April 26, 2024, 10:13:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 951198 puta)

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2055 poslato: Avgust 07, 2014, 01:15:22 posle podne »
odradio sam ovu dijetu i dala je rezultate ...
trenutno stagniram, pa me zanima sta i kako da mijenjam?
da li da mijenjam rotaciju, do sad je bila 50,50,0,120,120,240,240?
ili da ostanem na ovoj dijeti a da pojacam intenzitet treninga, kardio?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2056 poslato: Avgust 07, 2014, 01:38:54 posle podne »
odradio sam ovu dijetu i dala je rezultate ...
trenutno stagniram, pa me zanima sta i kako da mijenjam?
da li da mijenjam rotaciju, do sad je bila 50,50,0,120,120,240,240?
ili da ostanem na ovoj dijeti a da pojacam intenzitet treninga, kardio?


pa smanji carsbes za 15-20% i tako guraj jos 2-3 ned
i onda posle toga ketogena

Van mreže shomispc

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 108
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2057 poslato: Avgust 23, 2014, 02:53:28 posle podne »
Pozdrav, da li bi neko mogao da mi malo koriguje ovo sto sam sklopio.
Mozda raspored treninga nije idealan, ali s obzirom na to da radim po smenama (1,2,3) i nemam puno slobodnog vremena to je sto je.



Racunao sam svoj BMI i on dodje oko 2200Kcal, ja ni u jednom danu ne pridjem ovoj brojki, npr u prva tri dana sam ispod 1000 kcal, ne znam da li je tolika razlika ok?

Da li je pametno da idem ovim tempom ? Ili da umesto jedne 50 ubacim 0, a da malo izmesam dane? Tipa da bude :
250-125-50-0-50-125-250 ili
250-125-50-0-250-125-50 ili nesto trece?

Otvoren sam za svaku sugestiju, hvala svima unapred :)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2058 poslato: Avgust 24, 2014, 10:57:00 pre podne »
Citat
npr u prva tri dana sam ispod 1000 kcal, ne znam da li je tolika razlika ok?
Prevelika je razlika, pojacaj kalorije, ubaci zdrave masti nemas ih uopste u ishrani.
Sto se tice same dijete probaj pa vidi kako ide, ne moze ti niko dati tacan odgovor jer se ne zna ni koliko imas kg, koliko je viska itd.

Van mreže shomispc

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 108
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2059 poslato: Avgust 24, 2014, 12:00:25 posle podne »
Trenutno imam 102kg, bio bih zadovoljan sa 90kg. Problem je sto sam se ponovo ugojio, skinuo sam bio sa 117kg na 98kg u maju, a onda sam poceo opet da saram sa hranom i jebiga :/

Videcu da dodam jos masti, a zaboravio sam da ubacim i voce u tabelu, msm, vocku cu da pojedem kad mi se jede, nesto mi deluje nemoguce da kazem samom sebi : "E u 4 ces da pojedes krisku lubenice i to ti je to" :)

Edit : zar zdrave masti nisu u ribi?
« Poslednja izmena: Avgust 24, 2014, 12:02:00 posle podne shomispc »

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2060 poslato: Avgust 24, 2014, 12:54:15 posle podne »
Edit : zar zdrave masti nisu u ribi?
Ima dobrih masti u morskoj ribi, ali nije dovoljno. Ubaci kostunjavo voce (lesnik, badem, orase), maslinovo ulje, omega 3 kapsule.
Najbolje je da otvoris svoju temu, sa slikama, pa da se tamo nastavi sa pitanjima i odgovorima.
Ne treba ti jos uvek neka "rigorozna" dijeta, imas dosta viska. Za pocetak ocisti ishranu od lose hrane, posle kreni lagano na rotacije, pa ubacis jednu nulu, posle po potrebi i drugu, na kraju predjes na low carb ako za to bude potrebe.
« Poslednja izmena: Avgust 24, 2014, 12:56:09 posle podne mica86 »

Van mreže arnes15

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2061 poslato: Septembar 06, 2014, 11:05:05 posle podne »
Imam pitanje:

Prva 3 dana radim jutarnji cardio 20-30 min. na prazan stomaki  trening sa utegama radim uvecer, to sam shvatio.
Kada da unesem dex. nakon utega samo ili 2 put na dan nakon i utega i cardia?

Drugo pitanje je vezano na za hit, radim li ga na prazan stomak ili nakon sto doruckujem.
Hvala unaprijed za odgovor

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2062 poslato: Septembar 06, 2014, 11:48:27 posle podne »
Deks posle trng sa tegovima.

Kardio odmah po ustajanju, na prazan stomak.

Van mreže arnes15

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2063 poslato: Septembar 07, 2014, 12:35:18 pre podne »
Dakle i HIT na prazan stomak. Hvala  :)

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2064 poslato: Septembar 10, 2014, 08:04:50 posle podne »
Mozes dex sa wheyom i poslije kardio treninga.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2065 poslato: Septembar 16, 2014, 09:42:00 posle podne »
Sve mi je jasno o namirnicama i sve to .. nego sada  bi pitao nesto konkretnije..
Trenutno sam u neku krizu nemogu da si priustim da idem u teretanu pa vjezbam kod kuce.
Svaki dan radim neku vrstu kardia sa nekim vjezbama i skokanje uzeta (nemogu trcanje napolje zasto pocela je skola pa svakakve obaveze)
Trening sa tegovima radim (sa bucice imam kod kuce) i ovako izlega http://www.bodybuilding.com/fun/spartacus-workout-the-triple-set-scorcher.html

A kardio izleda ovako : https://www.youtube.com/watch?v=QCqWeAL2xb4 ili skakanje uzeta ili Swing sa bucicama radim na vremenskom periodu koliko mogu. Kardio uvek radim na gladno a nakon toga jedem jaja (neki protein).

E sad pitanje je dali da idem po ovu dijetu dok treniram ovako "primitivno" ili ne??

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2066 poslato: Septembar 17, 2014, 01:22:04 posle podne »
Citat: TheDominator
Sve mi je jasno o namirnicama i sve to .. nego sada  bi pitao nesto konkretnije..
Trenutno sam u neku krizu nemogu da si priustim da idem u teretanu pa vjezbam kod kuce.
Svaki dan radim neku vrstu kardia sa nekim vjezbama i skokanje uzeta (nemogu trcanje napolje zasto pocela je skola pa svakakve obaveze)
Trening sa tegovima radim (sa bucice imam kod kuce) i ovako izlega http://www.bodybuilding.com/fun/spartacus-workout-the-triple-set-scorcher.html
Kazes da imas bucice..zasto ne bi radio trening kao sto si radio u teretani,mozda malo da ga modifikujes i to je to.Bucice,neka klupa i dovoljno.
Nego radis neki spartacus megagigaultra program,koji je cisto sviranje onome..mislis da ces izgledati kao spartacus sa onakvim treningom?neces.
Uglavnom pokusaj da osmislis trening priblizan tome kakav si radio u teretani.

Citat: TheDominator
A kardio izleda ovako : https://www.youtube.com/watch?v=QCqWeAL2xb4 ili skakanje uzeta ili Swing sa bucicama radim na vremenskom periodu koliko mogu. Kardio uvek radim na gladno a nakon toga jedem jaja (neki protein).
Koliko sam vidio ovaj cardio je neka vrsta hit-a.Nije mi najasnije kakve veze ima skola i trcanje napolje?znaci nema opravdanja za to da ne mozes izdvojiti 2x nedeljno po 40minuta za trcanje.
Sto se tice jaja poslije kardia,to je ok.

Citat: TheDominator
E sad pitanje je dali da idem po ovu dijetu dok treniram ovako "primitivno" ili ne??
Naravno da treba da se pridrzavas..sta sad nemas nekih uslova za trening i treba da se opustis i jedes sto stignes i bacis u vodu sve sto si do sada radio,pa daj malo logike samo..

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2067 poslato: Septembar 17, 2014, 07:49:17 posle podne »
Citat: TheDominator
Sve mi je jasno o namirnicama i sve to .. nego sada  bi pitao nesto konkretnije..
Trenutno sam u neku krizu nemogu da si priustim da idem u teretanu pa vjezbam kod kuce.
Svaki dan radim neku vrstu kardia sa nekim vjezbama i skokanje uzeta (nemogu trcanje napolje zasto pocela je skola pa svakakve obaveze)
Trening sa tegovima radim (sa bucice imam kod kuce) i ovako izlega http://www.bodybuilding.com/fun/spartacus-workout-the-triple-set-scorcher.html
Kazes da imas bucice..zasto ne bi radio trening kao sto si radio u teretani,mozda malo da ga modifikujes i to je to.Bucice,neka klupa i dovoljno.
Nego radis neki spartacus megagigaultra program,koji je cisto sviranje onome..mislis da ces izgledati kao spartacus sa onakvim treningom?neces.
Uglavnom pokusaj da osmislis trening priblizan tome kakav si radio u teretani.

Citat: TheDominator
A kardio izleda ovako : https://www.youtube.com/watch?v=QCqWeAL2xb4 ili skakanje uzeta ili Swing sa bucicama radim na vremenskom periodu koliko mogu. Kardio uvek radim na gladno a nakon toga jedem jaja (neki protein).
Koliko sam vidio ovaj cardio je neka vrsta hit-a.Nije mi najasnije kakve veze ima skola i trcanje napolje?znaci nema opravdanja za to da ne mozes izdvojiti 2x nedeljno po 40minuta za trcanje.
Sto se tice jaja poslije kardia,to je ok.

Citat: TheDominator
E sad pitanje je dali da idem po ovu dijetu dok treniram ovako "primitivno" ili ne??
Naravno da treba da se pridrzavas..sta sad nemas nekih uslova za trening i treba da se opustis i jedes sto stignes i bacis u vodu sve sto si do sada radio,pa daj malo logike samo..

1. Ja bi rado radio klasican trening ali prob je to sto nemam klupe kad je u pitanju grudi trebalo bi da radim samo Floor Press i sklekove. Ne mislim da cu izgledati kao Spartacus hahaha taj program sam odabrao zasto mi izgleda nekako vise intenziteta, a imam samo jedan par bucice koje su konstantnu kilazu i nemogu da stavim vise ili da namalim kilazu, to je jedina pricina za koju sam odabrao taj Spartacus program..

2. Pa i nema skola neka veza samo sto sam u 6 sati budan, jedem jaja i idem na skolu zasto u 7:30 vec sam na casu.. tako da vise mi isplati ova varijanta (ma da nisam probao onaj hit kardia na onaj video, trebao sam danas tako ali imam jaaku uplau na noge tako da sutra cu)

3.Mislio sam da ako nemogu da sledim taj raspored kardia sa dijetu sto je, da nece biti efektivan... ali produzem i dalje

Van mreže zrilman

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2068 poslato: Septembar 26, 2014, 01:34:00 posle podne »
Odlican clanak!
Veliki respect za Vas i hvala Vam za ove informacije.
Zanima me,tokom rotacije carbs-a,sta se desava sa unosom zdravih masti? Da li se izbacuju totalno iz prehrane ili...

I da li sam dobro shvatio HIIT rutinu,dakle,zagrijem se i onda 1-2min lagano trcanje,1-2 povecavam brzinu trcanja,pa ponovo 1-2 smanjujem brzinu,1-2 povecavam i tako dok ne dodjem do 40min?
Ako nije problem da napisete u % koliko brzo bi trebalo trcatit (npr. 1-2min 30% snage,1-2 70%).

Nadam se da ste me razumijeli :)

Van mreže shomispc

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 108
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2069 poslato: Septembar 26, 2014, 01:46:47 posle podne »
Koliko sam ja shvatio, to funkcionise ovako (a i ja sam tako radio) :
Imas 4 faze hiit kardia i jedina razlika je u odnosu sprint-hod
1. Dve nedelje radis u odnosu 1/4:1, znaci na 15 sekundi sprinta imas 1 minut odmora i tako sve u krug.. To otprilike traje jedno 25 min
2. Dve nedelje radis u odnosu 1/2:1, znaci na 30 sekundi sprinta imas minut odmora i to traje oko 23minuta.
3. Dve nedelje radis u odnosu 1:1, znaci minut sprinta minut odmora i to je oko 20 minuta
4. Radis 1:1/2, znaci na 1 min sprinta imas 30 sekundi odmora. Ovo u teoriji ne bi ni mogao da izdrzis preko 20 minuta.

Svaka od ovih etapa ne mora da traje dve nedelje, vec koliko treba da dobijes kondiciju, takodje ne moras ni da krenes od 1. ako ti je to suvise lako.
Ja sam uvek radio oko 20min i retko kad sam mogao da nastavim preko toga, ali sam se zato tokom sprinta gurao maksimalno i usporavao u relativno brzi hod. (Trcao sam na traci i brzi delovi su bili na 14-15kmh a spori na 5-6kmh).
Dobio sam kondiciju i noge su mi se zategle alii, vremenom su  pocela da me bole kolena jer je tvrda traka pa sam pauzirao dugo :/
Sustina je ako posle 20-25 minuta mozes jos, nisi se dovoljno jako gurao :)

E sad, ako sam ja ovo pogresno razumeo, ili pogresno radio, voleo bih da me neko ispravi :)