Mart 29, 2024, 04:20:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3059066 puta)

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13455 poslato: Januar 29, 2022, 12:44:02 posle podne »
Zanima me da li jedete sirove  bademe i ostalw orasaste plodove?
Ili ih treba ostaviti preko noci u vodi ili ispeci malo?
Citai sam da na primer id sirovih badema ako ih odma jedemo, moze se javiti zatvor ili problem sa varenjem, stomakom i slicno, da ne valja ih tako jesti ?
Ne znam za ostalo kako je i kako vi jedete?
Ishrana treba da se gleda kao celina, a ne kao pojedinacne namirnice.
Ja ih jedem tako sirove badem i orahe.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13456 poslato: Januar 30, 2022, 11:15:19 posle podne »
peceni u rerni

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13457 poslato: Februar 04, 2022, 10:13:19 posle podne »
Mozda malo glupo pitanje ali…Ako je cilj neko zdravlje srca i generalno tog kardio respiratornog sistema,i preventiva i tako dalje.Kako vam se cini moj “kardio treninzi” ako uopste mogu tako da se nazovu!?
5 puta nedeljno brzo hodanje ujutru 20min popodne 40min.2 puta nedeljno 30 min brzo hodanje uzbrdo 15 min spustanje naravno sa istog brda…Da li sam nesto dobio time,ja se svakako bolje osecam otkad primenjujem(pogotovo u toku i nakon setnji)ali ako postoji efektivniji nacin bolji voleo bi da cujem…U proseku izadjem 10km ili 15.000 koraka…

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13458 poslato: Februar 04, 2022, 10:53:54 posle podne »
Brzo hodanje je zapravo najbolji oblik kardia, ono sto recimo na traci mozes da uradis a ne mozes u prirodi, je da doziras otpor preciznije. Ako hoces neki izazov da pravis sebi nabavi neki merac pulsa, na netu mozes naci razne programe koliko da drzis high intensity i slicno... Pratis recovery peroid i ostale parametre. Tako da odlican izbor defonitivno, pored toga bih spomenuo air bike i mozda nordijsko...

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13459 poslato: Februar 05, 2022, 05:12:01 posle podne »
Definitivno cu da nabavim merac i malo da istrazim u tom smeru,jer mi bas prija ova aktivnost,izbistrim se,bas fino.Danas samo proverio par puta bez meraca,nego merim puls na vrat,oko 130 je puls mojim tempom(brzo hodanje po ravnom)...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13460 poslato: Februar 05, 2022, 05:54:29 posle podne »
pa ovako , odmah disclaimer da neko ne proba na sebi svojerucno pa dodje do nezeljenih dogadjaja !!! znaci sledeci tekst je cisto u informativne svrhe:


ako imas na ergo testu recimo stage koji ce da te gurne na maksimumu koji treba da izdrzis a to je nekih 85 % od ( HR 220 - broj tvojih godina) recimo ako imas 30 godina to bi bilo 85*190/100 = znaci nekih 160-170

to bi trebalo da bude radna frekvenca u proseku u tvom nekom maksimalnom naporu...

stoga da, ok je sto ti recimo vozis na 130 i to jeste low intensity cardio u neku ruku za tebe kada vec ne izlazis previse iz komforne zone, da li treba da nekada gurnes sebe jace ili poteras neki hiit svremena, na vreme , to je vec pitanje koji su ti afiniteti.

Licno iako ga mrzim, guram sebe u nekim periodima na kardio spravama poprilicno, ali ne preterujem u smislu da to radim preko cele godine i nikako ako nisam izvukao maksimum iz low-a, jer ce te previse kardia istopiti. Medjutim benefiti koje dobijas pri tome je kasnije bolja pumpa, bolji protok krvi, bolji trening snage verovali ili ne, jer mogu lakse da izguram tu tezinu kada se lomi ;) kao i vaskularniji izgled kome je to bitno...

to ti je kao kada u trening uvrstis core vezbe, koja su ti posle potpora za kontrolisanije dizanje tega, bolji fokus na misic jer manje razmisljas o stabilizaciji i slicno.

ali opet i ovo sto ti radis je poptuno zdrava i super opcija

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13461 poslato: Februar 05, 2022, 06:29:50 posle podne »
Super.Meni licno su afiniteti da budem sto zdraviji,funkcionalniji i jaci naravno.Sobzirom da sam iskusio kako je kad nisi ni jedno od ova tri.Nisam ni sad u nekoj formi ali guramo.Inace sigurno cu da krenem da guram kardio malo po malo preko granice isto kao i sa tegovima.Btw.radio sam pre 7-8 meseci test optereccenja i stigo sam do zadnje faze  ne secam se koliki mi je bio max puls ali kroz maglu kao da je bilo negde oko 160-170.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13462 poslato: Februar 05, 2022, 10:43:49 posle podne »
pa da, na zadnjem stage u , oni ti ga naguraju da bude otprilike tako nesto ... i sada sto duze mozes da ostanes u toj zoni to je bolje i to je zapravo ono kada jacas svoj kardio, zato je hiit odlicna stvar... ja se licno pred te testove dobro jedno mesec dana odvalim  (nekada na eliptici) sada bih za to ipak air bike definitivno... i onda pregazis test , lekari pomisle da si aktivan sportista ili da si uzeo nesto, kada ne mogu da ti nasviraju puls preko 150... bitno je na tom testu isto da dodjes ladne glave, jednom sam dosao kao klinac , jer mi je trebala potvrda za licencu,a radio sam na tudju jelte, jer se tako nekada na nasim prostorima radilo :) sto danasnji klinci ne mogu da shvate koliko je to sve bilo sjebano pre 20 godina bez ikakvog sistema drljanje na max... u svakom slucaju kako sam stao na traku ,odmah sam nasvirao puls 110 od frke dal ce mi gledati sliku na licenci  :) i to je samo raslo i raslo kada se na to dodao jos fizicki napor... da sam pooprilicno nasvirao i pritisak i puls... naravno njega je boleo penis , samo je rekao - polozio si :)

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13463 poslato: Februar 09, 2022, 08:59:42 posle podne »
500g piletine-40g masti da racunam to u masti ili ne?
maslac,kokosovo ulje da racunam u masti ili ne?

Van mreže Code01

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13464 poslato: Februar 13, 2022, 09:05:27 pre podne »
Koji whey od čokolade nije sladak? Optimum mi je ok, Scitec kantu imam kod kuće, no okus vanilija i još nešto i to mi nije ok za doručak sa zobenima (ok mi je okus za nakon treninga, za doručak mi je preslatko).
Znači, isključivo nešto što nije slatko i što bi koristio za doručak uz zobene.

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13465 poslato: Februar 13, 2022, 10:01:54 pre podne »
Koji whey od čokolade nije sladak? Optimum mi je ok, Scitec kantu imam kod kuće, no okus vanilija i još nešto i to mi nije ok za doručak sa zobenima (ok mi je okus za nakon treninga, za doručak mi je preslatko).
Znači, isključivo nešto što nije slatko i što bi koristio za doručak uz zobene.
Amino hydro whey trostruka cokolada je po meni top. Plus pojacam sa kasicicom kakaa bude 👌

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13466 poslato: Februar 13, 2022, 12:05:35 posle podne »
Koji whey od čokolade nije sladak? Optimum mi je ok, Scitec kantu imam kod kuće, no okus vanilija i još nešto i to mi nije ok za doručak sa zobenima (ok mi je okus za nakon treninga, za doručak mi je preslatko).
Znači, isključivo nešto što nije slatko i što bi koristio za doručak uz zobene.
Amino hydro whey trostruka cokolada je po meni top. Plus pojacam sa kasicicom kakaa bude 👌

I ja bukvalno isto. Trstruka cokolada plus kasicica kakaa

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13467 poslato: Februar 14, 2022, 01:07:08 posle podne »
Pozdrav ljudi. Neko pitanje
Hteo bih da isprobam Schwarzwald Cake amino whey. Moze li li mi neko reci kakvog je ukusa, priblizno na sta podseca.
I jos jedno pitanje. Ima li potrebe deliti dozu Zinca ujutru/uvece ili jednu celu uvece? 💪

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13468 poslato: Februar 14, 2022, 01:09:00 posle podne »
Pozdrav ljudi. Neko pitanje
Hteo bih da isprobam Schwarzwald Cake amino whey. Moze li li mi neko reci kakvog je ukusa, priblizno na sta podseca.
I jos jedno pitanje. Ima li potrebe deliti dozu Zinca ujutru/uvece ili jednu celu uvece? 💪

Najgora pitanja koja postoje da ti neko kaze (bilo ko) i iznese misljenje o ukusu.....

jednostavno to je van pameti
ja licno npr mrzim cokladu., a cokolada svih proteina i vrsta je uvek najprdavaniji ukus
i kada mene pitas za cokoladu, ja cu da ti kazem fuj

tako i ovo
schwarzvald to je nastalo od schw cake odnosno vaniila i tresnja...e sada,,,ako mozes da zamislis.....


zink mozes da delis..nije prolbem

Van mreže Argns1

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13469 poslato: Februar 14, 2022, 04:11:19 posle podne »
Da li neko ima iskustva sa ESN proizvodima ?