Maj 18, 2024, 01:08:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1127004 puta)

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1815 poslato: Februar 23, 2012, 02:51:29 posle podne »
dragi alan ford
ja neznam koliko ti znas o bihemiji ,ali je ocigledno da "pokusavas" da citas nesto sto ne razumes a posle toga to sam sebi tumacis kako pase
atkinsova dijeta je jedna od vecih budalstina novije historije covecanstva a prolsa je kod glupih amerikanaca kao i sve sto je blesavo kod njih prolazi
verovatno nisi dosao do stiva jos uvek bar kako mi se cini REVOLOUCINORANA atkins dijeta kada je cika atkins u nedostatku para umesto trava je zelena a nebo plavo,napisao u toj knigi ili knizi wouuu..plaov je nebo a trava zelena..i naravno bio je bestslere
ne iz razlog sto i jedan ozibjan covek koji se razume u to sta si ti rekao tj funkcionisanje metabolizma i covekovog tela to shvatio kao odlican nacin za gubitak viska kg vec iz razloga sto debele domacice i ocajnici traze sto kraci put do necega a da ujedno ne shvataju koliko pshicki problem imaju,
neznam zasto se shvatas objasnjavanja koliko vrsta ketona ima itd sto u opste nije bitno u ovom slucaju tj kada je cetogena dijeta u pitanju?
a tvoj jo joj efakat se desio kao i sto si rekao jer si ti kriv a kriv si iz razloga sto si korostio TU DIJUTU a ne iz bilo kog drugog razloga
necu mnogo da pricam jer je odavno sve ispracno na tu temu ali ti bi trebalo da razmislis o:
1.masti koje se koriste u cetogenoj dijeti i atkinsojvoj (vrsta masti) jer sigurno svinjska mast i riblje ulje nisu isto ) i nase telo (u koje ti kazes da poznajes materijeu) drugacije prepoznaje eseicnijalne oblike masti od nesecnijalnih)a promet gradivnih materija je mnogo kvalittnija uz pomc npr gle cuda..RIBLJEG ULJA ili MASLNOVOG ulja i nase telo takve masnoce moze da prrepozna kao PRIMARAN IZVOR ENERGIJE dok neke druge oblike masnoca nase telo u velikom % prihvata kao nesto uobicajeno (da ne ulazim koliko cal ima 1 gr ribljeg a koliko 1 gr svnjskoe masti npr) itd itd itd itd itd..
2.stanje ketoze tj odredjivanje stanje ketoze nije TACNO odrejdivati uz pomog ketonskih stapica i moze da bude samo malo segmetn u nekoj diejti a solanjati se na to je glupost
3.ostavaljati telo u stanju gde mu je izvor (primarni) bilo koja vrta masti duze od 7 dana je POGUBNO!!! a i ovde ti mozes da trazis neke od svojih razloga jo joj efketta jer onaj dan kada si krenuo da unosis energetsku materiju primeerenu ljudskom rodu koja se zove UH i u najmanjim kolcinima,telo ti ga je dobacivalo kao "neprijalja" i naravno talozilo i 1 gr kao VISAK a sve iz razloga sto si
:doveo metablizam do tacke pucanja sa atkins dijetom (ne upoterbom UH) pod parolom i senf je Uh (dajem samo primeri)
:usporio metaoblizam
;morao da dovedes nivo fizikce aktivnosti do usijanja da bi potrosio masnoce nezdrave koje si uneo u toku dana a da ih telo ne bi prepzonalo kao domacina

i ono sto je posebno interesantno za tebe a verovatno nisi dosao do tog dela
mora da ti bude jesno da EFA es mas kis-UTICU NA SNIZAVANJE INUSLINA!!!
E SADA...KOLIKO TO ZNAS O INSULINU,NJEGOVOJ ULOGI U BILO KOJOJ VRSTI DIJETE,NA KOLIKO NmL bi trbealo da se drzi,kada je nivo inuslina NAJNIZI a kada NAJVISI...kada ga treab koristiti kao pokretac hranjivih materija a kada je on poguban (u tvom lsucaju dijete INSULIN JE OD RANE ZORE SKYHIHG -i tu treba da radis neka citanja pa ce mnoge stvari da ti budu jasnije)...kako inuslin utice na lipozu...kako unos Uh u odrejednoj fazi utice na taj insulin i kako unos UH utice na telo it ditd itd (tipa uneses 400 gr Uh u toku dana i sve zavrsi u glik depoima a ne u salu -sto bi bilo logicno da je unos od 400 gr isti i kontinuran)..
i na kraju posto vise nemam vremena
upamti da TVOJE i MOJE telo moze dnevno da iskoristi maximalno 20-30 gr (OVISNO O NEKIM DRUGIM FAKTORIMA ALI TO JE UGLAVNOM TO) -ZDRAVIH MASI!!!!!!! i to je kolcina koja je ok da bi telo funkconisalno cak i teskim stanjima KETOZE

zasicenoih masnoca telu je vise nego preivse i 10-15 gr!!
to upamti
ja se ne volim baveiti matemaikom  ;D,ali kapiram da je ovo i  najvecoj budali jasno
e da... da ne zaboravim...
unos ZASICENIH MASNICA i u dozama od 10 gr dnevno iritira pankreas do te mere da je lucenje insulina vise nego abnormalno,sto za posledicu moze da ima samo i mnogo teze stvari od zajebancije sa nekim glupim dijetama
UPAMTI  sta sam ti rekao...

Shvatio  ;D

Posluso sam cim mi je pre par dana receno za pljeskavice, virsle, masno i preradjevine. I jedem ugleavnom belo pilece meso zadnjih par dana. To je vec 4 dana. Danas sam prvi put pojeo 100 g badema. I pravio sam svoje domace pljeke sto ce reci da u mesari biram teleci but u komadu i licno i personalno ga rucno meljem kuci i dodajem biber. Naravno ako je teleci but zabranjen vi kazite.  :D

Nedam da mi ga melju u mesari iz prostog razloga sto im uvek u aparatu ostane aditiva koje ubacuju kada pri mlevenju onog "mlevenog mesa I klase" zele da povecaju kolicinu.

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1816 poslato: Februar 23, 2012, 02:55:47 posle podne »
Da li domaca supica dolazi u obzir ako se jede samo tecnost i meso iz nje.

Sastav:

Sargarepa
Celer
Paskanat
Pilece meso i kosti
Persun
Luk

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1817 poslato: Februar 23, 2012, 02:58:20 posle podne »
Citat
Danas sam prvi put pojeo 100 g badema

rasporedi to u 3 puta

Citat
sto ce reci da u mesari biram teleci but u komadu i licno i personalno ga rucno meljem kuci i dodajem biber.

ok varijanta za jedan obrok ali menjaj..malo koka malo tele... 8) 8)

Citat
Da li domaca supica dolazi u obzir ako se jede samo tecnost i meso iz nje.

razlog uzimanja supe je?
zasto sto je zdrava?

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1818 poslato: Februar 23, 2012, 03:04:07 posle podne »
Razlog uzimanja supe je zato sto je volim :) Naravno ona nikako ne zamenjuje redovan obrok.

Zanima me jos samo ziv teleci biftek da li dolazi u obzir? Ili je previse mastan?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1819 poslato: Februar 23, 2012, 03:25:13 posle podne »
Razlog uzimanja supe je zato sto je volim :) Naravno ona nikako ne zamenjuje redovan obrok.

Zanima me jos samo ziv teleci biftek da li dolazi u obzir? Ili je previse mastan?

a pa
volim i ja janju i ladnu bavariu druze,samo sto....jbg...nesto mi ne ide uz dijetu..
a ne kapiram kako ziv bifek?
pa neces vlajda zivo meso da jedes??

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1820 poslato: Februar 23, 2012, 04:13:16 posle podne »
a ne kapiram kako ziv bifek?
pa neces vlajda zivo meso da jedes??

Hocu  ;D
Kriju ga od mene :) Malo soli i bibera preko :)

Van mreže milenica

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 27
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1821 poslato: Februar 23, 2012, 05:10:33 posle podne »
da li ova dijeta mozda smanjuje pritisak?
ja inace imam nizak a danas sva sva nesto bezveze, malo mi se vrti, a jedem jako slanu hranu(i jaja i meso solim, solim, i o5 solim  :D), da li je moguca neka povezanost?  :-\

Van mreže zoi_zoi

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1822 poslato: Februar 23, 2012, 05:38:07 posle podne »
Pozdrav, interesuje me, posto jako volim kuvani slatki kupus, da li moze on da se konzumira? Maslinovo ulje, kupus, zacin/so - u tom obliku. Znam da je svez zdraviji i bolji, da li kuvan gubi mnogo sastojaka i ispada iz principa keto dijete? Hvala unapred.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1823 poslato: Februar 23, 2012, 05:59:16 posle podne »
Pozdrav, interesuje me, posto jako volim kuvani slatki kupus, da li moze on da se konzumira? Maslinovo ulje, kupus, zacin/so - u tom obliku. Znam da je svez zdraviji i bolji, da li kuvan gubi mnogo sastojaka i ispada iz principa keto dijete? Hvala unapred.

nije bas pozeljno
a i zbog nacina kuvanja
jer on bas ne ide na goloj vodi zar ne
vec se tumalo ubaci rebarca,slaninica itd ili gresim?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1824 poslato: Februar 23, 2012, 05:59:44 posle podne »
a ne kapiram kako ziv bifek?
pa neces vlajda zivo meso da jedes??

Hocu  ;D
Kriju ga od mene :) Malo soli i bibera preko :)

zajebavas malo ha?

Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1825 poslato: Februar 23, 2012, 06:07:18 posle podne »
da li ova dijeta mozda smanjuje pritisak?
ja inace imam nizak a danas sva sva nesto bezveze, malo mi se vrti, a jedem jako slanu hranu(i jaja i meso solim, solim, i o5 solim  :D), da li je moguca neka povezanost?  :-\
H2O
Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1826 poslato: Februar 23, 2012, 06:10:13 posle podne »
Pozdrav, interesuje me, posto jako volim kuvani slatki kupus, da li moze on da se konzumira? Maslinovo ulje, kupus, zacin/so - u tom obliku. Znam da je svez zdraviji i bolji, da li kuvan gubi mnogo sastojaka i ispada iz principa keto dijete? Hvala unapred.

nije bas pozeljno
a i zbog nacina kuvanja
jer on bas ne ide na goloj vodi zar ne
vec se tumalo ubaci rebarca,slaninica itd ili gresim?
Sto mislis da ne, Pedja?Stavis, kupus junetine ili belo, bez masnoca,..
Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže zoi_zoi

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1827 poslato: Februar 23, 2012, 06:10:29 posle podne »
nije bas pozeljno
a i zbog nacina kuvanja
jer on bas ne ide na goloj vodi zar ne
vec se tumalo ubaci rebarca,slaninica itd ili gresim?

Ne, ne, bez ikakvih dodataka, cisto samo kupus i malo soli ili vegete...imam dve varijante spremanja - da se proprzi na malo maslinovog ulja ili da se skuva. Vise volim prvu varijantu. Koliko je pametno jesti bilo koju od ove dve?
I kad vec pitam, da li moze mlevena teletina, isto samo sa dodacima vegete, da se izdinsta i da se u to doda jedno jaje?
Jelovnik je klasican - kupus salata, belo pilece/riba/junetina, omega 3, lesnik/badem i pola litra Coca Cole Zero (mada to planiram da izbacim).
Rizikujem da budem bezobrazan, ako budem pitao moze li nekad umesto kuvanog i przeno jaje (na maslinovom)?
Ove varijacije koje pominjem mogu li su tu iz razloga sto bih ponekad nesto da promenim.
Ponovo - puno hvala na svemu na ovom sajtu, izvor korisnih informacija. :) :) :) :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1828 poslato: Februar 23, 2012, 06:20:41 posle podne »
Mozes przeno na teflonu bez ulja ti se ne lepi ili kap ulja razmazes salvetom. Ja tako jedem, kuvana organski ne podnosim:-). Ili ova varijanta u mikrotalasnu. Stop zivim jajima.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1829 poslato: Februar 23, 2012, 06:24:58 posle podne »
ja bi razumeo da neko drzi dijetu 6 meseci pa da trazi neke egzibicije sa hranom, ali nekome kome dijeta traje max 2-3 meseca da ne moze da uzme copy-paste jelovnika sa foruma i da se drzi toga doslovce, stvarno sou....  :)