Mart 29, 2024, 01:05:03 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 141347 puta)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Povreda ramena
« poslato: Novembar 24, 2006, 01:42:59 posle podne »
Imam mali problem. Jos sa sedamnest osamnest godina sam povredio rame, odnosno tetive u ramenu. Bila je to malo ozbiljnija povreda tako da sam isao na terapije i to desno rame mi prakticno vise nikada nije bilo isto. Desavalo mi se na primer da kada vracam bucice na stalak da me nesto zigne, kao neko ukljestenje recimo. Pre oko mesec dana sam ga ponovo povredio, s tim sto me je tada najvise bolelo napred, ali sam osecao bol i pozadi, otprilike na tromedji latisimus-rame-triceps i bol je silazio sve do gornjeg dela tricepsa. Ispauzirao sam dve nedelje, pio 3 gr Glukozamin sulfata dnevno i mazao Fastum gel dva puta dnevno. Poceo sam da treniram i radio sam samo letenja i sajle, malo sam ga "osecao" ali je u principu bilo sve OK. Medjutim prosle nedelje sam probao da odradim potisak, sve je bilo OK, nisam isao ispod deset ponavljanja, medjutim posle treninga rame je pocelo da boli...cini mi se da su tetive toliko bile upaljene da sam mogao cele na ih napipam. Skoro da nisam nista sem nogu i ruku mogao da radim. Ne znam da li mogu da nastavim neko vreme samo letenja i sajle dok mi se ta povreda malo ne smiri???

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2006, 03:39:45 posle podne »
Hvala svima!

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #2 poslato: Novembar 24, 2006, 03:50:28 posle podne »
Hvala svima!

Vidis prijatelju, to bi isto bilo kada bi pitao da li je dobro raditi misicnu partiju koja je pod upalom. Ja bi ti odgovorio da nije, kao sto bi ti odgovorio na ovo tvoje pitanje tako, da ja ne bi trenirao rame reskirajuci jos vecu povredu. Ocigledno ti zadaje puno problema. Ja sam svoje levo rame povredio negdje '88 i jos uvek osecam malu nelagodnost kada radim sedeci potisak za ramena, ali opet mogu da radim ramena.
Ne znam sta da ti kazem, najbolje da odes specijalisti.  Ne znam kakav bi ti drugi savet mogli dati.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2006, 03:53:07 posle podne »
 :( :( :( Hvala prijatelju.

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2006, 03:56:05 posle podne »

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2006, 04:18:55 posle podne »
Napravio si gresku sto nisi bio pazljiv i oprezan,morao si totalno da promenis pristup i tehniku treningu.
Ja jos uvek uzimam glukozamin i veruj mi da ono sto me je bolelo ranije,tetive kod laktova ,potpuno je prestalo  a pojacao sam intezitet
treninga.Inace bez 6 meseci sa prehranom tetiva nema oporavka ,to sam vec negde pisao ovde.
Sada pamet u glavu i polako ,prvo ga zaleci,odmori,nahrani i postepeno pocni.
Nekada je daj proces dugotrajan i mukotrpan :(

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #6 poslato: Novembar 24, 2006, 04:23:29 posle podne »
Napravio si gresku sto nisi bio pazljiv i oprezan,morao si totalno da promenis pristup i tehniku treningu.
Ja jos uvek uzimam glukozamin i veruj mi da ono sto me je bolelo ranije,tetive kod laktova ,potpuno je prestalo  a pojacao sam intezitet
treninga.Inace bez 6 meseci sa prehranom tetiva nema oporavka ,to sam vec negde pisao ovde.
Sada pamet u glavu i polako ,prvo ga zaleci,odmori,nahrani i postepeno pocni.
Nekada je daj proces dugotrajan i mukotrpan :(

I ja imam veliki bol u tetivama kod laktova kada radim barbell bench press, tako da radim samo dumbbell press(flat, incline and decline) i bol daleko manji.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2006, 04:27:18 posle podne Manimal »

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #7 poslato: Novembar 24, 2006, 04:26:49 posle podne »
Hval Lazicu. Isti problem sam imao i ja sa laktovima...isto tako glukozamin..masti i izbacio sam potpuno potisak sa cela...ne radim ga i dan danas i nemam problem...osecam po malo laktove kada se otkinem na propadanjima i to je to. zato sam mislio da potpuno izbacim potisak i da nastavim da treniram, mazem...pa da kada me potpuno prestane pocnem polako da uvodim i potisak. Znam ljude koji uopste ne rade potisak za rame, a ramena su im za svaki respekt sto po masi, sto po definiciji. To me najvise interesuje sta vi mislite da li da guram tako lagano, sa manjim kilazama letenja i sajle...max konc...pa onda polako da vratim sve na staro.

PS Sto se lekara tice...zanm da ce da mi kazu da prestanem da treniram...neki potpuno, a neki trenutno...vec sam imao takve sugestije, tako da me oni ne interesuju. Mozda neki laseri, magneti ili tako neka kiropraktika, ali necu da im dozvolim da mi oni odredjuju sta cu da radim.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2006, 04:29:52 posle podne remetik »

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #8 poslato: Novembar 24, 2006, 05:03:52 posle podne »
To me najvise interesuje sta vi mislite da li da guram tako lagano, sa manjim kilazama letenja i sajle...max konc...pa onda polako da vratim sve na staro.

Ne znam precizno kako treniras i sta je to "na staro", ali ranije sam ti negdje govorio koliko sam ja svoj trening za noge promjenio, tj da sam se pozdravio sa teskim cucnjevima... isto tako sam u proslosti imao problema sa obadva ramena, oba lakta.. kada sam poceo manje da vodim racuna o broju ploca na bar-u, povrede su prestale... Te iste povrede koje su me odvajale od rada u teretani na duge periode...

Nego da se vratim na tvoju dilemu... mislim da ne postoji niti jedna vjezba na svijetu koja ti iz bilo kog razloga ne odgovara, momentalno recimo zbog neke povrede, a koja ce ako je iskljucis nanijeti ne znam kakvu stetu... cak sta vise velika vecina ljudi koji recimo rade iz treninga u trening cijelog zivota bench press, cucnjeve, i sl. mogu sa promjenom - tj. izbacivanjem tih vjezbi na odredjeno vrijeme iz svog treninga i nalazenjem alternativnih rijesenja mogu itekako napredovati!

Promjena, pa makar i uzrokovana povredom moze itekako da ti posluzi, plus onda kada ponovo implementiras te osnovne vjezbe u svoj trening i one ce biti nove, i sigurno ce tijelo sa tim novim-starim vjezbama ponovo se pokrenuti na novi rast...

Znaci poenta moje pisanije je da apsolutno ne trebas da se kajes sto ne radis te i te vjezbe, niti da uopste zuris sa njihovim povratkom u svoj trening program... izbacio bih sve sto ti iole predstavlja problem na onoliko vremena koliko je potrebno za sanaciju i potpuno ozdravljenje bolnih mjesta... pa ako treba 6 mjeseci neka i treba, ako budes malo kreativan naci ces vjezbe koje te ne opterecuju, recimo na masinama ili sta vec, i koje uz stavljanje naglaska na mind-muscle vezu mogu doprinijeti da ne samo saniras povredu na pravi nacin vec i da na svom tijelu vidis nove misice...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #9 poslato: Novembar 24, 2006, 05:18:32 posle podne »
Hvala puno Vladar! Tako cu da uradim, a to sa plocama si potpuno u pravu, ja sam probao da se ogranicim na deset ponavljanja, ali izgleda da ni to nije dovoljno...pogotovu sa delom koji je sveze opravljen. Definitivno cu raditi letenja i sajle, a ako mi se povreda vrati ili pogorsa onda cemo videti. Zaboravio sam da kazem  da su  mi se od mazanja Sinedola, za samo par dana, tetive gotovo potpuno oporavile.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #10 poslato: Novembar 24, 2006, 07:58:50 posle podne »
Evo odradih komplet ledja...malo pozadi osetim i to  zadnje rame-latisimus... Bilo bi dobro kada bih mogao da odradim magnetnu celog tog dela, ali ko da da 10.000 Din??? Ako neko ima da zna kako bih to mogao da odradim bez ili za manje love, bio bih mu veoma zahvalan! Imam index, zdravstvenu, malo nije overena, ali mozda uspem da je i overim... :|

Van mreže PitBull

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.163
  • ....1992....
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #11 poslato: Novembar 24, 2006, 08:18:00 posle podne »
Remetik brate izvinjavam se ako kvarim temu, ali i ja imam jedan problem sa ramenima, kada nepravim neki pokret, rame mi se jednostavno spusti kao da ispadne iz lezista, u trenutku osecam uzasan bol a posle toga ruka mi utrne i ne mogu nista da radim sa njom narednih 15min! A koliko se ja secam ja nikada nisam povredjivao ramena! Do cega to moze da bude? Do slabih nekih misica? Ligamenata?
Liberte toujours

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #12 poslato: Novembar 24, 2006, 08:57:10 posle podne »
Ne znam stari stvarno..rado bih ti pomogao. Mom drugu je iskakalo koleno i na kraju se ispostavilo da su ligamenti u pitanju, sto kod tebe ne mora da bude slucaj...

Van mreže ivan77pg

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #13 poslato: Novembar 29, 2006, 12:14:58 pre podne »
ja imam pokidane ligamente desnog ramena i vjeruj mi da je to malo drugacije nego tebi sto se desava

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #14 poslato: Novembar 29, 2006, 12:40:19 pre podne »
Meni ili Pitu?