April 29, 2024, 07:52:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: povreda na treningu?!  (Pročitano 4991 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
povreda na treningu?!
« poslato: Januar 31, 2007, 12:19:18 pre podne »
pozdrav svim forumasima! elem treniram u teretani 7 meseci, pre toga sam se bavio kosarkom jedno 6 godina. problem je nastao kada sam poceo da radim veslanje u predklonu, znaci posle svakog treninga osecao sam bol u donjem delu ledja...mada je prolazio posle dan, dva...i nije bio nesto jakog inteziteta, ali kako sam napredovao sa tezinama, narocito posle treninga pre tri dana, sutra ujutru nisam mogao da stanem na noge koliko me boleo donji deo ledja, bol se prenosio i na noge i sada me poprilicno ziga kad hocu da se sagnem ili napravim neki nagli pokret. Da odem kod fizioterapeuta, ili da sacekam jos koji dan da prodje? inace trudim se kao kod svake vezbe da izvodim pravilnu formu, cak sam i kod ove vezbe gnjavio instruktora da me nadgleda i rekao je da je ok izvodim... bice mi zao da batalim tu vezbu...ali bol je na pocetku bio nesnosan. p.s. ortak mi preporucio da uzimam glukozamin sulfat, jel to ok?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2007, 01:00:44 pre podne »
Uhhhh mrtvo,veslanje u pretklonu,slobodan cucanj...sjajne vezbe za sjebavanje ledja,pogotovo kod visokih ljudi... Odmori malo,verovatno ce proci samo od sebe i ubuduce probaj da radis cucanj na Smithu,veslanje na donjem koturu lat masine i sl vezbe kod kojih je manji rizik od povrede :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #2 poslato: Januar 31, 2007, 07:19:51 pre podne »
pozdrav svim forumasima! elem treniram u teretani 7 meseci, pre toga sam se bavio kosarkom jedno 6 godina. problem je nastao kada sam poceo da radim veslanje u predklonu, znaci posle svakog treninga osecao sam bol u donjem delu ledja...mada je prolazio posle dan, dva...i nije bio nesto jakog inteziteta, ali kako sam napredovao sa tezinama, narocito posle treninga pre tri dana, sutra ujutru nisam mogao da stanem na noge koliko me boleo donji deo ledja, bol se prenosio i na noge i sada me poprilicno ziga kad hocu da se sagnem ili napravim neki nagli pokret. Da odem kod fizioterapeuta, ili da sacekam jos koji dan da prodje? inace trudim se kao kod svake vezbe da izvodim pravilnu formu, cak sam i kod ove vezbe gnjavio instruktora da me nadgleda i rekao je da je ok izvodim... bice mi zao da batalim tu vezbu...ali bol je na pocetku bio nesnosan. p.s. ortak mi preporucio da uzimam glukozamin sulfat, jel to ok?
..

glukozamin je super stvar..ali se bojim da tebi nece pomoci..

envije..ko ti je preprucio da radis te vezbe??

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #3 poslato: Januar 31, 2007, 11:26:56 pre podne »
@sasacg pa nisam nesto preterano visok- 1,88 , ali upravu si da su te vezbe sjajan nacin da se sjebess...ali prihvaticu tvoj savet.
@ Pedja  ovu vezbu mi preporucio isto instruktor u teretani u kojoj radim, jos mi je dao objasnjenje da je bolje raditi tako sa slobodnim tegom te vezbe isto kao cucanj, mrtvo...sto je spomenuo sasacg ukoliko je cilj masa, bolje nego na masinama...ali izgleda da je tada veci i rizik do dolaska povrede.
inace cuo sam da glukozamin cuva zglobove i tetive... i pomaze regenerisanju istih... pa sa mislio da ce mi mozda makar malo pomoci...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #4 poslato: Januar 31, 2007, 11:51:26 pre podne »
@sasacg pa nisam nesto preterano visok- 1,88 , ali upravu si da su te vezbe sjajan nacin da se sjebess...ali prihvaticu tvoj savet.
@ Pedja  ovu vezbu mi preporucio isto instruktor u teretani u kojoj radim, jos mi je dao objasnjenje da je bolje raditi tako sa slobodnim tegom te vezbe isto kao cucanj, mrtvo...sto je spomenuo sasacg ukoliko je cilj masa, bolje nego na masinama...ali izgleda da je tada veci i rizik do dolaska povrede.
inace cuo sam da glukozamin cuva zglobove i tetive... i pomaze regenerisanju istih... pa sa mislio da ce mi mozda makar malo pomoci...
..

stari..kod tebe se nezna sta je u pitanju....

ti kupi glkosamin...on ti odmoci nece sigruno..tu nema dileme.

ali ovo sto ti ejr ekao taj instruktro..pa to je strasno.....

pa gde da ti da te vezbe ..tebi koi si visok 188 i jos se bavis aktivno kosrakom....nemam reci....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #5 poslato: Januar 31, 2007, 12:07:43 posle podne »
a jbg Pedja, sta da se radi, ja sam mislio da je on neko ko je adekvatan da pokazuje kako, ko i sta da radi....ali sam se zajebo...znaci da ubuduce radim ovo sto je sasacg rekao, na masinama...da batalim ovo... inace mislim da necu morati da se cimam do lekara, jer danas je malo bolje ... mislim da ce proci za koji dan jos malo da se primirim. Inace glukozamin gde da nabavim? u apoteci? ili da ga ganjam po prodavnicama suplemenata? kolika mu je cena?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #6 poslato: Januar 31, 2007, 12:09:33 posle podne »
pazi stari..ne mora da budu vezbe na masinama..ali defitivno treba da najdes coveka koji ce znati sta radi sa tobom i kako vezbe da izvodis.

sto se tice glukosamina...ma odi u bilo koju prodavnciu suplementa i tamo imas..

cene nemam pojma..ali nije ti to skupo..racunaj izmedju 800-1200 dinsoida

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #7 poslato: Januar 31, 2007, 12:55:37 posle podne »
ajde ti prvo vidi kod cika doce o cemu se radi ,naravno sve sto ti kaze da uzmes sa rezervom doze,preneses nam ovde.
da ne bude kao sa nasim drugarom remetikom ,covek iscasio rame i tako radio i dalje.
sve od suplemenata ce ti sigurno pomoci,ne odmaze,ali kada znas pravo fizicko stanje toga sto ti se desilo,onda neko moze da
ti kaze preciznije.pedja je imao takvu situaciju,danas zivi sa time,ali je drugacije kada sigurno znas da nesto ne valja i kada se nadas
da ce proci.

svako dobro..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #8 poslato: Januar 31, 2007, 05:49:35 posle podne »
ma evo kako prolazi dan imam sve manje smetnje... sacekacu jos koji dan pa cu nastaviti sa treninzima...ono priznajem malo sam se bio uzentaojer nikad do sada nisam imao neka problema sa ledjima niti neku ozbiljniju sportsku povredu...ono jedanput skocni zglob nesto bezveze i to je to... ali cu sigurno naci nekog ko ZNA kako se radi...ako bude i dalje biloproblema naravno da cu otici kod sportskog lekara...ali cu sigurno pored whey-a, creatina  uvrstati u suplementaciju i glukozamin-sto je sigurno sigurno je :D

Van mreže ivan77pg

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2007, 12:15:01 pre podne »
isto bi trebao poci kod doktora, jer kad se bol spusta niz nogu to moze biti znak diskus hernije.ja moj problem sa ledjima pokusavam da rijesim vec jedno godinu dana

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #10 poslato: Februar 20, 2007, 07:30:39 posle podne »
 i ja imam identican problem.
Doca kaze da je sve ok,samo mi prepise lek protiv bolova...
Inace,vec dugo vremena osecam pritisak,ponekad i jak  bol,u donjem delu ledja.TAj bol se ne siri na noge.INtezivan je kada dugo vozim,sedim za kompom...jak je ujutro,tokom dana popusta
Treninzi mi mnogo pomazu i bol je manji ili ga nema kada redovno treniram.
E sad...znam da bol  nije prirodno stanje,mene zanima koje vezbe bih trebao da upraznjavam dok treniram,a koje da izbegavam?
Izgubio sam vec 3 meseca.
Ne spremam se za takmicenje,ali volim da treniram.
Juce sam radio ledja i dobro je proslo,danas su u planu ramena,lagano...
Bilo bi dobro kada bi neko iskusan postovao bas u ovoj temi odabir vezbi koje mogu da se rade ako je prisutno obazrivo ponasanje prema misicima donjeg dela ledja.
kapiram da mi ne prija biceps sa dvorucnim tegom u stojecem stavu,mrtvo dizanje sa velikim tezinama...
MOzda Pedjos moze da stavi neki okvirni plan za srednji nivo vebanja?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #11 poslato: Februar 20, 2007, 07:55:40 posle podne »
JBG..BURZ..TEBI SVE SLUTI NA DISKUS HERNIJU..ALI TO MOZES JEDINO DA SAZNAS AKO ODES NA MG..

STO SE TICE TRENINGA..NEMA TU MNOGO PAMETI I FILOZIFIJE..

TI VISE NISI SPOSOBAN DA RADIS ONO STO SI RADIO..TO SE I MENI DESILO I MILOS MI JE ISTO REKAO..

NE TREBA SADA DA GLUMIS MUSKARCINU,PA DA SWE SADA NATEZES U GYM DA BI TRENIRAO POD SVAKU CENU...

I JOS ENSTO..NE POSTOJI TRENING SREDNJEG INTEZIETEA...TJ POSTOJI..ALI AKO TI JE CILJ DA BUDES CITO OBICAN REKREATIVAC..ONDA MOZES DA PRIMNJEUJES TRENINGE TAKVOG TIPA I DA SE SLUZIS SA TIM TERMINOM..

AKI I ONDA..MORAS DA IZBEGVAS NEKE VEZBE..

SVE VEZBE U PRETKLONIMA,ILI PROSTO RECENO..SVE V VEZBE GDE DONJI DEO LEDJA IGRA I NAJMANJUU ULOGU.

TREBA DA SE SKONCENTRISES NA SUPER SLOW,SUPER SERIJE,IONO STO EJ BITNO..MUSLCE MIND CONNECTION..

JER POSTO SADA VISE NE MOZES DA TERAS TEZINE,JA TI GARTUJEM DA MOZES I AN OVAJ ANCIN TJ SA MALM TEZINIMA I DALJE DA DAJES IMPULS MICIU DA RASTE..TJ MOZES DA GA DOVLJNO STIMULISES DA IZAZOVES HIPERTORFIJU

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #12 poslato: Februar 20, 2007, 09:11:43 posle podne »
Hvala  na brzom odgovoru...
Upravo sam odradio trening,koji sam proveo razmisljajuci sta je najbolje...
I bilo je dobro,a ledja me trenutno ne bole.
Jedino ce mi MG reci tacno sta je.
Reci da li postoji stadijum kod diskus hernije koji se leci medikamentima,ili je operacija jedina opcija?

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #13 poslato: Februar 20, 2007, 09:21:46 posle podne »
Da  te ne zamaram...nasao sam na netu dosta o diskusu
Potraicu pomoc i misljenje nekog doktora.
vazno mi je da je moguce kvalitetno trenirati i pored ovakvog stanja

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #14 poslato: Februar 21, 2007, 04:59:00 pre podne »
LICNO MILSIM DA NE TREBA LECITI NI MEDIKAMNETIMA A OPERACIJA JE KRJNJA IOCIJA..TO JE ONO BAS ZADNJE..

ZNAM LJUDE KOJE ZIVE GODINAM SA TIM..

IMAJU EPIZODE BOLOVA..AL JBG...IPAK JE TO OSETLJVO