Maj 17, 2024, 11:43:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1126998 puta)

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1620 poslato: Maj 27, 2011, 07:12:25 posle podne »
koje povrce ima najvise vlakana?? ja jedem samo zelenu i krastavce.

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1621 poslato: Maj 27, 2011, 07:44:00 posle podne »
mozda nije mesto ali jel probao neko da napravi Almond butter tj puter od badema. Nije lose.. kao i kikiriki puter .. ja pravim dnevnu meru kako mi treba za masti.. 100gr badema 5 kasicica maslinovog u blender dok se ne napravi smesa.. moze i malo zasladjivaca(slatko) ili salse(ljuto) i bog :D eto ga fin namaz

Krastavci i zelena nekako najbolje leze na keto .. makar meni :) Samo se drzi zelenog
Organizam je razlicit.. nekog iz keto mogu da izbace povrca, kofein, aspartam itd itd dok nekog nece ni nekoliko vocki.. tako da pazljivo..

mrzim ovaj shrinking na dijeti.. skupim se sav za 20% izgubis motivaciju da treniras :D jedva cekam punjenje
« Poslednja izmena: Maj 27, 2011, 07:50:24 posle podne BokY_LA »

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1622 poslato: Maj 27, 2011, 07:51:11 posle podne »
mozda nije mesto ali jel probao neko da napravi Almond butter tj puter od badema. Nije lose.. kao i kikiriki puter .. ja pravim dnevnu meru kako mi treba za masti.. 100gr badema 5 kasicica maslinovog u blender dok se ne napravi smesa.. moze i malo zasladjivaca(slatko) ili salse(ljuto) i bog :D eto ga fin namaz

Krastavci i zelena nekako najbolje leze na keto .. makar meni :) Samo se drzi zelenog
Organizam je razlicit.. nekog iz keto mogu da izbace povrca, kofein, aspartam itd itd dok nekog nece ni nekoliko vocki.. tako da pazljivo..

mrzim ovaj shrinking na dijeti.. skupim se sav za 20% izgubis motivaciju da treniras :D jedva cekam punjenje
okaci boki neku sliku
sto neces?

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1623 poslato: Maj 27, 2011, 07:51:31 posle podne »
A jabukovo sirce kakvo je za keto? jel treba izbegavati? volim da napravim salatu sa maslinovim uljem i jabukovim sircetom

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1624 poslato: Maj 27, 2011, 07:52:42 posle podne »
A jabukovo sirce kakvo je za keto? jel treba izbegavati? volim da napravim salatu sa maslinovim uljem i jabukovim sircetom
moze.

@jankes(cini mi se xD)
videces uzivo sad na leto cu visiti gore .. i na slikama nikad ne vidis lepo pa da bacis koji comment
a i sad sam prazan pa sam se skupio :D U julu zavrsavam dijete i sve
« Poslednja izmena: Maj 27, 2011, 08:08:47 posle podne BokY_LA »

Van mreže Nemanja87

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1625 poslato: Jun 17, 2011, 02:28:25 pre podne »
Ova dijeta je fenomenalna,vec 14 dana neunosim ugljne hidrate,nisam izgubio ni gram na misicnoj masi,a stomak sam extra skinuo. Fora u dijeti je da organizam trosi masti kao energiju,kako bi sagoreo ketone a misice nedira.
Inace ketoni su acetonski derivati,karakteristicni za organizam dijabeticara,pa zato secerasi imaju acetonski zadah.
To je malo komplikovanija tema.

Sve u svemu...superrr.

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1626 poslato: Jun 17, 2011, 08:29:18 pre podne »
Ova dijeta je fenomenalna,vec 14 dana neunosim ugljne hidrate,nisam izgubio ni gram na misicnoj masi,a stomak sam extra skinuo. Fora u dijeti je da organizam trosi masti kao energiju,kako bi sagoreo ketone a misice nedira.
Inace ketoni su acetonski derivati,karakteristicni za organizam dijabeticara,pa zato secerasi imaju acetonski zadah.
To je malo komplikovanija tema.

Sve u svemu...superrr.

Nije super, jer ne radis kako treba, ako nastavis toliko da ne unosis UH nece biti dobro...

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1627 poslato: Jun 17, 2011, 09:55:28 pre podne »
@Nemanja

procitaj sta su dani punjenja...  ;)

Van mreže Nemanja87

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1628 poslato: Jun 17, 2011, 02:53:53 posle podne »
Atkinsonova ili ti ketogena dijeta,posto se svode na isto,nalaze da se UH svedu na minimum,i bezbedna je na 6 nedelja. Bitno je da ja unosim sve vrste mesa,mlecnih proizvoda i povrca,u neogranicenoj kolicini,a energiju dobijam od masti iz badema i indijskog oraha.
Znaci nisam gladan,a nivo prot.je na maximumu. Zbog toga negubim na misicnoj masi,a salo odlazi.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1629 poslato: Jun 17, 2011, 02:55:28 posle podne »
Nisi ti bas najbolje shvatio sta i kako...

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1630 poslato: Jun 17, 2011, 02:56:16 posle podne »
nisi bas sve ispratio, al dobro...  ;)

Verovatno znas sta ce se desiti kada prodje tih 6 nedelja i kada pocnes da unosis Uh?

edit: Pretece me tenssa  :D

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1631 poslato: Jun 17, 2011, 03:34:32 posle podne »
Atkinsonova ili ti ketogena dijeta,posto se svode na isto,nalaze da se UH svedu na minimum,i bezbedna je na 6 nedelja. Bitno je da ja unosim sve vrste mesa,mlecnih proizvoda i povrca,u neogranicenoj kolicini,a energiju dobijam od masti iz badema i indijskog oraha.
Znaci nisam gladan,a nivo prot.je na maximumu. Zbog toga negubim na misicnoj masi,a salo odlazi.

atkins glupost,nema veze sa keto djetom
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1632 poslato: Jun 17, 2011, 04:32:32 posle podne »
Atkinsonova ili ti ketogena dijeta,posto se svode na isto,nalaze da se UH svedu na minimum,i bezbedna je na 6 nedelja. Bitno je da ja unosim sve vrste mesa,mlecnih proizvoda i povrca,u neogranicenoj kolicini,a energiju dobijam od masti iz badema i indijskog oraha.
Znaci nisam gladan,a nivo prot.je na maximumu. Zbog toga negubim na misicnoj masi,a salo odlazi.

Ni na Atkinsu ne mogu sve vrste mesa niti mlecnih proizvoda(!) niti povrca.A ne moze ni da se zdere neograniceno proteina-nego mi volimo
da citamo ono sto nam se svidja:)
Sa keto dijetom nema veze ni malo.

Van mreže star trooper

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
    • Facebook
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1633 poslato: Jul 01, 2011, 11:30:17 posle podne »
Pozdrav svima!
Nakon nekoliko meseci citanja razno raznih tema na ovom forumu odlucih da se i ja javim :). Posto mi je ovo prvo
pisanje na forumu najpre bih zeleo da se zahvalim Pedji koji nesebicno prenosi svoje znanje na nas neupucene i naravno
zahvaljujem se ostalim clanovima koji imaju pojma o cemu pricaju tj. pisu :) (e bas sam se svaceg nacitao :)).
Posto sam proveo zadnja tri dana citajuci ceo ovaj post (bilo bi sad najbolje da pitam mogu li da jedem ella sir :D )
nemam pitanja.Nego da predjem na stvar imam 30 godina (nov sam u ovim vodama zbog povrede ledja sam poceo da treniram i
nekako sam odma zavoleo taj napor i osjecaj postignuca) visok 178,81 kg i bf mi je na oko 18%.Na ovoj keto djeti (zbog slaufa
oko stomaka kako to Pedja strucno objasni :))sam 5 dana i sutra krecem sa takozvanim punjenjem.

Moj jelovnik (naravno prepisao Pedjin sa trece strane samo ga malo priblizio mojim potrebama)
Od Ponedeljka do Petka :
Obrok 1 - 2 cela jaja + 4 belanca + 2 kapsule Omege3
Obrok 2 - 30g Whey + 30g badema ili oraha
Obrok 3 - 150g pileceg belog + 200g mjesane salate (zelena,kupus,paprika,mrkva,luk,paradajz...)+ 2 kasike maslinovog
Obrok 4 - 30g Whey + 30g badema ili oraha
Obrok 5 - 150g pileceg belog + 200g mjesane salate + 2 kasike maslinovog + 2 Omege3
Obrok 6 - 2-3 kuvana jaja zavisnosti koliko sam gladan
Subota i Nedelja:
Obrok 1 - 50g Ovsenih + 1 mjerica Whey-a (reko da malo promenim dorucak pocecu da kokodacem do kraja 6 nedelje)+ 2 kapsule Omege3
Obrok 2 - 30g Whey + 30g badema ili oraha
Obrok 3 - 200g krompira + 150g pileceg + 150g salate (Nedeljom umesto krompira 100g rize ili 100g integralne paste) + 2 kasike maslinovog
Obrok 4 - 30g Whey + 30g badema ili oraha
Obrok 5 - 200g krompira + 150g pileceg + 150g salate (Nedeljom umesto krompira 100g rize ili 100g integralne paste) + 2 kasike maslinovog
Obork 6 - 2-3 kuvana jaja (ali mislim da mi nece biti potrebna)

Od zavisnisti kad idem na trening jedan od obroka 2 i 4 mi bude kao neki pmw (posto neubacujem sad u njega ni malt ni dex)
ide jos i 10g glutamina i sa tim sejkom uzmem jos i 3 kapsule BCAA (Olimpove Mega caps),a pre treninga pijem isto
3 Kapsule BCAA i 10g glutamina.

Evo to je moj jelovnik ako nesto nevalja javljajte pa da mjenjam .
E da bio sam i na rotaciji oko 5 sedmica pre keto bilo je nekako stalo krenuo sam sa 86 kila i doslo do 81 i onda odlucih da je veme i za ovo .
Uvek moze bolje !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1634 poslato: Jul 02, 2011, 05:40:01 pre podne »
pozdrav
na rotacijima si trebao da budes DUZE pa onda cetto
inace ovo se cini ok a ogledalo ce za neke 3 ned da kaze sve (i vaga naravno)
ovo oko % bf
nemoj da se opterecivas sa tim jer sam ubedjen da to merenje nije uradjeno sigunro kako trbea vec neka teretana vaga koja meri procetan masnoce na osnovnu zadatih paramtera ili neki strucnjak sa nekom spravom kao sto je automehnacarski subler (ne kalipmetar) :D