Maj 18, 2024, 02:04:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.144 poruka u 18.753 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1127009 puta)

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1920 poslato: Jun 02, 2012, 09:46:13 pre podne »
Imam neke nedoumice u vezi ove dijete,pa ako moze neko od najiskusnijih da mi odgovori.Inace imam  85   kg i htio bi skinuti jos nekih 3-4 kg.Na dijeti sam vec 4 mjeseca,krenuo sam sa 104 kg,prvo rotacije,pa low carb i sad bi htio probati keto,tacnije jos jednu sedmicu low pa onda.Proteine bi drzao do 2,5 g/LBM i nedjeljom punjenje do 200UH.Suplementi od pocetka cijele dijete whey,BCAA,omg3 i od skora sagorevac oxyelite pro..Kad sam krenuo na low carb ubacio sam i glutamin 30 g u pwm(ponekad i prije tegova 20g) i pojacao BCAA na 15-20 g prije tegova i 20 g izmedju tegova i kardia,kad radim samo kardio uzmem do 20 g prije istog i ponekad nesto i poslje kardia,eventualno pwm ako je hiit..

Znaci trenutno unosim masti do nekih 1 g/kg,obicno do 80 g ne racunajuci masti iz mesa.Da li na keto mogu jos da povecam recimo na 100 g masti?Na low uglavnom imam 30-40 g masti iz kostunjavog i ostalih 40-50 g iz zumanca,maslinovog i omg3...I jos jedno pitanje vezano za kardio,trenutno sam na 3 puta sedmicno low intesity do 40-45 min i jednom sedmicno hit.Da li da smanjim kardio na recimo 3 puta sedmicno zbog smanjenog unosa proteina na keto i jos manjeg unosa UH?Recimo ponedjeljak-srijeda-petak tegovi a utorak-cetvrtak-subota kardio ili 4 puta sedmicno tegovi i 2-3 puta kardio?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1921 poslato: Jun 02, 2012, 01:26:22 posle podne »
prijatelje mnogo komplikujes zivot sam sebi
ovo nisu NEDOUMICE vec kao sto rekoh komplikacija sopstvenog zivota

Citat
?Na low uglavnom imam 30-40 g masti iz kostunjavog i ostalih 40-50 g iz zumanca,maslinovog i omg3

cemu ovo sada ako pricam o keto?

Citat
3 puta sedmicno zbog smanjenog unosa proteina na keto i jos manjeg unosa UH

iz kog razloga smanjujes B i kakve veze ima unos UH na ketonicu ako se uzme u obzir pravila igre na keto dijeti a to su MASTI KAO PRIMARNI IZVOR ENERIJG
da skratim jer ces i mene da zapetljas
Nemoj da smanjujes B
masti slobodno unosi kako si planirao
cardio radi HIT koliko god puta da to bude nedljeno..

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1922 poslato: Jun 02, 2012, 10:40:06 posle podne »
Haha  :D

Ok necu onda dirati nista sto se tice treninga i kardia,masti cu povecati a proteine sam mislio da smanjim jer na keto valjda ide do 2,5 g/kg misicne mase a ne tjelesne..
I ponestaje mi wheya,pa sam mislio da narucim Amino Hydro Whey izgleda mi ekstra dobar procenat proteina i oko 1 g UH po mjerici ili mozda izolat od The Nutrition vidjecu.. :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1923 poslato: Jun 25, 2012, 02:44:12 posle podne »
Prvi put sam na keto dijeti i jako sam iznenadjen koliko energije imam, neuporedivo mi je bolje nego sa rotacijama a i lakse kada nema merenja i programniranja hidrata nego lepo jedem 5 stvari i nema  razmisljanja.Kriza ni jednog sekunda nije bila za 2 nedelje.
Jedini problem koji mi se pojavio je sto mi se osulo lice pa ne znam da li to mozda ima neke veze sa ovim nacinom ishrane i da li je neko imao slican problem?Inace imam po par cibulja uglavnom ali ovo bas nije uobicajena situacija i ide na nerve .
Men sana in corpore sano !

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1924 poslato: Jun 25, 2012, 11:48:33 posle podne »
jel ti postavi gdje svoj jelovnik na keto? ajd postavi ako nisi sta sve jedes...

Van mreže bmsking

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1925 poslato: Jun 26, 2012, 12:47:30 pre podne »
Prvi put sam na keto dijeti i jako sam iznenadjen koliko energije imam, neuporedivo mi je bolje nego sa rotacijama a i lakse kada nema merenja i programniranja hidrata nego lepo jedem 5 stvari i nema  razmisljanja.Kriza ni jednog sekunda nije bila za 2 nedelje.
Jedini problem koji mi se pojavio je sto mi se osulo lice pa ne znam da li to mozda ima neke veze sa ovim nacinom ishrane i da li je neko imao slican problem?Inace imam po par cibulja uglavnom ali ovo bas nije uobicajena situacija i ide na nerve .

ja sam prosle godine radio keto i isto je i meni bilo, prvo se lice osusilo do koske :D pa tek onda polako sve ostalo, ali prvo lice.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1926 poslato: Jun 26, 2012, 01:22:07 pre podne »
Prvi put sam na keto dijeti i jako sam iznenadjen koliko energije imam, neuporedivo mi je bolje nego sa rotacijama a i lakse kada nema merenja i programniranja hidrata nego lepo jedem 5 stvari i nema  razmisljanja.Kriza ni jednog sekunda nije bila za 2 nedelje.
Jedini problem koji mi se pojavio je sto mi se osulo lice pa ne znam da li to mozda ima neke veze sa ovim nacinom ishrane i da li je neko imao slican problem?Inace imam po par cibulja uglavnom ali ovo bas nije uobicajena situacija i ide na nerve .

ja sam prosle godine radio keto i isto je i meni bilo, prvo se lice osusilo do koske :D pa tek onda polako sve ostalo, ali prvo lice.

Kako ti citas...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1927 poslato: Jun 26, 2012, 07:39:13 pre podne »
Osulo,ne osusilo:-). Mada se i osusilo lice, to mi je uvek problem sto se faca prepolovi ali tako je vecini. Damire mirlim da sam u jelovnike stavio dan kako izgleda, svaki je isti - oko 250gr proteina ili malo manje iz jaja ,praska, kuvane piletine ili teletine i ribe, 50ak grama badema ili lesnika, maslinovo na svaku salatu i 10ak caps omege 3 . Vikend punjenje po uzoru na Pedjin jelovnik na pocetku teme + sam prekjuce uzeo malo vruce jaretine:-).
Men sana in corpore sano !

Van mreže bmsking

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1928 poslato: Jun 26, 2012, 01:31:31 posle podne »
Prvi put sam na keto dijeti i jako sam iznenadjen koliko energije imam, neuporedivo mi je bolje nego sa rotacijama a i lakse kada nema merenja i programniranja hidrata nego lepo jedem 5 stvari i nema  razmisljanja.Kriza ni jednog sekunda nije bila za 2 nedelje.
Jedini problem koji mi se pojavio je sto mi se osulo lice pa ne znam da li to mozda ima neke veze sa ovim nacinom ishrane i da li je neko imao slican problem?Inace imam po par cibulja uglavnom ali ovo bas nije uobicajena situacija i ide na nerve .

ja sam prosle godine radio keto i isto je i meni bilo, prvo se lice osusilo do koske :D pa tek onda polako sve ostalo, ali prvo lice.

Kako ti citas...

a jbg :D greska. Poneo me utisak posto i ja trebam sad ponovo na keto pa eto :P :D

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1929 poslato: Jun 26, 2012, 11:11:57 posle podne »
Iskopirao sam mali milion izvrsnih postova raznih clanova foruma i stavio u jedan dokument koji bi mogao koristiti svakome ko planira da krene sa ovom dijetom pa izvolite kolege. Ima i nekoliko jelovnika kako za momke tako i za devojke tako da  je ostalo da naucite materiju , stisnete pet6lju i uradite posao kako dolikuje mocnim forumasima.
Sportski pozdrav :) 8)



Vlajko, a autorska prava? :D
Ja danas ovo odstampao na poslu, testirao stampac neki i nisam se setio pametnije stvari :D
VRHunski si ovo odradio, alal vera!
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1930 poslato: Jun 26, 2012, 11:51:49 posle podne »
Drago mi je da nekome koristi. A za autorska prava cu napraviti neku kompenzaciju sa glavesinama foruma:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1931 poslato: Jul 02, 2012, 02:22:46 posle podne »
Keto pica, dobije se 4 velika parceta, svako parce ima - 405 calories, 32g of fat, 29g of protein and only 4 carbs!

http://sinorslim.com/meats/bacon-and-bison-low-carb-pizza-recipe/

 ;D

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1932 poslato: Jul 02, 2012, 03:12:21 posle podne »
Jos kada bi imnao nekoga da mi kupi sastojke i napravi ovo bilo bi veselo skroz....
Men sana in corpore sano !

Spartak

  • Gost
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1933 poslato: Jul 02, 2012, 03:16:16 posle podne »
hahaha samo ti fali meso bizona :)

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1934 poslato: Jul 02, 2012, 05:59:26 posle podne »
hahaha samo ti fali meso bizona :)

Ma uzmes sameljes teletinu i cao  ;D