Maj 13, 2024, 07:13:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.136 poruka u 18.752 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Ostoja92
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 142017 puta)

Spartak

  • Gost
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #165 poslato: Jun 22, 2008, 04:50:49 posle podne »
uradio sam za noge jednu poshto si mi savetovao da probam... i razbio sam se... jes da je bilo 3 vezbe 4 kruga po 10x... osecam se fenomenalno unishteno....

evo bash listam podforum trening sa tegovima i nemogu da nadjem neshto za grudi...
Spartak, da li je bitno da se pri izvodjenju obrati paznja da ne budu osnovne vezbe jedna do druge ili je to nebitno... predpostavljam da bi mi se stabilizatori i sinergisti upalili, zato pitam
uvjek u jednoj rotaciji ubaci neku compound vjezbu

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #166 poslato: Jun 22, 2008, 04:57:45 posle podne »
Spartak, shta mislis o ovom sistemu naprimer...

1. Koso razvlacenje
2. kosi potisak bucicama (iste bucice od ravlachenja)
3 ravno ravlachenje
4. ravni potisak

tako u 4 ciklusa... po 10 ponavljanja.  hm ?? ??
« Poslednja izmena: Jun 22, 2008, 04:59:46 posle podne Nikolans »

Van mreže power1000

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #167 poslato: Jun 25, 2008, 11:50:46 posle podne »
Misic se zove Musculus Coracbrachialis glavni misic koji drzi rame i ruku spojen je sa Biceps brachi i 80% svih povreda dolaze od njega na ramenu.vlakna pucaju kada se optereti misic a uz to boli i Biceps na toj strani.Biceps se brzo oporavi a on ne.Dragi prjatelju NIKOLANS rame je spojeno sa rukom  sa 4 misicna vlakna Ligamentum Corachumerale.Coracoglenoidale i Glenohumerale.POZDRAV

Spartak

  • Gost
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #168 poslato: Jun 26, 2008, 01:22:07 pre podne »
Spartak, shta mislis o ovom sistemu naprimer...

1. Koso razvlacenje
2. kosi potisak bucicama (iste bucice od ravlachenja)
3 ravno ravlachenje
4. ravni potisak

tako u 4 ciklusa... po 10 ponavljanja.  hm ?? ??
svidja mi se...mada ja bi prije odradio 3 vjezbe u 3 ciklusa, pa jos jedan set od 3 razlicite vjezbe u 3 ciklusa...

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #169 poslato: Jun 26, 2008, 11:15:34 pre podne »
Spartak, mozda je off, ali eto da se kolege ne bi ljutile, ovo je u cilju sprechavanja povreda ramena :D :)

Ako sam te dobro razumeo,  2xciklusa (svaki po 3 vezbe).......

Ono shto me jako interesuje jeste pretreniranost u ovakvom sluchaju treniranja.... Spartak, ti si donekle upoznat sa mojom ishranom, pa ako bi mogao neshto vishe da mi kazes ... tnx... :)


Evo ja sam ovako uradio grudi u utorak...

1. Kontrakoso razvlachenje (sajle) 15x
2. Kosi bench 10x
3. Ravno razvlachenje (sajle) 15x
4. Pullover 10x
5. Ravno razvlachenje opet (sajle) 30x....

Takvih 4 kruga.
Pauza izmedju krugova je 2 min.... kolika je tebi?
« Poslednja izmena: Jun 26, 2008, 11:23:38 pre podne Nikolans »

Spartak

  • Gost
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #170 poslato: Jun 26, 2008, 01:46:09 posle podne »
Spartak, mozda je off, ali eto da se kolege ne bi ljutile, ovo je u cilju sprechavanja povreda ramena :D :)

Ako sam te dobro razumeo,  2xciklusa (svaki po 3 vezbe).......
Pazi, mislio sam ovo :
Prva tura
1.ravno razvlacenje
2.ravni potisak bucicama
3.propadanja
ponoviti 3x(3ciklusa)

Druga tura:
1.koso razvlacenje
2.kosi potisak
3.propadanja/pullover
ponoviti 3x(3 ciklusa)

S time da vjezbe mijenjas, ovak osam ja radio.Pauze su bile oko minut ipo.
S tvojom suplementacijom ne bi trebalo da se pretreniras, jer vidim imas pre during i post suplementaciju sto je extra.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.309
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #171 poslato: Jun 26, 2008, 05:11:32 posle podne »
bravo spartakus.

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #172 poslato: Jun 26, 2008, 08:24:36 posle podne »
Hvala :)

Da li tako vazhi i za ostale mishicne grupe ? Shta mislite ? :)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #173 poslato: Decembar 02, 2008, 02:54:29 posle podne »
pokrecem staru temu,pre tri nedelje sam povredio,desni trapez,nisam vezbao 10 dana bolovi mi nisu prolazili,otisao sam kod fizioterapeuta,roknuo mi je 5 injekcija u trapez,dao mi da pijem mydocalm 150mg,3 puta po jedna.i rekao mi da treniram slobodno ali sa malim tezinama,evo proslo je 6 dana od toga trenirao sam ,bolovi ne prestaju,danas sam ujutru imao bas jake bolove nazvao sam ga i rekao mi je da podebljam dozu 3 puta po dve mydocalm.i da uzmem jos rantudil 3 puta po jedna,tako 5 dana.hocu da pita da li smem da idem na masazu da li ce mi pomoci ili odmoci,povredio sam trapez tako sto sam radio ramena sipka iza ledja,oko 80kg za mene onako nije velika tezina,radim sa 110kg.sta mislite
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #174 poslato: Decembar 03, 2008, 09:53:10 pre podne »
Sta kaze taj majmun od fizioterapeuta,kakva je povreda-pukao misic,istegnuta neka tetiva...?

Pauziraj dok ne prodje i uzmi drugog fizioteraopeuta ;D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #175 poslato: Decembar 03, 2008, 11:26:17 pre podne »
PRVI PUT KAD SAM BIO REKAO JE DA NIJE NISTA STRASNO,ZNACI NIJE PUKAO MISIC,E SAD DRUGI PUT KAD SAM GA ZVAO REKAO JE DA PIJEM TE LEKOVE 5 DANA I AKO NE POMOGNU DA DODJEM  KOD NJEGA,KAO DACE MI NEKU INJEKCIJU UDEBELO MESO AKO SAM GA DOBRO RAZUMEO,NEMAM POJMA NERVOZAN SAM JAKO STO NE MOGU DA TRENIRAM A MAGARAC SAM STO SAM SEBI DOZVOLIO TO,KAO DA SAM JUCE USAO U TERETANU,STO BI SE JA ZAGREVAO, JAK SAM JA MOMAK:)TAKO MI I TREBA,VALJDA CU SE DOZVATI PAMETI POSLE OVOGA
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #176 poslato: Decembar 04, 2008, 11:59:06 posle podne »
ja sam prosle godine 9 meseci vukao povredu desnog trapeza...povredio sam ga negde u februaru, kada sam radio letenje u pretklonu na klupi za zadnje rame...i to zato sto sam u momentu kada sam dizao bucice pogledao u desnu stranu (jer me neko zvao) i osetio sam da je nesto kvrcnulo u trapezu i jako zabolelo, tako da sam prekinuo trening..sutri dan jos gore je bolelo, pokreti glavom su bili ograniceni, praceni bolom.

napravio sam pauzui poceo da polako vezbam, iako povreda nije skroz prosla...posle par treninga dok sam radio zgibove opet sam povredio trapez..i opet sam napravio pauzu....i opet polsle nje me zaboleo i tek onda sam otisao kod doktora ( negde u maju)..

doktorka je sumnjala na semi rupturu,tj. pucanje misicnih vlakana trapeza....dobio sam terapije ( parafin, struje , masaza. ultrazvuk .....) i isao na njih 6 meseci..da, da ...6 meseci sam se lecio zbog toga,... i sto je najgore nije mi bilo bolje...znam da je doktorka ludela kada dodjem na kontrolu i kad joj kazem da strogo mirujem ( nisam uopste trenireo za to vreme) a da mi nije bolje uopste...

slala me je na ultra zvuk, jer nije znala sta vise da radi sa mnom  ???....a na ultra zvuku nista nisu videli neuobicajeno...nalaz dobar
doktorka je vise bila digla ruke od mene, i rekla da ne zna sta da radi i prekinula lecenje da vidi sta ve se desavati

onda sam ja kuci poceo da koristim VItafon ...i malo po malo, to nekako prodje i ja poceo polako da vezbam ( mada sam ponekad u dubini osecao blago ziganje na povredjenom mestu), posle skoro 9 meseci agonije sa tim trapezom i strogog mirovanja negde u novembru

e sad sta je meni pomoglo u svemu tome ne znam ti reci... mozda od svega po malo...mada ja mislim da je vreme to izlecilo  ;D

probaj da budes redovan sa masazom...meni je jako prijala

Van mreže Vlado_lee

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 81
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #177 poslato: Decembar 16, 2008, 09:44:39 posle podne »
Da ne bih otvarao novu temu, postavicu pitanje ovdje. Nadam se da ce mi neko pomoci.

Naime, radeci kosi bench povrijedio sam desno rame. Ja mislim da je u pitanju zglob, jer me misic ne boli. Problem je jer ne mogu da radim bench kao ni potisak iznad glave (jer tada osjecam tupi bol u ramenu), sve druge misicnje partije mogu raditi normalno, ledja npr. odradim bez problema, (ali bez zgibova).

Gledao sam po netu da postoje preparati za zglobove kao sto je Labradin ElastiJoint i Univerzalov Jointment? Da li bi mi nesto takvo pomoglo? Ima li neko nesto da preporuci?!

Hvala unapred na pomoci!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #178 poslato: Decembar 17, 2008, 08:59:33 pre podne »
Pauziraj dok ne prodje,a u medjuvremenu uzimaj neki glucosamin,npr. Ultimate-ov
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Vlado_lee

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 81
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #179 poslato: Decembar 17, 2008, 12:28:16 posle podne »
Pauziraj dok ne prodje,a u medjuvremenu uzimaj neki glucosamin,npr. Ultimate-ov

Znaci moze proci bilo koji preparat za zglobove sa glucosamin-om? Posto imam u teretani da uzmem Univerzalov Jointment, (koji ima jos neke pomocne supstance, MSM itd.),  nema Ultimate-ov. Ali ako je on bolji potrazicu ga! Hvala Sale. Poz