ovaj režim rada niski intezitet duže vrijeme 120-135 OUM .
...ma ovo je skroz logicno..od takvog coveka nemozesni da ocekujes da radi HIT...ali recimo ja sam uvek radio dugotrajne kardio treninge...2 puta dnevno po 60 min...iskuljcivo steper i sobni biciklo...i nije mi davalo tolike rezultate dok nisam poceo da radim 2 puta po 30-40 min ali sa visokim intenzitetom 1 min,pa da samnjim sto bi ja rekao obrtaje 1 minut na minimum....i st mi je najbitnije a to je da mi se sepracija nogu popravila neverovatno..i naravno definicja...

ok,ovo nije cilj tj sepracija itd nekog rekreativca koji hoce da skida salo,ali program defintivno radi..

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: 20 min kardio
« Odgovor #26 poslato: Januar 04, 2006, 08:35:21 pre podne »
i meni se cini da je HIT bolji , krace traje a i meni je dao dobre rezultate za razliku od dugog trcanja (ali mozda nisam potrefio potreban broj otkucaja u min. ) nekako mnogo je za menen 60 min. koliko bi onda trcao preko 10km meni je to mnogo a i dosadno(zbog godina trcanja dugih staza - ex fudbaler i a povremeno i trcao kros) u odnosu na HIT koji radim 20min . :wink:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: 20 min kardio
« Odgovor #27 poslato: Januar 04, 2006, 08:43:22 pre podne »
Citat: Markoni
i meni se cini da je HIT bolji , krace traje a i meni je dao dobre rezultate za razliku od dugog trcanja (ali mozda nisam potrefio potreban broj otkucaja u min. ) nekako mnogo je za menen 60 min. koliko bi onda trcao preko 10km meni je to mnogo a i dosadno(zbog godina trcanja dugih staza - ex fudbaler i a povremeno i trcao kros) u odnosu na HIT koji radim 20min . :wink:
...maok stari..tu si u pravu ali ovde malo pricamno o broju otkucaja tj kako ih prilagoditi sebi..ne mora da znaci da ako trcis 10 km da ces da postignes cilj tj skidanje masnog tkiva...e to je ZABLUDA MNOGIH LJUDI...KAZU ODO MALO NA TRCANJE......DZABA TI BILO SRECO TRCANJE I 20 KM AKO NE RADIS KAKO TREBA TJ AKO NE PRILAGODIS SVOJE OTKUCAJE SVOJIM POTREBAMA TJ OVOME STO JE FITNESS INSTRUCTOR PISAO...

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: 20 min kardio
« Odgovor #28 poslato: Januar 04, 2006, 08:48:32 pre podne »
Citat: pedjos
Citat: Markoni
i meni se cini da je HIT bolji , krace traje a i meni je dao dobre rezultate za razliku od dugog trcanja (ali mozda nisam potrefio potreban broj otkucaja u min. ) nekako mnogo je za menen 60 min. koliko bi onda trcao preko 10km meni je to mnogo a i dosadno(zbog godina trcanja dugih staza - ex fudbaler i a povremeno i trcao kros) u odnosu na HIT koji radim 20min . :wink:
...maok stari..tu si u pravu ali ovde malo pricamno o broju otkucaja tj kako ih prilagoditi sebi..ne mora da znaci da ako trcis 10 km da ces da postignes cilj tj skidanje masnog tkiva...e to je ZABLUDA MNOGIH LJUDI...KAZU ODO MALO NA TRCANJE......DZABA TI BILO SRECO TRCANJE I 20 KM AKO NE RADIS KAKO TREBA TJ AKO NE PRILAGODIS SVOJE OTKUCAJE SVOJIM POTREBAMA TJ OVOME STO JE FITNESS INSTRUCTOR PISAO...


ma znam ja to i nikada nisam radio cut do sada prosle godine i tada sam radio HIT , ali svi ostali su trcali po 1 sat i vise bez efekta , ima jedan lik trci 20km dnevno a salca oko struka koliko hoces .

nego kako kod HITa idu otkucaji koliko kada brze trcimo koliko kada sporije trcimo ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: 20 min kardio
« Odgovor #29 poslato: Januar 04, 2006, 08:59:58 pre podne »
Citat: Markoni
Citat: pedjos
Citat: Markoni
i meni se cini da je HIT bolji , krace traje a i meni je dao dobre rezultate za razliku od dugog trcanja (ali mozda nisam potrefio potreban broj otkucaja u min. ) nekako mnogo je za menen 60 min. koliko bi onda trcao preko 10km meni je to mnogo a i dosadno(zbog godina trcanja dugih staza - ex fudbaler i a povremeno i trcao kros) u odnosu na HIT koji radim 20min . :wink:
...maok stari..tu si u pravu ali ovde malo pricamno o broju otkucaja tj kako ih prilagoditi sebi..ne mora da znaci da ako trcis 10 km da ces da postignes cilj tj skidanje masnog tkiva...e to je ZABLUDA MNOGIH LJUDI...KAZU ODO MALO NA TRCANJE......DZABA TI BILO SRECO TRCANJE I 20 KM AKO NE RADIS KAKO TREBA TJ AKO NE PRILAGODIS SVOJE OTKUCAJE SVOJIM POTREBAMA TJ OVOME STO JE FITNESS INSTRUCTOR PISAO...


ma znam ja to i nikada nisam radio cut do sada prosle godine i tada sam radio HIT , ali svi ostali su trcali po 1 sat i vise bez efekta , ima jedan lik trci 20km dnevno a salca oko struka koliko hoces .

nego kako kod HITa idu otkucaji koliko kada brze trcimo koliko kada sporije trcimo ?
...gle ja cu da ti kazem ono sto meni radi..a to ne znaci da valja i drugima..razumes....ja kada sam u sprintu idem od 135-140 otkucaja...na drugom vecernjem kardiu gledam da mi u sprintu otkucaji ne prelaze 120-125 maximum

donja granica mi je uvek 85-90