Maj 18, 2024, 12:52:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1127002 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2280 poslato: Maj 19, 2013, 11:39:56 pre podne »
Procitao sam tu negde da velika kolicina proteina koci ketozu ali da li se to odnosi na veliku kolicinu unetu u jednom obroku ili u toku celog dana.Moje pitanje je da li mojih 900g-1kg piletine rasporedim u 4 obroka ili da nastavim da je konzumiram u 3 kao i do sad.
Carb load dan ili punjenje hidratima treba da bude na dan pauze ili kad treniramo? Da li tu ima pravilia ili je totalno irelevantno.
Hvala

carb load na dan pauze (ako je moguce)
hranu rasporedu u 4 i vise obroka
TRI SU MALO

Van mreže High Intensity2

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2281 poslato: Maj 19, 2013, 01:02:59 posle podne »
Hvala na odgovorima, samo piletinu sam jeo u 3 obroka ne racunajcui dorucak(jaja) pwm(whey) aki rasporedicu je u 4 obroka po tvojim savetima.Hvala poz

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2282 poslato: Maj 20, 2013, 10:21:24 pre podne »
Iskreno da ti kazem ja mislim da ti je 900-1000gr piletine puno za ovu dijetu i da neces svicnuti u keto sa tolkom kolicinom proteina to je 220-240gr samo iz piletine plus pwm i to piatnje koji whey imas.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2283 poslato: Maj 20, 2013, 11:55:09 pre podne »
Iskreno da ti kazem ja mislim da ti je 900-1000gr piletine puno za ovu dijetu i da neces svicnuti u keto sa tolkom kolicinom proteina to je 220-240gr samo iz piletine plus pwm i to piatnje koji whey imas.

na hemiji je on,tako da

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2284 poslato: Maj 20, 2013, 12:16:50 posle podne »
E to je drugo, samo sto je steta ne iskoristiti dijetu kao prajming. Mislim, optimalna korisnost se postize uzimanjem u masi ako se ne takmicis.

Van mreže Chegevara

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2285 poslato: Maj 20, 2013, 07:07:35 posle podne »
Prvo, veliki pozdrav svima, posebno Peđi i ekipi koja revnosno odgovara na pitanja na ovoj temi! :)

Wow, 153 strane, dok sam sve pročitao, skinuo sam 4 kg :)

Moram da se pohvalim da sam evo već počeo treću nedelju na dijeti, sve ide kako treba, veoma sam zadovoljan rezultatima. E sad, ja imam jedno pitanje na koje, nadam se, mi neko može dati konstruktivan odgovor!

Ja sam trkač rekreativac. Volim da se smatram trkačem od kako sam istrčao polumaraton u aprilu ove godine. :) E sad, ja sam uz pomoć sređene ishrane i trčanja skinuo dosta kilograma, pa sam rešio da sa ketogenom dam završan udarac za onih nekoliko poslednjih koji me muče ;)

Moj "problem" je sledeći. Pre više od mesec dana, još pre nego što sam se počeo keto, prijavio sam se na Košutnjak Chalange Run, brdska trka 5km, sa 5 prepreka. E sad, primetio sam da mi je kondicija opala od kako sam na keto-u, i to je ok, al me zanima sledeće. Obzirom da trka pada sad u subotu, koja je dan carb loadinga, posto ji li određena grupa UH koje bih možda mogao da unesem na jutro trke, neka vrsta dodatne energije koja bi mi pomogla, a da naravno, ne utiče na proces ketoze?

Hvala unapred na odgovoru, i hvala na ovih 150tak strana koje su, bar meni lično, mnogo pomogle!  :D


Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2286 poslato: Maj 20, 2013, 09:55:51 posle podne »
Objasni nam malo detaljnije u kojim danima ti inace radis punjenje? Sto se tice ugljenih hidrata koristi se iskljucivo kompleksni iz pirinca, krompira i ovsenih. E sad, posto ti verovtano planiras da nastavis keto posle trke ne preporucijem ti nista od prostih secera da se ne izbacis iz dijete. Ja bih jednostavno za petak ove nedelje pomerio pocetak punjenja i nastavio u subotu ujutro i eventualno posle trke odnosno sktatio bih jedan dan praznjenje a sledece bih produzio za jedan dan. Sa tim da bih u petak odmorio od svih treninga.
« Poslednja izmena: Maj 20, 2013, 09:57:26 posle podne icko »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2287 poslato: Maj 21, 2013, 12:10:23 posle podne »
Prvo, veliki pozdrav svima, posebno Peđi i ekipi koja revnosno odgovara na pitanja na ovoj temi! :)

Wow, 153 strane, dok sam sve pročitao, skinuo sam 4 kg :)

Moram da se pohvalim da sam evo već počeo treću nedelju na dijeti, sve ide kako treba, veoma sam zadovoljan rezultatima. E sad, ja imam jedno pitanje na koje, nadam se, mi neko može dati konstruktivan odgovor!

Ja sam trkač rekreativac. Volim da se smatram trkačem od kako sam istrčao polumaraton u aprilu ove godine. :) E sad, ja sam uz pomoć sređene ishrane i trčanja skinuo dosta kilograma, pa sam rešio da sa ketogenom dam završan udarac za onih nekoliko poslednjih koji me muče ;)

Moj "problem" je sledeći. Pre više od mesec dana, još pre nego što sam se počeo keto, prijavio sam se na Košutnjak Chalange Run, brdska trka 5km, sa 5 prepreka. E sad, primetio sam da mi je kondicija opala od kako sam na keto-u, i to je ok, al me zanima sledeće. Obzirom da trka pada sad u subotu, koja je dan carb loadinga, posto ji li određena grupa UH koje bih možda mogao da unesem na jutro trke, neka vrsta dodatne energije koja bi mi pomogla, a da naravno, ne utiče na proces ketoze?

Hvala unapred na odgovoru, i hvala na ovih 150tak strana koje su, bar meni lično, mnogo pomogle!  :D



druze
posto je to JEDNA trka JEDAN dan
sve i da jedes po ceo dan u McDonadlsu nece uticati nista na tvoj cilj
IZBACITI CE IZ KETOZE hoce i mala kolcina uh ali ne vidim razlog cemu briga oko toga

Van mreže Chegevara

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2288 poslato: Maj 21, 2013, 02:33:30 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru! :)


Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2289 poslato: Maj 25, 2013, 11:48:20 posle podne »
videh sliku nekog keto pudinga,al nigde objasenja.To mu dodje obican puding prah,voda i zasladjivac? ili ima neki posebni da se nabavi?
donela keva 3kese pa reko da iskoristim ako moze

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2290 poslato: Maj 26, 2013, 12:00:48 pre podne »
videh sliku nekog keto pudinga,al nigde objasenja.To mu dodje obican puding prah,voda i zasladjivac? ili ima neki posebni da se nabavi?
donela keva 3kese pa reko da iskoristim ako moze
Keto puding?
Verovatno si video sliku gde je neko napravio "puding" od whey proteina i zelatina? Mislim da je Tensa to pravio ako se dobro secam.
Obican puding nema sta da trazi na keto dijeti.
« Poslednja izmena: Maj 26, 2013, 12:09:07 pre podne mica86 »

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2291 poslato: Maj 26, 2013, 12:06:14 pre podne »
e moguce da je ta slika,nisam na keto al ono da proverim.
Posto pise da pravljen sa mlekom I secerom ima na 100gr 20uh,pa reko ako se skinu od mleka I secera uh,da u prasku samom I nema toliko.Al nista onda,moja greska

Spartak

  • Gost
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2292 poslato: Maj 26, 2013, 12:15:12 pre podne »
to je bio natreenov diet puding
2gr carbs po kesici...

Van mreže BuKi_pit

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 701
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2293 poslato: Maj 26, 2013, 11:03:12 pre podne »
Ja sam dobio recept kako napraviti bjelanca ekstra ukusno i bude kao puding.
Bebac mi je dao recept od Adonija cak je pisao u njegovoj temi
Izmiksas bjelance sa natrenom dok ne dobijes slag pjenu cvrstu
ubacis whey unutra i miksas dalje i na kraju zelatin fix i miksas dalje poslije preko mozes baciti cimet i pola sata u frizider ljepota ja jucer pravio isto puding bude :)
The pain you feel today will be the strength you feel tomorow !!!

Van mreže skituljko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2294 poslato: Maj 30, 2013, 12:15:05 pre podne »
Da li je moguće da ja evo treći dan na 0uh još nisam u ketozi (nema acetonskog zadaha, listići negativni)???
A pridržavam se strogo svih pravila keto dijete!