April 20, 2024, 02:02:24 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Kaže žena kriza srednjih godina :P  (Pročitano 12958 puta)

Van mreže cula

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Kaže žena kriza srednjih godina :P
« poslato: Januar 01, 2022, 08:25:02 posle podne »
Pozdrav ljudi, pratim forum već neko vreme, čitam, gledam, sklapam kockice, ima puno toga ovde i svaka vam čast na zalaganju. Zao mi je što ranije nisam nabasao na vas.

Necu vas puno smarati, volim da težina stvari koje radim bude na mojim ramenima.
Ima još puno toga da naučim, ali za početak evo malo detalja o meni.

Zovem se Bojan, 40god, 98kg, 195cm.
Imam diskus herniju l4/l5, koja je dalje prouzrokovala degenerativne promene duž kičme, skoliozu, spondilozu, druge hernije, kilu itd, dugacka je lista... sve u svemu svaki korak me boli. Nekad manje nekad više...

Ali ja ne bi bio ja da ne idem glavom kroz zid.
2016te krecem sa svojih 110kg na neke lude vežbe, bilo je jako zaj*b.. uglavnom skidam 20kg samo vežbama bez ikakve izmene u ishrani za nekih 8 meseci. Ledja pored manjih neprijatnosti 80% bolje.

I tako prošlo je 4 godine od tada, nabacilo se kg.
Ali manje više to, ledja me ponovo ubiše, osećam se kao deda ponovo.
Moram da uradim nešto po tom pitanju, a kad već radim aj da to bude, ovaj put, kako treba.
Rekoh ženi sad ću da se popločam, a ona meni šiba te klimaks, otud i naziv teme.
Lepo sam joj objasnio da kad kupim kabriolet i nadjem devojku onda je kriza. :D

U startu mi je bilo mnogo teško da izvedem sve odjednom, kalorije, ishrana, plan ishrane, rotacije, trening, suplementacija. Jer ništa ne znam.
Nula.
Čitam po forumu ali totalna konfuzija, previše informacija.
Ali moram od nečega da krenem.
Pa sam krenuo od najjednostavnijeg, trening i promena ishrane, nista nisam računao, samo sam krenuo da jedem ono što treba, po osećaju. Jer po tdee ne mogu da pojedem toliko.

Jelovnik i primere za rotacije 50/100/200.(u attachmentu dole) sigurno moram još da poradim na njemu.

Slike kad sam krenuo sa nekim full body treningom početkom novembra, lagane kilaže do 10kg.
Radim sa drugarom ali osećam da nije to to, da mogu više i da je trenutak da zapnem baš tj. da krenem sam u teretanu, sam da koncipiram treninge, ali tu mi se javlja problem.
Ne znam vezbe, moram na tome da poradim, to i rotacije su mi sledeći korak.
Za sada ide ovako.
Svaki komentar i smernica dobrodosla


Pocetak Septembar 2021. 97/98kg
https://drive.google.com/file/d/1UBCIb5dQcqy8TccO5z8hUERID5PEkw90/view?usp=sharing
Oktobar bila pauza, korona nas samlela...
Novembar 91/92kg
https://drive.google.com/file/d/1NeBrpAJE4cdC3CVjKc6E7ASq4KkvYEtw/view?usp=sharing
Decembar 89/90kg
https://drive.google.com/file/d/1wy3mDYshIYCVRkMNQeoIwyn2iC2-WV6w/view?usp=sharing


Serćna nova godina svima i sve najbolje u 22, puno kvalitetne hrane i jakih treninga :)



« Poslednja izmena: Januar 01, 2022, 09:02:05 posle podne cula »

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2022, 01:56:44 posle podne »
Pozdrav ljudi, pratim forum već neko vreme, čitam, gledam, sklapam kockice, ima puno toga ovde i svaka vam čast na zalaganju. Zao mi je što ranije nisam nabasao na vas.

Necu vas puno smarati, volim da težina stvari koje radim bude na mojim ramenima.
Ima još puno toga da naučim, ali za početak evo malo detalja o meni.

Zovem se Bojan, 40god, 98kg, 195cm.
Imam diskus herniju l4/l5, koja je dalje prouzrokovala degenerativne promene duž kičme, skoliozu, spondilozu, druge hernije, kilu itd, dugacka je lista... sve u svemu svaki korak me boli. Nekad manje nekad više...

Ali ja ne bi bio ja da ne idem glavom kroz zid.
2016te krecem sa svojih 110kg na neke lude vežbe, bilo je jako zaj*b.. uglavnom skidam 20kg samo vežbama bez ikakve izmene u ishrani za nekih 8 meseci. Ledja pored manjih neprijatnosti 80% bolje.

I tako prošlo je 4 godine od tada, nabacilo se kg.
Ali manje više to, ledja me ponovo ubiše, osećam se kao deda ponovo.
Moram da uradim nešto po tom pitanju, a kad već radim aj da to bude, ovaj put, kako treba.
Rekoh ženi sad ću da se popločam, a ona meni šiba te klimaks, otud i naziv teme.
Lepo sam joj objasnio da kad kupim kabriolet i nadjem devojku onda je kriza. :D

U startu mi je bilo mnogo teško da izvedem sve odjednom, kalorije, ishrana, plan ishrane, rotacije, trening, suplementacija. Jer ništa ne znam.
Nula.
Čitam po forumu ali totalna konfuzija, previše informacija.
Ali moram od nečega da krenem.
Pa sam krenuo od najjednostavnijeg, trening i promena ishrane, nista nisam računao, samo sam krenuo da jedem ono što treba, po osećaju. Jer po tdee ne mogu da pojedem toliko.

Jelovnik i primere za rotacije 50/100/200.(u attachmentu dole) sigurno moram još da poradim na njemu.

Slike kad sam krenuo sa nekim full body treningom početkom novembra, lagane kilaže do 10kg.
Radim sa drugarom ali osećam da nije to to, da mogu više i da je trenutak da zapnem baš tj. da krenem sam u teretanu, sam da koncipiram treninge, ali tu mi se javlja problem.
Ne znam vezbe, moram na tome da poradim, to i rotacije su mi sledeći korak.
Za sada ide ovako.
Svaki komentar i smernica dobrodosla


Pocetak Septembar 2021. 97/98kg
https://drive.google.com/file/d/1UBCIb5dQcqy8TccO5z8hUERID5PEkw90/view?usp=sharing
Oktobar bila pauza, korona nas samlela...
Novembar 91/92kg
https://drive.google.com/file/d/1NeBrpAJE4cdC3CVjKc6E7ASq4KkvYEtw/view?usp=sharing
Decembar 89/90kg
https://drive.google.com/file/d/1wy3mDYshIYCVRkMNQeoIwyn2iC2-WV6w/view?usp=sharing


Serćna nova godina svima i sve najbolje u 22, puno kvalitetne hrane i jakih treninga :)
Pozdrav druze.
Za pocetak pocni zbog sebe, zbog svih problema kojih si nabrojao a ne iz razloga da se poplocas, kabrioleta i devojke.
Citao mozda jesi. Izbor namirnica je okej ali raspored istih veze s veze.
Same ovsene ne mogu biti obrok, kao i badem i orah, pirinac...
Obrok treba biti kompletan. Prot i hidrati, prot i masti ili cak sva tri.
Ovas + jaja
Piletina + pirinac
Ela sir + badem/orah
Uz sve ovo dosta zelenog, lisnatog, salate + maslinovo.
Ovo je osnova
Kreni odavde
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

Van mreže cula

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2022, 09:34:14 posle podne »
Hvala na javljanju, znači mi ovo kao neki vid motivacije i naravno edukacije.
Citat: midzi
Pozdrav druze.
Za pocetak pocni zbog sebe, zbog svih problema kojih si nabrojao a ne iz razloga da se poplocas, kabrioleta i devojke.

To je bila šala sa suprugom.
Naravno da je jedini motiv zdravlje i što kvalitetnija svakodnevnica.
Samo ovaj put potkovano i sa dodatcima.
Nisam naveo u prvom postu, od suplemenata: whey, cralkaline, vit. c compl, ashwa, arthro guard, nac.

Citat: midzi
Citao mozda jesi. Izbor namirnica je okej ali raspored istih veze s veze.
Same ovsene ne mogu biti obrok, kao i badem i orah, pirinac...
Obrok treba biti kompletan. Prot i hidrati, prot i masti ili cak sva tri.
Ovas + jaja
Piletina + pirinac
Ela sir + badem/orah
Uz sve ovo dosta zelenog, lisnatog, salate + maslinovo.

Hvala na sugestiji ali ja i radim tako, sem za večeru.
Znao sam da će tabela biti nejasna, ako treba pojasniću je detaljnije.
U tabeli su samo grameže/vrednosti porcija koje bih kasnije kombinovao u obroke.
Tabela 1 je 2gr B, 50gr UH, 0.7gr Masti
Tabela 2, 1.5gr B, 100gr UH, 0.7gr Masti
Tabela 3, 1gr B, 200gr UH, 0.7gr Masti
Otprilike +/- 2%. :D
Tako sam je napravio zbog prelaska na rotacije kad budem bio spreman za to, jer još uvek jedem po osećaju.
Znam samo da sam u deficitu jer mršavim lagano. Ili je to još uvek početni efekat čiste ishrane.
Dalje kroz čitanje foruma sam došao do podatka da B uvek držim na 2gr. Ali nisam promenio u tabelama.
Vreme obroka je okvirno i varira mi iz dana u dan zbog obaveza.


Evo primera:
10h Ovsene+whey + 10i20h 1x jaje, 10i40h 1xjaje. Bude mi mnogo ako pojedem odjednom sve.
Ili ovsene+jogurt+smrz. voće + 2x jaje po istom principu. 
ili 2xjaje kajgana + ela sir + salata. Paradajz, krastavac, paprika - šta dohvatim, nisam nigde pisao salatu jer ste rekli da se ne broji.

Ručak, piletina/junetina/losos + pirinač/krompir + salata/maslinovo.
Kad je tunjevina na redu smiksam salatu: icebrg, rukola, spanać, pasulj ,kukuruz, masline, krastavac, paradajz, luk + maslinovo i limunov sok. Bude baš dobro.

Pošto imam 2x ručak tipa u 15h pa u 18h, večera se sastoji iz, jer nisam gladan, par kašika ela sira koje sabijem na suvo, a onda ostatak večeri lagano grickam orašaste plodove.

Citat: midzi
Ovo je osnova
Kreni odavde
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

Hvala bro još jednom.
Mislim da je ovo jedna od prvih tema koje sam pročitao, a pročitacu je opet.
Svaki put kad ponovo čitam naletim na nešto što nisam primetio.

Solo teretana i rotacije sl. korak.
Jurim sad po forumu kako trening da sastvim.

E da to sam još hteo da pitam, idem u deficit dok se ne ogolim, a onda krećem u suficit i jurim masu?
Mislim da sam tako video negde neko spominje.
« Poslednja izmena: Januar 02, 2022, 09:44:04 posle podne cula »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #3 poslato: Januar 03, 2022, 12:01:22 posle podne »
Pozdrav

pa to sto imas DH ne znci nuzno nista osim nekog, ajde da kazem "korektnog" izgovra.

Licno imamo trostruku disku herniju ( od koje dva diska diraju kicmenu mozdinu, a ovaj trci je iscuerao sa strane valjda gratis) ali to je totalno nebitno

Ono sto je bitno, je da ne GUBIS vreme na ovolike postove, besknacno pisanje sa cime vecinu ovde u startu odbijes da ne procitaju ni pocetak ( jer ovde ne zanima nekoga sta ti sa zenom razgovras u slobodno vreme, itd - znam, znam da je to sala, ali si je ti napisao i opisao i nekome oduzeo vreme da to cita, sto je aposlutno irelevatno)

BOlje se fokusriaj na targetirana pitanja kao:

Citat
E da to sam još hteo da pitam, idem u deficit dok se ne ogolim, a onda krećem u suficit i jurim masu?

Da, dobro si procitao i ti treba da se s obzirom na vrstu promene na kicmi drizis JEDNE i iste tezine koja ti ne pravi problem, a ne da juris misice sa 50 god, jer ima nekoliko razloga zasto to da ne radis, a jedan je glavni: tesko tj nikako taj cilj neces ni ostvariti. Poenta tvoje price treba da se zasniva na ZDRVLJU, a ne jurenju muslce boys  ;D

elem

Citat
Tabela 1 je 2gr B, 50gr UH, 0.7gr Masti
Tabela 2, 1.5gr B, 100gr UH, 0.7gr Masti
Tabela 3, 1gr B, 200gr UH, 0.7gr Masti
Otprilike +/- 2%. :D

ponoovo MATEMATIKA, besomucno pisanje i na kraju, odustajanje od napisanog.

Citat
Tako sam je napravio zbog prelaska na rotacije kad budem bio spreman za to, jer još uvek jedem po osećaju.
Znam samo da sam u deficitu jer mršavim lagano. Ili je to još uvek početni efekat čiste ishrane.

Ti nemas osecaj za ovu pricu, jer da imas, ne bi se to dogadjalo sto se dogadja - nije zlonamerno, ali jeste surovo iskreno.
I ti moguce da i nISI u deficitu, vec da gubis odrejdenu klcinu tecnosti zbog promene nacina ishrane od smeca od koliko toliko "zdrave", tako da i tu "znanje" pada u vodu, ali ponavljam, ovo nije zlonamerno vec ti govorim kako stvari stoje.


evo primer za gore napisano i toga se drzi- DOK RADI

Citat
Evo primera:
10h Ovsene+whey + 10i20h 1x jaje, 10i40h 1xjaje. Bude mi mnogo ako pojedem odjednom sve.
Ili ovsene+jogurt+smrz. voće + 2x jaje po istom principu.
ili 2xjaje kajgana + ela sir + salata. Paradajz, krastavac, paprika - šta dohvatim, nisam nigde pisao salatu jer ste rekli da se ne broji.

Ručak, piletina/junetina/losos + pirinač/krompir + salata/maslinovo.
Kad je tunjevina na redu smiksam salatu: icebrg, rukola, spanać, pasulj ,kukuruz, masline, krastavac, paradajz, luk + maslinovo i limunov sok. Bude baš dobro.

I za kraj



Citat
Nisam naveo u prvom postu, od suplemenata: whey, cralkaline, vit. c compl, ashwa, arthro guard, nac.

sta konkretno od ovog tj gde i sta kupujes i sam za na kraju poentirao

Citat
Naravno da je jedini motiv zdravlje i što kvalitetnija svakodnevnica.


Van mreže cula

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #4 poslato: Januar 03, 2022, 04:13:35 posle podne »
Citat: Pedja_Petrovic
Pozdrav

pa to sto imas DH ne znci nuzno nista osim nekog, ajde da kazem "korektnog" izgovra.

Licno imamo trostruku disku herniju ( od koje dva diska diraju kicmenu mozdinu, a ovaj trci je iscuerao sa strane valjda gratis) ali to je totalno nebitno

Pozdrav i tebi, hvala na javljanju.

Morao sam to da kazem, jer me je to nateralo na trening, to me vodi i sputava.
Sigurno znas kako je i sam si u priči, samo ti si pro, ja tek na početku.

Citat: Pedja_Petrovic
Ono sto je bitno, je da ne GUBIS vreme na ovolike postove, besknacno pisanje sa cime vecinu ovde u startu odbijes da ne procitaju ni pocetak ( jer ovde ne zanima nekoga sta ti sa zenom razgovras u slobodno vreme, itd - znam, znam da je to sala, ali si je ti napisao i opisao i nekome oduzeo vreme da to cita, sto je aposlutno irelevatno)

Razumem u potpunosti, predpostavio sam da je to tako, ali onako ljudski, prvi post, ajd da napišem malo priču.
Sad se pitam dal' i ovaj post da nastavljam.

Citat: Pedja_Petrovic
BOlje se fokusriaj na targetirana pitanja kao:

Citat
E da to sam još hteo da pitam, idem u deficit dok se ne ogolim, a onda krećem u suficit i jurim masu?

Da, dobro si procitao i ti treba da se s obzirom na vrstu promene na kicmi drizis JEDNE i iste tezine koja ti ne pravi problem, a ne da juris misice sa 50 god, jer ima nekoliko razloga zasto to da ne radis, a jedan je glavni: tesko tj nikako taj cilj neces ni ostvariti. Poenta tvoje price treba da se zasniva na ZDRVLJU, a ne jurenju muslce boys  ;D

Jasno skroz, kad budu došla pitanja, pitaću, kratko i jasno.

Opet moram da kažem, ne jurim ja neki izgled "batice", da mi je to bitno uradio bih pre 20god.
Hocu, kad već treniram, da to ne budu "fizikalna terapija" vežbe.
Već da uradim malo više nego inače, skinem salo sroz i nabacim koji kg mišića.
Ništa veliko, ne da postignem neku vau transformaciju, već da izgledam normalno i da budem u formi skladnoj mojim godinama. A ne bure kao većina moje generacije.

Citat: Pedja_Petrovic
elem

Citat
Tabela 1 je 2gr B, 50gr UH, 0.7gr Masti
Tabela 2, 1.5gr B, 100gr UH, 0.7gr Masti
Tabela 3, 1gr B, 200gr UH, 0.7gr Masti
Otprilike +/- 2%. :D

ponoovo MATEMATIKA, besomucno pisanje i na kraju, odustajanje od napisanog.

Ne znam sad dal' sam dobro razumeo, po forumu se pisalo kako je jelovnik i količina unetih proteina/masti/hidrata jako bitna stavka. Te samo morao to da sračunam kako bi ušao u materiju i shvatio sve te informacije koje postoje ovde.
Primeniću ih sigurno, nisam odustao, još sam na "mom" početku.

Citat: Pedja_Petrovic
Citat
Tako sam je napravio zbog prelaska na rotacije kad budem bio spreman za to, jer još uvek jedem po osećaju.
Znam samo da sam u deficitu jer mršavim lagano. Ili je to još uvek početni efekat čiste ishrane.

Ti nemas osecaj za ovu pricu, jer da imas, ne bi se to dogadjalo sto se dogadja - nije zlonamerno, ali jeste surovo iskreno.
I ti moguce da i nISI u deficitu, vec da gubis odrejdenu klcinu tecnosti zbog promene nacina ishrane od smeca od koliko toliko "zdrave", tako da i tu "znanje" pada u vodu, ali ponavljam, ovo nije zlonamerno vec ti govorim kako stvari stoje.

Volim kad mi se kaže direktno, ne ljutim se, baš naprotiv poštujem. Ego sam davno sveo na nulu.
Nemam osećaj apsolutno, zato sam ovde, učim.
Sad mi nije jasno na šta mislis kad kazeš ne bi se dogadjalo to što se dogadja? Šta se dogadja?
Znam da nije zlonamerno. Znanje je u procesu sticanja, zato sam ovde.

Citat: Pedja_Petrovic
evo primer za gore napisano i toga se drzi- DOK RADI

Citat
Evo primera:
10h Ovsene+whey + 10i20h 1x jaje, 10i40h 1xjaje. Bude mi mnogo ako pojedem odjednom sve.
Ili ovsene+jogurt+smrz. voće + 2x jaje po istom principu.
ili 2xjaje kajgana + ela sir + salata. Paradajz, krastavac, paprika - šta dohvatim, nisam nigde pisao salatu jer ste rekli da se ne broji.

Ručak, piletina/junetina/losos + pirinač/krompir + salata/maslinovo.
Kad je tunjevina na redu smiksam salatu: icebrg, rukola, spanać, pasulj ,kukuruz, masline, krastavac, paradajz, luk + maslinovo i limunov sok. Bude baš dobro.

Ova ishrana i trening koji radim trenutno radi, još uvek. Držim se toga, nisam pro, nemam ni nameru da budem, hteo bi da se zategnem i malo povecam obime, nista vau, samo da budem skladan i mršav. Mislim da se kaže "lean look"

Citat: Pedja_Petrovic
I za kraj

Citat
Nisam naveo u prvom postu, od suplemenata: whey, cralkaline, vit. c compl, ashwa, arthro guard, nac.

sta konkretno od ovog tj gde i sta kupujes i sam za na kraju poentirao

Citat
Naravno da je jedini motiv zdravlje i što kvalitetnija svakodnevnica.
whey on gold standard -  - drugar kaže jedan jedini
vitamin c complex biotech -
ashwa bitech -
arthro guard -  - takodje preporuka drugara
crealkalin efx -
yama bcaa -

Hvala Pedja na javljanju stvarno mi znači svaki komentar.
I jbg sad i ovaj post je kilometarski...
 
« Poslednja izmena: Januar 03, 2022, 08:20:21 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #5 poslato: Januar 03, 2022, 04:30:28 posle podne »
Citat
Zovem se Bojan, 40god, 98kg, 195cm.
Imam diskus herniju l4/l5, koja je dalje prouzrokovala degenerativne promene duž kičme, skoliozu, spondilozu, druge hernije, kilu itd, dugacka je lista... sve u svemu svaki korak me boli. Nekad manje nekad više...

masine , blagi deficit , oblik cardija koji tebi odgovara, hiperekstenzije, obrnute hiper ekstenzije, sa pilates loptom itd... na klupi ako ti ne smeta malo u redovnijem rezimu.

MOZES da zaboravis na mrtvo, veslanja u pretklonu i sve one polustaticke carolije gde moze doci do cimanja i slicno...


sto se tice fizikalije, samo fizicki specimeni sa 4 banke grade misic ajd da kazemo tako, osim ako nisi na hemari, tako da ta zamisao da se poplocas, nazalost nemoguca misija za izija. neki fitness pristup radi zdravlja i cuke oke, dfeinitvno bolje nego vikend variors opcije koje se zavrsavaju pivcetom i srcakama na parketu :)

Van mreže cula

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #6 poslato: Januar 03, 2022, 05:17:55 posle podne »
@pirat
Tako nešto sam i zamišljao, jasno sve, sem tih fizičkih specimena ne znam šta je to?
Nisam vikendaš ne jurim loptu, ne pijem, ne pušim, samo posao/trening/kuća👌

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #7 poslato: Januar 03, 2022, 07:26:42 posle podne »
To ti čovek kaže da za ljude preko 40 godina je skoro nemoguće da dobiju mišiće bez hemije. Verovatno i preko 30-te se smanjuje drastično mogućnosti izgradnje mišićne mase. Postoje ljudi sa ekstra genetikom koji možda i mogu da urade nešto ali to je lupam sad jedan u 10000 ljudi. Jer realno prosek neki genetskog potencijala je mnogo manji nego što većina ljudi misli. To je kad kaže neko neću ja da izgledam kao oni bilderi a 99% ljudi ne može ni da postigne taj izgled na žalost. Čak ni sa hemijom. Ima brdo ljudi koji na hemiji izgledaju lošije nego naturalac sa dobrom genetikom. Ima tu i loše ishrane i ljudske gluposti naravno.... ali znam ja ljude koji uzimaju svašta a izgledaju kao svinje. Elem tebi to nije bitno dobio si dobre savete od iskusnih ljudi i pridržavaj se toga. A za obroke obavezno vagica i ništa to od oka. Vagice digitalne su ti sad džabe. Svako dobro

« Poslednja izmena: Januar 03, 2022, 08:48:59 posle podne Stevan Čerubdžić »

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #8 poslato: Januar 03, 2022, 07:35:21 posle podne »
I nemoj to da te obeshrabri. To ne znači da nećeš da napreduješ. Svakako fizička aktivnost je odlična za zdravlje i dugovečnost. Da se razumemo niko te ovde ne odgovara od treniranja.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2022, 08:12:46 posle podne »
Pirat ti je dao vise nego adekvatan odgovor
Nema smisla sve da ponovo "kvotam" posto skoro na sve kovtano, odgovor je jasan osim sto moram u ovom delu

Citat
whey on gold standard -  - drugar kaže jedan jedini

Prijatelj ti se razume kao marica u kriv qc. Taj protein NIKADA nije ni bio jedan/ jedini (ostim sto je bio medju 3 brenda na svetu gde je covek zduzen za marekting 1989 god ukapirao znacaj i buducnost interneta, te od klinaca otkupio bulletrin board danas poznat kao bb com gde se od tri brenda na svetu ovaj razvijao uz pomoc snage neta- NIJE TEMA pa da ne ulazim u to) osim sto treba dodati npr i to, da se taj protein odavno ne prozivodi u USA, pa onda cinjenica DI BESTE DI BIESTE odnosno, da je nemacka medicina najbolja medicina ili u slucaju da su USA brendovi najbolji je sviranje krucu i prica za malu decu  ;D

Citat
ashwa bitech

nije KSM 66- bulja!! U tvojim godnima (inace se preferira) ali posebno u tvojim godinama KSM 66

i da ne bude da pljuje, bez obzizra sto si kupio krealkylin u firmi koja je moja ( naravno, i tu postoji mnogo bolja opcija od toga sto si uzeo) tebi krealkylin treba kao trece oko u glavi - waist of money....

I za kraj
navikavanje tela na glucosamin, msm i slicno, a da nemas potrebe je GLUPOST
kod diskus hernije takve stvari nemaju nikakvu ulogu "batice"



« Poslednja izmena: Januar 03, 2022, 08:19:42 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #10 poslato: Januar 03, 2022, 08:33:00 posle podne »
Da ON whey je realno sranje, nisam hteo da komentarisem jer je to Pedjin fah, ali suplementacija... jbg sad popij to nece skoditi, ali sama ta cinjenica da si svaki sups birao na razlicitim mestima, znaci da si citao jbg kalkulisao... Kada ti nestane to mozes slobodno posto imas svoju temu da se iskonsultujes sa clanvima za neki bolji stack, koji ce ti biti i povoljniji za budzet a efikasniji
« Poslednja izmena: Januar 03, 2022, 08:34:51 posle podne pirat »

Na mreži Stevan Čerubdžić

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 10.015
  • HYPERTROPHY SPECIALIST
    • INSTAGRAM PROFIL
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #11 poslato: Januar 03, 2022, 08:49:06 posle podne »
Citat
za ljude preko 40 godina je skoro nemoguće da dobiju mišiće bez hemije. Verovatno i preko 30-te se smanjuje drastično mogućnosti izgradnje mišićne mase. Postoje ljudi sa ekstra genetikom koji možda i mogu da urade nešto ali to je lupam sad jedan u 10000 ljudi. Jer realno prosek neki genetskog potencijala je mnogo manji nego što većina ljudi misli. To je kad kaže neko neću ja da izgledam kao oni bilderi a 99% ljudi ne može ni da postigne taj izgled na žalost. Čak ni sa hemijom. Ima brdo ljudi koji na hemiji izgledaju lošije nego naturalac sa dobrom genetikom. Ima tu i loše ishrane i ljudske gluposti naravno.... ali znam ja ljude koji uzimaju svašta a izgledaju kao svinje. Elem tebi to nije bitno dobio si dobre savete od iskusnih ljudi i pridržavaj se toga. A za obroke obavezno vagica i ništa to od oka. Vagice digitalne su ti sad džabe. Svako dobro
Nidje veze apsolutno.
Sam moj primer je gde ja sa 30 godina bez hemije napredujem 5x bolje nego sa 25 na teskoj hemiji. Sve je u pristupu, jer mi je pristup bio djoka od treninga do ishrane, napredovalo se i tad ali za te uslove je trebalo 20puta bolje da sam npr radio tad ovako itd
. Zapitaj se zasto je vecina najboljih bildera u poznim 30im i preko 40 godina. Jer ti tek sa 30 stasas kako treba i mozes da pocnes da se bavis ovim sportom i tek sa 30+ shvatih gde si gresio(ako imas par prosecan IQ)
A znam ljude, sa nekima i radim koji su sa 45+ pravili ozbiljne forme bez bilo kakve hemije.
Problem je sto vecina ljudi do 30 i neke zivi kao svinje u svinjcu al si mladji pa telo rekompenzuje, i onda kad zadjes malo u 35tu nastavis da zivis istim nacino zivota i to sve te stigne iz proslosti svaljujes na trenutne godine.
« Poslednja izmena: Januar 03, 2022, 09:07:14 posle podne Stevan Čerubdžić »
-Fitness/Bodybuilding
-Licni/Online treninzi
-Plan/korigovanje ishrane/treninga za postizanje zeljenih rezultata
https://www.facebook.com/stevan.cerubdzic
https://www.instagram.com/i.am.ambition_/

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #12 poslato: Januar 03, 2022, 09:12:17 posle podne »
Mesate sada teme, drugari...  i taj pojam dobra forma itd je relativan za rekreativca... ko zna sta je on mislio pod "poplocan"

Bojane vezbaj ti 3, 4 puta nedeljno za pocetak i sredjuj ishranu, radi na tome da se naviknes na novi rezim i budes konstantan a ne da se prave pauze i odustajanja, jer u pitanju je stil zivota...promena... navikavanje.. jer ako je to stvar prolaznog karaktera ili faza samo, nema nista od toga...

Na mreži Stevan Čerubdžić

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 10.015
  • HYPERTROPHY SPECIALIST
    • INSTAGRAM PROFIL
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #13 poslato: Januar 03, 2022, 09:15:46 posle podne »
Mesate sada teme, drugari...  i taj pojam dobra forma itd je relativan za rekreativca... ko zna sta je on mislio pod "poplocan"

Bojane vezbaj ti 3, 4 puta nedeljno za pocetak i sredjuj ishranu, radi na tome da se naviknes na novi rezim i budes konstantan a ne da se prave pauze i odustajanja, jer u pitanju je stil zivota...promena... navikavanje.. jer ako je to stvar prolaznog karaktera ili faza samo, nema nista od toga...
Tako je, nema ovo veze s ovom temom i tim sta treba ovde da se savetuje. Al kad se vec pominje genetika itd
Jel znas sta  obicno kaze prosecan posmatrac za coveka sa losom genetikom koji na hemiji radi sve kako treba? kaze brutalna genetika
al da ne idemo vise u off
-Fitness/Bodybuilding
-Licni/Online treninzi
-Plan/korigovanje ishrane/treninga za postizanje zeljenih rezultata
https://www.facebook.com/stevan.cerubdzic
https://www.instagram.com/i.am.ambition_/

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Kaže žena kriza srednjih godina :P
« Odgovor #14 poslato: Januar 03, 2022, 09:26:39 posle podne »
Pa dobro malo novogodisnji off :-)

Da to si lepo rekao prosecni posmatrac...  onaj ko se malko razume ce prepoznati vezbace koji jednostavno imaju bolju predispoziciju, neko ko hemija godinama moze na osnovu izgleda i godina da zna i tacno s cime se neko siba... stvar je da treba postaviti realisticnije ciljeve, ali ih isto tako i spuniti... inace odustajanje je neminovno... mislim klasican ektomorf koji uz to ne zna nista...  i u godinama kada svake naredne test nije kao u 20 tim odavno... polako... za pocetak stvori naviku... eto recimo i da neko sibne hemiju, sta mu to koji penis vredi ako ce posle praviti gap od par godina pa opet itd...
« Poslednja izmena: Januar 03, 2022, 09:29:17 posle podne pirat »