Maj 18, 2024, 12:36:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1127001 puta)

Van mreže zoi_zoi

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1830 poslato: Februar 23, 2012, 06:40:35 posle podne »
ja bi razumeo da neko drzi dijetu 6 meseci pa da trazi neke egzibicije sa hranom, ali nekome kome dijeta traje max 2-3 meseca da ne moze da uzme copy-paste jelovnika sa foruma i da se drzi toga doslovce, stvarno sou....  :)
Misljenje sam trazio od coveka koji zna, koji ce mi pomoci i vec mi je pomagao. Radi se o sitnim varijacijama za koje je bolje da pitam nego da pravim greske. Logicno je da ne pase svima isti nacin ishrane i isti jelovnik. Npr, konkretno sto se mene tice, jako mi tesko pada da jedem svez kupus, momentalno mi bude muka i boli me zeludac. Ne izmisljam toplu vodu, samo zelim da korigujem jelovnik da mi bude sto prijatniji, da mi usvajanje novih zivotnih navika bude sto lakse i ne vidim nista lose u tome. Ne znam samo ni zasto ti objasnjavam, da razumes na prvom mestu, ne bi napisao ono sto jesi.

Van mreže milenica

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 27
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1831 poslato: Februar 23, 2012, 06:46:18 posle podne »
da li ova dijeta mozda smanjuje pritisak?
ja inace imam nizak a danas sva sva nesto bezveze, malo mi se vrti, a jedem jako slanu hranu(i jaja i meso solim, solim, i o5 solim  :D), da li je moguca neka povezanost?  :-\
H2O
pijem vodeu, bas dosta,  min 2l +zeleni caj i poneka kafa :/


Mozes przeno na teflonu bez ulja ti se ne lepi ili kap ulja razmazes salvetom. Ja tako jedem, kuvana organski ne podnosim:-). Ili ova varijanta u mikrotalasnu. Stop zivim jajima.

jaja u mikrotalasnoj? o.O  kako to?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1832 poslato: Februar 23, 2012, 06:47:52 posle podne »
Pogledaj Cika Pekijev obrok dana.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1833 poslato: Februar 23, 2012, 07:20:04 posle podne »
NE ZAGREVATI MASLINOVO ULJE LJUDI!!!

Van mreže zoi_zoi

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1834 poslato: Februar 23, 2012, 07:54:00 posle podne »
NE ZAGREVATI MASLINOVO ULJE LJUDI!!!

Nije devicansko, devicansko koristim za salatu, ovo je maslinovo rafinisano, za kuvanje i przenje, litar je oko 500 dinara.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1835 poslato: Februar 23, 2012, 09:19:42 posle podne »
ja bi razumeo da neko drzi dijetu 6 meseci pa da trazi neke egzibicije sa hranom, ali nekome kome dijeta traje max 2-3 meseca da ne moze da uzme copy-paste jelovnika sa foruma i da se drzi toga doslovce, stvarno sou....  :)
Misljenje sam trazio od coveka koji zna, koji ce mi pomoci i vec mi je pomagao. Radi se o sitnim varijacijama za koje je bolje da pitam nego da pravim greske. Logicno je da ne pase svima isti nacin ishrane i isti jelovnik. Npr, konkretno sto se mene tice, jako mi tesko pada da jedem svez kupus, momentalno mi bude muka i boli me zeludac. Ne izmisljam toplu vodu, samo zelim da korigujem jelovnik da mi bude sto prijatniji, da mi usvajanje novih zivotnih navika bude sto lakse i ne vidim nista lose u tome. Ne znam samo ni zasto ti objasnjavam, da razumes na prvom mestu, ne bi napisao ono sto jesi.

Vidi,

sitna varijacija je ovo zelenu salatu/kupus salatu/brokoli + maslinovo ulje/laneno ulje/bademe/lesnike/orahe/omega 3 caps i takooo dalje sta jos kombinujes uz to... SVA ulja termickom obradom gube svoja svojstva i zato se ne przi...Od ovoga mozes da napravis vise od 1 kombinacije tako da je to varijacija....

Varijacija je ako su ti salate gadne/ruzne/povraca ti se itd vlakna kao poseban suplement koji ces da uzimas da bi mogao da ides u wc...A sta ces da ubacis osim salata da te koliko toliko zasiti ne znam stvarno...

Problem je sledece vrste, obicno mladi matematicari, gurmani, i ljudi koji kreiraju razne kombinacije hrane, ne zavrse ni jednu celu dijetu, nego nastave po starom rezimu ishrane, i ako pogledas uglavnom teme zamru a ne dozive ni jednu celu stranu.Ljudi koji se drze proverenih i jednostavnih stvari imaju neke rezultate itd da ne duzim sada pricu...

i da DIJETA NIKOME NIJE PRIJATNA I DRAGA STVAR I NIKO SE NE OSECA KAO DA JEDE PALACINKU SA EUROKREMOM PLAZMOM I BANANAMA DOK JEDE ZELENU SALATU BELO MESO I LANENO ULJE  ;)

sorry ali tako je, i izvinjavam se sto kvarim temu necu vise...

Van mreže milenica

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 27
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1836 poslato: Februar 23, 2012, 09:50:24 posle podne »


i da DIJETA NIKOME NIJE PRIJATNA I DRAGA STVAR I NIKO SE NE OSECA KAO DA JEDE PALACINKU SA EUROKREMOM PLAZMOM I BANANAMA DOK JEDE ZELENU SALATU BELO MESO I LANENO ULJE  ;)


sad, but true  :D

Van mreže miss_D

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 209
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1837 poslato: Februar 23, 2012, 10:24:10 posle podne »
Ja sam od skoro na ketogenoj dijeti. Posto sam danas propustila trening, moracu u subotu u teretanu. Jel ok da i taj sesti dan budem na 0 UH pa punjenje samo u nedelju? Koliko otprilike hidrata da uzmem, oko 100g ili vise?
I'm not finished when I'm tired, I'm finished when I'm done

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1838 poslato: Februar 24, 2012, 06:15:17 pre podne »
Ja sam od skoro na ketogenoj dijeti. Posto sam danas propustila trening, moracu u subotu u teretanu. Jel ok da i taj sesti dan budem na 0 UH pa punjenje samo u nedelju? Koliko otprilike hidrata da uzmem, oko 100g ili vise?

u redu je da to uradis
a zar nemas plan za punjenje sa UH?
mislim,ne rauzmem kako si krenula na cettonic a da nemas napisan plan i program?

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1839 poslato: Februar 24, 2012, 09:33:46 pre podne »
Da li ella sir dolazi u obzir u ovoj dijeti?

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1840 poslato: Februar 24, 2012, 09:37:21 pre podne »
a ne kapiram kako ziv bifek?
pa neces vlajda zivo meso da jedes??

Hocu  ;D
Kriju ga od mene :) Malo soli i bibera preko :)

zajebavas malo ha?

Ne zajebavam. Imas masu recepata za sirovi teleci biftek na internetu. Vrhunski je ko voli. Na zalost sam teleci biftek prilicno kosta.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1841 poslato: Februar 24, 2012, 10:48:49 pre podne »
Citat
as masu recepata za sirovi teleci biftek na internetu

druze,znas kako
ja sam ubejden da je to OBICNO PRESEREAVANJE!!!!
jer mogu da shvatim da neko izgirava bear grillsa i da mu neko za to plati ili njega koji dobija milione da jede muda od ovna i tvrovoe i slicno-LICNO,I SAM BIH TO RADIO ZA PARE bez ikakvih problema
ali da mi neko kaze,da uziva u svezem mesu to je bre PRESERAVANJE i FOLIRANJE tipa..vidi mama sta ja mogu da uradim!!!!
ne pricam ovde o tome dali je ok ili nije kada je nutricionistcka vrednost u pitanju vec pricam o PRESERAVANJU jer je to za mene i nista vise!!

ella sir u principu i moze i ne moze..
jbg.
probas da ga uzimas za veceru pa ako nema reuzlatata nekih 2 ned (ne bi trebalo) ali eto..onda izbacis i ubacis neke ok stvari za veceru

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1842 poslato: Februar 24, 2012, 11:01:35 pre podne »
A da napomenem i da je jedan prijatelj zaradio trihinelu(veoma ozbiljno je bilo) zezajuci se sa
zivim konjskim mesom(tatar biftek je pravio cini mi se)iako su ga lekari uveravalida je verovatnoca da to dobije od konjskog mesa toliko mala-pa skoro neverovatna.Pa sad neko nek izvoli da se igra.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1843 poslato: Februar 24, 2012, 11:10:30 pre podne »
Ja tatar biftek bukvalno jedem svaki drugi vikend ili na Magu ili u Lovcu, da bude surovo ljut i 10 tostova pojedem lagano :'( . Eto cisto to da podelim sa ostalima  8).  Moj komsija je takodje kada je sam pravio nahebo sa trihinelom vrlo tesko, a o mojim mukama sa salmonelom od retardiranih zivih jaja koja sam jednom u zivotu uzeo i razboleo se da mi je pola godine trebalo da dodjem sebi  ne zelim ni da mislim. 20 kila manje, halucinacije i preko 40 temperatura nonstop 3 nedelje, uf.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1844 poslato: Februar 24, 2012, 11:25:40 pre podne »
Citat
da bude surovo ljut i 10 tostova pojedem lagano

prevedeno??