April 18, 2024, 03:12:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica  (Pročitano 33767 puta)

Van mreže zare

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« poslato: Januar 11, 2006, 08:26:48 posle podne »
E ono sto mene zanima koliko upala misica ima uticaj na rast misica (i dali ima).Jedan ortak mi je rekao da se upala dobija cepanjem misicnih vlakana. I onda ishranom se to mesto popunjava tj. rastu nova misicna vlakna i tako se dobija na obimu. Kada sam to rekao prof. fizickog on je rekao: "Taj tvoj ortak nije normalan, El ti znas kakve su to povrede kad dodje do cepanja misicnih vlakana. Takve da sportisti
moraju da prave jako duge pauze. Kad dodje do upale u misic udju mlecne kiseline i onda se stvara taj osecaj bola." I onda ga pitam pa el raste misic kad se dobije upala, a on ce na to: "Pa el treba da raste?" i onako bledo me pogledo. Vlasnik teretane u kojoj sam ja kaze da bez upale nema rasta misica, navodno dok je on treniro dobijo je upale pa nije izlazi iz kreveta po nedelju dana. Ali stvarno dok je on treniro bio je u top formi. A tu ide i moje drugo pitanje dali kad se dobije upala treba da se taj misic jos forsira ili treba da se pravi pauza te misicne grupe dok ne prodje upala. Malo je duzi tekst al neznam vise sta da mislim zato sto svi pricaju drugacije.
!!! Cilj Opravdava Sredstvo !!!

Van mreže rikelme

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2006, 08:42:14 posle podne »
Moje skromno mišljenje je sledeće:
posledica rada misića je stvaranje mlečne kiseline. Kada mišić opteretimo više nego što je na to on navikao, izluči se više kiseline nego što je mišić sposoban da izbaci iz sebe. Taj ostatak u mišiću stvara osećaj bola. Kako mišić ulazi u kondiciju, sposobniji je da iz sebe izluči sve više nastale mlečne kiseline, tako da osećaj bola iščezava. Što se tiče povezanosti upale mišića i rasta mišićne mase: upala se može dobiti i treningom vrlo niskog intenziteta (sa malim težinama) kojima neće baš izgraditi brda mišića...

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #2 poslato: Januar 11, 2006, 10:14:54 posle podne »
meni je najbolji trening ovaj koji sada radim i posle svakog uradjenog treninga dobijem upalu , a rezultati su mnogo bolji nego sa drugim treninzima a probao sam dosta principa i treninga.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #3 poslato: Januar 11, 2006, 10:53:48 posle podne »
Molim bez kopiranja sa drugih foruma,pogotovo sa ovog,iako je tekst OK.znaci,da rezimiramo,upala misica je dobra,sto znaci da je misic pogodjen kako treba odnosno da je trenirano na pravi nacin,dalje,misic pod upalom nikako ne treba kako neki predlazu trenirati jer se upala razbija na taj nacin-tj.ponovnim treningom upaljenog misica.jedino sto ce se desiti u tom slucaju je katabolizam misica odnosno razgradnja istog.treba upaljeni misic postedeti neko vreme dok se malo ne oporavi.upala se najcesce dobija dok misic nije u intenzivnom treningu,dok je nepripremljen,dok se kasnije kada se udje u ritam redje desava.
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Mladen

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 197
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2006, 12:22:04 pre podne »
Mene zanima, da li u nekim grupama misica nikako ne dobijate upale? Konkretno meni su ramena najveci problem, ne pamtim da sam dobio upalu ko zna koliko, nemam ideju vise sta da im radim, sve vezbe sam probao. Sta uraditi u takvim situacijama?

Van mreže MARKO DIMITRIJEVIC

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 392
    • http://www.delgu.de/bbpraesentation/markodimitrijevic/markodimitrijevic.html
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #5 poslato: Januar 12, 2006, 08:17:51 pre podne »
Upala misica je sasvim normalna stvar ,ako ste odradili trening kako treba i ako ste uneli dovoljno iskoristivih kalorija.upalu izaziva mlecna kiselina kao produkt razlaganja hranljivih materija...da bi upala prosla potreban je odmor i oporavak minimum 48 sati,sto znaci da cete ako dobijete upalu pektoralisa,moci da ih radite za par dana ..
Sto se tice ramenog pojasa upala se malo razlikuje...ja licno ramena radim po principu instiktivnog treninga sa opadajucim serijam i pokusavam da dodjem u fazu gde vise ruke ne mogu da podignem...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #6 poslato: Januar 12, 2006, 09:49:09 pre podne »
Citat: Mladen
Mene zanima, da li u nekim grupama misica nikako ne dobijate upale? Konkretno meni su ramena najveci problem, ne pamtim da sam dobio upalu ko zna koliko, nemam ideju vise sta da im radim, sve vezbe sam probao. Sta uraditi u takvim situacijama?


I meni je najveci problem da dobijem upalu misica ramena.cini mi se da su pedja i marko negde predlozili superserije kao jedno od resenja ovog problema,sa cim se ja potpuno slazem.probaj i vidi da li ti odgovara
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže zare

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #7 poslato: Januar 12, 2006, 10:01:09 pre podne »
I ja ovako radim ramena. Kad zavrsim trening ruke jedva mogu da podignem i bez tegova.Ali isto nikada nisam dobio upalu, i jedan ortak ide u teretanu 15 god on nikad nije dobijo upalu ramena. E sad sto je kod mene problem ja bilo koju misicnu grupu da radim u odredjenom intenzitetu osecam napunpanost misica. E a kad radim ramena osecam bol u misicu, koji me sprecava da odradim trening kako
treba, do kraja. A samo dobijam upalu grudi posle svakog treninga sto nije i slucaj sa drugim grupama misica.
!!! Cilj Opravdava Sredstvo !!!

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #8 poslato: Januar 12, 2006, 10:13:51 pre podne »
Misic je pogodjen ako dobijes upalu.
teze su upale koje se pojavljuju drugi dan nakon treninga za taj misic.
Ono sto ja mislim je da ako je upala "ugodna" odnosno na dodir misica se osjeca blagi bol ili prilikom istezanja se osjeca umjereni bol je OK i tako bi ttebalo biti.
Upala koja ima za posledicu bolove vise dana i nisu bas ugodni je vjerovatno pretreniranost
Sto se tice upale ramena.Ona su specificna ja sam ih naucio raditi tek nakon 8 ili 9 godina treninga !!!nesjecam se tacno vise.
Kod mene pale supersetovi.Odnosno princip predhodnog zamora.
Evo jednog primera.
Radis prvo letenje sa srednjom tezinom 12-15 pon. i odmah bez pauze prelazim na potisak tegom ili bucicama do otkaza u 8-10 pon.
Ono sto volim da radim je stojece veslanje do brade ali na donjem koturu lat masine.Manja tezina veci broj pon. i hvat u sirini ramena.Laktovi su uvek iznad podlaktica cak pokusavam da zadrzim opterecenje u gornjoj tacki time postizem maksimalnu kontrakciju.
Opadajuce serije kod letenja su dobre .Prvo najtezu  pa laksu pa jos laksu bucicu.....Probaj
drafter
Drafter

Van mreže zare

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #9 poslato: Januar 12, 2006, 12:02:07 posle podne »
Sacekaj oces da kazes da je bol u misicu koji osecam tokom treniranja ramena Upala? Iako prestaje bol posle treninga jedno 1h vremena!
A ovo oko supersetova je ok, ja sam to radio malo obrnuto.
Odnosno prvo potisak pa onda letenje. Ali ok.
Nista neskodi i da se proba ovako!
!!! Cilj Opravdava Sredstvo !!!

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #10 poslato: Januar 13, 2006, 08:38:36 pre podne »
Zare mislim da me nisi shvatio.
Mislim na upalu sutradan posle treninga ne 1h posle.
A sto se tice upale 2 dana posle treninga to su jace upale..
 :x  :x  :x
Sto se tice supersetova drugo je ako radis prvo letenje pa onda potisak a ne obrnuto.
Naravno potisak u prvom slucaju neces moci da radis sa tezinama koje inace radis u obrnutom redosledu ali nije vazno meni ovo odgovara mozda ce i nekom drugom neznam ... :D  :D
Drafter
Drafter

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #11 poslato: Januar 13, 2006, 02:38:26 posle podne »
upala je sajajn pokazatelj da s to sto radis u gymu ne radis za dzaba..

toliko

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #12 poslato: Januar 13, 2006, 03:05:43 posle podne »
Citat: pedjos
upala je sajajn pokazatelj da s to sto radis u gymu ne radis za dzaba..

toliko


 e to pedja , bas zato i radim ove moje spartanske treninge , kao sto tu kazes

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #13 poslato: Januar 13, 2006, 03:58:30 posle podne »
Citat: Markoni
Citat: pedjos
upala je sajajn pokazatelj da s to sto radis u gymu ne radis za dzaba..

toliko


 e to pedja , bas zato i radim ove moje spartanske treninge , kao sto tu kazes
:wink:  :wink:  :wink:

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #14 poslato: Februar 17, 2006, 06:42:11 posle podne »
velika zabluda je da se upala misica dobija od mlecne kiseline...
Naime to nije tacno, mlecna kiselina se stvara kao nusprodukt u toku stvaranja ATP-a u misicima, a izbacije se krvotokom.

Upala nastaje zbog fizickog ostecenja misicnih vlakana i to je to.

Proveren podatak, i tacan 100%.

Pored ostalog, mlecna kiselina se gomila u misicima dok treniramo, a kada nas organizam pocne da proizvodi velike kolicine koje ne mogu da se iskoriste, nas misic jednostavno prestane da radi (i sami znate kad ne mozete ni jedan ponavljaj vise da uradite). Jednostavno receno, ako bi m. kiselina nastavila da se prizvodi, umrli bi, jer je kiselina stetna za mozak i srce.
Dosta je komlikovano , to su jednostavno normalni fizioloski mehanizmi.

Odvojicu neko vreme i od profesora u americi cu da uzmem neki tekst pa cu da ga postujem.

Nadam se da sam bio od pomoci ;)

Pozdrav