Maj 18, 2024, 01:48:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1127008 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2130 poslato: Februar 21, 2013, 08:35:30 posle podne »
Imam jedno pitanje: šta je sa mljevenim mesom na ketogenoj dijeti? Smije li se ono konzumirati, primjerice – mljeveno meso sa jajima? Šta je sa varijantama pljeskavica i ćevapa?

Naravno, ne namjeravam ga jesti svaki dan na ketogenoj dijeti zbog masnoća koje mi generalno ne sjedaju, ali primjerice, jednom sedmično, kada mi dosadi piletina – mljeveno meso uz zelenu salatu? Zaista bih voljela da čujem šta vi mislite o ovome.

pa u plejksvidei cevape ide svega vise osim mesa..
ZATO I NISU DOBRA STVAR

Van mreže minja_

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2131 poslato: Februar 21, 2013, 08:37:54 posle podne »
To nisam znala! :( Koji su to dodaci koji idu u faširano meso, pokušavala sam naći na netu, ali ne mogu da nađem nikakve informacije... Tako mi je žao, nisam znala... upravo sam večerala ćevape, jesam li poremetila ketozu? :(

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2132 poslato: Februar 22, 2013, 12:30:52 pre podne »
@minja_ - secko i melji sama ako voliš ;) ja tako pileće i ćureće meso, za ove ostale nisam sigurna da li bi ovaj kućni aparat mogao da savlada
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2133 poslato: Februar 22, 2013, 06:09:44 pre podne »
To nisam znala! :( Koji su to dodaci koji idu u faširano meso, pokušavala sam naći na netu, ali ne mogu da nađem nikakve informacije... Tako mi je žao, nisam znala... upravo sam večerala ćevape, jesam li poremetila ketozu? :(

pa ako kupis cisti but i sama sameljes
ok
i naravno sama spremas
ali ako mislis na cevape i pljeake koje se kupuju kao gotova smesa
neznam kako to sada nisi znala sta sve ide u nutra?

Van mreže sportasica

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2134 poslato: Februar 22, 2013, 11:08:35 pre podne »
Eo i ja da se javnem sa utiscima :)
Danas mi je sedmi dan keto dijete, sve odradjeno po p.s-u, vojnick rezim max :)
Mnogo laksa dijeta od rotacija, gde je bilo mnogo kriza za slatkisima, ovde je sve laganica, nema onog svakodnevnog merenja uh-a i kriziranja kada je 0 uh tog dana. Svaki dan se zna sta se jede i no problem...
Treci dan sam prekunjala ceo, bas bila malaksala i pospana, dok je uvece izgleda organizam presao na masti, pa je trening odradjen laganica i od tada se normalno funkcionise...
Juce ubacih 90gr rize u dva obroka, danas ce biti oko 150gr na 3 obroka, ali cu danas ubaciti noge sto se teretane tice, jer mi mnogo da pauziram dva dana, postala zavisnik vezbanja :D
Rezultati za prvu nedelju su solidni, oko 1.5-2kg manje, napokon pala tezina ispodn 60kg posle 2 god ^^
Obimi, stomak 3cm manje, butine 1cm, kukovi 2cm i struk 1.5cm

Ostale jos 3-4 nedelje, ako rezultati budu i dalje vako solidni, mozda se ostane i celih 6 weeks na keto :)
With food & exercise against genetics ^^

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2135 poslato: Februar 22, 2013, 11:18:00 pre podne »
Eo i ja da se javnem sa utiscima :)
Danas mi je sedmi dan keto dijete, sve odradjeno po p.s-u, vojnick rezim max :)
Mnogo laksa dijeta od rotacija, gde je bilo mnogo kriza za slatkisima, ovde je sve laganica, nema onog svakodnevnog merenja uh-a i kriziranja kada je 0 uh tog dana. Svaki dan se zna sta se jede i no problem...
Treci dan sam prekunjala ceo, bas bila malaksala i pospana, dok je uvece izgleda organizam presao na masti, pa je trening odradjen laganica i od tada se normalno funkcionise...
Juce ubacih 90gr rize u dva obroka, danas ce biti oko 150gr na 3 obroka, ali cu danas ubaciti noge sto se teretane tice, jer mi mnogo da pauziram dva dana, postala zavisnik vezbanja :D
Rezultati za prvu nedelju su solidni, oko 1.5-2kg manje, napokon pala tezina ispodn 60kg posle 2 god ^^
Obimi, stomak 3cm manje, butine 1cm, kukovi 2cm i struk 1.5cm

Ostale jos 3-4 nedelje, ako rezultati budu i dalje vako solidni, mozda se ostane i celih 6 weeks na keto :)


ovo je sjajno
ili sto bi rekao andrija milosevi

F-E-N--O-M-E-N-A-L-N-O!!
HAHAH

Van mreže sportasica

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2136 poslato: Februar 22, 2013, 01:32:39 posle podne »

ovo je sjajno
ili sto bi rekao andrija milosevi

F-E-N--O-M-E-N-A-L-N-O!!
HAHAH

Ja sam veoma zadovoljna rezultatima, jer sam pogled na ogledalo izmamljuje osmeh na licu, za razliku od rotacija gde je sve nesto sporo i traljavo bilo, pa covek i izgubi volju za svime time...
Ali sa ovim je sve milina, cak mi je sve ovo mogu priznati uslo i u krv, ne mogu da zamislim da se ponovo hranim onim junkovima i shit obrocima, tako da ce verovatno posle ketoa ostati slican jelovnik, sa malkice ubacenim povremeno slatkisima, mada nece mozda morati ni to malkice, pored glutamina, amino i whey-a koje jedva cekam da popijem posle treninga :D
Sad se medjusobno cudno gledamo okolina i ja, oni mene jer sam po njima poludela sa ovim nacinom ishrane xD, ja njih jer padam u nesvest kada vidim sta sve svakodnevno unose i show zivi xDDD :D
With food & exercise against genetics ^^

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2137 poslato: Februar 22, 2013, 02:00:06 posle podne »
Citat
Sad se medjusobno cudno gledamo okolina i ja, oni mene jer sam po njima poludela sa ovim nacinom ishrane

 ;D ;D

Van mreže minja_

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2138 poslato: Februar 22, 2013, 06:01:20 posle podne »
iskreno, pojma nemam šta ide u pljeskavice i ćevape jer ih nikad nisam jela, godinama sam bila vegetarijanac :/
slobodno mi objasnite, neke se stvari očito ne podrazumijevaju :)


p.s. iskusila sam jedan neobičan fenomen na ketogenoj dijeti - vaga miruje tri četiri dana, ne pomiče se s mjesta, a nakon toga u samo dan, dva odu 2,3 kg... da li se i vama ovo dešavalo?

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2139 poslato: Februar 22, 2013, 06:19:44 posle podne »
Neces ni naci posto se to skriva kao zmija noge  ;)

Medjutim soja i ne kvalitetno(masno i otpad) meso se podrazumevaju.

"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže minja_

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2140 poslato: Februar 22, 2013, 08:06:59 posle podne »
soja je smeće :( brine me i količina salate (zelenog kupusa) koju pojedem, uvijek mi se čini nekako previše, više od mesa... ima li količina zelenog kupusa svježeg utjecaja na ketozu? Ipak i kupus ima UH (da, znam da ste rekli da se UH iz badema i salate ne broje, ali mi nekako nema logike...)

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2141 poslato: Februar 22, 2013, 08:18:45 posle podne »
Kupus 3gr, zelena salata 1gr na 100gr, pa sad ti odradi logistiku  ;)
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže minja_

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2142 poslato: Februar 22, 2013, 08:26:42 posle podne »
savršeno! :) meni najdraži obrok na ketogenoj dijeti je salata sa kupusom i tunjevinom u maslinovom ulju, odlična i preukusna stvar!

hvala puno na savjetima!

Van mreže minja_

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Ketogena dijeta - vaga stoji na istom
« Odgovor #2143 poslato: Februar 23, 2013, 05:52:17 posle podne »
Ima li ko da mi objasni zašto mi se ovo dešava: zadnjih sedam dana na ketogenoj dijeti moja vaga stoji na istom!!! dakle, ni grama dole! Poštujem sva pravila, jedem dva kuhana jaja za doručak, pileća prsa kuhana i zelenu salatu sa limunom i maslinovim uljem za drugi obrok (ili pak ribu ili tunjevinu), treći obrok isto, četvti obrok 50 g badema i ništa!!! Od sladila koristim steviju, pijem 2 litra vode, biljne čajeve....

Šta se dešava, MOLIM VAS POMOZITE! :(

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2144 poslato: Februar 23, 2013, 06:57:11 posle podne »
mozda trening?