Maj 17, 2024, 11:51:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1126998 puta)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2490 poslato: April 29, 2014, 06:51:45 posle podne »
Znači da ti jedan trening ide dva puta nedeljno?

Da...

Ako imaš vremena, pročitaj još malo forum na tu temu, već smo pisali o tome. Poenta - nije najsrećnije rešenje.
suck it up, buttercup

Van mreže Dzordze

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2491 poslato: April 29, 2014, 07:39:47 posle podne »
Da li 100 militara mleka sa 0,5 posto mlecne masti moze da poremeti ketozu?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2492 poslato: April 29, 2014, 07:41:11 posle podne »
Pročitaj koliko UH ima, to se pazi na ketu.
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2493 poslato: April 29, 2014, 07:43:04 posle podne »
Da li 100 militara mleka sa 0,5 posto mlecne masti moze da poremeti ketozu?


laktoza=secer

Van mreže chileanac

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2494 poslato: April 29, 2014, 09:41:05 posle podne »
Znači da ti jedan trening ide dva puta nedeljno?

Da...

Ako imaš vremena, pročitaj još malo forum na tu temu, već smo pisali o tome. Poenta - nije najsrećnije rešenje.

ok, mozda glupo pitanje, al sta da ukucam u masinu za trazenje?  :) da nemas mozda odmah link za temu o tome?!

Van mreže mara_maraja

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 22
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2495 poslato: Maj 06, 2014, 07:01:42 posle podne »
Pozdrav svima  :)
Imam još nekoliko pitanja.
Visoka sam 158cm, teška 53, %bf 19. Htela bih da to smanjim na 14-15%. Radila sam rotacije UH, i sad bih da finiširam sa keto. Iščitala sam ceo forum, informisala se na sve moguće načine.
Zanima me da li je OK sledeće - dnevni unos proteina 60gr, masti 110gr, uh koliko se "nakupi", ali oko 10 - 15gr.
Imala bih 3 glavna obroka koja se sastoje od jaja, belanaca, pilećeg belog, junetine, ribe... i 2 užine koje bi bile salate od zelenog povrća prelivene maslinovim ili lanenim uljem, ponekad lešnici, bademi...
Što se suplementacije tiče uzimam omega 3 kapsule, kalcijum+D3, magnezijum, i planiram da kupim neki kompleks vitamina.
Da li je neophodno da uzimam whey, jer trenutno nisam u finansijskoj mogućnosti da priuštim i to.
Čitala sam negde da je u keto poželjno koristiti hrom, a igrom slučaja imam bočicu hromium pikolinata, pa da li bi bilo OK da ga koristim?
Za sada toliko, unapred hvala na odgovorima.
A biće posebno pitanje za trening, prvo ishranu da "utvrdim".  :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2496 poslato: Maj 07, 2014, 06:20:07 pre podne »
Pozdrav svima  :)
Imam još nekoliko pitanja.
Visoka sam 158cm, teška 53, %bf 19. Htela bih da to smanjim na 14-15%. Radila sam rotacije UH, i sad bih da finiširam sa keto. Iščitala sam ceo forum, informisala se na sve moguće načine.
Zanima me da li je OK sledeće - dnevni unos proteina 60gr, masti 110gr, uh koliko se "nakupi", ali oko 10 - 15gr.
Imala bih 3 glavna obroka koja se sastoje od jaja, belanaca, pilećeg belog, junetine, ribe... i 2 užine koje bi bile salate od zelenog povrća prelivene maslinovim ili lanenim uljem, ponekad lešnici, bademi...
Što se suplementacije tiče uzimam omega 3 kapsule, kalcijum+D3, magnezijum, i planiram da kupim neki kompleks vitamina.
Da li je neophodno da uzimam whey, jer trenutno nisam u finansijskoj mogućnosti da priuštim i to.
Čitala sam negde da je u keto poželjno koristiti hrom, a igrom slučaja imam bočicu hromium pikolinata, pa da li bi bilo OK da ga koristim?
Za sada toliko, unapred hvala na odgovorima.
A biće posebno pitanje za trening, prvo ishranu da "utvrdim".  :D

plan je sasviim ok
ali me intrsuje gde si merila da imas 19% bf?
(ps)
dobiti cu slom zivaca od ovga kako svako meri bf
to je valjda od jednom postao hit razno raznih gurua kako bi ustrasili nekoga ,kome mlate lovu pa mu sludjuju glavu sa tim glupostima jos vise...STRASNO*UZASNO-ZALOSNO

Van mreže mara_maraja

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 22
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2497 poslato: Maj 07, 2014, 12:01:19 posle podne »
Bf su mi merili kaliperom u lokalnoj teretani , zato sam to i napisala.
Nisi mi ništa rekao za hromium pikolinat...?
I da, zaboravila sam da pitam za punjenje. Da li je ok da to bude samo nedeljom? Čitala sam na forumu da za punjenje ide 4-5gr uh po kg. E sad, po kg čiste mase ili ukupne telesne mase?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2498 poslato: Maj 07, 2014, 12:40:49 posle podne »
Bf su mi merili kaliperom u lokalnoj teretani , zato sam to i napisala.
Nisi mi ništa rekao za hromium pikolinat...?
I da, zaboravila sam da pitam za punjenje. Da li je ok da to bude samo nedeljom? Čitala sam na forumu da za punjenje ide 4-5gr uh po kg. E sad, po kg čiste mase ili ukupne telesne mase?

sto se tice chormimum-odlicno
a sto se tice punjenja-moze nedljeom
samo dodatno
kako ti znas koliku ti imas misicnu masu i ukupnu telesnu masu?
i to su ti rekli u lokalnoj teretani?
da li mozes da ih pitas,iz kog razloga se meri % BF kao i da li su CITALI ili SLUSALI nastavak "teroije" C Poliquina gde se jasno i glasno moze razaznati razlog njegove opste ekspanzije merenje % bf tj da je on idejni tvorac cele price oko toga,a ujedno da se ca % bf i kaliper znalo i desetine godina u nazad i pre toga sto je charli poceo da prica o tome,ali nije tome pridavan znacaj jer NIJE BILO POTREBE!
Dakle
slobodno ih pitaj ovo jer su pitanja prilicno "zvucna" i deluju mi kao ono: daj da zbunim klijenta sa stvarima o kojima ni ja nemam pojma,ali zvuce do j...a i sigurno ima da ga zaprepastim mojim "znanjem"

Van mreže mara_maraja

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 22
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2499 poslato: Maj 07, 2014, 12:56:58 posle podne »
Ukupna telesna masa je kad stanem na vagu i ona pokaže cifru.  :D
Inače, u teretanu ne idem, vežbam kod kuće. To da izmerim %bf me je drugar nagovorio, meni ta brojka ništa ne znači, a ovde sam pomenula bez nekog određenog razloga, nisam htela da izazovem negativne reakcije, izvinjavam se.  :)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2500 poslato: Maj 07, 2014, 01:19:10 posle podne »
Sve ti je oprosteno :D !
Ali jednostavno ne trebas se preopterecivati brojkama, gledaj ogledalo i budi zadovoljna onime sto vidis.
Brojke ostavi po strani, to je pekos hteo da kaze. Slikaj se i uporedi slike 1 mesecno.
Naravno meri kilazu 1 u 10 dana da vidis kako ide... Punjenje je ok

Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže mara_maraja

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 22
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2501 poslato: Maj 07, 2014, 01:31:04 posle podne »
Sve ti je oprosteno :D !
Ali jednostavno ne trebas se preopterecivati brojkama, gledaj ogledalo i budi zadovoljna onime sto vidis.
Brojke ostavi po strani, to je pekos hteo da kaze. Slikaj se i uporedi slike 1 mesecno.
Naravno meri kilazu 1 u 10 dana da vidis kako ide... Punjenje je ok

Sad mi je lakše.   :)

Ogledalo mi je najbolji prijatelj.  ;D
Vaga mi nije merilo, a ionako studiram u drugom gradu, pa je ovde ni nemam, merim se jednom mesečno kad odem kući.
Jedine brojke koje me "opterećuju" su one na krojačkom metru. :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2502 poslato: Maj 07, 2014, 01:49:23 posle podne »
Ukupna telesna masa je kad stanem na vagu i ona pokaže cifru.  :D
Inače, u teretanu ne idem, vežbam kod kuće. To da izmerim %bf me je drugar nagovorio, meni ta brojka ništa ne znači, a ovde sam pomenula bez nekog određenog razloga, nisam htela da izazovem negativne reakcije, izvinjavam se.  :)

hahah
ma kakve bre negativne rekacije
nego strasno mrzim kada ljude zaludjuju sa stvarima koje ni oni ne kapiraju.
samo napred
puna podrska

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2503 poslato: Maj 07, 2014, 08:19:05 posle podne »
Danas se dijeta ne pocinje bez merenja BF  :D
Kod mene u teretani haos, pored merenja bf ljudi na trening donose specijalne patike koje se obuvaju na pola treninga, neki razni grifovi, sokovi od bistre jabuke  ;D, loptice, masazeri i ostali rekviziti.... ludnica  8)

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #2504 poslato: Maj 07, 2014, 08:22:43 posle podne »
Danas se dijeta ne pocinje bez merenja BF  :D
Kod mene u teretani haos, pored merenja bf ljudi na trening donose specijalne patike koje se obuvaju na pola treninga, neki razni grifovi, sokovi od bistre jabuke  ;D, loptice, masazeri i ostali rekviziti.... ludnica  8)

Jel to one sto mere puls? Imaju u paketu neki Hi tec sat, koji svasta racuna. :D