Jun 16, 2024, 03:13:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Visoko niska ugljikohidratna dijeta  (Pročitano 7677 puta)

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #15 poslato: Februar 20, 2006, 09:57:02 posle podne »
Jesam primetio da su debeli, i da budem iskren i mene interesuje zasto. Pravi odgovor ne znam, samo znam da sve sto se od proizvoda preporucuje dijabeticarima, da su to obiljezene kao 'Diet' stvari, jer insulin ne skace kao kod ostalih namirnica, nego lagano raste i lagano se spusta. Recimo dijabeticari koriste zasladjivac npr natreen mesto obicnog secera, i isti taj zasladjivac se koristi u dijetamai nekim suplementima (Whey npr, X-PAND i sl). Ako znas zasto su debeli, voleo bih da mi objasnis.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #16 poslato: Februar 20, 2006, 10:08:09 posle podne »
Citat: dr_rapid
Jesam primetio da su debeli, i da budem iskren i mene interesuje zasto. Pravi odgovor ne znam, samo znam da sve sto se od proizvoda preporucuje dijabeticarima, da su to obiljezene kao 'Diet' stvari, jer insulin ne skace kao kod ostalih namirnica, nego lagano raste i lagano se spusta. Recimo dijabeticari koriste zasladjivac npr natreen mesto obicnog secera, i isti taj zasladjivac se koristi u dijetamai nekim suplementima (Whey npr, X-PAND i sl). Ako znas zasto su debeli, voleo bih da mi objasnis.
..pa buraz sam si sebi dao odogovor....ako znas kako tj an kojem prinicpu radi i zasto postiji pankreas u ansem organizmu onda ja ne treba da ti obajsnjavam neke stvari....same ti se namecu ejdna na drugu,ali vidim da ti to vec i sam znas samo da ih poslozis pravilinim redosledom...

sto se tice zasladjivaca....oni imaju mnogo vise sladkora nego obican secer..ali probaj da se najdes vise tablea nego sto treba...pufff...secer je sky high

sto se tice razgradnje UH..moras da nzas da dijbetssa kao bolseti ima vise oblika...tipa A i tipa B itd...

znaci....neko ko ima problem sa brzom razgradnjom UH odlazi jako brzo u HIPOGLIKEMIJU/imali smo momka koji doalzi ovamo kod nas na forum sa tim problemom/..a ne mora da znaci da je dijabeticar........iz tga razloga sam ti postvio to pitanje....zasto neopdhodno hrana za dijbeticare moze da sluzi u svrhu mrsavljenja.....njihova hran je tako izbalansirana da pokorva sinetkso unosenje insulina......kod zdrave osobe,cisto sumnjam da bi toliki borj UH uspeo da iskontorlises  a da se visak ne pretpvri u salo..ali to je za dijabeticare dijatalna ihrana,ali za tebe nije...

rijcec dijetlana ishran en znaci da mora da bud..visoko proteinksa ili visoko ugljeno hidratna dijeta....

pravilno izbalansirana ishran tvoje majek moze da bude diajtlna isrhna ako ej prilagodjena tvojom dnevnom energetskom utrosku..tj

naravno bez slanine..jer je ona ANBOLIK...... :twisted:

Van mreže Marmelada

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #17 poslato: Novembar 24, 2007, 02:28:22 posle podne »
Pa dijabeticari su debeli zbog generalno poremecenog metabolizma...a ne toliko sto uzimaju hranu,koja je kao za njih ok.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #18 poslato: Novembar 24, 2007, 03:04:32 posle podne »
Pa dijabeticari su debeli zbog generalno poremecenog metabolizma...a ne toliko sto uzimaju hranu,koja je kao za njih ok.

Alooooooooooooooooooooo... jos jednom izvuci temu iz zaborava i leteces odavde!!!!

POSLEDNJA OPOMENA za sve!!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #19 poslato: Novembar 24, 2007, 04:45:00 posle podne »
e ja mislim da bi sad svako trebao da nadje neku temu u kojoj nije pisano 5.5god i svi da pisemo nesto tj svi da pitamo po nesto sasucg....da ga izludimo.....hahahahahaha.....salim se ja naravno......

sale a sta ti mislis da ja pijem po kilo i 283gr wheya dnevno?jer cu da porastem?hahahaha


pozdrav sale

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Visoko niska ugljikohidratna dijeta
« Odgovor #20 poslato: Novembar 24, 2007, 04:59:03 posle podne »
e ja mislim da bi sad svako trebao da nadje neku temu u kojoj nije pisano 5.5god i svi da pisemo nesto tj svi da pitamo po nesto sasucg....da ga izludimo.....hahahahahaha.....salim se ja naravno......

sale a sta ti mislis da ja pijem po kilo i 283gr wheya dnevno?jer cu da porastem?hahahaha


pozdrav sale

Blizu si,ali 1283,4877785 g bi bilo sasvim OK za tvoju konstituciju i zeljeni napredak

poz
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!