April 25, 2024, 10:03:28 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Posle trudnoce..  (Pročitano 9770 puta)

Van mreže NevenaVelimir

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Posle trudnoce..
« poslato: Jul 09, 2014, 11:20:13 posle podne »
Ne bih da davim ali imam jako puno pitanja jer nemam bas mnogo vremena da citam;-( Sama sam sa bebom od 10 meseci.. Visoka 165,55 kg.. Vrlo neproporcionalna.. Stomak  ok i gornji deo tela, noge katastrofa - jastucici na kolenima , dupe uvek vece i sa 50 kg ali onda jos opustenije nego sada.. Krenula sam da treniram.. Krizne treninge za sada s tim sto bih svaki drugi dan radila samo kardio. Volela bih ako postoji nacin - smernica na jednom mestu sto se hrane tice, primer jelovnika za 7 dana npr. Mogla bih koristiti i sagirevace i sve sto je potrebno.. Mislim, ne sznam odakle da pocnem. U obrenovcu sam odradila 5 treninga sa trenerom ali na zost zbig situacije vise nisam tamo tako da cu sama da se potrudim. Sta , kad , kako?! Smanjenje obima- kg me mnogo ne interesuju, hocu u svoje farmerke od pre trudnoce ali da sad to bude lepo i zategnuto.. Dosta se krecem, pusac sam.. Moram li sve da merim kada spremam i kako to da izgleda?! Hvala unapred onima koji zele da se pozabave sa mnom;-)

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2014, 11:55:17 posle podne »
Hajde kazi kako se sad hranis. Po obrocima.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2014, 11:59:04 posle podne »
Zdravo, Nevena, dobrodosla.

Moracu da te zamolim da ipak budes malo fleksibilnija i potrudis se da citas, svi smo ovde manje-vise isto zauzeti, a ako si motivisana stvarno onda zelis valjda da lepo shvatis kako to ide.

Upravo u ovom podforumu imas i teme slicne tvojoj i teme sa dobrim smermicama ("Vodic kroz zdravu ishranu"), cisto da bi ti i shvatila kad ti nesto predlozimo zasto je tako bolje.

To sto si navela kao tvoje generalije nije strasno, treninzima i sredjenom ishranom ce to super da bude.

Posto procitas makar dve teme, javi se sa sledecim info: kako izgleda tvoja ishrana dnevna (obrok1, obrok2, ...) i kako treniras trenutno.

Edit: pretece me ovaj koncizni gospodin, ja rasplela... :D

I da, hrana mora da se meri.
suck it up, buttercup

Van mreže NevenaVelimir

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #3 poslato: Jul 10, 2014, 12:20:17 pre podne »
Citam ali ne znam uopste koliko kapiram- izglea mi poprilicno slozeno.. Pretpostavljam da svi imaju nekih obaveza, nia mislila nista lose ec samo da objasnim moju bebecu situaciju koja diktira;-) Ustajem oko 9, popijem kafu( secer moram tad), jedem oko 9- ovsena kasa ili vec neka sa fruktozom i lanenim mlevenim semenom pa dodam malo jogurta. Oko 12 neko voce( sad sezonsko), oko 15 h rucam sta vec ima za rucak bez hleba ili tonus jedno parce, oko 18 h neki jogurt casa i posle toga retko kad jedem. Nije mi problem ni da citam ali nesto mi matematika nije najbolja pa ne znam kako da napravim obroke( koliko proteina itd po obroku).. Ne volim da veceram.. Da li bih mogla neki sejk da uzmem? Planiram da treniram ujutru posle kafe.. Moze smernica sta tacno da procitam, ima ovde puno toga, pa ne znam odakle bih krenula. Hvala puno!

Van mreže NevenaVelimir

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #4 poslato: Jul 10, 2014, 12:25:26 pre podne »
Trening( biciklom odem do teretane oko 4 km) tamo se jos brzin hodom na traci pod nagibom zagrejem oko 10 min. Radim iskorake u kretanju 15 svaka noga, lezeci podizanje karlice 20, primicace 20 ( malo se izdignem na ruke da osetim i gluteus a tezina takva da mi zasnjih par bude tesko) , odmicace 20, letenje sa 2 kg 20, ista tezina biceps i triceps, na stomaku podizanje ruku i nogu za ledja 20, trbusnjaci 15-20, za sonji stomak oko 10.. Trbusnjaci su mi najtezi iako stomak izgleda najbolje, pretpostavljam da je to zato sto mi se masti taloze u donjem delu tela..

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #5 poslato: Jul 10, 2014, 12:26:36 pre podne »
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

Prilagodi naravno sve potrebama i mogucnosti. Iscitaj ovo, pa na osnovu toga napravi neki jelovnik koji bi mogla da ispratis redovno. Napisi ga ovde pa cemo jos korigovati ako bude potrebe.

Van mreže NevenaVelimir

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #6 poslato: Jul 10, 2014, 12:29:34 pre podne »
Fotografije pre porodjaja, sad izgledam vrlo slicno ali dosta opustenije mada ni tada nije bilo sjajno..hvala puuno ;-)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #7 poslato: Jul 10, 2014, 09:12:25 pre podne »
Gradjena si vise nego normalno, ja kada sam procitao prvi psot mislio sam da imas donji deo kao crnkinje iz Harlema. Neverovatno koliko su zene kada je u piotanje percepcija sebe nerealne.
Redovan trening uz u kontinuitetu ispravnu ishranu i ti nemas problema, nikakve rigorozne dijete ti nisu potrebne, samo 4 ili 5 obroka sa kvalitetnim namirnicama.
Men sana in corpore sano !

Van mreže NevenaVelimir

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #8 poslato: Jul 10, 2014, 10:25:02 pre podne »
Pa kad se ugojim i izgledam kao crnkinja! Ali ne jedem- mislim jedem dosta manje u odnosu na ono koliko volim da jedem. Kolace , sve kremasto obozavam! Izbegavam.. Suhomesnato ne jedem, gazirano ne pijem.. Ne solim jako.. Svinjetinu ne jedem.. I tako zivim unazat skoro 10 god. I na slikama izgleda bolje nego uzivo, sve se ljulja;).. A potrudicu se da se saberem sta kako i koliko, mada sam stvarno katastrofa, jako mi sve izgleda komlikovano..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #9 poslato: Jul 10, 2014, 01:54:49 posle podne »
Pa kad se ugojim i izgledam kao crnkinja! Ali ne jedem- mislim jedem dosta manje u odnosu na ono koliko volim da jedem. Kolace , sve kremasto obozavam! Izbegavam.. Suhomesnato ne jedem, gazirano ne pijem.. Ne solim jako.. Svinjetinu ne jedem.. I tako zivim unazat skoro 10 god. I na slikama izgleda bolje nego uzivo, sve se ljulja;).. A potrudicu se da se saberem sta kako i koliko, mada sam stvarno katastrofa, jako mi sve izgleda komlikovano..

Nevena
kao sto Vlad rece gore
veruj da ukolikose potrudis veoma malo ,a kada je u pitanju koncpecja treninga,a ishranu kako vidim,koliko toliko drzis pod kontrolom pa ti neka pravilna i orgnizoivana ishrane nece tesko padati,siguran sam da ces biti iznenadjenja sa rezultatima!

Van mreže NevenaVelimir

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #10 poslato: Jul 10, 2014, 06:59:59 posle podne »
pa ja cu dati sve od sebe samo ne znam matematiku;) Sta koliko i kada cega.. i posto mrzim veceru sta bih mogla tada kao zamenu? da li uopste moze tako..Ne znam ni sta posle treninga..A ne bih da se vrtim u prazno jer znam puno devojaka koje kao treniraju ali nemaju ama bas nikakve rezultate.. Ne znam da li mi treba nesto od suplemenata i sta,za sad koristim samo riblje ulje...Imam puno masti...ovih dana cu saznati i koliko tacno.. Pa dok se ne informisem potpuno ja cu svakako da treniram,da se krecem i da pazim sta jedem. Imala sam velike oscilacije u kilazi a sad i trudnoca tako da mislim da izgledam kao sarpej:)Hvala puno..

Van mreže NevenaVelimir

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #11 poslato: Jul 10, 2014, 07:05:09 posle podne »
da,zaboravih..Nisam nerealna i ne ocekujem da cu za dva meseca da promenim licni opis,ali sam sigurna da ce rezultata biti.. I mimo toga kako cu da izgledam jer to ne utice na kvalitet mog zivota,sigurna sam da cu se bolje osecati. Beka ima preko 11 kg i nepunih 10 meseci i uopste nije lagan.

Van mreže bokica28

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #12 poslato: April 04, 2015, 05:59:17 posle podne »
Da ne bih pokretala istu temu "posle trudnoće" Imam par pitanja.
Visoka sam 168 a imam 61kg i imam 35 godina. Pre trudnoće sam imala 57kg i bilo mi je o.k. ali sam uvek imala manji stomačić onaj donji. To nije bio veliki problem dok se nisam porodila. Posle porođaja ubrzo sam vratila kilažu na 58kg jednostavno šetnjom mada ja sam bila puna vode u trudnoći i kada je ona izašla sve je bilo ok.
Kada su došli zimski dani i slabije kretanje ja sam nabacila tih 3-4kg viška i nikako ne mogu da skinem.
U suštini ne jedem nešto posebno obilno ali jedem svaki dan bar po jednu dve krem bananice i jedem mnogo hleba. Ne mogu da zamislim obroj bez hleba.  :(
E sad građena sam ok baš kako treba imam i kukove i zadnjicu i ništa ja tu ne bih mnogo smanjiva, ali to sad nije zategnuto kao pre trudnoće. Da napomenem da je sve radila majka priroda nisam radila vežbe i nisam išla u teretanu.
Mogu li trbušne mišiće da skinem na kosoj dasci za trbušnjake pošto sam planirala da je kupim a noge i zadnjicu da zategnem vožnjom bicikle, koliko bih dnevno trebala da je vozim (prava bicikla ne sobna)?  I da li pomažu oni pojasevi za mršavljenje što ih mnoge žene hvale da im je tako spao stomak, ja nešto ne verujem u to.  ;)
Da li da uvedem one fitnes pahuljice što se jedu sa mlekom ili sokom za doručak može li to da mi malo pomogne?


Van mreže NevenaVelimir

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 12
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #13 poslato: April 04, 2015, 09:29:31 posle podne »
Jaooo... Ja ne bih mnogo da pametujem, ali s obzirom da si se javila na bb forum moram reci da ti to nista nije bas kako treba.. Javice se neko vec od strucnih ljudi i , verujem, prvo ti reci da malo iscitas forum.. Bukas pravi cuda;)

Van mreže bokica28

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Posle trudnoce..
« Odgovor #14 poslato: April 05, 2015, 12:17:35 pre podne »
Jaooo... Ja ne bih mnogo da pametujem, ali s obzirom da si se javila na bb forum moram reci da ti to nista nije bas kako treba.. Javice se neko vec od strucnih ljudi i , verujem, prvo ti reci da malo iscitas forum.. Bukas pravi cuda;)

Nemam baš vremena pored bebe da čitam forum zato tražim savet, nadam se da će se neko od stučnjaka oglasiti, z amalu pomoć.  ;D