Maj 18, 2024, 01:58:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3104119 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13935 poslato: Novembar 24, 2023, 05:40:38 posle podne »
Od tog masnog se dize qrz brat, to se ne preskace... posle se leči belim mesom i tunom..

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13936 poslato: Novembar 24, 2023, 08:32:48 posle podne »
Tačno, tačno. Ne bežim od slanine, još sa jajima ujutru, fullčina

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13937 poslato: Novembar 25, 2023, 09:35:00 pre podne »
Tačno, tačno. Ne bežim od slanine, još sa jajima ujutru, fullčina

hahahhahahahahhahaha

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13938 poslato: Novembar 25, 2023, 10:16:50 pre podne »
Tačno, tačno. Ne bežim od slanine, još sa jajima ujutru, fullčina

+beli luk

Van mreže Mihajlo99

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 95
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13939 poslato: Decembar 06, 2023, 08:50:49 posle podne »
Za 3 meseca sam sa 84kg sam došao na 91kg, pratim makronutrijente i sve, kako znati koliko je tezine doslo od kreatina, vode koja je u celijama, a koliko je doslo ciste mase, napredak se vidi, misici su veci, stomak mi se cak i smanjio, nisam se umastio za sada.
1. Kako pratiti tezinu kada ne znam koliko sam dobio od kreatina?
2. Kada prestanem sa kreatinom koliko ce se vode izbaciti otprilike? Da li ce mi misici izgledati znatno manje ili ce biti zanemarljiva razlika kada nisu puni vode?
3. Da li je pametno ne prestajati sa kreatinom do “kraja zivota” svaki dan po 5 grama, ako se vec gubi na voluminizaciji celije? Ne znam kako vi radite

Kada sve sabere dnevni unos mi je 3700-4000 kalorija

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13940 poslato: Decembar 06, 2023, 11:26:54 posle podne »
Kredza tako, oko 5,6 kg na tu masu vodurina koja ceka da se ispiša. Realno ako si pocetnik, a po pisanju , jesi, kilo misica najverovatnije si nabacio...
Sto se tice ostalih pitanja, kreatin lifetime, nije pametno, pogotovo ako nije creapure i micronizovan dovoljno, treba piti dosta vode... inace lako metaboliti zavrse u bubrezima. Pravi pauze... ali gledaj sta ces sa glikogenom i elektrolitima, to ti je zapravo name of game za pojavu, tj izgled. Recimo sada ako si radio sve sto treba, mozes da odradis mini cut, pa punjenje glikogenom, izbacis vodu a nabacis tvrdji i rezaniji izgled... naravno pod uslovom da si radio sve kako treba, baci sliku , pre posle fazon... i ako nisi, dobar nacin da proveris sta si koji kurac radio 3 meseca :-)

Van mreže Mihajlo99

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 95
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13941 poslato: Decembar 07, 2023, 01:08:07 pre podne »
U zadnjih par godina 3 puta sam isao po 4-5 meseci u teretanu i prestajao, sada sam krenuo i ne planiram da stanem, znanje mi je vece nego pre i trening je mnogo bolji, sto se tice forme, intenziteta i slicno. Imam neke slike od pre par meseci i vidim napredak, majice su postale tesne. Mislim da sam dobio vise od kilograma misica, moguce da ima ulogu tu misicna memorija?

Samo sam postavio pitanje jer se me zanima da li ce mi se obimi previse smanjiti kada ta voda izadje nakon prestanka uzimanja kreatina? Jer prvi put ga koristim, nisam imao iskustva.

Nisam razumeo to sta cu sa glikogenom i elektrolitima?
Glikogen mi je uvek pun osim nakon treninga,napunim ga maltodexom i sa 450g pirinca
Elektroliti, sto se tice natrijuma solim hranu prilicno, pogotovo pre treninga, na kalijum ne obracam toliko paznje, ne razumem se u manipulisanje elektrolitima jos uvek,ali kada dodje cut prostudiracu to.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13942 poslato: Decembar 07, 2023, 09:07:30 pre podne »
Ne, nisi mogao natural vise od kilo, pa cak je i to mnogo.  Kilogrami o kojima pricas su uglavnom dobro napunjeni misici vodom i glikogenom. Kako je misic po sastavu 76% voda to onda nije tesko zakljuciti. Zato se nakon mase i radi cut da vidis sta si uradio zapravo kada se ekcesivna voda izbaci. Naravno za tebe kao rekreativca to ne predstavlja nikakav znacaj, osim ako se ne bavis nekom vrstom sporta gde visak kilograma nije pozeljan da se nosi.

2. Kada ispisas vezanu vodu pasce obimi svakako, kao i kada smanjis Na a ubacis K

3. Misicna memorija ne postoji. Tacnije postoji ali u smislu ATROFIJE. Telo uvek tezi da katabolise, odnosno ono se prilagodjava tvojoj fizickoj aktivnosti. Nigde se ne belezi u tvom kodu koliko si voluminizirao celiju vodom -hipertrofija.
Ali postoji negde zapisano sa koliko misicnih vlakana, ovojnica, debiljine tetiva itd si po difoltu dosao na ovaj svet. Zato svako normalno bice kada prestane da trenira vremenom GUBI, atrofira misic, retko u ekstremnin situacijama dolazi do katabolizma. I sto si stariji to ide nazalost brze.
Ono sto se desava je da si ti jednom dosao do neke tacke, pa znas kako za sledeci put ;) I odatle taj bro science - misicna memorija :)

4.Stoga jako je glupo gledati na dobitke iz tog ugla. Jednostavno ti treniras i gledas da budes u sto boljoj formi. U tom procesu desava se adaptacija tela na trening. Uvek je taj pocetak najbrzi, to je prozor od 3, 4 meseca. Gde vecina dostigne neki plato. Posle toga je svaki milimetar napredka borba. NAtural prica - veci misic je nazalost i veca kilaza (u striktnoj formi)
Koriscenje AAS - tu je nebitan stil treninga, stimulans se moze dati kako hoces,jer ne moras da stimulises hormonsku proizvodnju, samo signal da se misic reparira. Tada je stoga pametnije ici na veci volumen nego gurati boga oca.

5. Najveca prozvodnja i najstabilnije kreirani rezultati, koji ostaju za ceo zivot,  se desavaju nazalost u jako ranoj mladosti kada hormoni divljaju. Zato deca koja su se bavila sportom od malena uvek imaju kasnije vece i stabilnije dobitke jer imaju odlicne baze. I kada se desi iz nekog razloga kasnije pauza , uvek se telo vraca na TU bazu.

6. Genetika igra preogromnu ulogu. Miostatin gen diktira zapravo koliko cega i sta, a tvoj hormonski panel kojom brzinom do toga. Onda idu makrosi, kalorijski suf i slicno, skoro sam okacio video o vaznosti leucina u izgradnji misicne mase, neke stvari lepo objasnjene da se razume cela sustina.

Eto pisao sam ovo u jednom potezu, verovatno sam negde pravopisno i gramaticki izgresio ali you get the point.

Na mreži boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13943 poslato: Decembar 07, 2023, 09:27:24 pre podne »
Podseti me ovo za myostatin... Kažu da su Ronnie i Flex imali deficit tog gena, to su genetski frikovi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13944 poslato: Decembar 07, 2023, 09:39:14 pre podne »
pa vecina njih ima ne deficit, vec takav povoljan genotip koji daje bolju enzimsku, odnosno proteinsku sintezu... jos kada se na to poklopi dobra tolerancija hemije...Nedostatak aktivnosti miostatina moze biti ozbiljno klinicko stanje sa druge strane, to su ona misicava deca,  bebe.. mozes izgooglati... to nosi ozbiljne probleme...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13945 poslato: Decembar 07, 2023, 09:42:45 pre podne »
Podseti me ovo za myostatin... Kažu da su Ronnie i Flex imali deficit tog gena, to su genetski frikovi

Ne deficit nego poremecaj (neprvilno lucenje istog)
Navododno..........licno, mislim da nigde veze ali..

imas moj tekst o tome pa sam zakljuci....

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=26745.0

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13946 poslato: Decembar 07, 2023, 09:52:44 pre podne »
manja proizvodnja zapravo (odatle miostatin bloker kao doping), samo sto ta biohemija nije bas tako jednostavna... Takodje povecana proizvodnja miostatina se javlja suprotno - kod ljudi koji stare, tokom bolesti vezanih za krevet itd odnosno katabolizam kada udari...

edit

 da ne dodje do zabune postoji miostatin koji je enkodiran mstn genom, pa se cesto i jedno i drugo poistovecuje govoru... mstin gen diktira proizvodju miostatina logicno
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2023, 09:58:44 pre podne Pirat »

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13947 poslato: Decembar 20, 2023, 04:25:26 posle podne »
Anksioznost,uznemirenost,strah,jebemliga šta je nakon posla( malo jača fizikalija) ili slabija fizikalija+lagan trening,ne uvek ali sa vremena na vreme osetim.Još imam snage fizički ali ,onaj osecaj gadan u stomaku,malo srce lupa osecam i tako to…Mozda par puta mesecno osetim..
Zna li se razlog ima li leka…

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.554
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13948 poslato: Decembar 20, 2023, 06:04:07 posle podne »
to se u narodu zove reakcija na stres :) Nezreli ste jbg, kroz ta sranja svi prodju i nauce kako se da nose sa zivotom /  problemima. (zvuci sada malo poeticno kenjanje i fraza) ali tako je... Nema tu nikakvog leka osim sazrevanja i odrastanja.

Van mreže Hoksina1

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13949 poslato: Decembar 26, 2023, 02:00:48 pre podne »
Anksioznost,uznemirenost,strah,jebemliga šta je nakon posla( malo jača fizikalija) ili slabija fizikalija+lagan trening,ne uvek ali sa vremena na vreme osetim.Još imam snage fizički ali ,onaj osecaj gadan u stomaku,malo srce lupa osecam i tako to…Mozda par puta mesecno osetim..
Zna li se razlog ima li leka…
Nista brate upao si u stanje pretreniranosti i stalno su ti podignuti adrenalin i kortizol sve ove simptome sto si naveo je to. Nije dobro biti u tome zato sto ti adr i kort drndaju sve hormone u telu. Trebas da uzmes 2 3 nedelje off dignes malo proteine i to je to moze i duze da potraje s obzirom da si vec par meseci kako kazes. Ako si na teskoj fizikaliji jebiga izbaci trening neko vreme i onda kad se oporavis treniraj malo veci volumen ne idi previse sa intenzitetom posto ces opet upasti u pretreniranost ali i volumen(previsok) te takodje moze dovesti u pretreniranost.