Jun 16, 2024, 08:06:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: KREATIN  (Pročitano 776703 puta)

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: KREATIN
« Odgovor #105 poslato: Mart 17, 2006, 10:50:03 pre podne »
Citat: Kekka
Ja kuci imam universalov creatin, imam oko 0,5kg .
Ali  nisam ja za kreatin..  uzimao sam ga dva dana i naduo sam se kao bure  :D


Posto tebi ne koristi jel si voljan da ga poklonis recimo meni :D

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Re: KREATIN
« Odgovor #106 poslato: Mart 17, 2006, 12:33:56 posle podne »
poklonicu ti ja onaj moj za 3 hiljade :)
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: KREATIN
« Odgovor #107 poslato: Mart 17, 2006, 01:00:45 posle podne »
Citat: LDusan
Ja koristim kreatin neko kratko vreme, primetio sam neke efekte, ali nista specijalno. Samo da potvrdim da sam video na stranim forumima da pisu ljudi da su imali grceve i glavobolje ali to je samo zbog toga sto nisu pili dovoljno vode, jer glavobolje cesto nastaju zbog dehidratacije.
...kao na svim forumima tako i an stranim anravno da ces da se naslusas koje kakvih idiota..to sto je strani forum ne garatuje tei da ima manje budala..pogtovo kada je amrecki forum u pitanju..tamo ima gomila klinaca koji lupaju budalstine nad  budalstinama.

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: KREATIN
« Odgovor #108 poslato: Mart 17, 2006, 08:02:14 posle podne »
Da, citao sam postove od mnogo likova koji govore da su se naduli od kreatina, pogotovo u licu, ali nisam video nijednu sliku toga. Ovo za glavobolju je tacno, jer je i mene ponekad zabolela glava kada sam popio malo manje vode a legao da spavam popodne.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: KREATIN
« Odgovor #109 poslato: Mart 17, 2006, 08:46:02 posle podne »
Citat: LDusan
Da, citao sam postove od mnogo likova koji govore da su se naduli od kreatina, pogotovo u licu, ali nisam video nijednu sliku toga. Ovo za glavobolju je tacno, jer je i mene ponekad zabolela glava kada sam popio malo manje vode a legao da spavam popodne.
.....PO LOGICI STVARI BI TO MOZDA MOGLO DA SE DESI.KAZEM PO LOGICI ALI LJUDI....DAJTE MOLIM VAS KAO BOGA..PA TOLIKO STVARI IMA NA OVOM SVETU I VI NASLI OD KREATINA DA DOBIAJTE OTEKLINE I SAMO STO NISTA REKLI OPKELINE NEKOG STEPENA...U STVARI CAK SAM CUO I TO NEGDE..DA TI IZGORE UNUTRASNJI ORGANI..I TO JE REKAO DOKTOR

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: KREATIN
« Odgovor #110 poslato: Mart 17, 2006, 08:51:53 posle podne »
a sada poceli i u pastu za zube da ga stavljaju , mozda nekome padne na pamet da uzima pastu za zube sa deksom

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: KREATIN
« Odgovor #111 poslato: Mart 17, 2006, 11:00:14 posle podne »
Citat: Markoni
a sada poceli i u pastu za zube da ga stavljaju , mozda nekome padne na pamet da uzima pastu za zube sa deksom


malo pre sam gledo reklamu sa shampon sa proteinima, pa onda boje za kosu sa kreatinom,sta je sledeca...Krema za lice sa aas... :twisted:  :twisted:  :twisted:

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Re: KREATIN
« Odgovor #112 poslato: Mart 17, 2006, 11:49:55 posle podne »
Kreatin je stvarno nešto najbolje što sam probao od suplemenata...stvarno radi...ja koristim Ultimatov ali mislim da su svi manje više isti...Probao sam sve načine uzimanja i definitivno moram da odradim punjenje-7 dana po 20g i onda 5-10g pre i posle treninga...Posle mesec ipo dana realno ne osećam onaj efekat sa početka pa onda i prekidam...
A što se tiče ovih gluposti oko naduvavanja itd užasno se iznerviram kad ih čujem...obzirom da prodajem te suplemente i da sam u teretani 12 sati dnevno,svega sam se naslušao...Konkretno za kreatin,najviše me iznervira kad mi dođe neko ko ne liči ninašta i kaže da neće da ga uzme jer će mu navući vodu!!!!A da ne pričam što me zovu 10 puta dnevno da pitaju da li je 5 g ravna kašičica ili mora da bude malo punija!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: KREATIN
« Odgovor #113 poslato: Mart 18, 2006, 06:15:42 pre podne »
Citat: KOLUNDZIJA
Kreatin je stvarno nešto najbolje što sam probao od suplemenata...stvarno radi...ja koristim Ultimatov ali mislim da su svi manje više isti...Probao sam sve načine uzimanja i definitivno moram da odradim punjenje-7 dana po 20g i onda 5-10g pre i posle treninga...Posle mesec ipo dana realno ne osećam onaj efekat sa početka pa onda i prekidam...
A što se tiče ovih gluposti oko naduvavanja itd užasno se iznerviram kad ih čujem...obzirom da prodajem te suplemente i da sam u teretani 12 sati dnevno,svega sam se naslušao...Konkretno za kreatin,najviše me iznervira kad mi dođe neko ko ne liči ninašta i kaže da neće da ga uzme jer će mu navući vodu!!!!A da ne pričam što me zovu 10 puta dnevno da pitaju da li je 5 g ravna kašičica ili mora da bude malo punija!!!!
..bravo stari..

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Re: KREATIN
« Odgovor #114 poslato: Mart 18, 2006, 08:28:06 pre podne »
Is creatine bad for you?
      

   
   

Creatine is a dietary supplement frequently used by athletes who believe it will help "bulk up" their muscles and improve performance. Not much is known about the side effects of creatine in the adolescent athlete at this time. What we do know about the bad effects of creatine are the following:

It is not regulated by the FDA (Food and Drug Administration), which means there is no control over the purity or quality of what you are buying.
It causes water retention and weight gain, which could slow down performance in athletes participating in aerobic sports such as swimming, cycling, running, etc.
Because of swelling from water retention, there may be a higher risk of injury to muscles and tendons leading to sprains.
Creatine has a plateau effect, which means that after a certain dose it is excreted in the kidneys and wasted.
Creatine supplementation may be bad for the kidneys, especially in people at risk of having kidney disease.
Creatine has to be combined with controlled exercise to achieve the results desired.
There are reports of other side effects of creatine including dizziness, abnormal heart rhythm, rash and migraine headaches.
If you eat a balanced diet with meat and fish, your body has enough creatine so that you do not need supplementation. As with most dietary supplements more is not necessarily better, and most of these supplements are supplied in an adequate and useful amount in our normal diet.

mrzelo me da prevodim ali prema ovome ima malo negativnih efekata za decu,
racunamo da su ovi do 18 godina deca ,zar ne

Van mreže rush

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Re: KREATIN
« Odgovor #115 poslato: Mart 20, 2006, 12:48:29 pre podne »
Procitao sam Manimalov komentar na offtopic
Citat
On sa Pedjom diskutuje o Creatinu
pa sam zbog toga procitao celu ovu temu oko kreatina i stvarno ne mogu da verujem.Ako postoji sansa da neko obrise napaljenkov post za Pedjosa pre nego on stigne da procita mislim da bi bilo dobro, zaista nije potrebno da covek gubi zivce i mozda volju da pise na ovom forumu zbog ovakvog lika. Nije poenta foruma da svaka budala pise sta mu padne na pamet, smisao i jeste da neko ko zna kontrolise o cemu se prica, ne znam da li je ovaj klinac uopste svestan koliko ima dece(pa i starijih) koji mogu ovde da procitaju stvari koje nigde ne bi uspeli, besplatno dobijaju savete od ljudi koje mnogi ne bi imali mogucnost da plate kao trenere. Suplementi skoro i da nisu bitni tu i ako se zajebes samo malo puknes para ali ne mogu ni da zamislim koliko je onih koji su ovde verovatno imali jedinu mogucnost da dobiju informaciju o nekoj AAS kuri a ne da ih prevari neki diler, sta napaljenko misli da bi na AAS podforumu isto tako svako ko nema pojma trebalo da pise sta hoce a neko ko zna i ako zna da je napisana glupost da se ne uzbudjuje nego da precuti da ne bi bilo da hoce da bude po njegovom?!?!??! Sada klinci dobiju sve ovo i to besplatno, covek npr. kao Pedjos odvoji vreme za to i pojavi se neko sa ovakvim komentarom, stvarno ne mogu da verujem.

Van mreže Dejan_85

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Re: KREATIN
« Odgovor #116 poslato: Mart 20, 2006, 03:21:51 pre podne »
O joj ljudi, dobar post, kao pocetnik mnogo naucio, veoma dobrih informacija hvala na tome.

Samo glupo je da se svadjate zbog gluposti, to sam naucio danas sa bratom, zato mladji se treba izvinuti starijem, i stariji prihvatiti izvinjenje i nastaviti zivjete sretno :) i napumpano kreatinom :).
Moje Slike: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,23111.0.html
Srpski mi nije bas dobar, ali ovde sam da ga bolje naucim.
Ako razumijete Engleski ovo obavezno procitati i nauciti
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=121703981

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: KREATIN
« Odgovor #117 poslato: Mart 20, 2006, 03:14:24 posle podne »
dakle kekka..pobrisao sam sve....ostavio sam sta bi trebalo da nekoga opomene ako se krene u krivom smeru ..opet..

ovde nastavljamo o kreatinu i necu da vidim nista drugo osim toga...

Van mreže UrosWasHere

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Re: KREATIN
« Odgovor #118 poslato: Mart 20, 2006, 08:18:10 posle podne »
Ajd da i ja prokomentarisem ove navodno negativne strane kreatina.
Preveo sam ceo tekst i dodao moje komentare:

Citat
Creatine is a dietary supplement frequently used by athletes who believe it will help "bulk up" their muscles and improve performance.

Kreatin je dodatak ishrani cesto koriscen od strane sportista koji verjuju da ce im pomoci da "napumpaju" micice i poboljsaju preformanse


Cim vidim ovakav stav, odmah znam da to nije pisao neko ko stvarno izuzetno poznaje materiju, vec neciji zabrinuti tata. Cim se pomene "napumpavanje" odmah nam je poznato kako ce dalje ici ceo tekst.

Citat
Not much is known about the side effects of creatine in the adolescent athlete at this time.

U ovom trenutku se ne zna mnogo o sporednim efektima(posledicama) kretina za sportiste u adolescenciji.


Ne znam kada je ovo pisano, ali od kada se to danas bas mnogo ne zna o posledicama kreatina?

Citat
What we do know about the bad effects of creatine are the following:

Ono sto znamo o stetnim posledicama kreatina je sledece:


Hmmmm, znaci sada se znaju stetne posledice :? :mad:

Citat
It is not regulated by the FDA (Food and Drug Administration), which means there is no control over the purity or quality of what you are buying.

Nije regulisan[kreatin] od strane Administracije za hranu i lekove, sto znaci da nema kontrole kvaliteta onoga sto kupujemo


Boze kakva demagogija, pa to je neverovatno!! Pa naravno da nije regulisano od srane FDA! Kreatin, ako i svi drugi suplementi ne spadaju ni u food(hranu) ni u drug(lekove), logicno da nece biti kontrolisani od strane ove administracije, ali to ne znaci da se unutra moze stavljati sta se pozeli...  Sada me je autor potpuno ubedio da ni najmanje nije ozbiljan sagovornik...

Citat
It causes water retention and weight gain, which could slow down performance in athletes participating in aerobic sports such as swimming, cycling, running, etc.

Uzrokuje zadrzavanje vode i dobitak na tezini, sto moze da uspori preformanse sportista koji ucestvuju u aerobnim sportovima kao sto su plivanje, biciklizam, trcanje, itd.


Ovo sto kaze je delom tacno, ali delom i totalna glupost. Autor u ovom trenutku pocinje da se bavi cistom propagandom. Postavlja cinjenice koje mogu biti tacne, ali samo u slucaju da se potpuno izbaci druga strana, sto je u stvarnosti nemoguce.
Evo uzecu plivanje, jer se i sam bavim plivanjem. Ako bih nedelju dana pred takmicenje uzimao po 30+ grama kreatina i onda otisao da se takmicim, verovatno da bi me voda u misicima usporila i da bi moje vreme bilo vece. ALI to je ako bi ja bio glup i radio tako. U tekstu se nigde ne kaze da se kreatin koristi u pripremnom periodu, a ne u danima pred takmicenje. Nigde se ne pominje povecana sinteza proteina, dobitak u snazi i izdrzljivosti, sto itekako pomaze jednom plivacu.

Na kraju krajeva, koliko sam upoznat kreatin je napravljen, od strane Ruskih hemicara, za atleticare i da poboljsa njihove preformanse. A ovaj kaze da bi atleticarima kreatin stetio.

Citat
Because of swelling from water retention, there may be a higher risk of injury to muscles and tendons leading to sprains.

Zbog oteklina(???) uzrokovanih zadravanjem vode, mozda postoji povecan rizik od povrede misica i tetiva sto vodi do uganuca


Sta znaci "mozda postoji povecan rizik" ? Ili postoji ili ne.
I kakve su to "otekline"?

Citat
Creatine has a plateau effect, which means that after a certain dose it is excreted in the kidneys and wasted.

Kreatin ima plato efekat, sto znaci da je posle odredjene doze protracen i izbacuje se putem bubrega.


Pa to sto je visak "wasted" ili bacen(protracen) uopste nije losa stvar, vec znaci da se visak ne zadrzava u organizmu.

Citat
Creatine supplementation may be bad for the kidneys, especially in people at risk of having kidney disease.

Kreatin moze biti los za bubrege, narocito za ljude sa bolesnim bubrezima

E sad, opet samo jedna strane price. Da moze biti "los" za ljude sa vec ostecenim bubrezima to je tacno, ali on/ona nigde ne kaze kako ili zasto moze biti los, niti da je za ljude sa zdravim bubrezima totalno bezopasan. Moja predpostavka je da misili na povecanu kolicinu kreatinina u mokraci koji se stvara od neiskoriscenog kreatina, ali taj kreatinin se ionako izbacuje tako da ne vidim sta je tu lose.

Citat
Creatine has to be combined with controlled exercise to achieve the results desired.

Kreatin mora da kobinuje sa kontrolisanim vezbanjem da bi dao zeljene rezultata


Cuj ovo prijatelju! Mora da se vezba! I to stavljeno kao losa strana kreatina! O boze, cega se sve necu naslusati... Pa da, nije jedna od onih cuvenih americkih "magicnih" pilulica, gde mozes da sedis na kaucu po ceo dan, zderes pizzu i burgere i da mrsavis ili dobijas misicnu masu... :roll:

Citat
There are reports of other side effects of creatine including dizziness, abnormal heart rhythm, rash and migraine headaches.

Posoje izvestaju da drugi sporedni efeksti kreatina ukljucuju vrtoglavicu, neujednacen ritam srca, osipe(???) i glavobolje


Vrtoglavicu i glavobolju jos i mogu da progutam, ali to nema veze sa kreatinom, vec sa nedovoljnom kolicnom vode, tj. dehidratacijom. Ali kakvi osipi? Mozda neko u pocetku ima reakciju na novu supstancu, ali to je neznacajno. Opet ne kaze odakle su ti "reports"...
To je isto kao sto ovaj nas drugar sa foruma dobio magicnu potenciju od kreatina.

Citat
If you eat a balanced diet with meat and fish, your body has enough creatine so that you do not need supplementation.

Ako se jede izbalansirana dijeta sa mesom i ribom, telo unosi dovoljno kreatina tako da nema potrebe za suplementacijom.
\

Prvo, dijeta se ne moze jesti, hrana se moze jesti, ali to vise lingvisticka rasprava...
Drugo, nas dragi autor prvo nabroji sva "zla" kreatin, a posle kaze da se dovoljno moze uneti ribom. Pa ako je tako los zasto bi ga uopste unosili hranom?
Trece, tacno je da se dovoljno moze uneti crvenim mesom i ribom, ali koliko toga mi treba da pojedemo svaki dan da bi se unelo dovoljno kreatina. U savrsenom svetu, sa neiscrpnim novcanim sredstvima, ni kreatin, ni glutamin, ni vitamini ne bi bili potrebni... Ali da li mi zivimo u savrsenom svetu?

Citat
As with most dietary supplements more is not necessarily better,

Ako sto je slucaj sa vecinom suplemenata, vise mora znaciti i bolje


Slazem se u nekoj meri, ali to ne znaci da ce vise znaciti i GORE, kao sto je pokusano da dokaze u ovom tekstu.

Citat
....and most of these supplements are supplied in an adequate and
useful amount in our normal diet.

...i vecina ovih suplemenata se mogu uneti u adekvatnoj i korisnoj kolicini sa nasom normalnom dijetom.


Sa "normalnom dijetom", svakako ne. Ovo sam vec prokometarisao gore, da sa savresnom ishranom je sve moguce, ali ko ima potpuno savrsenu ishranu...
 



Izvinjavam se na poduzem postu, ali za one koji odluce da ga procitaju, misim da nije bilo gubljenje vremena.
Smatram da sam oborio SVE njegove argumente o stetnosti kreatina...
Pozdrav.

Van mreže Lonsdale

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Re: KREATIN
« Odgovor #119 poslato: Mart 20, 2006, 09:25:41 posle podne »
Kakvo je vaše mišljenje o Universalovim proizvodima jer samo dobio njihov Creatin i Glutamin.

Ako bih na sve to uzimao i neke proteine, da li je potrebno da budu od istog proizvođača, dakle Universalovi ili mogu i neki drugi?