April 27, 2024, 12:07:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: 20 min kardio  (Pročitano 58338 puta)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: 20 min kardio
« Odgovor #30 poslato: Januar 04, 2006, 09:02:46 pre podne »
e to da imam neku orjentaciju za rad

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: 20 min kardio
« Odgovor #31 poslato: Januar 04, 2006, 11:40:08 pre podne »
Bilo kakvi komentar za gosp.Peđju je suvišan jer je on 100000000000 puta djelima(natjecanjima) opravdao rezultat.
ali pravi HIT cardio program je konbinacija aerobno-anaerobnog rada to jest preko 150 O.U.m.
ali ovaj rad-trening koji je gosp.Peđa radi je cisto aerobni rad tj najbolji interval za topljenje masti.to sam i u prethodnom tekstu opisao.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: 20 min kardio
« Odgovor #32 poslato: Januar 04, 2006, 12:15:03 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
Bilo kakvi komentar za gosp.Peđju je suvišan jer je on 100000000000 puta djelima(natjecanjima) opravdao rezultat.
ali pravi HIT cardio program je konbinacija aerobno-anaerobnog rada to jest preko 150 O.U.m.
ali ovaj rad-trening koji je gosp.Peđa radi je cisto aerobni rad tj najbolji interval za topljenje masti.to sam i u prethodnom tekstu opisao.
.....ufff...stari...nemoj mi persirati molim te...ovde smo svi skupa velika porodica i cilj nam je da se poznajemo i da funkcionisemo super svu skupa..tako da,hvala ti na komentarima ali ti nam ovde pomazes neverovatno sa svoijm cllancima i iskustvom kod rada sa tvojim klijentima...idemo dalje stari... :wink:

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: 20 min kardio
« Odgovor #33 poslato: Januar 06, 2006, 07:52:48 posle podne »
Evo malo da se i dotakenemo opterećenja u cardio treningu .
opterećenje u treningu snage su  podignuti kilogrami a u cardio programu se to izražava putem pulsa koje ću nazvati OUM -otkucaji u minuti
Postoji 2 osnovna izvora energije Ako se radi laganije tad radimo u AEROBNIM UVIJETIM tj sa prisustvom  kisika(O2)i ANAEROBNI UVIJETI bez prisustva kisika(O2)
da malo laićki opišem to:kad se naglo zatrćimo maksimalnim sprintom zapuhat ce mo se jer nam je organizam ostao  bez O2 i to je bio rad u ANAEROBNIM UVIJETIMA a kad lagano trcimo u krv nam dolazi dovoljna kolićina O2 i tj vršimo rad u AEROBNIM UVIJETIMA.
Teorecki ta granica se nalaz na nekih cca 150 OUM ali to nije pravilo
npr.normalna osoba ima puls u mirovanju 70 a vrhunski sportaš npr.Braća SKELIN (OL.pobijednici u veslanju) imaju u top formi i ispod 50 oUM
Kako ????jednostavno srce se prilagođava i adaptira na ućestala opterećenja.
Sad cu vam prikazat Srćana opterećenja i njihove izvore energije
ZONA NISKOG INTEZITETA trenira se s manje od 60% max ener=masnoća i glukoza
ZONA UMIJERENOG  INTEZITETA trenira se od 60-70% max ener=masnoće glukoza i mišićni glikogen
ZONA UMIJERENOG DO VISOKOG INTEZITETA 70-85% max potrošit ćete više ukupnih kalorija i kalorija iz masnoće u usporedbi s niskim int
ZONA VISOKOG INTEZITETA 85-100% MAX brže se lući mljećna kis i brže se umaramo energija mišićni glikogen i mišićni protein

Kako ja radim ???zacrtam što želim:povećat aerobne spos, povećat anaerobne spos, reducirat mast, ojaćat srce ili...
Uzmen pulsmetar programira u kojim uvijetima srce mora radit (npr programiram da osoba mora radit program za redukciju masti i tada puls mora bit cca 12o-135 OUM i ako nije u takvom opterećenju zvoni mi i onda znam da nešto nije uredu.
Jasno uzima se u obzir i ona formula koju sam prije naveo!

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: 20 min kardio
« Odgovor #34 poslato: Januar 07, 2006, 02:54:50 posle podne »
Pitanje za fitness instruktora:
Sta mislis o preskakanju kanapa kao izboru za aerobnu aktivnost?
Ja iskreno samo to koristim i zadovoljan sam, ali voleo bih da cujem tvoje misljenje.
Obozavam kanap jer osim sto mi listovi dobiju dobar trening, pospesujem i koordinaciju pokreta i uzivam u raznovrsnosti pokreta i nacina preskakanja. Ko nije probao, zaista zestok kardio trening moze da se uradi sa kanapom!!!!
A sad da cujemo naseg kolegu fitness-instruktora:
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: 20 min kardio
« Odgovor #35 poslato: Januar 07, 2006, 05:06:08 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
Evo malo da se i dotakenemo opterećenja u cardio treningu .
opterećenje u treningu snage su  podignuti kilogrami a u cardio programu se to izražava putem pulsa koje ću nazvati OUM -otkucaji u minuti
Postoji 2 osnovna izvora energije Ako se radi laganije tad radimo u AEROBNIM UVIJETIM tj sa prisustvom  kisika(O2)i ANAEROBNI UVIJETI bez prisustva kisika(O2)
da malo laićki opišem to:kad se naglo zatrćimo maksimalnim sprintom zapuhat ce mo se jer nam je organizam ostao  bez O2 i to je bio rad u ANAEROBNIM UVIJETIMA a kad lagano trcimo u krv nam dolazi dovoljna kolićina O2 i tj vršimo rad u AEROBNIM UVIJETIMA.
Teorecki ta granica se nalaz na nekih cca 150 OUM ali to nije pravilo
npr.normalna osoba ima puls u mirovanju 70 a vrhunski sportaš npr.Braća SKELIN (OL.pobijednici u veslanju) imaju u top formi i ispod 50 oUM
Kako ????jednostavno srce se prilagođava i adaptira na ućestala opterećenja.
Sad cu vam prikazat Srćana opterećenja i njihove izvore energije
ZONA NISKOG INTEZITETA trenira se s manje od 60% max ener=masnoća i glukoza
ZONA UMIJERENOG  INTEZITETA trenira se od 60-70% max ener=masnoće glukoza i mišićni glikogen
ZONA UMIJERENOG DO VISOKOG INTEZITETA 70-85% max potrošit ćete više ukupnih kalorija i kalorija iz masnoće u usporedbi s niskim int
ZONA VISOKOG INTEZITETA 85-100% MAX brže se lući mljećna kis i brže se umaramo energija mišićni glikogen i mišićni protein

Kako ja radim ???zacrtam što želim:povećat aerobne spos, povećat anaerobne spos, reducirat mast, ojaćat srce ili...
Uzmen pulsmetar programira u kojim uvijetima srce mora radit (npr programiram da osoba mora radit program za redukciju masti i tada puls mora bit cca 12o-135 OUM i ako nije u takvom opterećenju zvoni mi i onda znam da nešto nije uredu.
Jasno uzima se u obzir i ona formula koju sam prije naveo!
...SJAJAN POST...JA BIH SAMO REKAO RECIMO OVO.DA JE MOJ BROJ OTKUCAJA U MINUTI 62 :wink:  :wink:

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: 20 min kardio
« Odgovor #36 poslato: Januar 07, 2006, 07:57:04 posle podne »
jesam li kad preskakao konopac????
Recu par natuknica pa vi prepostavite
-8 godina bavljenja borilaćkim sportovima
5 puta prvak hrvatske u savate boxu, kisk boksu , full contactu i thaj box (svake godine po nešto)
4 puta osvajać kupa hrvatske 42 amaterska meća od tog 3 poraza 3 profi  meća B klase itd...

a sad odgovor na pitanje :svaka aktivnost dužeg perijoda  je dobra za redukciju masti ali samo je bitno intezitet
laganim tempom savršena stvar.
Ja sam jednom 1 h na suncu preskaka konop kad sam morao skinut 1000 g da bi se uštimao i ušao u kategoriju još se sićan tog dana kao da je bio jućer.

Probaj stavit pulsmetar i vid kakvo je tvoje opterećenje i prema tome se ravnaj a pošto je triceps sure-list aerobni mišić treba mu dosta velik broj pon da bude aktiviran i izazove HIPERTROFIJU još jedan plus za takav trening.
Peđa tvoj otkucaj srca se mjenjaju tokom tvojih priprema jer kako ulaziš u prednatjecateljsko razdoblje tvoji cardio treninzi su ućestaliji i samim time puls u mirovanju se smanjuje i srce se jaća.
A kad radiš na masi smanjuješ aerobne aktivnosti i povećava se tvoji otkucaji u mirovanju.
U vrhunskom sportu praćenje otkucaj srca u mirovanju je jako bitno jer se time može utvrditi da li je sportaš u sposoban za trening i jesmo li dobro formirali trening.
Ja treniram jednog vrhunskog sportaša koji svako jutro izmjeri puls nako buđenja ako je slućajno puls povišen sportaš je eventualno umoran ili pretreniran zato jer mu nismo dali dovoljno vremena da se adaptira na opterećenje tj nije bilo vremena za SUPERKONPEZACIJU....

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: 20 min kardio
« Odgovor #37 poslato: Januar 07, 2006, 08:14:18 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
jesam li kad preskakao konopac????
Recu par natuknica pa vi prepostavite
-8 godina bavljenja borilaćkim sportovima
5 puta prvak hrvatske u savate boxu, kisk boksu , full contactu i thaj box (svake godine po nešto)
4 puta osvajać kupa hrvatske 42 amaterska meća od tog 3 poraza 3 profi  meća B klase itd....


respect,svaka cast na rezultatima :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: 20 min kardio
« Odgovor #38 poslato: Januar 07, 2006, 08:19:32 posle podne »
respect,svaka cast na rezultatima

Hvala !!!!!
sad se rekreativno (zlu netrebalo na ulici ) bavim jer kad sam upisao faks (na drugoj godini) moreao sam "objesiti rukavice o klin"jer nisam mogao dovoljno trenirati koliko sam ja smatrao !!!!!!!!!!!!

Van mreže Rudi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 67
Re: 20 min kardio
« Odgovor #39 poslato: Januar 08, 2006, 06:53:44 pre podne »
Sve lepo objasnjeno,ja cu isto poceti sa jutarjim kardio treninzima cisto malo da ukljucim sagorevanje masti :wink:
Puls u mirovanju 38-40 otkucaja(naravno tamo negde u junu,julu kada sam u spicu sezone),ovako oko 50 8)
Cross-Country is my passion,I live for bike

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: 20 min kardio
« Odgovor #40 poslato: Januar 08, 2006, 07:54:56 pre podne »
Citat: fitness_instruktor
jesam li kad preskakao konopac????
Recu par natuknica pa vi prepostavite
-8 godina bavljenja borilaćkim sportovima
5 puta prvak hrvatske u savate boxu, kisk boksu , full contactu i thaj box (svake godine po nešto)
4 puta osvajać kupa hrvatske 42 amaterska meća od tog 3 poraza 3 profi  meća B klase itd...

a sad odgovor na pitanje :svaka aktivnost dužeg perijoda  je dobra za redukciju masti ali samo je bitno intezitet
laganim tempom savršena stvar.
Ja sam jednom 1 h na suncu preskaka konop kad sam morao skinut 1000 g da bi se uštimao i ušao u kategoriju još se sićan tog dana kao da je bio jućer.

Probaj stavit pulsmetar i vid kakvo je tvoje opterećenje i prema tome se ravnaj a pošto je triceps sure-list aerobni mišić treba mu dosta velik broj pon da bude aktiviran i izazove HIPERTROFIJU još jedan plus za takav trening.
Peđa tvoj otkucaj srca se mjenjaju tokom tvojih priprema jer kako ulaziš u prednatjecateljsko razdoblje tvoji cardio treninzi su ućestaliji i samim time puls u mirovanju se smanjuje i srce se jaća.
A kad radiš na masi smanjuješ aerobne aktivnosti i povećava se tvoji otkucaji u mirovanju.
U vrhunskom sportu praćenje otkucaj srca u mirovanju je jako bitno jer se time može utvrditi da li je sportaš u sposoban za trening i jesmo li dobro formirali trening.
Ja treniram jednog vrhunskog sportaša koji svako jutro izmjeri puls nako buđenja ako je slućajno puls povišen sportaš je eventualno umoran ili pretreniran zato jer mu nismo dali dovoljno vremena da se adaptira na opterećenje tj nije bilo vremena za SUPERKONPEZACIJU....
.......SVAKA CAST NA REZULTATIMA....SVAK CAST...

A a sto se tice mog pulsa u mass fazi...66-68 :wink:  :wink:  :wink:  :wink:

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Re: 20 min kardio
« Odgovor #41 poslato: Mart 01, 2006, 03:20:50 posle podne »
meni 150-160 bpm nekad to odleprsa i do 170.
15 minuta trckaram na steperu(nivo opterecenja 17), poslije treninga sa tegovima - kako spravica kaze spali se ~300kalorija
a kad ne radim sa tegovima 25 min 500kal.
nadam se da me nece uskoro iznijet u crnoj kesi iz teretane ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže ZeXnS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Re: 20 min kardio
« Odgovor #42 poslato: April 10, 2006, 04:19:21 posle podne »
nikako jedno da shvatim kad radim hit mozda ce otici manji procenat kalorija iz masti ali opet vise sala izgubim sa 20 min brzog hodanja 7km/h nego 5 zar ne?

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: 20 min kardio
« Odgovor #43 poslato: April 10, 2006, 05:22:04 posle podne »
Evo ti malo poredjenje 2 vrste kardia. (samo okvirno, brojke su samo primeri)

Kardio No.1 je brz i eksplozivan, puls nekih 150-170, u trajanju od 25 min. potrosi 300kcal.

Kardio No.2 je spor, puls nekih 120-130 otkucaja, u trajanju 50min potrosi 250kcal.

Koja je razlika ova dva kardia ? Zasto bi neko trcao duplo vise, ako kardiom No.1 moze da potrosi VECI broj kalorija!?

Odgovor je jedostavan. U kardiu No.1, izvor kalorija ce u najvecoj meri biti glikogen (secer) skladisten u misicima. Dok je u Kardiu No.2 vecina kalorija dosla iz masti (sto je nama cilj).

Nadam se da smo se razumeli.
HIT kardio necu da objasnjavam jer njega ne znam i ne znam po kom sistemu on radi. Moje objasnjenje je klasican naucni princip telesne fiziologije.
Moze pedjos da nam baci koje objasnjenje ;)

Pozdrav
Razlika je u izvoru od koga su kalorije nastale.

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: 20 min kardio
« Odgovor #44 poslato: April 10, 2006, 06:27:46 posle podne »
Ako kardio No.1 odradimo odmah posle treninga sa tegovima onda izvor kalorija valjda nece biti glikogen jer su glikogenske rezerve prazne,istrosene treningom u teretani,jel tako?