April 29, 2024, 07:08:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Povrede  (Pročitano 13999 puta)

Van mreže shpongle

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Povrede
« Odgovor #60 poslato: Februar 23, 2011, 06:25:41 posle podne »
ne znam samo plasim se posto sam pauzirao duze od mesec dana i prestalo je bilo da boli i doktor mi je rekao da smem opet da pocnem da vezbam ali opet se neugodnost vratila, doduse dosta blaze nego prvi put...kada na primer kacim ves ruka mi je iznad glave i pocinje da mi trni levo rame kao da gubi snagu osecam da ne mogu dugo da drzim ruku iznad glave....moracu nakon pauze da odem na masazu jer osecam xtremnu napetost u predelu oko vrata, mozda i odatle moje muke krecu...jel znate mozda sta mi je pametno ciniti posle pauze pre nego sto pocnem aktivno da treniram, da li da radim neke vezbe za biceps i triceps brachi da ojacam tu grupu misica, da ne krenem odmah nesto teze pa da se povreda vrati?

Van mreže Burki

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Povrede
« Odgovor #61 poslato: Februar 23, 2011, 10:20:19 posle podne »
radi samo vežbe kod kojih ne osečaš bolove. Hvala bogu vežbi ima ogromno i nađi one koji ti odgovaraju. Ne radi nikako ništa što pouzroča bol prilikom vežbanja. Počni s malim kilažama i pravilnim izvoženjem vežbi i tek kada si siguran da dobro izvodiš vežbe, uzmi veči uteg. Tu imaš npr od Pedje opis treninga (manje kilaže, više ponavljanja, krače pauze...) pa možeš nešto slično da napraviš da bude za tebe primereno http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,17500.0.html
Ako več ideš na masažu neka ti ne masiraju taj deo oko ramena, rame je najbolje pustiti na miru da stvari same dođu na svoje, naravno ako nije u pitanju neka teža povreda.