Maj 17, 2024, 11:42:22 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1126998 puta)

Van mreže Nebo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1530 poslato: April 22, 2011, 08:09:21 pre podne »
Puno pozdrava. Od ponedeljka planiram da pocnem sa keto dijetom i polako pripremam recepte i kupujem zalihe namirnica :D zanima me jedna stvar, naime trenutno zivim u inostranstvu i ovdje imamo, ne znam kako da vam objasnim, nesto kao tvrde korice, sto ovi lokalni koriste kao hljeb. Po energetskim vrijednostima izgleda mi super, molio biih vase misljenje da li bi ovo npr ujutro mogao koristit uz dorucak, samo jednu shnitu. vrijednosti su slijedece:

Kalorija (po krisci)............. 35 kcal
Proteini ............................. 1,5 g
Ugljikohidrati .....................  5,0 g
od cega secera ............... 0,5 g
Masnoca .......................... 0,5 g
Dijetalna vlakna ................ 2.5 g
Natrium ............................ <0.1 g


Unaprijed hvala =)

Da si malo procitao ovo temu, video bi da su ugljeni hidrati, osim vlaknastih, zabranjeni. :D

Da si malo citao znao bi da je dozvoljeno maksimalno 30 g po danu :D

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1531 poslato: April 22, 2011, 09:57:06 pre podne »
@Nebo
Ako je dozvoljeno 30UH dnevno, jel to onda znaci da mozes svaki put za dorucak da pojedes 50-ak grama ovsenih pahulja, to je oko 30grUH :)
Postoje skriveni UH i na njih se odnosi tih 30gr, dakle nemoj nikako da unosis UH osim kada je i napisano da se to radi i neces imati problema...ipak ces morati bez tog hleba za dorucak ;)

Van mreže Nebo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1532 poslato: April 22, 2011, 10:01:55 pre podne »
@mica86

Hvala na odgovoru! Steta, bas sam se ponadao da bi mogao bar krisku tog za dorucak :D Sta ces,nema hljeba, sto se mora nije tesko :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1533 poslato: April 22, 2011, 10:18:20 pre podne »
Citat
da iko natural ide preko 6 ned,ne zbog zdravlja (MOJE LICNO MISLJENJE) nego zbog usporavanja metabolizma.

fiki
usporoti metabilizam nece sigurno dok god ima adkevatan unos nekih stvari (zna se sta je i kako) a sigurno je veca mogucnost od onih losih stvari nego od usporvanja stope meta

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1534 poslato: April 22, 2011, 01:38:12 posle podne »
Puno pozdrava. Od ponedeljka planiram da pocnem sa keto dijetom i polako pripremam recepte i kupujem zalihe namirnica :D zanima me jedna stvar, naime trenutno zivim u inostranstvu i ovdje imamo, ne znam kako da vam objasnim, nesto kao tvrde korice, sto ovi lokalni koriste kao hljeb. Po energetskim vrijednostima izgleda mi super, molio biih vase misljenje da li bi ovo npr ujutro mogao koristit uz dorucak, samo jednu shnitu. vrijednosti su slijedece:

Kalorija (po krisci)............. 35 kcal
Proteini ............................. 1,5 g
Ugljikohidrati .....................  5,0 g
od cega secera ............... 0,5 g
Masnoca .......................... 0,5 g
Dijetalna vlakna ................ 2.5 g
Natrium ............................ <0.1 g


Unaprijed hvala =)

Da si malo procitao ovo temu, video bi da su ugljeni hidrati, osim vlaknastih, zabranjeni. :D

Da si malo citao znao bi da je dozvoljeno maksimalno 30 g po danu :D

Mica ti je sve rekao. :D

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1535 poslato: April 22, 2011, 04:35:07 posle podne »
Imam jedno pitanje vezano za keto dijetu.
Na nekim stranim forumima sam video da ljudi koju su na keto kao izvor masti koriste slaninu, majonez i ostale gluposti.Da li je nam je bitan izvor masti kod keto dijete, hoce rezultati biti gori ako unosimo taj junk ili je bitno samo da su masti pa odakle god one bile?

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1536 poslato: April 22, 2011, 04:36:14 posle podne »
Pa da je sve jedno, svi bi pre jeli slaninu, a ne omega 3 maslinovo, zar ne ?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1537 poslato: April 22, 2011, 04:36:55 posle podne »
Pa da je svejedno, svi bi pre jeli slaninu, a ne omega 3 maslinovo, zar ne ?
x2

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1538 poslato: April 22, 2011, 04:39:36 posle podne »
Ali bice rezultata i tako?

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1539 poslato: April 22, 2011, 04:40:30 posle podne »
Ali bice rezultata i tako?
trebalo bi.. ali ako radis keto.. radi kako treba.. inace obicno se u atkinsovoj dijeti jedu shit masti
odradi keto kako treba po forumu i bices prezadovoljan

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1540 poslato: April 22, 2011, 04:43:40 posle podne »
Da naravno, pripremam se vec laganao,pa reko da pokupim sto vise infosa da odradim to lepo.Ali i to sto kazes treba samo da pratim uputstva sa ovog topica i bicu prezadovoljan :)

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1541 poslato: April 22, 2011, 06:24:16 posle podne »
Ok, Filipe, slozili smo se, odnosno ispravio si stav:)...ali razmisli i o tome sto tvrdis da nije stetno na duze staze, pod kojima smatram par meseci...i naravno ne govorim o izuzecima od pravila, ali cinjenica je da dugotrajnija izlozenost ketozi (koja i ne mora biti sto kazes 100%) dovodi do ozbiljnih zdravstvenih problema, tipa kardiovaskularnih bolesti/ateroskleroze, osteoporoze i gubitka ostalih minerala iz tela, problema sa bubrezima, pojave autoimunih bolesti, gomilanja oksalata itd, itd...Nisam ja to izmislio vec je to cinjenica.
Jednom si lepo rekao da je bodibilding sistem koji je stvoren da bude efikasan, a ne zdrav...Slazem se i dodajem da moze i da bude zdrav ukoliko znas gde i kad da povuces rucnu, te iskoristis prednosti koje ti daje ovaj sport!



stoji to da nije zdrav,ali recimo ovo sto si nabrojao prvo oko nedostatka minerala(cemu sluze multivitamini,zeleno povrce),kardio bolesti?E to sumljam da je meni na keto veci rizik od k.v. oboljenja koji maksimalno balansiram masti (20ak gr zasicene,30ak gr fish oil,40gr iz celih maslina). Ja opet mogu samo u svoje ime da kazem da ja kad sam na keto osecam se bolje nego na masi sa 500UH.Prijemni za faks gde su mi vadili i secer i krvne nalaze sam radio na keto gde sam bio 9ta nedelja vec(off hemije) i meni jednostavno prija.

Ovo sve sto si gore nabrojao od oboljenja postoji rizik kako god se hranio ako ne unosis dovoljno odredjenih VITAMINA,MINERALA,ESENCIJALNIH AK,ESENCIJALNIH masti. Ja opet ne kontam kako neko moze oboleti od ne unosenja UH kada u UH nema nista esencijalno?Da ne pominjem opet 99% populacije koja ne unosi ni izdaleka priblizne kolicine zdravih masti ili vit-minerala pa opet zive.A da ne pominjem paralelu izmedju njih i nas koji smo na 2gr c vit dnevno,400mg magnezijuma i 20gr ribljeg ulja itd.Ako to nije ZDRAVIJE ne znam sta je.

Ali nema potrebe siriti temu sad u dublje rasprave,ja opet kazem nema potrebe da iko natural ide preko 6 ned,ne zbog zdravlja (MOJE LICNO MISLJENJE) nego zbog usporavanja metabolizma.

Nije za svakog,niti bih ikome to preporucio a da ne znam prethodno jako dobro sve o njegovoj predjasnjoj ishrani i zdravlju.Ako pogledas na forumu kada neko pita za keto i ja uvek kazem teraj do 8 weeks maksimalno.

Filipe,
  prvo oko nedostatka minerala. Naravno da ukoliko si na ketogenoj moras unositi dovoljno zdravih masti i dovoljno vitamina i minerala iz biljne hrane/povrca, pitanje je prvo koliko smes unositi biljne hrane da te i ta kolicina Uh iz njih ne izbaci iz ketoze, a ako ih unosis cak i dovoljno, dugotrajan efekat unosenja vecih kolicina masti i proteina, bez adekvatne potpore Uh, vodi u tendenciju zakiseljavanja organizma i onda koliko god ti da tuces po multimineralnovitaminskim dodatcima, nece ti ih biti dovoljno jer si poremetio prirodan balans minerala i elektrolita u organizmu, te usvajanje i iskoriscenje tih dodataka nece biti potpuno niti dovoljno. Remeti se ph, anagonizmi medju mineralima, rasturaju se oblici u kojima su minerali i vitamini usvojivi i eto problema. Plus, sto svakako iz dodataka ni vitamini ni minerali sigurno ne mogu biti usvojivi kao iz hrane, neizbalansirana sredina ih sprecava jos vise. Taj nedostatak utice dalje i na hormone i sve ostale funkcije se remete pa zavisno od pojedinog organizma steta nastaje na razlicitom mestu.
  Ono sto tebe buni je kako neko moze oboleti od neunosenja Uh a oni nisu esencijalni!?  U tome i jeste caka. AK, odredjene masne kiseline, vitamini i neki minerali su esencijalni, covek bez njih ne moze i mora da ih unese hranom inace ce nedostatak njih dovesti do obolenja. Uh nije esencijalan, ali je on primarni izvor energije koji pokrece sve, zato je priroda tako i slozila stvari da ne bude esencijalan vec se podrazumeva da bi zivot postojao, tu je Uh da ti da energiju koja ce pokrenuti sve to. Upravo zato cela ta masinerija ljudskog organizma se rusi i covek oboleva ako je duze vremena bez Uh, covekov organizam se bori, koristi prvo masti kao izvore energije, onda proteine i samim time rastura svoje enzime, hormone, tkivo....Masti nisu prirodno primarno gorivo za coveka kao sto Uh jeste i biti duze na ketogenoj dijeti ne ide...
  Najveci problem je sto mi mislimo da ako smo uneli vit c, min-vit dodatak i omegu 3 da smo ucinili nesto zdravo i da nam je ishrana time zdravija....Ne bih dalje da idem, uci cemo u dubioze....
  Ono sto sam zelio da kazem je da je ketogena dijeta extra stvar, ali se mora znati kada ces je poceti i kada ces je zavrsiti, a svaki prelazak granice nije dobar.

Van mreže Nebo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1542 poslato: April 22, 2011, 06:25:35 posle podne »
Eh, vidis i ja sam citao po stranim forumima (posebno na Bodybuilding.com) i tamo jedu fkt svasta. Moze li mi neko reci, ili mozda ima neka lista hrana koja bi bila idealna za ketogenu dijetu?

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1543 poslato: April 22, 2011, 06:26:31 posle podne »
omg...

Van mreže Nebo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1544 poslato: April 22, 2011, 06:29:58 posle podne »
omg...

Nadam se da ovo "omg" nije bilo upuceno meni, al u slucaju da jeste, vjerovatno se nisam izrazio kako treba. Razumjem sta se treba jesti i u kojim kolicinama, nije mi jasno koji su "prihvatljivi" izvori masnoca, a koji su "neprihvatljivi" i nije mi jasna razlika izmedju prvih i drugih. Mozda je vec odgovoreno na moje pitanje, ali mi se neda listat 100 stranica da dodjem do odgovora, a pitanje je kompleksno za "search" opciju.