April 28, 2024, 11:05:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Trcanje pre ili posle teretane  (Pročitano 49734 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #15 poslato: Mart 13, 2006, 08:30:57 pre podne »
Citat: bush
Editovao sam post.
Nisam siguran bas da ne moze, ali svejedno, katabolizam ce se smanjiti ako se pre treninga konzumira protein. Valjda se u tome slazemo.
...zasto ovkav cinizam..nisam bas siguran ali ajde...kada ti oces ja cu prepravljati....

evo...ja te molim da vratis ono sto si anpisao pa ces videti i sta ce drugi da ti napisu.....ajde molim te...

ovo je mogo ruzan nacin da nekoga nesto naucis ili da mu akzes..

ajd....dobro..

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #16 poslato: Mart 15, 2006, 10:56:18 posle podne »
Ja kardiio radim posle treninga u teretani..   kad mi je glikogen totalno prazan...

Jednom sam radio ujutru , ni to nije loshe, ali to je ok samo u danima kad se ne ide u teretanu, zato sto trening u teretani posle trcanja, bash i ne lici na trening..

Bar meni.. nekom drugom je verovatno ok...

Nemam iskustva sa preparatima, ali po onome sto sam procitao, definitivno bi  preporucio BCAA i GLUTAMIn.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #17 poslato: Mart 16, 2006, 06:06:22 pre podne »
Citat: Kekka
Ja kardiio radim posle treninga u teretani..   kad mi je glikogen totalno prazan...

Jednom sam radio ujutru , ni to nije loshe, ali to je ok samo u danima kad se ne ide u teretanu, zato sto trening u teretani posle trcanja, bash i ne lici na trening..

Bar meni.. nekom drugom je verovatno ok...

Nemam iskustva sa preparatima, ali po onome sto sam procitao, definitivno bi  preporucio BCAA i GLUTAMIn.
...biti ce od tebe nesto...

brzo ucis i dobro shvatas :twisted:  :twisted:

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #18 poslato: Mart 16, 2006, 06:13:14 pre podne »
Citat: pedjos
...biti ce od tebe nesto...
brzo ucis i dobro shvatas :twisted:  :twisted:


Trudim se pedja, trudim se  8)

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #19 poslato: Mart 17, 2006, 09:16:35 posle podne »
@ pedjos Nisam hteo da ispadnem cinican. Samo mi je malo cudno da se protein ne razgradjuje u energetske svrhe, kad se raskidanjem veza izmedju aminokiselina oslobadja energija. A i stvarno ne znam drugi razlog zasto bi do razgradnje uopste i doslo. Ali sve u svemu, to mozda i nije od sustinske vaznosti jer je bitno da do katabolizma svejedno dolazi; teorijska podloga mozda nije vise toliko bitna.
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #20 poslato: Mart 18, 2006, 06:21:05 pre podne »
Citat: bush
@ pedjos Nisam hteo da ispadnem cinican. Samo mi je malo cudno da se protein ne razgradjuje u energetske svrhe, kad se raskidanjem veza izmedju aminokiselina oslobadja energija. A i stvarno ne znam drugi razlog zasto bi do razgradnje uopste i doslo. Ali sve u svemu, to mozda i nije od sustinske vaznosti jer je bitno da do katabolizma svejedno dolazi; teorijska podloga mozda nije vise toliko bitna.
...cek a zasto se onda preprucuje upotreba recimo GLUTAMNIA ili BCAA pre nego recimo 50 gr nekog WHEYA pre kardo treninga...

stari..do katabolzima ce doci expresno i moentalno ako nema osecaja kada su ti pottrosnei energetski resursi...

ti budi na 0% carbs 5 dana i onda sedni na biciklo i po tvom logincom sledu dogadja trebalo bi da se protein koji si unios tih nekoliko dana korsiti kao energetnsko gorvio?????>.

stari..jednu cu ti reci..poksuaj da izvedes ovaj experimen i mnoge stvari ce da ti budu mnogo jasnije...

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #21 poslato: Mart 18, 2006, 08:21:44 pre podne »
pa ti pedja znas zasto neka firma preporucuje,da bi se vise trosilo i bolje prodavalo,kada smo se mi pridrzavali preporuka  na kutijama

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #22 poslato: Mart 18, 2006, 08:30:53 pre podne »
Citat: zlatan
pa ti pedja znas zasto neka firma preporucuje,da bi se vise trosilo i bolje prodavalo,kada smo se mi pridrzavali preporuka  na kutijama
:twisted:  :twisted:

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #23 poslato: Mart 18, 2006, 10:21:08 pre podne »
http://www.powerbar.com/NutritionResource/ToolsArticles/ArticlesDetails.aspx?id=E58B7916-2E5D-4D7D-9C70-E703620C331D
http://www.thesportfactory.com/article_315.shtml
http://www.poweringmuscles.com/article.php?article_id=31

Par clanaka koje sam nasao. U oba kazu da se protein iz misica razgradjuje u energetske svrhe. Jeste da su clanci poprilicno veliki i da se treba malo pomuciti da se nadje ono sto treba ali jbg.
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #24 poslato: Mart 18, 2006, 12:41:25 posle podne »
gde ti sve3 ne gledas majko moja..i e samo ti..pa momci vi po tim studijama koliko znate o celoj amteriji vec treba da trazite pro card onda...

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #25 poslato: Mart 18, 2006, 02:17:05 posle podne »
Sve neke studije, istrazivanja, lab testovi a finansirani od strane suplement proizvodjaca...ljudi ako vam odgovaraju NASI ljudi koji NISU sponzorisani a imaju veoma velike rezultate verujte im, nije im u interesu da vas zajebu vec da vam pomognu.

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #26 poslato: Mart 18, 2006, 03:56:47 posle podne »
Citat: LUC1FER
Sve neke studije, istrazivanja, lab testovi a finansirani od strane suplement proizvodjaca...ljudi ako vam odgovaraju NASI ljudi koji NISU sponzorisani a imaju veoma velike rezultate verujte im, nije im u interesu da vas zajebu vec da vam pomognu.
Naravno da smo ovde da pomognemo jedni drugima. Ne zelim ni ja da verujem svemu sto procitam, samo mi je to, eto... imalo smisla. Nisam vam ja dao nijednu super hiper studiju koja baca u vodu sve sto znate, nego jednostavno (moguce) objasnjenje zasto se neki procesi u telu eventualno dogadjaju. Ne verujem da bi rezultatom te studije profitirala ijedna kompanija, jer, kazem jos jednom, do katabolizma znamo svi da dolazi, rasprava tece samo u pravcu UZROKA istog. Zato mozda neko i nece da se zamara bespotrebnim teoretskim detaljima, jer mu to direktno mozda i ne treba. A sto se tice pedjosovog reply-a, zelim da znas da ja ovde ne glumim neku budalu koja hoce da dokaze da ti ili bilo ko drugi nije u pravu, vec da raspravimo neke stvari na miran, fin nacin i da ljudima koji su ovde na forumu omogucimo sto vise znanja na ovu i mnoge druge teme. Ja sam o ovim stvarima davno citao, sad sam samo malo potrazio po google-u da nadjem neke clanke na tu temu. Cisto da pokazem da ovo sto ja pricam nisu neke budalastine i neki moj hir, vec da to koliko-toliko ima neku objektivnu pozadinu.
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #27 poslato: Mart 18, 2006, 04:59:15 posle podne »
Citat: bush
Citat: LUC1FER
Sve neke studije, istrazivanja, lab testovi a finansirani od strane suplement proizvodjaca...ljudi ako vam odgovaraju NASI ljudi koji NISU sponzorisani a imaju veoma velike rezultate verujte im, nije im u interesu da vas zajebu vec da vam pomognu.
Naravno da smo ovde da pomognemo jedni drugima. Ne zelim ni ja da verujem svemu sto procitam, samo mi je to, eto... imalo smisla. Nisam vam ja dao nijednu super hiper studiju koja baca u vodu sve sto znate, nego jednostavno (moguce) objasnjenje zasto se neki procesi u telu eventualno dogadjaju. Ne verujem da bi rezultatom te studije profitirala ijedna kompanija, jer, kazem jos jednom, do katabolizma znamo svi da dolazi, rasprava tece samo u pravcu UZROKA istog. Zato mozda neko i nece da se zamara bespotrebnim teoretskim detaljima, jer mu to direktno mozda i ne treba. A sto se tice pedjosovog reply-a, zelim da znas da ja ovde ne glumim neku budalu koja hoce da dokaze da ti ili bilo ko drugi nije u pravu, vec da raspravimo neke stvari na miran, fin nacin i da ljudima koji su ovde na forumu omogucimo sto vise znanja na ovu i mnoge druge teme. Ja sam o ovim stvarima davno citao, sad sam samo malo potrazio po google-u da nadjem neke clanke na tu temu. Cisto da pokazem da ovo sto ja pricam nisu neke budalastine i neki moj hir, vec da to koliko-toliko ima neku objektivnu pozadinu.
...bravo ..tako i treba..i anravno da treba da bude konstruktivan rasprava..alis tari,kao sto sam kazes...TI SI SADA TO NASAO NA GOOGLU..razumes..utome je problem....sto si ti nesto cuo ili nekda procitao ali niakda nisi istrazio do kraja i sada se stvrio problem jer moras da branis nesto sto mozda ima a mozdda i nema temelja...nebitno..poptuno irelevantna stvar...ali jedno je bitno...ovd mnogi momci pokusavaju da nacue sto vise...sa sutdijma i ovakvim komentarima samo ih bacamo u neboluzeu da ne znaju gde udaraju..o tome se radi....

znaci....ikren savet...zajebi studije i istrazivanja dok ti neko ko je na sebi probao ne kaze da je to ok....ne ja...ne moram da budem ja..ja sam jedino najaktivniji na ovm forumu,ali ako ja kazem da to koriste i an tajk nacin se hrane ljudi koje ja poznajem i velii su sampioni ja mislim da je to vise nego i  dovoljan razlog da verujes njima a ne studii koju si sada nasao na google...

o tome se radi..

nemozes da dobijes misice tipkajuci po google...samo sljaaka...krvava sljka buraz......

a to jel ti hoces ili ences dokazivati nekome nesto..ma ni tu enma problema stari......veruj  ..niakkvih rpbolema dok god je u granicam konsturktivne rasrpave...

dakle..ako ti smtaras da je ovo ok.....ma super buraz...nema problema..

ja sam to vec jednom rekao....linca iskustva su dobro dosla...ali onda kada govris o licnim iskustvima treba da dajes konretan primer onoga sto si ti radio i rezualtet onoga sto si dobio sa tim....nadam se da me razumes..

jedan clan je odleteo jer je rekao da je trening koji radim ja-i pored mene jos milion ljudi glupost i on je poklonik nekih novih tehnika kao nas moderator markoni...oldino...ja markoniju niakda nsita nisam rekao..malo zajebanicje ok...ali niakda ozbiljno..ako to nejga cini sretnim i on smtara da napreduje....samo anpred...ali nikada necu dozviliti da neko enkoga vredja na taj nacin da mu kaze da je debil ili glupan zasto sto rade po nekom principu...a pogtovo onda ako je to zansovano da visegodsnjoj praksi i sto je najbitnije..REZUALTTIMA..


nadam se da si me shvatio..

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #28 poslato: Mart 18, 2006, 05:22:51 posle podne »
Teorija je samo 20%,sve ostalo je praksa.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Trcanje pre ili posle teretane
« Odgovor #29 poslato: Mart 18, 2006, 06:19:29 posle podne »
ja radim one treninge koje sam postovao jer imam po meni zadovoljavajuce rezultate a i zanimljivo mi je da ih radim ali nikada nisam rekao da nesto sto neko drugi radi da je to glupost jedino ako radi ramena i noge u istom treningu e to me jedino nervira hehe