Maj 20, 2024, 10:57:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1127424 puta)

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2145 poslato: Februar 23, 2013, 07:13:39 posle podne »
Ima li ko da mi objasni zašto mi se ovo dešava: zadnjih sedam dana na ketogenoj dijeti moja vaga stoji na istom!!! dakle, ni grama dole! Poštujem sva pravila, jedem dva kuhana jaja za doručak, pileća prsa kuhana i zelenu salatu sa limunom i maslinovim uljem za drugi obrok (ili pak ribu ili tunjevinu), treći obrok isto, četvti obrok 50 g badema i ništa!!! Od sladila koristim steviju, pijem 2 litra vode, biljne čajeve....

Šta se dešava, MOLIM VAS POMOZITE! :(

Tek si 7 dana na dijeti, ako sam te dobro skonto?
Ne mozes ocekivati da u prvoj sedmici dijete imas neke rezultate, pustio nek dijeta uzme maha i sve ce ici kako treba.

Ne moze ti biti obrok samo bademi, uzmi jos neki protein uz to.
Koliko masti unosis u toku dana pred tih 50g badema?
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Ketogena dijeta - vaga stoji na istom
« Odgovor #2146 poslato: Februar 23, 2013, 07:41:04 posle podne »
Ima li ko da mi objasni zašto mi se ovo dešava: zadnjih sedam dana na ketogenoj dijeti moja vaga stoji na istom!!! dakle, ni grama dole! Poštujem sva pravila, jedem dva kuhana jaja za doručak, pileća prsa kuhana i zelenu salatu sa limunom i maslinovim uljem za drugi obrok (ili pak ribu ili tunjevinu), treći obrok isto, četvti obrok 50 g badema i ništa!!! Od sladila koristim steviju, pijem 2 litra vode, biljne čajeve....

Šta se dešava, MOLIM VAS POMOZITE! :(

To te sada vaga namerno zeza jer nisi poslusala savet da ides prvo na rotacije nego si direktno na keto krenula. :P

Van mreže minja_

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2147 poslato: Februar 23, 2013, 08:07:09 posle podne »
dvije sedmice sam na ketogenoj dijeti, u toj prvoj je sedmici vaga odmah pokazala 4 kg manje, da bi sad stalo i stoji evo već sedam dana :(

a znam da sam trebala na rotaciju UH prije ketogene, nego sam htjela da je isprobam do 1. marta, kako bi me taj gubitak kg motivisao za dalje, dakle, samo dvije semdice.

što se tiče masnoća, tu su dva kuhana jaja dnevno, maslinovo ulje u zelenoj salati, bademi i omega 3 masne kiseline u kapsulama. znam da je velika restrikcija u pitanju, ali zaista mi je bitno da što prije izgubim kilograme koji su se zalijepili za mene usljed problema sa štitnom žlijezdom


Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2148 poslato: Februar 23, 2013, 08:44:50 posle podne »
Citat
ali zaista mi je bitno da što prije izgubim kilograme koji su se zalijepili za mene usljed problema sa štitnom žlijezdom
Cinis glupost, vratice ti se to sve mnogostruko...


I zaista mrzim ovo glupo i na zalost za vecinu zena tipicno (bez uvrede, ali jeste glupo) razmisljanje, "moram pod hitno izgubiti kilograme pa cu jesti dva jajeta i par badema na dan", ne ide to tako, tijelo ti to pamti i kada opet krenes unositi visak kalorija sve ce ti se ljepiti, a ako ne krenes zavrsices u bolnici, dakle nema izlaza.

Van mreže minja_

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2149 poslato: Februar 23, 2013, 09:07:53 posle podne »
hvala na šamaru realnosti :( ali upravu si, znam to sve, samo mi je stvarno frka.

ali, evo - kaži mi iskreno - postoji li realna mogućnost da do 1. aprila izgubim deset kilograma? je li to previše nerazumno ili pak izvodivo?

p.s. ne jedem samo bademe i jaja, već i dva obroka sa piletinom ili ribom i salatom
« Poslednja izmena: Februar 23, 2013, 09:10:31 posle podne minja_ »

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2150 poslato: Februar 23, 2013, 09:11:37 posle podne »
Zavisi od mnogo toga koliko ces izgubiti (vjerovatno bi mogla izgubiti toliko, ali nema potrebe unistavati zdravlje), ali nemoj da ti neki glup dogadjaj (ne znam sta je prvog aprila, pretpostavljam da je matura, godisnjica ili nesto slicno) bude podstrek za to sto radis, to je velika greska, neka ti ovakva ishrana postan svakodnevnica.

Kada dugorocno prihvatis ovo bice ti mnogo lakse, bices zadovoljna sobom, imaces samopouzdanje i rezultate koji ce te tjerati dalje.

Van mreže minja_

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2151 poslato: Februar 23, 2013, 09:17:03 posle podne »
u aprilu je susret sa jednom jako važnom osobom koja mora da me vidi u najboljem izdanju :)

znam da je ovo čest simptom kod nas žena, da na dijete krećemo 5 do 12, ali meni je jako bitan taj psihološki element kad vidiš da se tvoj trud isplati. i zaista ne bih nazvala ovo što sad radim pretjeranim igranjem sa zdravljem jer zaista jedem mnogo ribe, piletine i salate, uzimam omega 3 i vitamine i samo me je zanimalo otkud i zašto taj zastoj na vagi; je li moguće mršati, gubiti salo, a da kazaljka na vagi i dalje stoji na jednom mjestu?

Van mreže minja_

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2152 poslato: Februar 23, 2013, 09:19:36 posle podne »
našla sam nešto:


Platoi, tzv. periodi u kojima nema pozitivnih pomaka kod ljudi koji mršave, iako se drže zacrtanog plana prehrane i vježbe, su posebno česta pojava upravo kod prehrane s niskom razinom ugljikohidrata, ali dobar dio savjeta vrijedi i za druge vrste dijete. Također, ne zaboravite da i poznate brand name dijete kao što su Zona i South Beach u neku ruku spadaju u dijete s niskom razinom ugljikohidrata.

Tipična dijeta te vrste počinje naglim gubitkom težine u prvom tjednu – to je samo voda. Zatim se uspostavi neki stabilni tjedni pad koji nakon otprilike pet tjedana zastane. To zna potrajati neko vrijeme, o čemu je točno riječ nije dovoljno istraženo, ali teorija jest da se tijelo u tom razdoblju rekomponira i prilagođava novom režimu u kojem većina energije dolazi iz masti.

Nakon tog perioda, mršavljenje se obično nastavlja, obično stopom između kilograma i pola kilograma tjedno.

- Čini mi se da se meni ovo desilo. Kako onda ljudi gube te silne kilograme upravo sa ketogenom dijetom u prvih mjesec dana? Jako čudno, valjda je do metabolizma?
« Poslednja izmena: Februar 23, 2013, 09:21:41 posle podne minja_ »

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2153 poslato: Februar 23, 2013, 10:24:23 posle podne »
našla sam nešto:


Platoi, tzv. periodi u kojima nema pozitivnih pomaka kod ljudi koji mršave, iako se drže zacrtanog plana prehrane i vježbe, su posebno česta pojava upravo kod prehrane s niskom razinom ugljikohidrata, ali dobar dio savjeta vrijedi i za druge vrste dijete. Također, ne zaboravite da i poznate brand name dijete kao što su Zona i South Beach u neku ruku spadaju u dijete s niskom razinom ugljikohidrata.

Tipična dijeta te vrste počinje naglim gubitkom težine u prvom tjednu – to je samo voda. Zatim se uspostavi neki stabilni tjedni pad koji nakon otprilike pet tjedana zastane. To zna potrajati neko vrijeme, o čemu je točno riječ nije dovoljno istraženo, ali teorija jest da se tijelo u tom razdoblju rekomponira i prilagođava novom režimu u kojem većina energije dolazi iz masti.

Nakon tog perioda, mršavljenje se obično nastavlja, obično stopom između kilograma i pola kilograma tjedno.

- Čini mi se da se meni ovo desilo. Kako onda ljudi gube te silne kilograme upravo sa ketogenom dijetom u prvih mjesec dana? Jako čudno, valjda je do metabolizma?

Minja, ti si u totalnoj konfuziji koliko sam primetio. Ponavljam, trebala si da poslusas savet koji si dobila pre 10 dana i da krenes prvo sa rotacijama UH pa na low carb i na kraju keto. Posle odredjenog vremena, metabolizam se navikne na odredjeni rezim ishrane i onda se tu skidanje kg usporava. Zato rotacije najbolje odradjuju veci deo posla jer se njima metabolizam zbunjuje i ne moze da zapamti tempo koji mu ti diktiras. Ti si mislila da ces tako sto ces skresati kalorije (sto se iz tvog jelovnika vidi) cas posla skinuti kg i kraj, dosao 1. april i to je to. Medjutim kad dodjes do toga kada nemas vise gde da skreses kalorije, sta onda ciniti? Posle kad krenes ponovo sa vecim unosom kalorija, telo to prepoznaje kao visak i pakuje kao salo i time dobijas kontra efekat. Lepo ti je Tenssa rekao da ako zelis lepo da izgledas, pravilna ishrana ti mora postati nesto sto ces praktikovati svakodnevno i sto ce ti postati navika, a ne da ti izgled zavisi od odredjenog datuma itd.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2154 poslato: Februar 23, 2013, 10:27:24 posle podne »
Upravo tako, nakon 3-5 sedmica se tijelo privikne i onda treba ili rezati kalorije ili jos vjezbati, nema treceg, a ti si vec srezala kalorije i sta sad?

A i zato i dalje tvrdim da je velika greska to sto odmah srezete kalorije... To sto si srezala odmah na startu 1000 kalroija (govorim odokatvino, za primjer) je glupost, jer ti ako srezes 1000 umjesto 500 kalorija ne znaci da ces duplo brze gubiti salo, ali kada srezes 500 kalorija i kada nakon 4 sedmice udaris plato onda imas na raspolaganju da smanjis jos 500 kalorija i nastavis sa skidanjem kila, nadam se da sada shvatas u cemu je problem.


Citat
trebala si da poslusas savet koji si dobila pre 10 dana i da krenes prvo sa rotacijama UH pa na low carb i na kraju keto.
x2

Van mreže minja_

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2155 poslato: Februar 23, 2013, 10:51:08 posle podne »
da, sad mi je jasno šta se desilo, premalim unosom kalorija sam šokirala tijelo i probudio se primarni nagon za preživljavanjem ... hvala vam puno na savjetima, od sutra krećem sa rotacijom UH.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2156 poslato: Februar 25, 2013, 06:28:01 pre podne »
da, sad mi je jasno šta se desilo, premalim unosom kalorija sam šokirala tijelo i probudio se primarni nagon za preživljavanjem ... hvala vam puno na savjetima, od sutra krećem sa rotacijom UH.

bravo
nadam se da ce i drugi vo da shvate

Van mreže aca@

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 139
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2157 poslato: Februar 28, 2013, 03:45:35 posle podne »
Odredjena kolicina ella sira na keto da li moze da se jede?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2158 poslato: Februar 28, 2013, 04:11:09 posle podne »
Odredjena kolicina ella sira na keto da li moze da se jede?

pa nije bas nesto pozeljno
ali ako bas nemas izbor da umesto 100 gr sira tj protein iz 100 gr sira unesed 3 cela jaja..jbg..

Van mreže aca@

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 139
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2159 poslato: Mart 01, 2013, 07:57:42 pre podne »
A zbog cega ne bi trebalo,vidim da ima vrlo malo UH?