April 18, 2024, 11:28:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: 20 min kardio  (Pročitano 58275 puta)

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: 20 min kardio
« Odgovor #90 poslato: Januar 25, 2010, 09:50:38 posle podne »
ThankU doggy!!
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: 20 min kardio
« Odgovor #91 poslato: Januar 25, 2010, 10:46:53 posle podne »
3. Minuta 4-5, 6-10 i 11-14 podesite intezitet sa 6 na 9

pozdrav!ako ima netko da mi objasni? ovo mi samo nije jasno? 2-3min.je 5-6km/h,4-5=iz 6 na 9km/h a šta je izmedju 5 i 6 minute,jer je od 6 do 10 min.=9km/h??? znači koji intezitet je izmedju 5 i 6min. pa 10 i 11min. i 14-15minute??? HVALA UNAPRED!!!
[/quote]

Mislim da se ovde islo na postepeno povecanje brzine trcanja...4 i 5 min - 7 km/h....6/7/8/9/10 min - 8 km/h....11/12/13/14 min - 9 km/h

A naravno kada zavrsis sa 14 minutom pri brzini 9 km/h...u 15-om minutu prebacujes na 6 km/h...pa opet na gore dizes brzinu...

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: 20 min kardio
« Odgovor #92 poslato: Februar 06, 2010, 09:49:51 pre podne »
koliko kosta pulsometar?
Beat the genetics!

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: 20 min kardio
« Odgovor #93 poslato: Februar 06, 2010, 10:06:31 pre podne »
koliko kosta pulsometar?
Obično ga dobiješ skupa uz sat.Ja sam imala prije polar i dobila sam uz njega,a sad koristim suunto i prezadovoljna sam.Sat platila sto eura kod nas.Neznam kak je kod vas..
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..

Van mreže Kaciga

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: 20 min kardio
« Odgovor #94 poslato: Februar 09, 2010, 10:14:22 posle podne »
koliko kosta pulsometar?
Obično ga dobiješ skupa uz sat.Ja sam imala prije polar i dobila sam uz njega,a sad koristim suunto i prezadovoljna sam.Sat platila sto eura kod nas.Neznam kak je kod vas..
AKO SI PLACALA U EVRIMA ONDA JE KOD NAS MALO JEFTINIJI ,ALI TU JE TO SAMO AKO U KUNAMA RACUNASH ONDA NEZNAM NERAZUMEM SE U KUNE.

Van mreže Kaciga

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: 20 min kardio
« Odgovor #95 poslato: Februar 09, 2010, 10:20:27 posle podne »
Jel troši tijelo više kalorija ako trčiš vani na -5 stupnjeva? Konkretno radim u teretani hiit trčanje puls 110-135 otkucaja,tako najbolje kurim iz massti.E a sad ako odem van trčat na ove temperature jel to šta mjenja na stvari?
Telo pri niskim temperaturama trosi vise kalorija u odnosu na normalne uslove....

Zato recimo alpinisti, kada idu na duge ekspedicije nose kaloricnu hranu (slaninu kao jednu od osnova)..ali i pored toga vrate se uvek mrsaviji za 5-10, pa i vise kilograma...naravno na ovoliko skidanje kilaze ima uticaj i samo planinarsko/alpinisticko "penjanje"..ali temperatura je jedna od velikih cinilaca cele price
UPRAVU SI BRATE ZIMI VISHE MESINE MISLIM JACA ISHRANA.

Spartak

  • Gost
Odg: 20 min kardio
« Odgovor #96 poslato: Februar 10, 2010, 04:44:23 pre podne »
ja sam bezbroj puta radio defku i kardio bez pulsmetra,jednostavno jednom izmjerite puls rucno pri najvecem opterecenju i pri srednjem.i vremenom ce te samo znati da procjenite otprilke vas puls.Za rekreativce nije potrebno toliko dzidza bidza :) doduse jesu korisne :)

Van mreže Michelin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: 20 min kardio
« Odgovor #97 poslato: Februar 13, 2010, 08:45:17 posle podne »
Ja sam rekreativac ,sto kaze gospodin spartak nije mi potrebno tolliko dzidza bidza.

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: 20 min kardio
« Odgovor #98 poslato: April 28, 2010, 12:53:53 posle podne »
Hteo bih da pitam u vezi trcanja na traci, inace sam u solidnoj kondiciji, trcim mesec i po dana na traci i kardio od 30ak minuta podnesem sasvim opsteno bezen kog specijalnog umora medjutim citao sam na forumu dosta o otkucajima u minuti i hteo sam u vezi toga da pitam, cilj mi je da izrezem stomak, trbusnjaci mi se dosta naziru ali izmedju njih ima josh malo masti i nekako mi to josh nije to sto sam hteo, ne znam da li mi je trening dovoljno dobar,  od 30 min kardia ja 10 min trcim srednjim tempom 9, ostalo hodam tempom 6.5 pod naigbom incline 6.0 i oktucaji su mi tacno 130, medjutim kada trcim ovih 10min otkucaji su mi 148-150 i uvek isti....to  nije uopste jak tempo za trcanje a otkucassiju visoki za taj tempo a mislim da sam ufinoj kondiciji jer pri tim otkucajima ne osecam umor.... sTA MISLITE da li da nastavim sa ovim trinnngom da istopim ovo malkice sala sa stomaka uglavnom donjih ili mi predlazete nesto drugo.......       sMorio sam sa postom, dugacak je, ako nekoga ne mrzi akaa mi da svoj neki predlog....  hVALA LJUDI.... 8)

Van mreže sony

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: 20 min kardio
« Odgovor #99 poslato: Januar 28, 2011, 02:22:51 posle podne »

http://sportfitnessaveti.blogspot.com/


Funkcionalni trening - najbolji mogući trening za ono što vas čeka u realnom životu
Trenutno među najpopularnijim sistemima treninga u svetu tzv.funkcionalni trening tj. trening čitavog tela uz pomoć metoda i sprava koje više podsećaju na trening gladijatora.Postao je popularan u današnje vreme najviše zahvaljujuci treneru Marku Twigt-u koji je dobio zadatak da pripremi glumce i kaskadere za film "300".Treninzi su bili veoma dramatični i dinamični,vežbe su se menjale na svakom treningu a glumci su u veoma kratkom periodu uz rigoronu dijetu postigli izuzetnu formu,neki izgubili čak do 20kg.
Rekviziti koji se koriste za treninge su ruska zvona (kettlebell), medicinske lopte, gimnastičke karike, pliometrijske kutije različitih dimenzija, konopi, vijače, elastične trake, a tu je i naravno veliki repertoar vežbi koje se izvode samo sa težinom vlastitog tiela. Dakle nema nikakvih izolacijskih vežbi kao u bodybuildingu tipa biceps,triceps itd.
Trening najviše odgovara pripadnicima specijalnih jedinica ,takmičarima iz extremnih borilačkih sportova a i svima drugima kao nadopuna ili promena.Pravi funkcionalni trening je najkompletniji način treniranja jer se radi na svim bitnim faktorima; snazi, kondiciji, eksplozivnosti, brzini i izdržljivosti. Moglo bi se reći da je iz svih sportova uzeto ono najučinkovitije te složeno u jedan veoma raznolik koncept!
Kod svih vežbi bit je da radi što više mišića istovremeno, a velika većina vježbi najviše pogađa trbuh i donji deo leđa, što su kod većine najslabije karike. Ako se tome dodaju i minimalni odmori između vežbi, dobijamo vrlo moćno oruđe za sagorevanje masti i izgradnju mišića! Upravo zbog te kombinacije vežbi koje aktiviraju sve mišiće u telu te minimalnih odmora, ovakav način treniranja je vrlo iscrpljujući, fizički i psihički.
Iako celi trening retko kada traje duže od 30-tak minuta, to je i više nego dovoljno vremena da se potroše zalihe snage jer ovakva metoda iscrpljuje sve energetske izvore.

Pa koje su prednosti ovakvog treninga?

   1. Povećanje svih energetskih sistema
   2. Poboljšanje kompozicije tela
   3. Povećanje mišićne mase i snage
   4. Povećanje radnog kapaciteta vežbanja
   5. Raznolikost trening programa

Navešćemo i neke od vežbi koje se koriste kod funkcionalnog treninga:

   1. izbačaji, nabačaji, trzaji, njihanje sa zvonima
   2. udaranje u pod, bacanje, skakanje, sklekovi sa medicinkama
   3. zgibovi i njihanje konopa
   4. sve tehnike skakanja s vijačom
   5. sve vrste skokova na pliometrijske kutije
   6. Sve vrste zgibova,sklekova, izometrijskih držanja na karikama
   7. sve vežbe snage s težinom vlastitog tela itd.

Kod dizajniranja funkcionalnih trening programa bitno je uvrstiti što manje vežbi sa što više učinka, te se ponekad celi trening sastoji od samo dve vežbe npr: mrtvo dizanje i rameni potisak. Naizgled se čini lako, jednostavno i nedovoljno za neke ozbiljnije rezultate ali svaki iskusniji dizač tegova zna da s mrtvim dizanjem radi svaki mišić u telu osim prsa i ramena(prednja strana), te zato uz rameni potisak dobijamo vrlo jaku kombinaciju za izgradnju mišića u celom telu, a ovisno o odmoru između serija te kilaži i vrlo efikasno sagorevamo masno tkivo jer što više mišića aktivirate više masti sagorijevate.Ovakav trening ubrzava metabolizam na način da telo troši kalorije čak i u mirovanju što je izuzetna spoznaja ali i priča za drugi put.

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: 20 min kardio
« Odgovor #100 poslato: Januar 28, 2011, 09:00:42 posle podne »
- Spremao ih za film 300, niki skinuli i do 20kg...

Ma da oni su na audiciji sve uzimali likove sto izgledaju ko vreca go*ana pa im onda placali personalne trenere

- treninzi podsecaju na treninge specijalaca i mma-ovaca

A Fedor seta li seta stomacic (kao i solidan br njih jer im izgled nije vazan vec snaga)