Jun 08, 2024, 10:47:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.191 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: BrandonSuede
X3MShop banner

Autor Tema: Moj nacin prehrane  (Pročitano 43524 puta)

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #150 poslato: Novembar 01, 2009, 06:10:06 posle podne »
To je 24, a ne 28...slaba ti matematika. ;D

Rukni tu 200 grama elle sa tim, to ce odlichno doci ako mozesh ujutru jesti ellu. :)

Pa kud 200g posnoga kad moram paziti na unos proteina tj. 2g proteina po kg tjelesne tezine?

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #151 poslato: Novembar 01, 2009, 09:42:57 posle podne »
Rukni tu 200 grama elle sa tim, to ce odlichno doci ako mozesh ujutru jesti ellu. :)

Bolji izbor su jaja ujutru, jer se brze vare i ulaze u krvotok, a posle perioda od par sati spavanja potrebno je da sto brze telu pruzimo potrebne nutriente....ella kao predstavnik mlecnih proizvoda dosta sporije se vari...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #152 poslato: Novembar 01, 2009, 10:09:12 posle podne »
Mislio sam da to zajedno sa 4 bjelanceta (ili 4 bjelanceta i 2 cjela jajeta) strese u sebe. :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #153 poslato: Novembar 01, 2009, 10:20:22 posle podne »
Mislio sam da to zajedno sa 4 bjelanceta (ili 4 bjelanceta i 2 cjela jajeta) strese u sebe. :)

Ok..ne razumeh onda ja :-))

Mada bolje da mu bude veci unos proteina iz jaja ujutru, nego iz Ella sira....

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #154 poslato: Novembar 01, 2009, 10:31:11 posle podne »
Da, sigurno je bolje da je veci unos proteina iz jajeta. :)

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #155 poslato: Novembar 02, 2009, 01:47:30 posle podne »
Rukni tu 200 grama elle sa tim, to ce odlichno doci ako mozesh ujutru jesti ellu. :)

Bolji izbor su jaja ujutru, jer se brze vare i ulaze u krvotok, a posle perioda od par sati spavanja potrebno je da sto brze telu pruzimo potrebne nutriente....ella kao predstavnik mlecnih proizvoda dosta sporije se vari...


Pa da zato mi je bilo i cudno kud sad 200g posnoga ujutro, a i onak trebam paziti na unos proteina.

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #156 poslato: Novembar 07, 2009, 10:09:47 posle podne »
I jos da postavim prehranu za subotu i nedelju:
1.4bjelanca i 2 cijela jaja i 250g krumpira
2.80g bijelog i 250g krumpira
3.80g bijelog i 300g krumpira
4.80g bijelog i 250-300g krumpira
5.50g bijelog i 5 caps Omega3
6.150g posnoga

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #157 poslato: Novembar 26, 2009, 09:16:36 posle podne »
Covjece bas sam isao racunati koliko sam tocno unosio proteina i ugljikohidrata tokom mase.
Na moju kilazu od 75kg svaki dan sam unosio 210g proteina i 230g ugljikohidrata.  ::) Pola tih ugljikohidrata bili su od integralnoga kruha :P, a zna se od cega su napravljeni ti integralni kruhovi.
Mislim da cu kada zavrsim dijetu, sada puno pametnije krenuti na masu.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #158 poslato: Novembar 26, 2009, 09:26:19 posle podne »
Covjece bas sam isao racunati koliko sam tocno unosio proteina i ugljikohidrata tokom mase.
Na moju kilazu od 75kg svaki dan sam unosio 210g proteina i 230g ugljikohidrata.  ::) Pola tih ugljikohidrata bili su od integralnoga kruha :P, a zna se od cega su napravljeni ti integralni kruhovi.
Mislim da cu kada zavrsim dijetu, sada puno pametnije krenuti na masu.
dorucak ovas,obork pre treninga pirinac,obrok posle treninga krompir;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #159 poslato: Novembar 27, 2009, 01:29:29 posle podne »
dorucak ovas,obork pre treninga pirinac,obrok posle treninga krompir;)

E kad sam napisao pametnije, mislio sam tocno na takav redoslijed UH ;)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #160 poslato: Novembar 27, 2009, 01:39:07 posle podne »
ja samo krompir zderem prije treningam, a poslije treninga pirinach/rizu... :)

Van mreže zdravko

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #161 poslato: Decembar 14, 2009, 05:10:44 posle podne »
moja ishrana je otprilike ovaka:
ujutru 4 ili 5 kuvanih jaja
u podne 100gr pirinca i oko 100gr mesa
pre treninga oko 80gr pirinca i 100gr mesa
posle treninga 100gr pirinca i 5 jaja ili mesa ili sta vec ima
pred spavanje obicno bude jedna tunjevina

meso je uglavnom:dzigerica,krmenadla,ponekad belo meso,kuvana kobasica.

nazalost,nemam para da kupujem belo meso svaki dan,retke su takve prilike,jer je finansijska situacija veoma teska.

sad sam imao svinjokolju i imam dosta kobasica,pa me zanima jel u redu kuvati kobasice u vodi umesto da ih pecem na ulju?

znam da je struktura svinjskog mesa masna,ali sta drugo da jedem,jbg,bolje i to da jedem,nego da gladujem,zar ne?

roditelji bas i ne daju pare da dajem na ishranu jer ima uvek nesto da se jede,ali to nesto je masno.

sta bi vi radili na mom mestu?

imam solidno znanje o ishrani,znam osnovne stvari,ali nisam uopste u finansijskoj situaciji da to ispratim,vec sam vam nabrojao kakva vrsta mesa imam na raspolaganju.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #162 poslato: Decembar 14, 2009, 05:43:45 posle podne »
Pa kilogram pileceg belog je oko 300-400 din...to ti moze trajati 2-3 dana, u zavisnosti od ostatka ishrane...sto ispadne oko 100-150 din po danu...valjda toliko moze da se odvoji.

Vidimo da znas i sam da te kobasice nisu ni za sta...ako zivis na selu, onda su ti mozda vise dostupna jaja, pa njih jedi...

Mada, ako zelis da smrsas..he-he-he...keto dijeta...pa bi i mogle te krmenadle i po neka kobasica ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #163 poslato: Decembar 14, 2009, 05:43:57 posle podne »
zdravko
na zalost moram da ti kazem odmah da nemas NIKAKVO znanje o ishrani jer pitati dali smes da jedes svinjske kobascie kuvane umesto pecene veoma mnogo govori
odista mi je zao sto je situacija kod tebe toliko teska pa da ste mozda umesto te svinjetine kupili neko bolje meso pa bi se onda mogle i naci neke kombinacije.
ovako..generlano jako tesko se tebi moze pomoci jer si i sam rekao razlog...
ishrana ti je veoma losa..
ako kazes daimas solidno znanje o ishrani onda bi trebalo da znas da je osnovna gradivna matreije PROTEIN a ne UH..
pa tako je tvoj jelovnik vise bogat sa UH nego sa B

kako vidim da imas mogucnost da jedes jaja onda bi se mozda trebalo da drzis toga i te tunjevine a za ovo oko kobasica kuvanih,pecenh i enznam kakvih i sto je anjbitnije...ONO STA IMA ne spada u domen zdrave sihrane sa kojom bi mogao da imas neke rezulatee...

Van mreže zdravko

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Moj nacin prehrane
« Odgovor #164 poslato: Decembar 14, 2009, 05:58:50 posle podne »
hvala vam na odgovorima.

pedja,pogresno sam se izrazio kad sam rekao da li je bolje kuvati umesto peci kobasice.

znam i sam da je svako jelo bolje kuvati u vodi,ali kad dodjem u situaciju da nemam sta jesti,onda mi je i bolje skuvati pa pojesti to,nego da gladujem.

pa kod mene je kila belog mesa 390 dinara,da zaokruzimo na 400 radi lakse racunice.

ako bih i mogao da mozda odvojim oko 100-150 dinara dnevno,to dodje oko 250-350gr mesa dnevno.

mozda je ovo nekome jedan obrok,ali ja ovo moram podeliti na 3 obroka,sta da se radi,znam da je malo.

ne zivim na selu,ali keva kupi svake trece nedelje po 2,3 kartona jaja,pa mi je to jedan od kvalitetnijih proteina.

naravno da ne posedujem veliko znanje,ali kao sto rekoh,citam ovaj forum i upio sam nekoliko korisnih informacija oko ishrane,ali ne mogu svega da se pridrzavam iako bih veoma voleo da probam makar na 3,4 meseca da vidim kakvi bi bili rezultati.

prirodno sam onaj mrsav tip,ektomorf,nisam sklon debljanju,ali sam mastan zbog ishrane koja me ogranicava,bf je oko 20%,ali meni nije cilj definicija,vec masa i oblici misica,ali to ne znaci da zelim da budem debela i masna svinja :)